Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.040.290
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cikler kaže...

Za malo manje novaca dobiješ jaču grafiku, isti laptop KLIK

Ubaciti SSD nije problem, samo trebaš kupiti ladicu KLIK

 

Origin/Steam/YouTube : Dom1natoRRR
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
p4wner kaže...
cikler kaže...

Za malo manje novaca dobiješ jaču grafiku, isti laptop KLIK

Ubaciti SSD nije problem, samo trebaš kupiti ladicu KLIK

 

 a ovo mu je jos bolja kombinacija, dosta jači procesor, integrirana grafika u rangu MX130

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-330-81d200g1sc-ryzen-5-2500u-8gb-1000gb-radeon-rx-vega-8-15-6-fhd-dos-sivo-014600138?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 bolji je sa i5 jer ima i odvojenu graficku, MX150 sa kojm mozes nesto i zaigrati ... također i druga serija je laptopa, Aspire5 u odnosu na Aspire3, razlika je u malo više aluminija u seriji 5 i drugom dizajnu šarki

 

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...
p4wner kaže...
cikler kaže...

Za malo manje novaca dobiješ jaču grafiku, isti laptop KLIK

Ubaciti SSD nije problem, samo trebaš kupiti ladicu KLIK

 

 a ovo mu je jos bolja kombinacija, dosta jači procesor, integrirana grafika u rangu MX130

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-330-81d200g1sc-ryzen-5-2500u-8gb-1000gb-radeon-rx-vega-8-15-6-fhd-dos-sivo-014600138?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 Amd nikada nije bio najsretnije rješenje u laptopima pogotovu u low-end segmentu, stoga ako si želi skratiti muke po driverima i osposobljavanje diskretne grafike odabrati će intel+nvidia kombinaciju, na mom linku je model sa mx150 (btw nisam nikakav fanboy govorim iz iskustva).

Origin/Steam/YouTube : Dom1natoRRR
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dux111 kaže...

Lijep pozdrav! 

 

Trebao bih kupiti laptop za roditelje. Ne planiraju ništa ozbiljno raditi na njemu osim gledanja maila i tu i tamo neki film pogledati. Buđet od 3.5k do 4k. Plaćanje na 3 rate, neki dućan u Zagrebu.

 

Hvala lijepa!

 https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330s-Platinum-Grey-81FB0084SC-prijenosno-racunalo-1372602.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
p4wner kaže...

 

 Amd nikada nije bio najsretnije rješenje u laptopima pogotovu u low-end segmentu, stoga ako si želi skratiti muke po driverima i osposobljavanje diskretne grafike odabrati će intel+nvidia kombinaciju, na mom linku je model sa mx150 (btw nisam nikakav fanboy govorim iz iskustva).

imam tu kombinaciju i3 + mx150 i dobra je za surfanje i office, cak se moze nesto i odigrati,

ali ako igrice nisu prioritet pametnije je ici na jaci procesor u okviru istog budgeta a Ryzen 5 je dosta jači od ovog i3.

 

E sad, ti problemi sa AMDom, da li govoris o novim procesorima ili o starijoj generaciji?

Koliko vidim, nitko ne preporucuje stariju generaciju AMD procesora a nemam nekih saznanja da ima problema sa Ryzen procesorima, ako imas kakvih iskustava molim te podijeli!

 

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...
p4wner kaže...

 

 Amd nikada nije bio najsretnije rješenje u laptopima pogotovu u low-end segmentu, stoga ako si želi skratiti muke po driverima i osposobljavanje diskretne grafike odabrati će intel+nvidia kombinaciju, na mom linku je model sa mx150 (btw nisam nikakav fanboy govorim iz iskustva).

imam tu kombinaciju i3 + mx150 i dobra je za surfanje i office, cak se moze nesto i odigrati,

ali ako igrice nisu prioritet pametnije je ici na jaci procesor u okviru istog budgeta a Ryzen 5 je dosta jači od ovog i3.

 

E sad, ti problemi sa AMDom, da li govoris o novim procesorima ili o starijoj generaciji?

Koliko vidim, nitko ne preporucuje stariju generaciju AMD procesora a nemam nekih saznanja da ima problema sa Ryzen procesorima, ako imas kakvih iskustava molim te podijeli!

 

 Govorim isključivo o grafici i o problemima sa driverima, pogotovo je pogubno bilo u kombinaciji sa intel procesorima, kada su "LESHCAT" driveri i flashan bios bili jedino rješenje za odabir između integrirane i diskretne grafike.

 

Kombinacija i3 7020u + mx150+ 8gb (score 1424) vs moj laptop 1 iz potpisa i7 4720hq + gtx950m 4gb + 12gb (score 1545) "HEAVEN BENCHMARK" testirano na 1366x768.

 

Da se odigrati ali ne na FullHD rezoluciji :)

Origin/Steam/YouTube : Dom1natoRRR
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 19:03 (p4wner).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
p4wner kaže...

 

 Govorim isključivo o grafici i o problemima sa driverima, pogotovo je pogubno bilo u kombinaciji sa intel procesorima, kada su "LESHCAT" driveri i flashan bios bili jedino rješenje za odabir između integrirane i diskretne grafike.

 

Kombinacija i3 7020u + mx150+ 8gb (score 1424) vs moj laptop 1 iz potpisa i7 4720hq + gtx950m 4gb + 12gb (score 1545) "HEAVEN BENCHMARK" testirano na 1366x768.

 

Da se odigrati ali ne na FullHD rezoluciji :)

 znaci govoris o problemima sa AMD grafickim karticama i intel procesorom ... to je druga stvar

 

 

 

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...
p4wner kaže...

 

 Govorim isključivo o grafici i o problemima sa driverima, pogotovo je pogubno bilo u kombinaciji sa intel procesorima, kada su "LESHCAT" driveri i flashan bios bili jedino rješenje za odabir između integrirane i diskretne grafike.

 

Kombinacija i3 7020u + mx150+ 8gb (score 1424) vs moj laptop 1 iz potpisa i7 4720hq + gtx950m 4gb + 12gb (score 1545) "HEAVEN BENCHMARK" testirano na 1366x768.

 

Da se odigrati ali ne na FullHD rezoluciji :)

 znaci govoris o problemima sa AMD grafickim karticama i intel procesorom ... to je druga stvar

 

 

 

 Problemi i danas postoje u kombinaciji sa amd procesorom, pogotovo rx vega 6 i 8

Origin/Steam/YouTube : Dom1natoRRR
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
p4wner kaže...
 

 

 Problemi i danas postoje u kombinaciji sa amd procesorom, pogotovo rx vega 6 i 8

Kakvi problemi konkretno? Daj neki primjer, poveznicu ako može.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-NXH5PEX003-prijenosno-racunalo-1370696.aspx

 

Još večeras imate late night shopping akciju između 20h i 8h ujutro. Sa 5000 na 4000, sinoc ga uzea, za tu cijenu nema bolje.

Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
p4wner kaže...
BoTiA kaže...
p4wner kaže...
cikler kaže...

Za malo manje novaca dobiješ jaču grafiku, isti laptop KLIK

Ubaciti SSD nije problem, samo trebaš kupiti ladicu KLIK

 

 a ovo mu je jos bolja kombinacija, dosta jači procesor, integrirana grafika u rangu MX130

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-330-81d200g1sc-ryzen-5-2500u-8gb-1000gb-radeon-rx-vega-8-15-6-fhd-dos-sivo-014600138?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 Amd nikada nije bio najsretnije rješenje u laptopima pogotovu u low-end segmentu, stoga ako si želi skratiti muke po driverima i osposobljavanje diskretne grafike odabrati će intel+nvidia kombinaciju, na mom linku je model sa mx150 (btw nisam nikakav fanboy govorim iz iskustva).

 

Ne treba mi za igru pa mislim da bi mi ovaj sa jačim procesorom i 1T hdd bio dovoljan.

Intel + nvidia za mene osobno katastrofa. Već 4 god. trpim plave ekrane, nekad u jednom danu po više puta, a nekad bi prošlo 2-3 tjedna da je sve u redu. Radi se o laptopu Asus X550JK – XO058D Procesor: Intel Core i5 4200H  i nVidia GeForce 850M sa naknadno ugrađenim SSD diskom. Novi update od windowsa je jednom smanjio drastično broj plavih ekrana, ali već slijedeći update ponovo učinio isto. Da mi netko rješi ovaj problem, ostao bi na ovom laptopu još 4 godine i ušparao 3.500kn...

13 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Preporuka za laptop za oko 4000kn. Treba imati 8GB rama namanje, SSD te tražim i IPS zaslon. Također, koristio bi se i AutoCAD, pa sad ne znam koliko je zahtjevan za korištenje, ako netko zna iz iskustva.

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

uzimam laptop na ekupi pa mi nudi dodatne 3godine jamstva za 266kn, isplati li se uzet to jamstvo, odnosno oce mi pokrivat stvarno kvarove ili ce za sta god se dogodi biti, "ovo vam ne ulazi u nase jamstvo"

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tictactoe kaže...

uzimam laptop na ekupi pa mi nudi dodatne 3godine jamstva za 266kn, isplati li se uzet to jamstvo, odnosno oce mi pokrivat stvarno kvarove ili ce za sta god se dogodi biti, "ovo vam ne ulazi u nase jamstvo"

 a pročitaj šta piše u ugovoru ... ja sam produljio tvorničko jamstvo na 5 godina i jos dodatno dobio osiguranje od jednog loma i od jednog polijevanja vodom (Uniqua)

a kako ce poslije biti ... tj da li ce osiguranje gnjaviti oko eventualnog kvara to pojma nemam ... za sada je sve OK, tek je godina i koji mjesec prošla

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 9:50 (BoTiA).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim mišljenje između ova 2 laptopa:

 

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330-81FL002LSC-prijenosno-racunalo-1359304.aspx

(s dodtnim popustom ispadne 5129 kn - akcija na ekupi).

 

i

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-nx-gsxex-026-core-i5-8250u-8gb-ssd-256gb-geforce-mx150-17-3-ips-fhd-linux-crno-014600112

(5699 kn)

 

Laptop mi primarno treba za surfanje, gledanje filmova, rad u office-u, igrice baš i ne igram...

 

Nabitnije mi je da laptop ima dobar ekran (17.3 inch), ostalo se može nekako srediti...

 

Ako netko ima drugi prijedlog, slobodno napišite...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Garak1138 kaže...

Molim mišljenje između ova 2 laptopa:

 

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330-81FL002LSC-prijenosno-racunalo-1359304.aspx

(s dodtnim popustom ispadne 5129 kn - akcija na ekupi).

 

i

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-nx-gsxex-026-core-i5-8250u-8gb-ssd-256gb-geforce-mx150-17-3-ips-fhd-linux-crno-014600112

(5699 kn)

 

Laptop mi primarno treba za surfanje, gledanje filmova, rad u office-u, igrice baš i ne igram...

 

Nabitnije mi je da laptop ima dobar ekran (17.3 inch), ostalo se može nekako srediti...

 

Ako netko ima drugi prijedlog, slobodno napišite...

Lenovo ima jači procesor i jaču grafičku karticu od Acera, Acer ima SSD i IPS ekran... sto se tiče same kvalitete prikaza (svjetlina, boje) tu ne mogu kazati koji je bolji ... pretpostavljam Acer radi IPS ekrana ali bi ih trebao vidjeti u živo

 

za tvoju namjenu Acer je sasvim dovoljan ... s druge strane, kod Lenova imas znatno jači hardware kojem samo fali SSD (ali i to se moze rijesiti sa zamjenom HDDa)

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, zanima me da li imate prijedlog za laptop do 3500kn, primarno rad u office-u, te surfanje i gledanje filmova, windows imam kupljen već pa može biti FREEdos, igrice me ne zanimaju, imam u mikronisa dodatan popust od 200kn preko otp-a, vidim da najviše prijedloga ima acer koji je tamo 4200kn, a našao sam po specifikacijama sličan HP koji je na akciji te ima 3 godine jamstva i on je onda 3400kn s tim popustom, link je ispod pa me zanima mišljenje, ima li neke velike razlike s acerom ili nekakav bolji prijedlog možda imate? 

 

 

https://www.mikronis.hr/hp-15-db0041nm-amd-ryzen-5-2500u-2-0ghz-4gb-256gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-amd-radeon-rx-vega-8-p-n-5sy85ea.aspx

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mm17 kaže...

Pozdrav, zanima me da li imate prijedlog za laptop do 3500kn, primarno rad u office-u, te surfanje i gledanje filmova, windows imam kupljen već pa može biti FREEdos, igrice me ne zanimaju, imam u mikronisa dodatan popust od 200kn preko otp-a, vidim da najviše prijedloga ima acer koji je tamo 4200kn, a našao sam po specifikacijama sličan HP koji je na akciji te ima 3 godine jamstva i on je onda 3400kn s tim popustom, link je ispod pa me zanima mišljenje, ima li neke velike razlike s acerom ili nekakav bolji prijedlog možda imate? 

 

 

https://www.mikronis.hr/hp-15-db0041nm-amd-ryzen-5-2500u-2-0ghz-4gb-256gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-amd-radeon-rx-vega-8-p-n-5sy85ea.aspx

 

 

U toj klasi, Ryzen 5 SSD i 4GB RAMa imas jos i ovo:

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-020-ryzen-5-2500u-4gb-256gb-ssd-radeon-rx-vega-8-15-6-led-fhd-linux-crno-014650323?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-lenovo-ideapad-330-81d200jxsc-156-fhd-ryzen-5-2500u-do-36ghz-4gb-256-gb-ssd-dos/91904?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ovdje imas test acera pa pogledaj:

 

https://www.bug.hr/recenzije/acer-aspire-3-a315-41-r9fp-mobilni-ryzen--kralj-isplativosti-4473

 

i, ako mozes, kod same kupnje ugradi i dodatna 4GB RAMa ...

 

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Brzo! :D

 

https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/LENOVO-81D200G1SC/

 

Da li se isplati ovo za cijenu od 3.550 kn koliko me kosta ako danas platim Dinersom?

Osnovne potrebe, faks, filmovi, hrpa slika i ptvprenih tabova paralelno... Bez igrica. Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Isplati, u toj cijenj mozda best buy.

De gustibus non est disputandum.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Oh! SUper onda. Bitno mi je samo da je brz. A to od ovoga mogu očekivati??

Nije mi problem dati ni koju paru više, al ako ispunjava osnovne uvjete... Milina. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ne može bit brz ako nema SSD.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Aha. Ja sam glupa po pitanju tehnike. :D

Nešto drugo onda možda što se isplati s mikronisa za cca 3500 - 4000 kn??

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
U Mikronisu ne bih kupio ništa jer su daleko najskuplji, barem od ovih poznatih online dućana, a ne znam ni koliko je tebi bitna pohrana podataka. SSD su obično malog kapaciteta za tu lovu najčešće 256 GB. Da kupujem laptop čak i ispod 3000 kn ne bih se odrekao SSD-a.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bitna mi je, imam masu knjiga i slika i to mi je dosta bitno. Ok, malo sam izguglala i želim SSD također.

E sad, Mikronis sam mislila radi toga dodatnog popusta jer uzimam na rate na karticu,al ako oni s popustom su ko drugi bez, nije mi opcija.

Imate onda neki prijedlog s dosta memorije i brzine za nekih cca onda 4000? Ili koliko bi bilo minimalno da zadovoljim te uvjete brzine i dobar ekran? 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mislim da bi ti kombinacija 128GB SSD + 1TB HDD bila dobra opcija.
Ne znam što smatraš pod "dobrim ekranom". Nema dobrog ekrana za te pare, tek neki rijetki modeli imaju IPS monitor, ali pravi dobri ekrani su kod laptopa tek na cijeni od oko 10.000 kn.
FHD TN paneli su nekakav standard za tu lovu.
Imaš i opciju da kupiš eksterni HDD gdje ćeš gomilati podatke, a u lapu za nuždu imaš 256 GB SSD to je puno češća varijanta. Odluči se što želiš pa u izbornik sa strane utipkaj zahtjeve

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
inazuma kaže...

Bitna mi je, imam masu knjiga i slika i to mi je dosta bitno. Ok, malo sam izguglala i želim SSD također.

E sad, Mikronis sam mislila radi toga dodatnog popusta jer uzimam na rate na karticu,al ako oni s popustom su ko drugi bez, nije mi opcija.

Imate onda neki prijedlog s dosta memorije i brzine za nekih cca onda 4000? Ili koliko bi bilo minimalno da zadovoljim te uvjete brzine i dobar ekran? 

 https://www.emmezeta.hr/multimedija/informatika/notebook-racunala/70950/acer-aspire-3nxgy9ex038-notebook?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

a ako knjige i slike ne stanu uzmes vanjski disk

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sve ovisi kakve zahtjeve imaš. Kupovina laptopa sadrži i dosta bitnih detalja, ovaj Acer gore ne bih kupio ni pod razno jer nema brzi PCI SSD, nema ni jedan 3.1 USB port i jedno i drugo je bitno kad se često prebacuju podaci, baterija mu je u vrh glave osrednja, težak je 2.1 kg što baš i nije "portabilno" ako si student pa hoćeš nešto lagano da ga možeš svugdje lakoćom nosit, a u onom Bug testu kažu da mu i wireless antena nema baš dobru propusnost što je kod tebe opet bitno jer je u sveučilišnim knjižnicama free wireless signal pa bi ti bilo korisno imat lap sa što boljom propusnošću. Po meni taj Acer ne vrijedi cijene. Ne znam ni da li si se odlučila o veličini medija za pohranu podataka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 12:16 (buld).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice