Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.713
|
čitano: 13.029.567
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

zasto mi rami rade na 1200 i 1333, a kao 2400 su? ako je do mbo, onda dzabe im stavljanje 2400 rama na takvu plocu, ako se ne mogu iskoristiti

(hp 15 0041)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zato jer su rami ddr - double data rate, odnosno to sto vidis u cpu-z ti ide x2 da dobijes pravu frekvenciju na kojoj rade

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

dobro a zasto ne pise onda stvarna brzina, nego polovljena? i sta onda znaci da imam 1 keks koji radi na 2666, a deklariran je na 2400?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Trebao bih 17.3 laptop do nekih 7500 -8000 kn, nije problem malo se i protegnut ako se moze bolje proci za malu razliku... da ima sto bolji ekran, bateriju, sto laksi jer ce se koristit vecinom za svakodnevne aktivnosti.

 

Hvala unaprijed!

FUS RO DAH!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim preporuku za laptop 17,3˝. Treba mi za svakodnevni rad na AutoCAD-u, Tower-u, Office-u te surfanje po internetu, ponekad film i sl

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

starom treba neki laptop za surfanje i gledanje utakmica, znaci nista zahtjevno, nasao sam ovaj model ima ssd sto je mislim bitnije od veceg HDD-a jedino ima 4gb rama, pa ne znam jel to dovoljno, mada se lako nadogradi sa jos 4gb ili 8 naknadno ako bude potrebno. jel ima sta bolje u rangu 2500-2700kn

 

HP 250 1XN42EA

 

ili ici na ovaj model ima 8gb i ssd 256gb ASUS X540LA-DM977

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 9:18 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dennocro kaže...

starom treba neki laptop za surfanje i gledanje utakmica, znaci nista zahtjevno, nasao sam ovaj model ima ssd sto je mislim bitnije od veceg HDD-a jedino ima 4gb rama, pa ne znam jel to dovoljno, mada se lako nadogradi sa jos 4gb ili 8 naknadno ako bude potrebno. jel ima sta bolje u rangu 2500-2700kn

 

HP 250 1XN42EA

 

ili ici na ovaj model ima 8gb i ssd 256gb ASUS X540LA-DM977

 

 

 

to ce ti biti dovoljno za tvoju namjenu (i 4 GB RAMa je dovoljno za lagano surfanje i multimediju)... ali Ryzen 3 je ipak bolji izbor:

https://technical.city/en/cpu/Ryzen-3-2200U-vs-Core-i3-6006U

 

tako da pogledaj nesto ovako:

 

https://www.mikronis.hr/lenovo-ideapad-330-15-amd-ryzen-3-2200u-2-50ghz-4gb-256bgb-ssd-freedos-15-6-vega-3-graphics-p-n-81d200jwsc.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-3-NXGY9EX019-prijenosno-racunalo-1370698.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi pitanje,

tražim laptop do nekih cca 3000 kn. Laptop kupujem kao poklon za svetu potvrdu. Laptop će se većinom koristiti za gledanje filmova, office, itd. možda će igrat neke manje zahtjevne igrice, ali nije tip koji igra igrice. 

Odlučio sam se za: Acer NX.GVWEX.055, 15.6" 1920x1080, N5000, 128GB SSD, 4GB RAM/6GB RAM, Windows 10, 2.1 kg, full HD.

Dali je to dobra odluka, s obzirom da sam čitao da ima bolji procesor bolji od i3?

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ruda666 kaže...

Ljudi pitanje,

tražim laptop do nekih cca 3000 kn. Laptop kupujem kao poklon za svetu potvrdu. Laptop će se većinom koristiti za gledanje filmova, office, itd. možda će igrat neke manje zahtjevne igrice, ali nije tip koji igra igrice. 

Odlučio sam se za: Acer NX.GVWEX.055, 15.6" 1920x1080, N5000, 128GB SSD, 4GB RAM/6GB RAM, Windows 10, 2.1 kg, full HD.

Dali je to dobra odluka, s obzirom da sam čitao da ima bolji procesor bolji od i3?

Hvala!

 Ako se malo samo produzis, imas ovaj sa ryzenom 5 2500U i 256 m.2 nvme SSD-om i 4GB RAM, FreeDOS je pa mozes windows instalirati bez problema.

Drugi izbori su ovaj ili ovaj koji su u budzetu sa ryzenom 3 2200U, 8GB RAM, ali imaju 1TB HDD pa bi trebalo onda stavljati naknadno SSD. Mozda ovaj gornji bolja solucija pa se s vremenom, ako je potreba nadogradi sa jos 4GB RAM-a.

To je moja preporuka, sad, mozda jos netko nadje nesto bolje, ali za kakvih 3000kn su ovo i vise nego dobri laptopi.

Kovačić
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako se dobro sjecam - ne bi se smjeli stavljati linkovi od trgovina vec samo od nabave ili model laptopa. Ali da, mozda najbolje uzet sad s jacim procom, tih 200kn vise i poslije se RAM najlakse ugradi.

Kovačić
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...

Ako se dobro sjecam - ne bi se smjeli stavljati linkovi od trgovina vec samo od nabave ili model laptopa. Ali da, mozda najbolje uzet sad s jacim procom, tih 200kn vise i poslije se RAM najlakse ugradi.

 otkud ti sad to?

pa poglej zadnjih miljon stranica, bit i poanta je nac model u nekom ducanu jeftiniji od ostalih ducana

uz pomoc forumasa sam naso sva tri lapa, prvi u arhitehu, drugi u linksu, treci opet u arhitehu, ssd-i u adm-u

i svugdje je bila niza cijena za kesh ili noviji model za istu cijenu u odnosu na ostale ducane

 

ionak je lap svugdje isti (sve ide preko jednog ili dva uvoznika za hr) , moze se razlikovat samo duljina garancije i / ili razliicite cijene za razlicite uvjete placanja / i trenutna dobavljivost - nedobavljivost

 

cak bi reko da je POANTA stavljat linkove trgovina di je nesto bolje / jeftinije / sa dodatnom opremom

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na temamam sklapanja konfiguracija sam naucio to pravilo.

Zato stavljam linkove sa nabava.net i onda gdje god covjek zeli moze kupiti - mozda u nekoj trgovini ima osobni popust, mozda negdje dulja garancija za kakvih 100kn, nije najbitnije uvijek uzeti samo najjeftinije (kao recimo u edigital ili neutrino, koji slove kao jedni od losijih kad je u pitanju pozivanje na jamstvo/garanciju), pa je mozda bolje dati negdje 100-200kn vise u provjerenoj trgovini.

Nisam ja nista lose mislio, stavim link od nabave pa nek covjek koji trazi vidi gdje su kakve ponude i sam odluci. Eto 

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

htio bih čuti vaše mišljenje i savjete. Planiram kupiti novi laptop do 6000, max. 6500, za gaming (GTA V, Assassin's Creed stari i noviji naslovi), filmove, rad u Officeu i slično.

 

Dosad mi se najviše sviđa Lenovo Ideapad 330-15 s ovim specifikacijama:

Procesor: Intel Core i5 8300H 2.30GHz / 4.0GHz (8MB cache) Coffee Lake
• Zaslon: 15.6" IPS Full HD 1920 x 1080 AntiGlare
• Grafički sustav: nVidia GeForce GTX 1050 4GB
• Radna memorija: 4GB + 4GB DDR4 2400MHz (1x SODIMM, 4GB onboard)
• Tvrdi disk: 1TB SATA + 128GB SSD M.2

 

Ne bih išao ni ispod i5 8300h ni ispod gtx 1050. Zanimaju me vaša iskustva, jel ovo okej laptop za koliko-toliko dobar i gladak gaming i brz rad s programima? 

 

Hvala! 

 

EDIT: Pročitao sam dosta komentara da Lenovo i Pavilion imaju loše hlađenje, a s druge strane da je HP Omen to super riješio. Malo sam proćaćkao i zapravo me najviše privukao Lenovo Legion Y530 koji je po karakteristikama dosta sličan Omenu, a meni i izgledom ljepši. A i čini mi se da ima ok izvedeno hlađenje, dva ventilatora, zrak uzima od ispod, ispuh sa strane. Ima netko iskustva s tim laptopom? Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 23:07 (borna97).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Minimum minimuma ti je 1050Ti, al osobno, ispod 1060 ne bih ni gledao za neke novije naslove, 1050 ce ti vjerojatno povuci na low detaljima to sve, ali dosta su velike razlike medju ova 3 nabrojena modela, pa sad ti sam procijeni trebas li nesto jace. 

 

Kovačić
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bolje uzmi 1050ti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala, mislim da ću na kraju ic na 1050ti. Sad me samo brine koji model laptopa uzet: Lenovo, HP ili nešto treće. Pomoć?

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovanje

Kupujem laptop, treba mi samo za pisanje Word, i neke slabije programe za mentalno mapiranje, Bitno mi je sam da je kvalitetan ekran i tipkovnica, i da je prenosiv tako da bude 13-14"

Osobno bi dao 2000-2500 ali iso bi do 3000 i kusur ako je razlika velika i bitna!

Hvala na pomoci i vasem vremenu, Lp

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
youngšverbulja kaže...

Poštovanje

Kupujem laptop, treba mi samo za pisanje Word, i neke slabije programe za mentalno mapiranje, Bitno mi je sam da je kvalitetan ekran i tipkovnica, i da je prenosiv tako da bude 13-14"

Osobno bi dao 2000-2500 ali iso bi do 3000 i kusur ako je razlika velika i bitna!

Hvala na pomoci i vasem vremenu, Lp

 pogledaj ovaj post:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?page=1035&jumpto=5882771&sort=asc&view=flat

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Acer swift 1, di ga je najbolje kupit? ako može netko preporucit di ! Lp

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 10:12 (youngšverbulja).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Samo pazi! Ovaj prvi u ADM-u ti je sa N4200 procesorom najjeftiniji, sljedeci u protisu najjeftiniji ti je sa N5000, pa da slucajno ne zeznes.

Kovačić
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gogy7 kaže...
Zasto nitko ne preporuci ovaj laptop
Huawei Matebook D Ryzen 5 2500U 35,56 cm (14 Zoll Full-HD) Notebook (256GB SSD, 8GB RAM, AMD Radeon Vega 8 Graphics, Windows 10 Home) grau https://www.amazon.de/dp/B07N7YYHKL/ref=cm_sw_r_cp_api_i_hmgWCbDQ5A3RB

Po meni je ovo best buy za 600€ . Ryzen sa dobrom integrusom ili intel s i5. 256gb ssd 8gb ram. Ekran na Touch. Osvjetljenje tipkovnice i win 10.

Postoji razlog zasto ga se malo spominje u HR ILI?

Laptop dovoljan za illustrator/ photoshop/ solidworks ?  Super je što je mali a spajao bi ga na monitor kod većih projekata. 

0 Da
0 Ne
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...

 Samo pazi! Ovaj prvi u ADM-u ti je sa N4200 procesorom najjeftiniji, sljedeci u protisu najjeftiniji ti je sa N5000, pa da slucajno ne zeznes.

 da ... ispravan search bi trebao biti ovaj (search modela sa N5000):

https://www.nabava.net/search.php?q=NX.GXREX.005+

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-acer-swift-1-nxgxhex005/140083?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

  (ovo sam odabro zbog Windowsa > Linux)

jel onda ovo dobar deal trenutno, ili ima nešto bolje u tom rangu , ako imate još par opcija bio bi zahvalan,(moze i 15" da vidim) Hvala svima!

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 22:17 (youngšverbulja).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

krivo si odabrao ... trebas uzeti sa SSDom od 128 GB ... taj ima eMMC: 64GB ...

znaci ovo trebas uzeti ako ces protis i swift 1:

https://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-acer-swift-1-nxgxrex005/137609?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

za malo više novaca imas racunalo koje ima znatno jaci procesor, duplo vise memorije,  duplo više RAMa, znatno bolja integrirana grafika, npr ovako nesto:

 

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330s-Platinum-Grey-81FB0084SC-prijenosno-racunalo-1372602.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

pogledaj ovdje ako ima kakva akcija https://www.nabava.net/search.php?q=81FB0084SC

 

 

 

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa, malo sam guglao i ostao relativno zbunjen pa bi volio da mi neko u par crta objasni benefite i razlike. Uglavnom, planiram kupiti prijenosno računalo za potrebe 2D i 3D crtanja/modeliranja, uz photo/video edit. Gaming nije prioritet, ali nije isključen. Zanima me razlika između nVidine quadro P2000 i GTX1050Ti. Jel 1050ti dovoljna za ovo gore, jel vrijedi ići na nešto sitno skuplju (100€) varijantu sa quadro grafikom i boljim wifi čipom?

Konkretno, radi se o DELL Precision 5530 i XPS 15 9570. Oba i7, 16GB RAM-a, 512GB SSD

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan,

 

Trazim laptop koji bi odgovarao ovim specifikacijama:

- ima barem 8GB RAM, ali preferabilno 16GB. *

- "pristojan" procesor (dakle, da nije neki Celeron), preferabilno Ryzen

- ekran ima 1920x1080 rezoluciju

- ima dva diska - SSD za OS i jos jedan (veci, rotacioni) za podatke. **

 

Ne treba imati:

- WebCam

- DVD uredjaj

- Windowse

 

** Znam da je ovaj zahtjev najkompliciraniji, te ce najvjerojatnije biti bitna preporuka ducana koji moze zamijeniti DVD uredjaj za SSD. Takodjer, vjerojatno i zahtjev * spada u tu kategoriju.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tincha kaže...

Ekipa, malo sam guglao i ostao relativno zbunjen pa bi volio da mi neko u par crta objasni benefite i razlike. Uglavnom, planiram kupiti prijenosno računalo za potrebe 2D i 3D crtanja/modeliranja, uz photo/video edit. Gaming nije prioritet, ali nije isključen. Zanima me razlika između nVidine quadro P2000 i GTX1050Ti. Jel 1050ti dovoljna za ovo gore, jel vrijedi ići na nešto sitno skuplju (100€) varijantu sa quadro grafikom i boljim wifi čipom?

Konkretno, radi se o DELL Precision 5530 i XPS 15 9570. Oba i7, 16GB RAM-a, 512GB SSD

 

 

Ako se odlucis na xps 9570 molim te javi mi gdje ga planiraš uzimati. Nevjerojatno mi je da uređaj koji u Austriji i Njemačkoj košta 2000€ (a u Americi se nalazi već naveliko na rasprodajama po 1500-1600$), se u Hrvatskoj ne može pronaći ispod 20000-23000 kuna.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DzigiBau kaže...

 

Ako se odlucis na xps 9570 molim te javi mi gdje ga planiraš uzimati. Nevjerojatno mi je da uređaj koji u Austriji i Njemačkoj košta 2000€ (a u Americi se nalazi već naveliko na rasprodajama po 1500-1600$), se u Hrvatskoj ne može pronaći ispod 20000-23000 kuna.

 LINK  - KODEKS ti je autorizirani serviser i distributer Dell proizvoda za HR

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice