Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.058.252
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Je li kupovao tko laptope iz Njemačke? Nudi mi se odličan deal za Lenovo Yoga 530-14" i5, mx130. Kod nas je isti minimalno 7000 kn, a tamo ga mogu dobiti za 5300 kn. Jedino me muči što će mi tipkovnica biti bez naših specifičnih slova. Postoji li neka opcija da se slova kasnije nalijepe, a da ih ne izrezujem ja od papira ;)

I nudi mi se produljenje garancije, hoću li moći normalno u Hr ostvariti pravo na garanciju ako ga kupim iz De?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Peruneph kaže...

Je li kupovao tko laptope iz Njemačke? Nudi mi se odličan deal za Lenovo Yoga 530-14" i5, mx130. Kod nas je isti minimalno 7000 kn, a tamo ga mogu dobiti za 5300 kn. Jedino me muči što će mi tipkovnica biti bez naših specifičnih slova. Postoji li neka opcija da se slova kasnije nalijepe, a da ih ne izrezujem ja od papira ;)

I nudi mi se produljenje garancije, hoću li moći normalno u Hr ostvariti pravo na garanciju ako ga kupim iz De?

 Navikneš se za maksimalno tjedan dana. Uostalom, što i ako fulaš slovo? Nije da ne možeš "brisati" kad nešto pišeš Za 1700 kn manje ja se nebi ni sekunde premišljao zbog tipkovnice.

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trazim 13" laptop i odlucio sam se za HP Envy x360, do sad je bio dostupan jedino u Sancta Domenici i to samo Ryzen 3 verzija, no sad su ih konacno dobili i u Linksu i to ssve tri verzije, obzirom da je zanemariva razlika u cijeni izmedju Ryzen 3 i 5 verzije, trojku bih otpisao.


Sada bi trebalo donijeti odluku dal 7 vrrijedi 600 kn vise od 5. Sto vi mislite?

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-envy-13-4ug29ea-ryzen-5-2500u-8gb-ssd-256gb-radeon-vega-8-13-3-led-fhd-windows-10-crno-015810042

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-envy-13-4ug52ea-ryzen-7-2700u-8gb-ssd-256gb-radeon-vega-10-13-3-fhd-ips-windows-10-crno-015800017

 

 

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

Brat uzima laptop.

 

U ovom cjenovnon rangu, pa sad recite sto mislite o ovome?

 

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330-81FK008HSC-prijenosno-racunalo-1348426.aspx

 

 ili skuplji

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-dell-gaming-inspiron-3579-g3-156-fhd-ips-intel-core-i5-8300h-up-to-40ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-nvidia-geforce-gtx1050-4gb-no-odd-linux-3-god-maxi-ponuda-/273057107-N0599/product/?fbclid=IwAR2EfC4s3fE7a7hAJn28rhC5fxXG1AUQVVvdprrWrAOAwE9olqd4jOUFCSc

 

Ili kakva slicna preporuka u ovom cjenovnom rangu?

 

Eh da, igrice da, al ne sad ove najjace na UHD, onako PES i slicne stvari?

 

Unaprid hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 13:41 (adicrot).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

haha jedna trgovina ima 10% na sve laptope za crni petak, ali taj dan ne vrijedi 5% popusta za gotovinsko plaćanje...dakle, za nekoga tko želi kupiti laptop za gotovinu, famozni crni petak nudi čitav 5% popusta u odnosu na ono što inače može ostvariti gotovinskim plaćanjem...trgovine kod nas su stvarno smiješne

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Peruneph kaže...

 Jedino me muči što će mi tipkovnica biti bez naših specifičnih slova. Postoji li neka opcija da se slova kasnije nalijepe, a da ih ne izrezujem ja od papira ;)

 Brzo se navikne čovjek, ja imam isto de tipkovnicu. Ako te baš smeta, kolko vidim, ima po netu (njuškalo itd.) za kupit naljepnice za tipke sa dijakritičkim znakovima (ne koristim pa ne mogu dati preporuku).

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ekipa...pitanje...

 

da li je moguće nadograditi ovaj laptop sa još jedni SSD-om?

Pri tom mislim da ostane u njemu 1TB HDD i M.2 SSD koji su tvornički ugrađeni.

 

Naime, ima prazan prostor sa strane gdje je inače trebao biti optički drive, ali su od toga odustali očito...pa je ostao prazan prostor. Ima i više nego dovoljno prostora za 2,5" drive.

E sad, ubi me polako, ali nikako ne mogu naći da li je moguće ugraditi tj priključiti SSD negdje. Taman sam uzeo 480GB SSD i planirao ga ugradaiti u laptop, ali ne mogu naći "upute", a neda mi se sad baš otvarat laptop.

Malo mi je čudno da nema mogućnost nadogradnje (izuzev tvornički ugrađenih diskova) 

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Također pitanje za buraza... Student (pravo, 1.god.), treba nešto na čemu može pisati radove, pogledati koji film tu i tamo, net (YouTube, Face, portali), Skype i to je manje više to. U prilogu je link na njemačkom pa ako netko može pogledati ili preporučiti nešto drugo u tom cjenovnom rangu bio bih zahvalan.

 

KLIKNI

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka za laptop. Koristio bi se uglavnom za spojiti ga na tv za gledanje livestreama. Uvjet je da je 17 inčni. Volio bi kad bi bio u metalnom kućištu. Ne mora pokretati ništa od novih igrica eventualno neke od prije 10 godina. Ne treba imati neki ogromni kapacitet diska. Voli bi proći čim jeftinije ali opet da to valja da ga ne moram za godinu dana baciti u smeće. Budžet oko 4000 kn. Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka za laptop za frendicu koji bi izašao max ~6-7k kn (namjena je jednog takvog kupiti u Njemačkoj na popustu sad za vrijeme black friday salea). Koristio bi se za gledanje filmova, word/powerpoint, browsing, ponekad light gaming (Simsi/ponekad League od strane njenog momka) - SSD bi bio veliki bonus. Nisam previše upoznat s low end/mid tier laptopima da znam što preporučiti, bojim joj se preporučiti nešto što se pregrijava ili što je presporo, tako da eto molio bih pomoć - thanks!

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 7:28 (ormar).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Stornirali su mi narudžbu na Lenovo.com/de, vjerojatno zato jer su vidjeli da mi je billing address u HR. Šteta, ušteda bi bila 1700kn u odnosu na naše lešinare. Probat ću na Alternate.de, kod registracije je bila ponuđena opcija another country pa bi moralo proći. Ušteda oko 1000kn, a možda još bude i nešto za Black Friday...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 22:31 (Peruneph).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

da probam opet;

tražim lightweight laptop za povremeno igranje igara (klinac 10 godina) kao npr. Fortnite...

ima kakva preporuka za oko 3500-4000kn?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sendjo kaže...

da probam opet;

tražim lightweight laptop za povremeno igranje igara (klinac 10 godina) kao npr. Fortnite...

ima kakva preporuka za oko 3500-4000kn?

 https://www.ekupi.hr/ACER-Aspire-5-A515-51G-392U-NXGPEEX018-prijenosno-racunalo-1285714.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-330-81de00jpsc-core-i3-7020u-dvdrw-8gb-256ssd-geforce-mx150-15-6-fhd-dos-sivo-014600016?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili sam potrazi na nabava.net:

https://www.nabava.net/search.php?q=mx150+i3

 

MX150 vrti fortnite na nizim postavkama, gledaj da ima SSD i minimalno i3 procesor iako bi i5 bio puno bolji izbor

 

i procitaj članak za detaljniji info:

https://www.laptopmag.com/articles/laptop-for-fortnite

 

 

ja imam Acer 5 (SSD, MX150, I3) i fortnite radi ok kad se malo smanje detalji ... doduse laptop se zagrijava i ventilator radi na full ali to je normalno, nisam primjetio nekakav problem nakon duzeg igranja

 

 

evo, imas samo danas i i5 za oko 4000 kn (ekupi -10% zaba), odlican izbor:

 

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-NXH5PEX003-prijenosno-racunalo-1370696.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Acer Aspire 5 NX.H5PEX.003, procesor Intel Quad Core i5-8265U (8M Cache,up to 3.90 GHz), radna memorija 8GB DDR4, tvrdi disk 256GB SSD, ekran 15.6" fullHD 1920x1080 LED, grafička kartica nVidia GeForce MX150 2GB DDR5, USB Type-C, USB 3.0, HDMI, Webcam, WiFi, BT, 4-cell(7h), težina 2.2 kg, boja srebrna, operativni sustav Endless OS(Linux)

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 10:20 (BoTiA).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi treba mi preporuka laptop do 3k kuna, max 3500..

Ako ima na nekom popustu..

Ponajvise multimedija, ali i da moze pokrenit poneku ifricu  nista posebno, al mislim odvojena grafa bi bila pozeljna..

Bacite par prijedloga pa da se pogleda, nije laptop za mene, pa ne znam ni sam sta tocno trazim..

Uglavnom najbolje do 3-3,5k kuna

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa na što bi vi išli? 

Mami i sestri laptop za po kući mailovi filmovi i te gluposti. 

Lenovo idea pad 330s £449

Dell Inspiron 15 5570 £449

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kelam kaže...

Ekipa na što bi vi išli? 

Mami i sestri laptop za po kući mailovi filmovi i te gluposti. 

Lenovo idea pad 330s £449

Dell Inspiron 15 5570 £449

 Odg sam ti već u bf temi, ali budem i ovdje:

 

Ja bi išao na taj Dell s obzirom na to da ovaj Lenovo nema full hd ekran (wtf , barem tako piše u speckama na stranici) + dell ima i Backlit keyboard, za mene must have kod laptopa. Meni oči krvare na 1366 x 768, pogotovo kad se čita neki tekst s ekrana..

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://euroshopmarket.com.hr/   jel ovo neka pouzdana stranica, ako itko zna? jer ono, cijene su poprilicno niske da bi bilo sve u redu :D 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hmm imam osjećaj da je neka muljaža.. Logo izgleda pre jadno kao i sam dizajn stranice. I još na dnu stranice piše adresa iz Engleske..

 

Najjači mi je quote na vrhu same stranice: "Robu ne isporučujemo najbrže, ali POGLEDAJTE NAŠE CIJENE!" lol

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo gledam si za prvi laptop i skicnuo sam Lenovo Legion Y530: 15.6" Borderless IPS 144Hz 1080p, i7-8750H, 16GB DDR4-2666, GTX1060 6GB, 256GB NVMe+1TB 7200rpm za 11.150kn.

Sve je to super, al razmisljao sam, kaj nebi trebala uskoro izac mobilna 2xxx serija a jos nije ni 2060 predstavljena? Jel se uopce isplati kupovat skuplji laptop sad ako ce za 3mj nvidia izbacit 2060 koja ce vjerovatno bez problema gurat stvari na 1080@144?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 2:01 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Diouf kaže...

Trazim 13" laptop i odlucio sam se za HP Envy x360, do sad je bio dostupan jedino u Sancta Domenici i to samo Ryzen 3 verzija, no sad su ih konacno dobili i u Linksu i to ssve tri verzije, obzirom da je zanemariva razlika u cijeni izmedju Ryzen 3 i 5 verzije, trojku bih otpisao.


Sada bi trebalo donijeti odluku dal 7 vrrijedi 600 kn vise od 5. Sto vi mislite?

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-envy-13-4ug29ea-ryzen-5-2500u-8gb-ssd-256gb-radeon-vega-8-13-3-led-fhd-windows-10-crno-015810042

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-envy-13-4ug52ea-ryzen-7-2700u-8gb-ssd-256gb-radeon-vega-10-13-3-fhd-ips-windows-10-crno-015800017

 

 

 
Ista stvar i mene zanima pa sad da ne otvaram posebno novu temu.

Ima li tko kakvih osobnih iskustava sa navedenim laptopima ili se više isplati uzeti i5 varijanta HP Envy 13-ah0021nn?

Gledam malo reviewe i čitam i dosta ljudi se na ryzen x360 žali zbog visokih temperatura i loše potpore sa ne toliko ažurnim driverima. Laptop bi se koristio isključivo za mail/web/YT/serije-filmove. 

Unaprijed hvala.

Senior IT Consultant
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na eKupi vam je skoro 500 kn manje sa i5. 

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/hp-envy-13-ah0021nn-4rm01ea-cijena-133-1920x1080-intel-core-i5-8250u-256gb-ssd-65899431 

 

Samo šta znači ovo da nema usb 2.0 i 3.0 već USB 3.1, treba li to dodatni kabel da se spoje vanjski hard diskovi 2.0 i 3.0?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 20:14 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To znači da ima samo USB 3.1 type C utor (kao što vidiš na slikama s ekupi), trebat će ti usb c na usb adapter..

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel taj Envy dobar i za neki konkretan posao ili je to samo za "šminku"? (autocad, malo programiranja u znanstvene svrhe i slično)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zna netko kad dućanima obično stižu pošiljke novih laptopa? Realno, sve ovo što trenutno imaju u ponudi do 7000 kuna je smeće.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pitaj dobavljače. Ja sam se zainteresirao za jedan model Yoge 530 koja je predstavljena ove godine u 7. mjesecu. Bila je kratko dostupna i onda nestala, niti jedna trgovina ju nema zadnjih mjesec dana. Kažu da stiže tek sredinom prosinca. A sad dok čekam si razmišljam uzeti to isto iz DE, cijene su osjetno niže.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
8ax kaže...

Evo gledam si za prvi laptop i skicnuo sam Lenovo Legion Y530: 15.6" Borderless IPS 144Hz 1080p, i7-8750H, 16GB DDR4-2666, GTX1060 6GB, 256GB NVMe+1TB 7200rpm za 11.150kn.

Sve je to super, al razmisljao sam, kaj nebi trebala uskoro izac mobilna 2xxx serija a jos nije ni 2060 predstavljena? Jel se uopce isplati kupovat skuplji laptop sad ako ce za 3mj nvidia izbacit 2060 koja ce vjerovatno bez problema gurat stvari na 1080@144?

 u Njemačkoj identičan laptop košta 1239€, odnosno 9100 kn bez ikakve akcije...ako imaš preko nekoga kupi gore, nemoj ovim našim prevarantima ostaviti 2000 kuna više, a dobit ces kvalitetniji proizvod iz trgovine koja ima hrpu tih modela, a ne kao u našim trgovinama "ostao nam je još jedan taj model, a otvoren je bio samo da se uvjerimo da je u kutiji došlo sve što je trebalo doći" :) sjest i smijat se

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Baš sam danas dobio info u jednom dučanu da uvoznici često dobavljaju robu tek početkom nove poslovne godine.

Jednostavno zbog svojih financijskih knjiga i što manje robe na skladištu početkom godine.

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Eto, piknuo si i ja jedan laptop napokon, acer aspire 3 A 315 -21.

Platio sam ga 3100 kn, garancija 2 god.

Gledo sam prvo do 2500 kn, al nije mi žao kaj sam uzeo malo jači - skuplji, ipak se ne kupuje laptop svaki dan.

Za te novce sasvim solidan laptop, baterije nije baš za neku pohvalu, ekran solidan FHD, tipkovnica vrlo dobra, lagan, lijepog izgleda, dosta brz pošto ima 8 gb rama i ssd, procesor je amd-ov A9 dvojezgreni, za normalno korištenje kaj meni treba sasvim dovoljno.

Ako netko gleda laptop do 3 soma, naravno za normalno korištenje i ne očekuje čuda, preporuka.

Pozz

 

Martin
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2018 14:08 (Marti).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2018 17:43 (BoTiA).
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice