Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.063.278
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Zanima me ima li tko od forumaša novi model Asus Zenbook-a i kakva su mišljenja o istom? Sviđa mi se 14" iako mi je glossy display odbojan, ali volio bih čuti neko mišljenje korisnika pored pogledanih review-a za koje nisam siguran koliko su vjerodostojni.

 

Startni model s i5-8265, 8GB RAM-a i 256GB SSD se u Njemačkoj pronalazi za cca. 850 eura.

 

Trenutno koristim Acer Swift 3 koji doduše ima diskretnu MX 150 grafičku i 512 GB SSD, proc. i7-8550U koji bi otprilike trebao odgovarati ovoj novoj i5-ici. No s acerom nisam prezadovoljan jer sam 7 mjeseci nakon kupnje morao mijenjati matičnu ploču (sad radi bez greške), ima lagani light bleed na rubovima vidljiv kod prikaza crne boje, autonomija i nije najbolja ako se koristi na 100% brightness (a drukčije je teško upotrebljiv u prostoriji u koju dopire prirodna svjetlost) plus debeli bezeli na ekranu su mi ružni. Tako da bih razmišljam o promjeni u skorije vrijeme. Nevjerojatno koliko je asusov zenbook manji i lakši za istu dijagonalu display-a.

 

Čuo sam dosta toga lošeg oko asus-a, ne znam bih li se trebao voditi time

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 12:07 (DzigiBau).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav,

 

bratu mi danas rodjendan pa sam mu odlucio uzeti jedan laptop. 

 

nista skupo, ni neki ultra brzi ali cisto me zanima necije misljenje o njemu : link

 

brat ne radi nista posebno na laptopu, samo youtube, fejs, ponekad skype i gleda filmove online ( vecinom su u low kvaliteti ) 

 

gledao sam da laptop bar ima 8GB rama, ima velik disk od 1TB no HDD je sve je isto ok ali ne znam kakav mu je ovo processor Pentium 4415U 

 

hoce li moci chrome uredno raditi? 

 

hvala!

 

IG: _m0riarty
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Compared to the more expensive Core i3-7100U, the 4415U offers a similar CPU performance (2.3 versus 2.4 GHz) and less level 3 cache but a slower integrated graphics card. Still, the CPU has sufficient power for office and multimedia purposes as well as somewhat more demanding applications

 

trebalo bi biti u redu, ali zasto ne potrazis nesto sa SSD-om, tu ces vidjeti znacajnu razliku u brzini?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
laptopz kaže...

pozdrav,

trenutno imam i5 5200u, 6gb dd3 1600mhz, 1600x900 zaslon u laptopu. U stvari sam još zadovoljan s njime, ali vrijeme je za promjenu, koliko bih morao izdvojiti da dobijem bolje ili na istoj razini performanse postojećeg laptopa? Grafička me ne zanima, ne planiram pokretati igre niti uređivati video zapise. Važno mi je samo da ima SSD i što bolji ekran.

 

Gledao sam malo zadnjih nekoliko stranica i svidio mi se ovaj HP:

https://www.ekupi.hr/HP-15-db0041nm-5SY85EA-prijenosno-racunalo-1374583.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

 

 Ako si iz ZG kupi ga i dodaj još 4 GB RAM za 190kn, a ugradnja keksa u ovlaštenom HP servisu ti je 129 kn uz zadržavanje trogodišnjeg jamstva, best buy.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne vidim bas neke prednosti zenbooka naspram swifta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
vatrogasac kaže...

Bok, ekipa... Brz i jednostavan savjet bi molio, naletio sam na ponudu:

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-330s-81fb0030sc-156-fhd-ips-amd-ryzen-3-2200u-up-to-34ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-128gb-pci-e-ssd-amd-radeon-540-2gb-no-odd-win-10-2-god-best-buy/len-nb-81fb0030sc/product/

 

Isplati li se uzeti? Važno mi je da su Windowsi, zesebna grafička, i poveći disk. Molim Vas prednosti, mane, preporuku u istom cjenovnom rangu... TNX

 

 

hm .. po meni to je puno novaca za procesor klase i3 ... doduse dobijes IPS ekran i osvjetljenu tipkovnicu ...

 

 

 

ovo ti je odlican izbor ako mozes kupiti win zasebno (ekran vjerojatno nije IPS)

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-nx-h5pex-003-core-i5-8265u-8gb-256gb-ssd-geforce-mx150-15-6-led-fhd-linux-srebrno-014600068?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili ovo sa wind.

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-nx-h15ex-009-w10h-core-i5-8265u-8gb-256gb-ssd-geforce-mx150-15-6-led-fhd-windows-10-crno-014600171?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

i5 je dosta jaci od Ryzen 3 procesora, takodjer MX 150 je dosta bolja zasebna graficka od one koju si naveo (novija, brza)

 

glede diska, tu je pametnije ici na externi disk

 

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A taj laptop na ekupi bio vec 2 put na akciji u 2 tjedna za 3999kn tak da se to ne isplati sad.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...

Compared to the more expensive Core i3-7100U, the 4415U offers a similar CPU performance (2.3 versus 2.4 GHz) and less level 3 cache but a slower integrated graphics card. Still, the CPU has sufficient power for office and multimedia purposes as well as somewhat more demanding applications

 

trebalo bi biti u redu, ali zasto ne potrazis nesto sa SSD-om, tu ces vidjeti znacajnu razliku u brzini?

 njemu nije bitna brzina boot-a i slicno, tako da ono. i ovih 1 tb je previse, a gledao sam da uzmem neki laptop oko 400tinjak franaka i taj je tu. ovi sa 128gb SSD-om svi dolaze sa 4GB rama za istu cijenu. 

IG: _m0riarty
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MGloc kaže...

Ne vidim bas neke prednosti zenbooka naspram swifta.

 

Kao korisnik swift-a vidim ih i više nego dovoljno. No, zato sam i postavio pitanje za nekog korisnika zenbook-a da podijeli svoje iskustvo

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dajte molim vas, aceri su laptopi većinom za one koji ne mogu priuštiti nešto drugo. 

Izrada, popravljivost, ekrani... Jedino po komponentama mogu biti isti, ali to je to. Acer ne zna napraviti hinge još od 2010-e, a da o popravljivosti da i ne govorim. U Nitro modele da hoćeš dodati ram/m2 ssd, moraš apsolutno cijeli laptop raskopati, i pod tim mislim cijeli. Ventilatore, sve konektore, wifi modul (a antena konektori puknu kao k plus kurtoni), te isčupaj matičnu jer je sa donje strane konektor. Bar se usput prašina očisti...

 

Što se zenbooka tiče, da super je. Jedino onaj plavi model skuplja otiske prstiju kao lud, te se isto tako to staklo na poklopcu grebe lako. Sa metalnim izvedbama nikakvih problema s tim. Govorim iz iskustva sa Ux430 i Ux410, Lp

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 20:59 (maks0806).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što vam se čini za ovaj dućan - laptop 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo da podijelim iskustva sa Acer Aspire 5 NX.H5PEX.003 (Aspire A515-52G-5197).

 

Dakle nema osvijetljenu tipkovnicu niti IPS ekran(ima 6 bitni TN panel sa dosta lošim kutevima gledanja. LINK(click)).

 

E sad o laptopu, o perfomansama i bateriji sve najbolje. Na 100% svjetline i balanced power modeu ide 4-5h bez problema za browsanje i office, na manjoj svjetlini(70-80%) povlači i do 6-7h. Photoshop, Illustrator, Premiere(FHD projekti od 20ak min) sve žvače bez problema. CS:GO sam samo kratko testa u offline, fps je oko 150-200(bez nove launch komande za veći fps).

 

Gore navedeni ekran je srednja žalost, dosta loši kutevi gledanja(dok se sidi za stolom isprid njega ok je, na krevetu kauču di se često minja kut gledanja dosta je primjetno zatamnjivanje u gornjim i donjim rubnim dijelovima ekrana). Boje su isprane(NTSC 45%) ali da se kalibrirat donekle, čisti 6bitni bez FRCa. Ako se mislite bavit bilo kakvim editom fotografije videa bježite od njega, eventualno ga koristit sa externim monitorom.

 

Izgledom i kvalitetom izrade je "vrhunski". Pod vrhunski mislim da atraktivno izgleda, dosta je lagan i tanak i aluminijski pokrov ekrana mu daje premium look. Ko cjelina je isto ok što se tiče čvrstoće. Flex ekrana je neki prosjek što se tiče tanjih laptopa. Premium kvaliteta prestaje na području tipkovnice(siva plastika je cijeli donji dio) koja valjda flexa više od bilo kojeg laptopa, čak i onih od 2400kn. Pritiskom tipki cilo područje tipkovnice se savija prema dolje jer je ispupčeno, ka da fali jedna vida da prikuca to sve niže.. Uz to što je flex ogroman dosta je glasna i šuškava, ali eto jedina prednost je šta ima taj neki clicky feel pa je feedback pritiska odličan te nema slučajnih pritisaka. Na layout sam se navika brzo i pronalazak tipki bez gledanja nije problem.

 

Ne bi ga preporučia ikome ko misli tipkat u knjižnici ili na faksu.

 

Po meni se definitvno ne isplati dati 5k za ovaj laptop, na akciji od 4k možda čisto radi performansi, sve ostalo je meeh. Mene je izaša 3200 pa sam zadovoljan. A možda i cjepidlačim jer sam se načita i nagleda recenzija skupljih laptopa, a iskreno nemam iskustva baš sa korištenjem drugih laptopa u ovom cjenovnom rangu da bi moga realno usporedit i dat mišljenje.

Pingu ;)
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

trebala bih preporuku između sljedećih laptopa. Poslovni laptop, bez igrica i filmova, potrebno mi je da je dovoljno brz za standardne zadatke (nekoliko otvorenih tabova - mailovi, različiti online servisi i office). Osim brzine bitna mi je memorija. Budući da se ne razumijem previše u oznake ovo mi je hrpa informacija s kojima trebam pomoć :D Koji bi bio optimalno najbolji među ovima ili koje su glavne primjetne razlike? Unaprijed hvala. 

 

Prijenosno računalo START HP, HP PROBOOK 450 G6

Intel Core i3 -8145U (2.1 GHz) procesor 4GB DDR4 RAM 500GB 7200RPM Hard Drive 15.6’’ high -definition (1366 x 768) Anti -Glare LED ekran Intel UHD Graphics 620 Mrežni priključak RJ -45, WLAN adapter Bluetooth 4.2 Kamera HD 720p Baterija 3 Cell 48 WHr Long Life Windows 10 Professional 64 -bit 2 x USB 3.0, 1 x USB Type - C, 1 x USB 2.0 (power port ) 1 x HDMI, 1 x VGA 1 x mikrofon/slušalice Čitač kartica 1 x multi -format digital media reader Nema docking konektor i serijski priključak Eksterni optički pogon

 

Prijenosno računalo HP Tip 1, HP EliteBook 850 G5

Intel Core i5-8250U Procesor (3.40 GHz) 2 x 8GB DDR4 2400 MHz RAM 256GB PCIe NVMe SSD Hard Drive 15.6“ Full HD AG (1920x1080) monitor DVD RW optički pogon Intel HD 620 grafika Mrežni priključak RJ-45 WLAN adapter Intel 8265 802.11 a/b/g/n/ac (2x2) Bluetooth 4.2, Čitač kartica Kamera 720p HD Baterija HP Long Life 3-cell, 56 Wh Li-ion Windows 10 Professional 64-bit 2 x USB 3.1 Gen1, 1 x Thunderbolt (USB Type-C connector), 1 x HDMI 1 x combo audio priključak, Docking konektor Nema serijski priključak

 

Prijenosno računalo HP Tip 3, ProBook 650 G3

Intel Core i3-7100U Processor 4GB DDR4 2133 MHz RAM 500GB 7200RPM Hard drive 15.6″ HD anti-glare (1366 x 768) Intel HD Graphics Kamera 720p s mikrofonom WLAN Intel 7265 ac 2x2 nvP Bluetooth 4.2 DVD/RW Windows 10 Professional 64-bit Docking konektor, Čitač kartica

 

Prijenosno računalo HP Ultra Portable, EliteBook 820 G3

Intel Core i7-6600U (4M Cache, 3.40 GHz) 4GB 2133 MHz DDR4 RAM 256 GB M.2 PCle SSD Hard Drive 12.5″ LED HD (1366 x 768) Intel HD Graphics 520 Mrežni priključak, WLAN adapter Bluetooth, Čitač kartica Kamera Baterija 3-cell, 44 WHr Li-ion Windows 10 Professional 64-bit 2 x USB 3.0, 1 x USB Type-C 1 x Display Port, 1 x VGA 1 x headphone/microphone combo

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ovo:

 

Prijenosno računalo HP Tip 1, HP EliteBook 850 G5

Intel Core i5-8250U Procesor (3.40 GHz) 2 x 8GB DDR4 2400 MHz RAM 256GB PCIe NVMe SSD Hard Drive 15.6“ Full HD AG (1920x1080) monitor DVD RW optički pogon Intel HD 620 grafika Mrežni priključak RJ-45 WLAN adapter Intel 8265 802.11 a/b/g/n/ac (2x2) Bluetooth 4.2, Čitač kartica Kamera 720p HD Baterija HP Long Life 3-cell, 56 Wh Li-ion Windows 10 Professional 64-bit 2 x USB 3.1 Gen1, 1 x Thunderbolt (USB Type-C connector), 1 x HDMI 1 x combo audio priključak, Docking konektor Nema serijski priključak

 

Elitebook je iznad Probook serije, ovaj ima najnoviji procesor, najviše radne memorije (puno dokumenata i tabova mozes otvoriti, sve će raditi), SSD disk, full HD rezolucija, po meni najbolji izbor!

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Elitebook G5 od ovih bez dileme, imao ga, super je

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zin8 kaže...

Jel može neka preporuka običnog laptopa ili radne stanice, ako ima potrebe za jačim komponentama, prvenstveno za 2D i 3D modeliranje i sl. (AutoCAD, Solid-Works/Edge/CAM i sl.), ali da radi bez nekih štucanja štekanja i sl..

Bitno mi je da nije neka grdosija od laptopa, nešto stvarno mobilno i zgodno bi bilo idealno tipa Dell Precision (15.6'').

A lova, ne nešto previše..5-10k kuna, ak se da naći ovakvo nešto u tom rangu..

 Itko?

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Novo? Rabljeno? Za potrebe faksa/posla?

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maks0806 kaže...

Novo? Rabljeno? Za potrebe faksa/posla?

 Novo svakako. I jedno i drugo, ali bez nekakvih simulacija i sl.

Dakle ovo osnovno crtanje/programiranje..nešto da ispunjava one navedene uvjete i može izvršit te zadatke.

6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nikola_st kaže...

Pozdrav

Tribala bi mi preporuka za laptop do 3500 +-200kn da se moze normalno radit u Visualstudiu nikakav gaming

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-038-ryzen-5-2500u-8gb-256gb-ssd-radeon-rx-vega-8-15-6-led-fhd-linux-crno-014600067?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Moze li se za tu cijenu nac bolje

 

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bolje ne znam, ali jeftinije može:

 

HP + 4GB RAM = 3305 kn

 

Ugradnja RAM-a u Micronisu i zadržavanje jamstva od 3 godine. Web narudžba.

 

EDIT: cijena je od danas povećana na 3399 kn, ja sam jučer napisao cijenu laptopa dok je bio zadnji dan sniženja 3059 kn. Strpljenja, snizit će se cijena opet, ima ih puno na lageru, ako ih ne snize neće ih prodat.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 9:35 (buld).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jucer instalirao win 10 pro na 0041 i odusevljen sam za sad...brz je, ekran nije nis posebno, trebao sam saturaciju povecat na radeon softwareu jer su boje isprane malo, baterija za sad...neznam...radio sam cca 2h, 2h15min i na pola je...negdje sam citao da je autonomija 10h? ili standby? ne sjecam se vise...ugl bit ce oko 4h...

 

trazim si sad na ebayu sleeve (ne torbu!) za njega...ima svega i svacega, ali vidim kod dimenzija najcesce pise debljina 1,5cm, a laptop je 2,5cm...pa mi tu nije jasno, kakav je to standard tih sleevova...ima li tko nesto slicno?

 

dakle nesto slicno ovome https://www.ebay.com/itm/Carry-Pouch-Laptop-Sleeve-Notebook-Computer-Case-Bag-for-Macbook-HP-11-13-14-15/113142149792?hash=item1a57cc32a0:m:mJCDmQjiAof6CNVXkPEzoQA

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To za autonomiju laptopa su podaci proizvođača, evo linka.

 

Kakav je ukupan dojam? Daj kratku recenziju, ako nije problem (brzina, fluidnost rada, jesi dodao 4 GB RAM-a, tipkovnica, propusnost wirelessa, kvaliteta izrade, itd).

 

EDIT: evo trebalo mi je tri sekunde googlanja ti izronim sleeve za 15.6 inch laptop.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 11:45 (buld).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

napisem tokom tjedna, trenutno se bavim spremanjem starih podataka sa hdd-ova na pc-u, pa ciscenje svega i prodaja ovaj tjedan :)

za sad sam koristio laptop 3h mozda, jos imam 30tak% baterije...instalirao sam razne protekcije, chrome i winamp i to je to...

 

budem se raspisao tokom tjedna, uzeo sam jos keks, da...

 

a sto se tice ovog sleeva, gledaj malo dimenzije debljine...unutarnja dimenzija 0,4 inca...pa jbt to je 1cm jedva...meni je laptop 2,5cm debel...meni je sve to cudno zasto nude tako malu debljinu, neznam koji laptop je ispod 1cm debeo...imam acera jednog doma star mozda god i pol i isto je debel kao hp...

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 13:15 (RuskeGTT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne postoji 15.6 laptop debljine 10 mm. Čak i HP 15.6 ultrabook ima 18.9 mm debljine. Taj se sleeve vjerojatno da razvuć da pokrije čitavu površinu kad se navuče na laptop. Inače ja bih da sam na tvom mjestu radije kupio dobar ruksak, bolje štiti laptop od padova i udaraca, ima puno više mjesta nego sleeve kad trebaš ponest kabel i adapter i sav ostali pribor koji ti eventualno treba uz to kakvu knjigu ili bilježnicu, olovke i sl. A neuporedivo je praktičniji za prijenos i rukovanje jer ga možeš nosit i u ruci i na ramenu i na leđima i imaš obje ruke slobodne i nema straha od pada laptopa, iz ruke ti ga se lako izbije u gužvi i sl.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

sve mi to jasno, ali ciljam na sleeve...necu ga puno nositi vani, znam da ne stane punjac, al bas ciljam na sleeve...uzet cu nekog od 5 dolara, vidjet kakav je po dimenzijama i onda dalje vidjet sta i kako

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

isplati,

 

imas i ovu kombinaciju sa MX150 na popustu, trenutno 4100 (3700 za American E.)

 

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330-81DE01SYSC-prijenosno-racunalo-1404928.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Lenovo IdeaPad 330 81DE01SYSC, procesor Intel Core i5, 8250U, 1,60GHz, Core 4, radna memorija 8GB, ekran 15,6" fullHD 1920x1080, tvrdi disk SSD 256GB, operativni sustavFree DOS, grafička kartica NVIDIA MX150 4GB GDDR5, 1x 10/100/1000,802.11ac,B 4.1, HDMI 1, USB 3.1 2, USB Type-C 1, težina 2,2 kg, boja siva

 

 

doduse tvoj linkani je V330 dok je ovo Ideapad ...tako da ima nekih razlika u izvedbi kućišta

 

ovdje imas review za V330:

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-V330-14IKB-i5-FHD-Laptop-Review.403406.0.html

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 10:30 (BoTiA).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Prije tjedan dana mi je stigao Acer Swift 1. Dugo sam trazio mali laptop da imam za filmove i surfanje, pisanje i tako. Vagao sam između Swifta i Cromebooka. Uzeo sam Swift 1.
Laptop je velicine 32x23cm, tezi oko 1.3kg, aluminijsko kuciste i ima ekran od 14". Laptop je cudo, totalno je prenosiv, punjac mu je velicine punjaca za mobitel, nema onu "ciglu".
Kako se radi o pentiumu 5000 od samo 7w, nema ventilatora, radi se o pasivnom hlađenju, tako da je laptop uvijek tih.
Ekran je cudo, ips 1080 s nekom vrstom anti glare premaza, nisam primjetio neki veliki odsjaj. Nekima ce 250 niti svjetline biti malo no ja ca koristim u kući na 50% svjetline.
Boje su lijepe, crna je jako crna, radi se o ips matrici pa necu puno o tom.
Dolazi s 128bg ssdom i 4gb rama sto je za moje potrebe sasvim dovoljno.
Tipkovnica je Hr i pruza sjajan otpor pri pritisku, osvjetljena je pa mozete tipkati i pri slabom osvjetljenju.
Baterija je super, autonomija je super, vidite sliku dolje.
Kako imam doma i macbook air 2017 mogu vam reći da je swift 1 dostojna zamjena ako trazite mali notebook a ne mislite puno potrošiti.

Uglavnom preporuka svima, ja sam oduševljen i nisam nasao ni na jednu manu. Platio sam ga 3000kn, sto je duplo ili troduplo manje od (novog) macbook aira.

Od mene ocijena 10. Za sve sto nudi.
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mene najviše zanima dal takav laptop šteka sa tim N5000 procem i 4gb rama. Ak radi bez većih grešaka mislim si uzet slično nešto, al sa većim ssdom i 8gb rama i taj pentium proc mi se čini odličan za surf sa nekolko tabova i yt samo dal će štekat il ne. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo sad sam otvorio 2 Yt videa full hd i 2 taba sa strane i bude stekanja kad prebacim tabove tj video zastane na tren i onda radi bez problema ostatak videa a u pozadini cujem drugi video da radi i kad opet prebacim na drugi video opet zastane na milisekundu cisto da uhvati frame. Ipak se radi o 2 fhd videa odjednom.
Ako ces ga koristiti kao ja YT plus 2-3 taba nece ti stekati, 2 videa istovremeno steka na milisekundu.

Koristim ga za uređenje Yt kanala tako da mi je uvijek otvoren yt i par tabova i nema stekanja.

Taj pentium je po snazi u rangu s i3 tako da nema brige. :)

 

EDIT vidi screen shot s nekoliko tabova i fhd videom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 12:21 (Gogy7).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice