Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.061.440
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav društvo! 

Došlo vrijeme da i ja obnovim svoj prijenosni vozni park :D 

 

Dakle, planiram uzeti novi laptop u rangu 500 eura, tipa 3500-4000 kn. Pretežno bi služio za gledanje filmova, surfanje internetom, office, a veliki plus su predinstalirani Windowsi. Dakle ništa zahtjevno. Od igara ne očekujem čuda, bilo bi lijepo da može pokrenuti igre sa gog-a: Torchlight 1 & 2, Lego Harry Potter 1-4 & 5-7, Syberia, Stronghold HD, Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena u nekim low-mid postavkama. Kakvim vam se čini ovaj laptop? Ako netko ima bolju opciju, rado primam savjete. Unaprijed hvala 

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 20:12 (Cesc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Yunfy-man kaže...

... postoji li naljepnica sa zadnje strane koja služi za dokazivanje garancije od strane Acera?

Iskreno 200 kuna nedam za 5 šarafa i umetanje ssd-a.

 

 Nemam pojma i mene zanima. Ali ekipa na forumu veli da se ne gubi garancija ako nadograđuješ memoriju ili mijenjaš hdd sa ssd. Pa čak neki i tvrde da ako instaliraš svoje windowse na kupljeni Linux da ne gubiš garanciju...

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jeti kaže...

Prijenosnik za gejming do 7000-8000kn??

 

Display bolje 17" ali moze i 15"

SSD 256gb

Nije mi bitan dizajn bitne su iznutrice..

 

Moze li preporuka? 

 

 imas jos popust -10% na cijenu, ubacis jos neki ssd sata ili nvme ovisno sto prima i dobro je

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-7-A717-71G-539K-NHGPFEX007-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1311238.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Cesc kaže...

Pozdrav društvo! 

Došlo vrijeme da i ja obnovim svoj prijenosni vozni park :D 

 

Dakle, planiram uzeti novi laptop u rangu 500 eura, tipa 3500-4000 kn. Pretežno bi služio za gledanje filmova, surfanje internetom, office, a veliki plus su predinstalirani Windowsi. Dakle ništa zahtjevno. Od igara ne očekujem čuda, bilo bi lijepo da može pokrenuti igre sa gog-a: Torchlight 1 & 2, Lego Harry Potter 1-4 & 5-7, Syberia, Stronghold HD, Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena u nekim low-mid postavkama. Kakvim vam se čini ovaj laptop? Ako netko ima bolju opciju, rado primam savjete. Unaprijed hvala 

 https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-320-80xl00e9sc-156-fhd-intel-core-i5-7200u-up-to-310ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-intel-hd-graphics-620-dvd-dos-2-god-akcija/len-nb-80xl00e9sc/product/ + ssd ubacit

 

https://www.mikronis.hr/acer-aspire-a515-51g-intel-core-i3-6006u-2-00ghz-4gb-256gb-ssd-dvdrw-linux-15-6-full-hd-nvidia-geforce-mx150-2gb-p-n-nx-gpeex-018.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

oba imaju noviju i jacu graficku

 

 

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

molio bih preporuku prijenosnog racunala do 2500 kn namjena za internet office i autocad!

 

Lp..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledao sam malo laptope do nekih 5000kn, bit će korišten za filmove, dosta pisanja seminara, te povremeno se možda pokrene koja igra. Nekako mi se izbor sveo na dva, ovaj HP, te ovaj Acer. Bio sam se odlučio prije dva dana za HP zbog 3god jamstva, ali sad sa tih 10% popusta na Acer u ekupi se dvoumim. Može neko konstruktivno mišljenje ili savjet, prihvaćam naravno i treće prijedloge u tom cjenovnom rangu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Acer. Ima duplo bolju grafiku i jeftiniji je. Nadoplatiš za garanciju ako se ne varam?

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 17:30 (maks0806).
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, tražim novi laptop za kupit, radio bih uglavnom neke stvari poput programiranja i laganog gaminga te za sada mi se ovaj laptop čini kao najbolja opcija:

 

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-lenovo-ideapad-yoga-730-81cu002psc-156-fhd-ips-touch-intel-core-i7-8550u-up-to-400ghz-16gb-ddr4-512gb-pci-e-ssd-nvidia-geforce-gtx1050-4gb-no-odd-win-10-platinum-silver-2-god/LEN-4624/product/

 

Bitno mi je to da laptop ima 512GB SSD-a i 16GB RAM-a, a ovaj ima i dobru grafičku. Svi reviewovi su vrlo solidni i najveći minus kažu da je trajanje baterije što mi nije neki problem. Ima netko od vas iskustva/mišljenja o ovome?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Stranicu prije sam pitao za preporuku laptopa koji bi služio za 3d modeliranje. Što mislite o ovome: Zbook 17 i7-4700MQ 3.4GHz/16GB RAM/17.3" FHD/Quadro K3100 4GB/Win10Pro. Mogu ga dobiti relativno povoljno a čini se da je jako dobar...

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

molim preporuku laptopa za filmove i surfanje..nije za gaming do 2500-3000kn max

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-320-80xr012ksc-quadcore-n4200-dvdrw-4gb-1000gb-hd-graphics-15-6-led-fhd-windows-10-sivo-014620292 evo nasao sam ovaj , dali se isplati? tj dali se moze gledat youtube , filmovi ono da je ok kvaliteta, surfat po netu. molim pomoc. hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2018 13:52 (MinimalSB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, iducih mjesec dana cu biti u Bostonu pa sam odlucio kupiti laptop koji bi uglavnom koristio za gaming, max bi mi bio 1600-1700 dolara, gledao sam Alienware te laptop koji mi se svida upada u taj cjenovni rang te ima sljedeće komponente, i7 8750h, GTX 1070, 16GB DDR4, 256GB ssd, i 1TB hdd, ako znate koji dugi laptop slicne cijene koji bi bilo pametnije kupiti bio bi zahvalan.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kod Alienwarea puno plaćaš samog Aliena. Iste specke ćeš dobiti za 300 dolara manje a da nije Alienware

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Neki laptop do 2000 kuna da je Windows 10 i da se moze igrat CoD 2 ?
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze kakva preporuka? Na US Amazonu, Neweggu ili bilo kojoj drugoj stranici koji rade shipping u americi.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Malo sam prokopao, i čini mi se daje taj alienware stvarno super buy :) 

Hearthstone: Maks0806#2960
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nakon skoro 6 godina planiram novi laptop.
To mi je svakodnevni alat za posao (najvise Office).
Molim preporuku sto gledati.
Konfiguracija bi trebala biti: i5, 8 GB, 512 GB SSD, FHD IPS 13 ili 14", ugradjeni RJ45 (bez adaptera), barem 3 USB-a (kompromisno mogu 2), HDMI 1 kom.
Baterija naravno da traje sto duze, ali vec 4 sata bi mi bilo ok.
Tezina do 2 kg. Ne mora biti pretanak, ali ne tezi od ovoga. Nosim ga svaki dan.
Jako vazno: hrvatski raspored na tipkovnici s velikim Enterom.
Cjenovni rang za sad nisam odredio, ali vjerojatno ide od 8 do 10 k kn s pdv-om.
Sto biste preporucili?
Nemam nekih preferencija na brend. Sad imam Asusa, prije sam imao svasta: pravi IBM ThinkPad, Toshibu, Lenovo.
Hvala.

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trazim laptop do cca 3600 kuna. Namjena je posao, no i brzina bi trebala biti. Trazim za prijatelja. Prosle godine sam za prijateljicu uzeo https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GD4EX.006/ , pošto su joj neki smećarski probook htjeli uvaljati sa pentiumom za vecu cijenu cak. Komentari njeni na laptop su bili bolesni, brzina itd, plus svjetleća tipkovnica je bila šećer na kraju. Vidim da mu je sad cijena veća, pošto je bio kupljen za 3600 kuna. Sad znam da su nopvi Ryzeni došli sa Vegom i to, zanima me tako neka cijena do 3600 kuna, ali da je ista jačina, ako ne i jači za tu cijenu. Vanjska grafička čak i nije must have, al da je u rangu i3 ili i5 . Uređujem i pitam da li je ovo best buy baš sličan navedenome aceru ? https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-3-A315-41-R9FP-NXGY9EX020-prijenosno-racunalo-1301273.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 12:53 (Gamer21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gamer21 kaže...

Pozdrav, trazim laptop do cca 3600 kuna. Namjena je posao, no i brzina bi trebala biti. Trazim za prijatelja. Prosle godine sam za prijateljicu uzeo https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GD4EX.006/ , pošto su joj neki smećarski probook htjeli uvaljati sa pentiumom za vecu cijenu cak. Komentari njeni na laptop su bili bolesni, brzina itd, plus svjetleća tipkovnica je bila šećer na kraju. Vidim da mu je sad cijena veća, pošto je bio kupljen za 3600 kuna. Sad znam da su nopvi Ryzeni došli sa Vegom i to, zanima me tako neka cijena do 3600 kuna, ali da je ista jačina, ako ne i jači za tu cijenu. Vanjska grafička čak i nije must have, al da je u rangu i3 ili i5 . Uređujem i pitam da li je ovo best buy baš sličan navedenome aceru ? https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-3-A315-41-R9FP-NXGY9EX020-prijenosno-racunalo-1301273.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Iskreno?

Ne razumijem se nesto ekstra u laptope, al evo, sestricna me zamolila da joj uzmem neki laptop koji ce koristiti za faks.

Gledao sam laptope i laptope i onda naletio na ovaj. Probat cu biti sto kraci:

procesor N5000 je u rangu sa i3 6006U, ali prema testovima i recenzijama cak i bolji.

SSD od 256gb je veoma dobar i brz, gore na laptopu je bio endless OS i malo sam se pomucio da ga maknem i zamijenim za windowse, kad sam sa rufusom stavljao na USB ga nije prepoznalo, ali sa YUMI-jem je islo sve glatko i windows 10 radi ko beba na njemu. 8GB RAM-a i vise nego dovoljno za obavljanje svih zadaca koje zadajes. Ekran je veci od onog defaulta, znaci 17.3 incha, recimo za filmove i slicno dusu dalo kad ce joj biti dosadno.

Uz sve to, graficka kartica nVidia MX110 od 2GB tako da nemas problema sa integriranim. Citao sam kako u laptopima VEGA nije toliko dobra kao u desktop racunalima, tako da mozda bolje uzeti neki laptop sa odvojenom grafikom ako vec ciljas na to.

Lagan je takodjer, manje od 2kg ima. 

Tako da sto se tice tog N5000 celerona, mogu ti reci samo da je i vise nego ispunio moja i njezina ocekivanja, tako da ti mogu njega preporuciti za te pare.

Kovačić
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

zadnji put kad su mi preporucili nesto ispod i3 bilo je z50 70 prije cca 5 godina , Narucio preko neta, doslo doma, win gore. Nakon 5 min zvao elipso i rekao ja vracam ovo, namucio sam se 3 dana da vratim. Zadnji put da sam nesto ispod i3 uzeo. Nikad vise procesor od 15 kuna uzet . Nema teorije, bilo je ne ultra sporo -2 taba nije mogao otvoriti!!!! 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa dobro, tvoj izbor, ja recimo taj i3 6006U ne bi nikako uzimao vec zbog toga sto je stara generacija sa 2 jezgre koje su srot, ovaj je bar za multitasking dao dusu sa 4 jezgre.

Zao mi je sto ljudi podcjenjuju malo ovo starije, al taj 6006U je jednostavno preslab postao za te pi**arije. Tako da, ako bas ne zelis nista takvo, bar gledaj da ima SSD sto veci pa da te ne ubije brzina diska i procesora. Realno - nemas sta bolje ocekivati za taj cjenovni rang.

Kovačić
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Već dulje vrijeme pratim ovaj podforum, a sad je napokon došlo vrijeme da i ja kupim novi laptop. Sad još uvijek imam 17" ASUS koji je uspješno odradio 6 godina. Sada bih se želio spustiti u kategoriju manji i kupiti 15" laptop zbog veće prenosivosti. Uglavnom će se koristiti za pisanje u wordu, gledanje filmova, a povremeno i odigrati pokoju igricu (CIV 5 i 6, PES2019). Pregledom ponude sam naišao na jedan zanimljiv model ASUS kojem bih dodao SSD, ali nisam siguran u njihovu kompatiblnost. Također postoji model iz te serije s i7 procesorom i već ugrađenim SSD-om, ali je to značajno skuplja opcija.

 

Ako imate neku bolju opciju, slobodno preporučite

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobro si odabrao, nisi napisao koja ti je gornja cijenovna granica pa pogledaj i ovaj 17" ako ti odgovara, prijenosnici su puno tanji danas nego prije 6 godina.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav...treba mi sto brza preporuka (danas moram kupit) laptopa između 1500 i 2000kn...imam ssd koji bi ubacio,ili m2 ako ne prima ssd...laptop bi sluzio sam za citanje mailova dok sam van firme.Thanksss...mora biti novo...

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Thoroughbred kaže...

Pozdrav...treba mi sto brza preporuka (danas moram kupit) laptopa između 1500 i 2000kn...imam ssd koji bi ubacio,ili m2 ako ne prima ssd...laptop bi sluzio sam za citanje mailova dok sam van firme.Thanksss...mora biti novo...

 https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?cdo=2100&se=1051107,66058,9963,-941699

 

Ako vec imas ssd, onda bar gledaj da u tih 2000kn probas izvuc najbolji procesor jer su svi sa 4gb RAM-a, a ovo tu ti je onda N4200 procesor. Stavio sam i 15.6" ekran, valjda zelis isto kolko tolko veliki ekran. Eto, sretno.

Kovačić
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

Prijateljica me zamolila da joj pomognem u odabiru prijenosnika za faks.

Budzet joj je max 1500 kn ("sto manje to bolje"). E sad, zanima me je li moguce kupiti novi laptop za te novce te koje bi laptope trebali pogledati, a da znate da se krecu oko te cijene na rabljenom trzistu.

Kaze da joj treba samo ovu godinu, za word, pp i pokoju skriptu. Iduce ce godine uzeti novi prijenosnik onda.

Unaprijed hvala

 

Edit: poslala mi je ovaj link

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 23:34 (LLAMABOY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Koji polovni laptop kupit do 2500kn da li hp ili lenovo. Ekran 15", i5 cpu min. Koji su laptopi kvalitetni tj da su se pokazali kvalitetnim. Što se tiče brzine, bitno mi je samo da ne šteka kod surfanje netom, više otvorenih tabova i za gledanje filmova.. Igrice ne planiram igrat na laptopu. Na oglasima vidim pretežno ponudu hp elitebook i thinkpad, pa može neki savjet prijedlog... Hvala
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Thanks...na kraju uzeo ovaj...dodao jos malo za FHD

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-330-81d100dfsc-quadcore-n5000-4gb-1000gb-hd-graphics-15-6-led-fhd-dos-bijelo-014220115

 

U njega mogu prebacit ssd iz kompa? ili samo m2?

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptop je vrhunski pick za tu lovu...N5000 procesor,ubacio SSD...i narucio IPS ekran...FHD...Za 2100kn mislim da nema bolje.

 

+ dobio 1TB disk koji ce biti eksterni za pohranu podataka :)

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 11:32 (Thoroughbred).
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kupujem novi laptop. Uvjet je da bude 17". Cijena između 4000-5000kn. Može i par sto kuna gore ili dolje ako se dobije puno za tu cifru. Namjena mu je uglavnom za surfanje, filmove, muziku. Unaprijed hvala.  

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
lepi1234 kaže...

kupujem novi laptop. Uvjet je da bude 17". Cijena između 4000-5000kn. Može i par sto kuna gore ili dolje ako se dobije puno za tu cifru. Namjena mu je uglavnom za surfanje, filmove, muziku. Unaprijed hvala.  

 https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?se=1092155%2C66078%2C115054&q=&cod=&cdo=5400

 

Znaci 17,3" laptopi, stavio sam gornju granicu do 5400kn, mada svi ovi su tu negdje u tom rangu, eventualno graficka je razlika u cijeni.

i5 8250U svakako gledaj, znaci samo da bude s najnovijom generacijom procesora (mozes ti i5 7200U uzet, ali zasto ici na starije i sporije kad moze novo i brze?), svi po 8GB RAM-a, gledaj da imas svakako SSD u njemu i odluci koji ti se najvise dopada i to je to. 

Kovačić
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice