Toshiba Qosmio Q300-158 review

poruka: 9
|
čitano: 6.912
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio Q300-158 review

NAPOKON JE STIGAO I U MOJE RUKEE !!

TOSHIBA QOSMIO X300-158    
• Procesor: Intel Core 2 Duo P8700 2.53GHz (3MB cache)
• Zaslon: 17" WXGA+ TFT 1440 x 900, TruBrite, HD
• Grafički sustav: nVidia GeForce 9700M GTS 512MB
• Radna memorija: 2x 2GB DDR2 800MHz (proširivo do 8GB)
• Tvrdi disk: 2x 320GB SATA 7200rpm
• Optički uređaj: DVD RW SuperMulti DL
• Dimenzije: 412 x 306 x 60 mm
• Masa uređaja: 4.3kg
• Jamstvo: 36 mjeseci
• Baterija: 2.5 h
• Operativni sistem: Windows Vista Home Premium
• Modem: da
• Mreža: da (Gb LAN)
• Bežična mreža: da (802.11a/b/g/n)
• Bluetooth: da
• Audio ulazi/izlazi: da
• SP/DIF (optički) zajedno s utičnicom za slušalice
• VGA izlaz: da
• HDMI out: da
• USB podrška: 4x USB 2.0 (1x eSata podrška)
• FireWire: da
• Čitač kartica: da (5-u-1)
• Čitač otiska prsta: da
• Web kamera: 1,3MP
• ExpressCard: da
• Daljinski upravljač


Na prvi pogled, ovaj laptop je sjajan! Druga riječ za to ne postoji. Kada sam ga izvadio iz kutije i vidio crveni laptop koji me jednostavno zove „dođi, otvori me, boljega nemožeš naći“, nisam imao izbora no to učiniti.
Pokrenuo sam ga i, moram priznati, da sam očekivao da će prvo pokretanje trajati kraće ili jednako kao na mojem prethodnom laptopu (Toshiba satellite P200 1JQ). Iako se sve događalo automatski, u nekoliko situacija sam se ipak pobojao da je došlo do nekog zastoja i sl.


Nakon što se kompjuter podignuo i bio spreman za rad, testirao sam ga 3dmark06. U BUG-u broj 188-189 sam pročitao da je njima test laptopa radio jedino s tom verzijom Benchmarka, a svoje rezultate sam želio usporediti s tada „23 prijenosnika za igranje i multimediju“. Rezultat je bio 8124. S obzirom da je, prema tadašnjem testiranju, samo jedan laptop (DELL XPS M1730) imao bolji rezultat (~10.000), mislim da je ovo sasvim solidno za laptop.


Nažalost, od 4 Gb radne memorije (RAM), laptop koristi samo 3Gb. S obzirom da je OS Windows Vista Home Premium SP1, ne vidim razloga tomu.


Uz Toshibine modele često se veže loša tipkovnica koja „uranja“ pritiskom tipki, te otežava brzo pisanje. Taj nedostatak na ovom modelu ne postoji, jer tipkovnica je po mom mišljenju izvrsna. Jedini problem je što su tipke manje (jer je dodan i puni numerički dio), te se često, pišući, pritisne slovo viška.


Još jedan problem koji je čest s Toshibinim laptopima je monitor. Naime, zbog sunca dolazi do lošeg reflektiranja svjetla te je gotovo nemoguče vidjeti sliku na ekranu. Takkvo što ne zamjetih u značajnijoj mjeri.


Dodatni problem, koji mi je upravo „upao u oči“, je touchpad. Na trenutke je previše osjetljiv, te dok pišem tekst-luduje. Također, touchpad je mislim po prvi puta na nekom Toshibinom modelu, prekriven hrapavom površinom. Za sada mi se to čini mnogo boljim rješenjem, no što je prije bilo.


Zvučnici su fenomenalni. Imam 2.1 zvučnike koje sam inače koristio. Sada sam ih isključio i slušam muziku izravno sa laptopa.


Pozadinskog osvjetljenja nema, ali pojedine touch-tipke svijetle jarkim crvenim svijetlom. U mraku to osvtavlja izrazito lijep dojam.


Za sada sam na ovom kompjuteru pokrenuo samo COD4:MP. Problema nije bilo, štoviše, grafikom sam prezadovoljan. Imam neki osječaj da je prelazak na ovaj laptop ipak stepenica gore u odnosu na "staru" Toshibu.


Daljinski koji sam dobio s laptopom je funkcionalan, ali ipak beskoristan jer od ekrana od 17'' se neću udaljavati 5 metara, koliki je doseg daljinskog. Provjereno je, daljinski radi na ~5 metara bez poteškoča.


Čitač otska prsta radi izvrsno, čak i bolje no što sam očekivao. Sustav prepoznavanja je također izvrstan. Bez poteškoča sam se prijavio na akaunt koristeći isključivo otisak prsta.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TOSHIBA QOSMIO X300-158
Cijena...........................13.350 kn
 PLUS konstrukcija, zanimljiv izgled, tipkovnica, vrhunske performanse,
MINUS ekran
Dojam: iznimno kvalitetan laptop vrhunskih performansi i dizajna koji obara s nogu
--------------------------------------------------

 

by: puma1400

 

 

EDIT: Slike dodane, skinuo sam ih s Google-a, nije mi se dalo slikavat digitalcem, pa ih prebacivat i  ostalo

slika1 slika1
slika2 slika2
slika3 slika3
Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete čvrsti razlog za to. :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2009 10:18 (puma1400).
 
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio Q300-158 review

A slike?

Torrent je zakon!! S Linuxom dobiješ kuću, a s Windowsima samo prozore. Staistika: 4 žuta , 3 cr vena- obnavljam svakim novim kartonom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Toshiba Qosmio Q300-158 review
Koja_pila kaže...

A slike?

dodane. :)

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete čvrsti razlog za to. :)
14 godina
offline
RE: Toshiba Qosmio Q300-158 review

Najs!Smijeh

Nego si uzeo u HR ili si kupio vani i kolka je cijena?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Toshiba Qosmio Q300-158 review
BajserSmajser kaže...

Najs!Smijeh

Nego si uzeo u HR ili si kupio vani i kolka je cijena?

Kupio sam u mikronisa.

Cijena je bila ~13000 kuna.

Nude se negdje (također u hr) i po cijenama već od 11000kn, ali kada sam ja kupovao laptop, oni nisu imali ovaj model, niti su znali kada će opet doći..

 

cijene vani u vrlo slične ovima u hr.v

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete čvrsti razlog za to. :)
14 godina
offline
Toshiba Qosmio Q300-158 review

Znaš li možda kolika ti je temperatuta laptopa pri radu u npr. wordu ili internet exploreru

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Toshiba Qosmio Q300-158 review

(grafičke, procesora???)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio Q300-158 review

Lijep laptop nema šta,ali da vrijedi te novce to nikako!

Gigabyte ex58-ud3r,core i7 920,3gb g.skill ddr3 1333,xfx gtx 260 xxx,wd 640 gb,maxtor 320 gb,corsair 650w,prolimatech megahalems & scythe kama flex,cm 590 case
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio Q300-158 review

Temperature:

 

                          u Firefoxu (+AVG, MSN, WMP)                      pri večem naporu (GTA4)

 

CPU                             ~ 45                                                       ~55

GPU                              ~57                                                       \62

 

 

 

čini mi se da je temp gpua malo viša, ali to opravdavam činjenicom da je toshiba stavila ventilatore na donji dio laptopa. sada sam ga malo podignuo (na 4 kutije od CDa) pa ako dođe do nekih značajnijih promjena, javim.

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete čvrsti razlog za to. :)
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice