Što mislite o ACER Travelmate 5320?

poruka: 15
|
čitano: 11.217
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Što mislite o ACER Travelmate 5320?

Mobile Intel® Celeron® M 550 2,0 GHz (1MB/533)
Intel® 960GML Express chipset
2048 MB DDR2 max 2GB DDR II
15.4" WXGA TFT 1280x800 16.7 mil
320GB HDD
Mobile Intel® Graphicmedia Accelerator X3100 do 358MB
56k modem
interni DVD-RW Dual Layer
4x USB 2.0 port
3D audio
zvučnici
Acer Orbicam 0.3MP camera
10/100/1000 GLAN, 802.11b/g wireless LAN
Bluetooth, LiION baterija
težina 2.77 kg
Linux
------------------------
4169,00 kn

 

 

Laptop bi mi služio za obične stvari tipa surfanje, word te slične stvari, i htio bih da photoshop može normalno raditi...

 

Postoji li neka bolja konfiguracija za iste (slične) pare?

Ovaj mi se čini dobar zbog rama i harda, ali želim dobiti malo bolje, profesionalnije mišljenje (prvi laptop mi je, pa nemam baš iskustva) :D


Potpis ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što mislite o ACER Travelmate 5320?

Pa za takve stvari ti je dobar bilo koji sa 2 GB Rama. Inače i sam imam Acerov 5320 ali moj ima 1,83 Ghz radni takt i 160 GB hard disk. Imam 2 GB Rama i Vistu Ultimate na njemu. Sve radi dobro.


I am Borg...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ACER Travelmate 5320?
Mobile Intel® Graphicmedia Accelerator X3100 do 358MB
Što to znači DO 358MB jer to znaći da ima 385MB ili nešto drugo jer mi netko može reči? To kod laptopa nikada nisam znao što znaći.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ACER Travelmate 5320?

maksimalna kolicina memorije koju integrirana grafika moze koristiti.


***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ACER Travelmate 5320?
a uzima ju od RAM-a? I kad koliku količinu može uzet? kad je potrebno ili kad se namjesti?
16 godina
offline
RE: Što mislite o ACER Travelmate 5320?

Acer po mom iskustvu ima za istu cijenu jače komponente (procesor, memoriju, disk, grafičku) nego HP, Lenovo ili Dell, ali štedi na ekranu, tipkovnici, bateriji i kućištu.

 

Uz Acer bi obavezno uzeo i garanciju produženu na 3 godine kad bi uzimao za sebe

16 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ACER Travelmate 5320?

da, uzima od ram-a. to moze ovisit, ako imas opciju u biosu, mozes rucno izabrat kolicinu koju ce koristit grafika ili se koristi samo onoliko memorije koliko je potrebno (npr. windows xp desktop 8-16 mb (tj. minimalna kolicina), neka igra 256 mb)


***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
16 godina
offline
RE: Što mislite o ACER Travelmate 5320?

Acer... nisam ga imao ali pričaju mi kolege da nisu baš zadovoljni.

 

Najbolji omjer snaga/kvaliteta/cijena po meni nude Toshibini prijenosnici.

 

Ipak valja naglasiti da laptop ispod 10k kuna i bez 3 god garancije ne treba kupovati - bez obzira na ime! Inače se u pravilu kupuje smeće!


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ACER Travelmate 5320?

 

 

Ipak valja naglasiti da laptop ispod 10k kuna i bez 3 god garancije ne treba kupovati - bez obzira na ime! Inače se u pravilu kupuje smeće!

o cemu ti pricas?! ocito nemas pojma o racunalima cim si napiso takvu glupost! po cemu bi neki laptop od 10 000 kn bio bolji od nekog od 6 500 kn?! Neodlučan

 

(pretpostavljam da govorimo o kvaliteti?)


***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ACER Travelmate 5320?
LupusInFabula kaže...

Acer... nisam ga imao ali pričaju mi kolege da nisu baš zadovoljni.

 

Najbolji omjer snaga/kvaliteta/cijena po meni nude Toshibini prijenosnici.

 

Ipak valja naglasiti da laptop ispod 10k kuna i bez 3 god garancije ne treba kupovati - bez obzira na ime! Inače se u pravilu kupuje smeće!


  Koliko si ono rekao da imaš godina... za 10k kuna ne da možeš birat već igrat Crysis na very high, a i garancija ti baš pretjerano  ne znači jer mala je vjerojatnost da će ti se pokvarit garancija na godinu dana je isto OK.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ACER Travelmate 5320?
davorsite kaže...

Pa za takve stvari ti je dobar bilo koji sa 2 GB Rama. Inače i sam imam Acerov 5320 ali moj ima 1,83 Ghz radni takt i 160 GB hard disk. Imam 2 GB Rama i Vistu Ultimate na njemu. Sve radi dobro.


 Daj reci koliko mu traje baterija da znam što mogu očekivati :)

Potpis ;)
16 godina
offline
RE: Što mislite o ACER Travelmate 5320?
r420r kaže...

 

 

Ipak valja naglasiti da laptop ispod 10k kuna i bez 3 god garancije ne treba kupovati - bez obzira na ime! Inače se u pravilu kupuje smeće!

o cemu ti pricas?! ocito nemas pojma o racunalima cim si napiso takvu glupost! po cemu bi neki laptop od 10 000 kn bio bolji od nekog od 6 500 kn?! Neodlučan

 

(pretpostavljam da govorimo o kvaliteti?)


Tvrdnje koje sam naveo proizlaze iz osobnog iskustva u višegodišnjem svakodnevnom radu na prijenosnim računalima. S druge strane, tvoje paušalne ocjene mog znanja o računalima kao i tvoj stil pisanja [da, mislim da si polupismen!] govore mi da bi mi bilo pametnije uopće ne počinjati ovu raspravu. No sad je kasno.

Ključna razlika između prijenosnika spomenutih cjenovnih rangova je najčešće u dvije stvari - kvaliteti monitora i izvedbi/ergonomiji čitavog prijenosnika.
Kad budeš radio za takvim prijenosnicima recimo po tjedan dana sa svakim znat ćeš i osjetiti razliku! Do tada nemamo o čemu pričati - dječko!

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ACER Travelmate 5320?
Na Visti Ultimate baterija traje oko 1 sat i 40 minuta, ovisno o tome što se radi.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ACER Travelmate 5320?

LupusInFabula koliko ti je trabalo da to smislis? mislim stvarno... napisat tak ocajnu uvredu... razocaro si me. bas si razmisljam, hocu li odgovoriti na tu tvoju uvredu (koja je na razini djeteta od 9 godina) ili cu se pravit da nisam nista vidio...

 

ne sumnjam da je prekrasno radit na laptopu koji dode 10 somova, ali na temelju cega si zakljucio da su svi laptopi jeftiniji smece?! (da te prisjetim: "Ipak valja naglasiti da laptop ispod 10k kuna i bez 3 god garancije ne treba kupovati - bez obzira na ime! Inače se u pravilu kupuje smeće!"). ne vidim kakvo ti visegodisnje iskustvo treba da kupis laptop od 10 somova i onda nama dodes solit pamet kak si ti super pametan! mislim da je vece umijece kupit laptop koji dode puno manje, a jednako je (ili bolji) od tvog laptopa koji dode 10 somova.

 

BTW cak i da jesam polupismen (sto naravno nisma), ne vidim kako se to tebe tice. dakle, LupusInFabula... ohladi.


***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
16 godina
neaktivan
offline
Što mislite o ACER Travelmate 5320?

pa istina je da je sve ispod 10000Kn u consumer rangu, a sve preko pro laptopi a tu se već koriste puno kvalitetnije komponente (magnezijska i aluminijska kućišta)

npr. dell inspirioni i xps, lenovo i think padovi, acer će tek sad izbaciti gemstone seriju koja je na kakvoj takvoj razini, hp ni nema najbolju pavillion seriju kod nas a najjeftinij sony vaio je biće 9500kn jer ni nema plastičnih igračkica u ponudi a apple je cijeli van konkurencije


https://www.youtube.com/watch?v=upzKj-1HaKw
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice