Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.040.823
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Izbrisno

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 19:03 (markot).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, može preporuka za neki laptop do +- 6000kn? Plaća se gotovinom i ako je puno bolja punuda može i iz EU.

 

Namjena laptopa je za svakodnevno surfanje/office/multimediju +  povremeno editiranje slika/fotografija i rad u AutoCadu

 

Gledam ovo trenutačno, ima li gdje kakva bolja ponuda?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, evo iduci mjesec planiram uzeti novi laptop, pa bih molio neke preporuke.

Planiram dati maximalno nekih 5500kn,naravno da pratim svako malo akcije, pa da i one vrijedne 6000 milja ugrabim za te pare, samo treba ubosti pravo vrijeme.

 

Kupio bih laptop preko ekupi, jer kod njih je bilo vec popusta nedavno, a i kod njih stalno nesto kupujem, ili bih uzeo nesto sto mi je blizu u Osijeku, a tu su trgovine Links i HGSpot.

 

Zahtjevi:

 

8GB RAM-a

Grafička Nvidia 1050 4GB

min. 1TB memorije

Procesor da bude sto jaci za te novce

 

Uglavnom, sto vise za manje novaca, da mogu igrat igre tipa GTA V i slicno.

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mp3david kaže...

Pozdrav svima, evo iduci mjesec planiram uzeti novi laptop, pa bih molio neke preporuke.

Planiram dati maximalno nekih 5500kn,naravno da pratim svako malo akcije, pa da i one vrijedne 6000 milja ugrabim za te pare, samo treba ubosti pravo vrijeme.

 

Kupio bih laptop preko ekupi, jer kod njih je bilo vec popusta nedavno, a i kod njih stalno nesto kupujem, ili bih uzeo nesto sto mi je blizu u Osijeku, a tu su trgovine Links i HGSpot.

 

Zahtjevi:

 

8GB RAM-a

Grafička Nvidia 1050 4GB

min. 1TB memorije

Procesor da bude sto jaci za te novce

 

Uglavnom, sto vise za manje novaca, da mogu igrat igre tipa GTA V i slicno.

 Ako vec gledas na to da bude gaming laptop, vise manje ti se svodi na jedne te iste laptope, ali probaj onda izvuc jacu graficku, 1050Ti.

 

Recimo ovaj ili ovaj.

 

Ako zrtvujes grafu, mozes uzet jaci proc, znaci 1050, ali dobijes i5 8300H, to ti je ovaj.

Po meni su to najbolji izbori trenutno u ovom cjenovnom rangu.

Kovačić
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav, tražim laptop do nekih 5000 kn

zahtjevi su mi 8 GB RAMa SSD i procesor ne slabiji od i5 7gen

volio bih da ima i neku ne lošu grafičku karticu, ali laptop je za studij tako da to nije bas naj-prioritet

poželjno bi bilo da ima i type c port

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vjerojatno ce i biti nesto od toga, samo sto me zbunjuju laptopi na kojima pise linux sustav, na te laptope predpostavljam ne mogu ici windowsi ili mogu?

Posto je vecina laptopa bez optičkog uređaja,i ako kupm eksterni optički uređaj,dali je dovoljno ga samo priključiti na laptop ili kako on funkcionira,posto dosad jos nisam imao ni laptop ni komp bez toga.hvala

 

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mp3david kaže...

Vjerojatno ce i biti nesto od toga, samo sto me zbunjuju laptopi na kojima pise linux sustav, na te laptope predpostavljam ne mogu ici windowsi ili mogu?

Posto je vecina laptopa bez optičkog uređaja,i ako kupm eksterni optički uređaj,dali je dovoljno ga samo priključiti na laptop ili kako on funkcionira,posto dosad jos nisam imao ni laptop ni komp bez toga.hvala

 

 Na svaki laptop sa linuxom se mogu staviti windowsi.

Nema veze sto nema optickog uredjaja, mozes koristiti program poput rufus, yumi i slicne da napravis bootabilni USB i onda instaliras windowse isto kao da si i CD stavio.

Kovačić
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz, kupujem laptop od 3500-4000kn. Bitno mi je da je ekran 15.6 incha, a sto se tice preformansi, klasika, znaci vise manje za surfanje tu i tamo da pokrene neku igru. I zanima me gdje se najbolje isplati kupiti i gledati (koja trgovina;web itd) sto se cijene tice. Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
6996 kaže...

pozdrav, tražim laptop do nekih 5000 kn

zahtjevi su mi 8 GB RAMa SSD i procesor ne slabiji od i5 7gen

volio bih da ima i neku ne lošu grafičku karticu, ali laptop je za studij tako da to nije bas naj-prioritet

poželjno bi bilo da ima i type c port

 Ovi bi bili nesto sto ti trazis, a mozda ovaj best buy za tebe - ima i 8gb ram, SSD od 256GB, i5 8250U (najnoviju seriju procesora) te ima graficku mx 150 4GB tako da bi mogao pokrenuti nesto ne ekstra zahtjevno, a takodjer ima i type C port.

MathBoy kaže...

Pozz, kupujem laptop od 3500-4000kn. Bitno mi je da je ekran 15.6 incha, a sto se tice preformansi, klasika, znaci vise manje za surfanje tu i tamo da pokrene neku igru. I zanima me gdje se najbolje isplati kupiti i gledati (koja trgovina;web itd) sto se cijene tice. Hvala!

 Pogledaj si ove. Svakako bih preporucio 8GB RAM-a, 15.6" su svi ovdje, posto ne ulaze neki "jaki" procesori u ovu skupinu, svakako gledaj da ima SSD, ovdje sam ti stavio ove od 256GB, naravno, da ti bude kapacitet ipak veci, no ako zelis, mozes samo odabrati u filteru i manje jer stvarno vise ne zelim preporuciti laptop ni komp bez SSD-a jer jednostavno NE.

Kovačić
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, ako je netko voljan pomoći trebao bih preporuku laptopa do 5 5,5k kuna od uvjeta nemam nešto preposebno jer će mi trebat za faks, ali volio bih da ima main storage znači za windowse ssd, a onda bi vjerojatno kupio 1tb ili 2 eksterni zbog kolekcije filmova itd. 

Koristit ću ga pretežito za školu tu i tamo nešto zaigrat ništa preposebno tipa Diablo 3.

Edit: Ne znam jel pametno sad kad budem prodavao konfiguraciju trenutnu da prodam i monitor od 24" ili da ga ostavim pa spojim sa laptopom, bojim se da će mi tipa 17,3" bit malo nemam puno iskustva sa prijenosnicima pa ako neko ima mišljenje dobro da ga podijeli 

Hvala i lp

If you have nothing to lose, try.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 11:56 (Filip720).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma trebat ce mi opticki uredaj za igrice, ili za sprzit nesto pa cu ga ionako morati kupiti.

Nego sto mislis o ovom lapopu,Notebook Lenovo Legion Y520 Black; 80WK0164SC, za nesto malo vise novaca dobijem 2TB memorije a ima SSD disk.

Uglavnom, svi su bas slicni laptopi, kao i mobiteli u danasnje vrijeme.Gledam usporedbe testova graficke i procesora,tako da ce sitnice odluciti, ali iduci mjesec nadam se kupujem cim se vratim s mora.

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sve su ti to dobri laptopi, znam, da.

No kazem, za igranje ti treba sto jaca grafa jer procesori su ti u tom rangu vise manje isti.

Svugdje nesto zrtvujes za nesto bolje, al eto, na tebi je odluka, ne mogu ja znati sto ti tocno zelis, ali jednom kad ga kupis, miran si.

Kovačić
7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Asus VivoBook X542UN-DM105, 15.6" 1920x1080, Intel Core i5 8250U, 256GB SSD, 8GB RAM, nVidia GeForce MX150

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-vivobook-x542un-dm105-cijena-156-1920x1080-intel-core-i5-8250u-256gb-ssd-62299051

 

U eKupi na ZABA-u je 4400kn, ostane ti novca za podlogu, misa, hladnjak i prijenosni disk.

 

Zalman hladnjak za notebook ZM-NC3

https://www.nabava.net/hladnjaci-za-prijenosna-racunala/zalman-hladnjak-za-notebook-zm-nc3-cijena-3034401

 

Maxtor STSHX-M101TCBM vanjski disk, 1TB, SATA, SATA3, 2.5", USB 3.0

https://www.nabava.net/vanjski-eksterni-diskovi/maxtor-stshx-m101tcbm-vanjski-disk-cijena-1tb-sata-sata3-29551841

 

Mis i podlogu biraj po sebi.

 

 

PS - za 17" imas ovaj:

Acer Aspire 5 A517-51G-546G, NX.GSXEX.007, 17.3" 1920x1080, Intel Core i5 8250U, 256GB SSD, 8GB RAM, nVidia GeForce MX150

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/acer-aspire-5-a517-51g-546g-cijena-nxgsxex007-173-1920x1080-intel-core-i5-8250u-53940751

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 13:19 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi, nabavljam laptop za dulje vrijeme, za poslovne i privatne svrhe... ugl koristio bi se za publisher, corel draw, photoshop, auto cad ,... osim toga klasika word, surfanje ,... i tu i tamo da može koju igricu pokrenut bi volio ako me pukne...

Budžet je max 10000, al cim manje to bolje, i trebao bi izgledat ozbiljno, ne da na nekom gamerskom svjetlećem klijentima pokazujem projekte hehegeg, a takvi su najjaci za taj novac al jbg ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, ekipa!

 

Ovako, frend bi mi trebao novi laptop ... malo je i sam neodlučan što bi, što ne bi, ali nekako smo zajedno došli do ključnih stvari:

1. laptop bi se prije svega koristio za internet i Word, YouTube i te fore; kaže da je s ovim starim u 5 godina nekoliko puta sve skupa pokrenuo neku igru - dakle, neka posebna grafička nije nužna ako to znači puno višu cijenu;

2. standardni ekran 15,6'' - samo da nije neko dno dna koje na suncu ne vidiš uopće što prikazuje;

3. baterija da bude pristojna;

4. 4 GB RAM-a je ok;

5. obavezno mora imati DVD-RW (treba mu za pržiti mjuzu za auto);

6. najveća dilema - on generalno smatra da mu je ok 500GB HDD-a; s druge strane neki kažu da nema smisla u današnje vrijeme uzimati novi laptop bez SSD-a ... sve štima, ali 128 GB nije dovoljno, 256 možda, a sve više sigurno bi bilo preskupo (ili ne bi???);

7. ne treba imati uključen OS;

8. cijena: oko 3000 kuna, može se razvući do 3500 ako baš mora, ali zapravo bi najradije da je i ispod 3000.

 

Eto ... pomagajte :-)

 

Hvala!

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, 

 

trebala bih kupiti laptop, ali ne znam ništa o tehnologiji (i nemam koga pitati).

Laptop koji mi se sviđa je Asus Vivobook S15 530, ali još nažalost nije dostupan kod nas i ne znam koliko ću morati čekati.

Ne igram igrice, trebat će mi za faks i posao. Potrebna mi je osrednja kamera za intervjue i sastanke, voljela bih da nije spor, da ima instalirane windowse, osim toga da može izdržati gledanje netflixa/youtubea/korištenje windows officea i intenzivnije surfanje internetom.  Koliko sam shvatila trebala bi mi neka kombinacija SSD i HDDa? Ali kako se uopće ne razumijem možda govorim gluposti. Moram ga svakodnevno nositi po gradu pa je najbolje da nije veći od 15 inča, baterija mi nije toliko bitna jer će većinu vremena biti na punjaču. Budžet mi je oko 6000 kn.

 

Kako se fakat ne razumijem u to sve, razmišljala sam o odlasku na neko prodajno mjesto da mi preporuče laptop pa ako netko zna pošteno mjesto u Zagrebu gdje bi mi mogli pomoći, bila bih vrlo zahvalna. :-)

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ppzdrav, kupujem laptop oko 5 - 5,5k kn i ova dva mi se cine zanimljiva pa bih molio vasa misljena koji je po vama bolji ili ako imate jos neke prijedloge u tom cjenovnom rangu?

1. https://www.ekupi.hr/Asus-VivoBook-1...o-1313197.aspx
2. https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-A...o-1274325.aspx

Hvala unaprijed na pomoci!

1 1. Asus
0 2. Acer
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
leooo kaže...

Ppzdrav, kupujem laptop oko 5 - 5,5k kn i ova dva mi se cine zanimljiva pa bih molio vasa misljena koji je po vama bolji ili ako imate jos neke prijedloge u tom cjenovnom rangu?

1. https://www.ekupi.hr/Asus-VivoBook-1...o-1313197.aspx
2. https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-A...o-1274325.aspx

Hvala unaprijed na pomoci!

 ASUS ti svakako ima bolju grafiku pa ako zbog niceg drugog, zbog toga vrijedi tih 100-njak kuna vise.

Kovačić
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dmanz kaže...

 ako ti ne smeta sto je refurbished onda je, imas i ovaj sa gtx1050Ti na akciji 10% ako placas ZABA karticom...

https://www.ekupi.hr/Lenovo-Legion-Y520-80WK010FSC--dodatne-3-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1239970.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
dmanz kaže...

 ako ti ne smeta sto je refurbished onda je, imas i ovaj sa gtx1050Ti na akciji 10% ako placas ZABA karticom...

https://www.ekupi.hr/Lenovo-Legion-Y520-80WK010FSC--dodatne-3-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1239970.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 nigdje ne vidim da pise da je refurbished?

 

a ovaj lenovo je nov?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mp3david kaže...

Pozdrav svima, evo iduci mjesec planiram uzeti novi laptop, pa bih molio neke preporuke.

Planiram dati maximalno nekih 5500kn,naravno da pratim svako malo akcije, pa da i one vrijedne 6000 milja ugrabim za te pare, samo treba ubosti pravo vrijeme.

 

Kupio bih laptop preko ekupi, jer kod njih je bilo vec popusta nedavno, a i kod njih stalno nesto kupujem, ili bih uzeo nesto sto mi je blizu u Osijeku, a tu su trgovine Links i HGSpot.

 

Zahtjevi:

 

8GB RAM-a

Grafička Nvidia 1050 4GB

min. 1TB memorije

Procesor da bude sto jaci za te novce

 

Uglavnom, sto vise za manje novaca, da mogu igrat igre tipa GTA V i slicno.

 imas u instaru za 5899 kn novi lenovo legion y530... i5 8300, 8gb ram, 1 TB HDD te 1050 grafika...mislim da ti je to trenutno najbolja konfiguracija za te pare, a dobijes jedan on najljepsih laptopa opcenito

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

vidim da je stigao legion y530 u trgovine, pa me zanima je li ga netko od vas vec kupio? ako da, moze neke dojmove?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dmanz kaže...

 nigdje ne vidim da pise da je refurbished?

 

a ovaj lenovo je nov?

 prva dva slicna cijena a prvi pise refurbished, drugi isto po sifri vidis da stoji R na kraju

 

https://www.nabava.net/search.php?q=NH.Q2QEX.004

 

lenovo je novi koliko vidim

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomko kaže...
mp3david kaže...

Pozdrav svima, evo iduci mjesec planiram uzeti novi laptop, pa bih molio neke preporuke.

Planiram dati maximalno nekih 5500kn,naravno da pratim svako malo akcije, pa da i one vrijedne 6000 milja ugrabim za te pare, samo treba ubosti pravo vrijeme.

 

Kupio bih laptop preko ekupi, jer kod njih je bilo vec popusta nedavno, a i kod njih stalno nesto kupujem, ili bih uzeo nesto sto mi je blizu u Osijeku, a tu su trgovine Links i HGSpot.

 

Zahtjevi:

 

8GB RAM-a

Grafička Nvidia 1050 4GB

min. 1TB memorije

Procesor da bude sto jaci za te novce

 

Uglavnom, sto vise za manje novaca, da mogu igrat igre tipa GTA V i slicno.

 imas u instaru za 5899 kn novi lenovo legion y530... i5 8300, 8gb ram, 1 TB HDD te 1050 grafika...mislim da ti je to trenutno najbolja konfiguracija za te pare, a dobijes jedan on najljepsih laptopa opcenito

 Htio bih bar 1050Ti, a Y520 ima, veća je razlika u grafickama nego i5 8th i 7th gen, i to za 5100 kn pošto imam zaba karticu. Čini se ko dobar deal, uzet ću to. Samo ću morat uzimat neki M.2 NVMe dodatno, jer vidim da ima samo 1TB HDD i to 5400 rpm.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 20:18 (dmanz).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Vrijedi li uzeti ovo za 500,600 kn za surfanje i gledanje filmova? 

 

MSI CX620

 

Specifikacije:
Procesor: intel i3 350m 2.27Ghz
Memorija: 4gb ddr3
Grafika: intel hd 
HDD: 320gb
ODD: DVD±RW (±R DL) 
Ekran: 15.6"led
3× 2.0 USB - eSATA
Wi-fi
HDMI
VGA
LAN
Audio in/ out 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 21:16 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam misljenje o ovom laptopu. Kao prvo zanima me kakva su vam iskustva sa Acerom jer ga do sada nisam nikada imao,,ima li opce razlike u markama u cjenovnom rangu oko 5000kn. Laptop mi prvenstveno sluzi za faks i programiranje,znaci nikakve igrice i slice stvari. Od "zahtjevnijih" programa koristim Visual studio i Android studio. Gledam da mi laptop bude fluidan i da baterija koliko toliko dugo traje (cca 3 4 sata). S obzirom da bi volio laptop manje velicine ekrana naisao sam na ovaj laptop pa me zanima necije misljenje o njemu,jeli dobar a gore navedeno ili je samo dobar za nekakav multitasting (sto mi je izmedu ostalog takoder bitno) 

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-acer-swift-3-nxgqgex009-14-fhd-intel-quad-core-i5-8250u-up-to-340ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-intel-hd-graphics-620-no-odd-linux-2-god/ACR-1910/product/

Unaprijed hvala na odgovoru

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dmanz kaže...
tomko kaže...
mp3david kaže...

Pozdrav svima, evo iduci mjesec planiram uzeti novi laptop, pa bih molio neke preporuke.

Planiram dati maximalno nekih 5500kn,naravno da pratim svako malo akcije, pa da i one vrijedne 6000 milja ugrabim za te pare, samo treba ubosti pravo vrijeme.

 

Kupio bih laptop preko ekupi, jer kod njih je bilo vec popusta nedavno, a i kod njih stalno nesto kupujem, ili bih uzeo nesto sto mi je blizu u Osijeku, a tu su trgovine Links i HGSpot.

 

Zahtjevi:

 

8GB RAM-a

Grafička Nvidia 1050 4GB

min. 1TB memorije

Procesor da bude sto jaci za te novce

 

Uglavnom, sto vise za manje novaca, da mogu igrat igre tipa GTA V i slicno.

 imas u instaru za 5899 kn novi lenovo legion y530... i5 8300, 8gb ram, 1 TB HDD te 1050 grafika...mislim da ti je to trenutno najbolja konfiguracija za te pare, a dobijes jedan on najljepsih laptopa opcenito

 Htio bih bar 1050Ti, a Y520 ima, veća je razlika u grafickama nego i5 8th i 7th gen, i to za 5100 kn pošto imam zaba karticu. Čini se ko dobar deal, uzet ću to. Samo ću morat uzimat neki M.2 NVMe dodatno, jer vidim da ima samo 1TB HDD i to 5400 rpm.

 ovo se odnosilo na y520 ili y530? :D

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz, trebala bi mi best buy preporuka laptopa do cca 6500kn plafon, naravno sta povoljnije to bolje ako ulazi u zahtjeve. 

To mi je za brata, prvi laptop inace koji uzima i koristit ce se svega pomalo. Sad ce prva godina faksa tako da bit ce piskaranja tako da tipkovnica nebude neki skripavi komad plastike i naravno povremeno igrice ali nista prezahtjevno da grafika bude u prvom planu. 

Ssd je pozeljan uz hdd al nije uvjet. 

Garancija je dosta bitna pozeljno 3-5 godina neznan kako se inace krecu.

Ducan nebitno bilo koji pouzdan u hrv, kupuje se preko firme. 

Hvala na prijedolzima. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice