Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 30.558
|
čitano: 8.938.553
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
polymer1234 kaže...

Pozdrav,

Može preporuka laptopa 15.6' ili još bolje manjih dimenzija. Neki od zahtjeva su da ima 8 gb ram-a i SSD. 

Grafa nije potrebna, te bi bilo dobro da izgleda "dobro". (za žensku osobu je). Što se tiče cijene ako ima nešto do 4k

bilo bi super, ako nema onda može do max 5k.

Hvala unaprijed.

https://goo.gl/FygBci

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
3 godine
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz,

Molio bih preporuku laptopa ili savijet oko komponenti koje bi zadovoljile potrebe studenta u vidu Interneta, office, gledanje filomova, youtube. 

Do cca 2.500 kuna. Bio bih Vam neizmjerno zahvalan.

LP 

0 0 hvala 0
6 godina

Gledam uzeti novi laptop posto mi je stari prdnuo. Laptop bi sluzio za multimediju. Gledao sam Yoga seriju.. . Pa ne znam misljenja oko te serije posto sam do sada kupovao samo radi gaminga, dok sada nije potrebno radi Ps4. Yoga mi se svida radi Pena i Touch screena. 

Moze kakva preporuka. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Wowfreak23 kaže...

Pozz,

Molio bih preporuku laptopa ili savijet oko komponenti koje bi zadovoljile potrebe studenta u vidu Interneta, office, gledanje filomova, youtube. 

LP 

klik

SimeKZ kaže...

Gledam uzeti novi laptop posto mi je stari prdnuo. Laptop bi sluzio za multimediju. Gledao sam Yoga seriju.. . Pa ne znam misljenja oko te serije posto sam do sada kupovao samo radi gaminga, dok sada nije potrebno radi Ps4. Yoga mi se svida radi Pena i Touch screena. 

Moze kakva preporuka. 

Gledaj laptope sa N5000 Pentiumom i SSD-om.

5 godina
Wowfreak23 kaže...

Pozz,

LP 

1. zadovoljilo bi tvoje potrebe - https://www.nabava.net/search.php?q=ASUS+X540NA-GQ053+

2. također zadovoljava, ima bolji ekran (FHD), nema DVD-ROM - https://www.nabava.net/search.php?q=ACER+Aspire+3+NX.GNTEX.087

3. isto zadovoljava, ima DVD-RW, bolju grafiku (Radeon 530) i bijele je boje  - https://www.nabava.net/search.php?q=LENOVO+IdeaPad+320+80XR017QSC

Svi ti imaju 4GB RAM-a, SSD 256GB i 15,6" ekran. Sad, za to sto tebi treba i vise nego dovoljno, no ispod 3000 tesko da se moze pronalaziti i nesto puno bolje od ovoga, eventualno tu i tamo sa 8GB RAM-a i nista drugo. LP

Kovačić
7 godina
zoharbizo kaže...

SimeKZ kaže...

Moze kakva preporuka. 

Gledaj laptope sa N5000 Pentiumom i SSD-om.

Jel ima uopće koja Yoga s N5000, a da ima Pen i Touch?

6 godina

Ma nema. I3 je najslabije kaj ima. Pentium nebi nikad uzimao u obzir, pa makar laptop bil za rad u notepadu. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

A onda za tu namjenu mislim da da je to dovoljno ako te to brine, a želiš takav koncept uređaja. Ne znam što još možeš pogledati, možda HP Spectre?

6 godina
Pozdrav
Planiram kupiti novi laptop jer imam stari, stari lenovo x300. Sto god da kupim bit ce bolje od njega. Iako ti thinkpadi imaju neke zanimljive karakteristike...
Trebam laptop za sve ono za sto ga koriste i drugi, ali jos i za lightroom i adobe premier. I ne morate mi preporucat laptope od 3000 eura, sa 100 gb rama i i9 procesorima jer "ispod toga nema smisla". Kao sto svi u Hrvatskoj voze aute sa 600 konja jer nista slabije "ne ide s mjesta"... Još jednom, imam laptop star desetak godina i sve ce mi biti napredak.
Mislio sam laptop uzeti u Njemackoj jer sam tu svaki tjedan i jer su jeftiniji. Mislio sam konkretno uzeti u cyberport trgovini (link: www.cyberport.de) jer mi se čini najjeftinija. Imam i mogućnost dostave, ako mislite da ima koja jeftinija trgovina...
Ono sto zelim je:
I5 8250u ili bolje
8 gb rama ili bolje
Ssd 256 gb ili vise (hdd ne treba, lagano spojim eksterni, ali ne bunim se ako bih imao i ssd + hdd)
Po mogucnosti opticki uređaj, ali nije uvjet
Bez OS-a, to mogu sam kupiti i instalirati jeftinije
To sve mogu sam unijeti pa viditi, no ono sto me muci jer ekran.
Zelim da je barem full hd, mada bolje ni ne moze za te novce. Barem 14 inca, a ne smeta ako je veci. I htio bih da ima dobar raspon boja, tocne boje, dobar kut gledljivosti i dobru svjetlinu. Mada su mi važniji raspon boja i tocnost boja.
Planirao sam dati 500 eura, a spreman sam dati i vise, ako ima razloga da dam. Do 700 eura.

Svaki savjet dobro došao!

0 0 hvala 0
2 godine

Pozdrav ljudi

Prijedlog za kupnju laptopa do 4-4,5k kuna i stranica, može i amazon

Bitno mi je da je SSD, može 256, 8 gb rama, solidan procesor i grafička, ništa posebno i da je barem 15-6 ekran.

Poželjno ACER.

Hvala unaprijed

0 0 hvala 0
6 godina

https://m.alzashop.com/lenovo-yoga-530-14arr-onyx-black-d5446831.htm

Da li vrijedi te love? Uzeo bi ga sa ryzen 5, vega rx 8, 8gb rama, 256gb ssdom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina

može nešto do 4500? 

za svakodnevno korištenje, eventualno igranje tipa LOL,

ssd disk, 8gb rama, i5 procesor i da nije integrirana grafička

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 19:53 (xDISORDERx).

0 0 hvala 0
5 godina

Pozz. Moze mi neko predlozit bestbuy laptop do 2200kn? Treba nam za bend, uglavnom koristimo za mixer, pustanje glazbe i program za upravljanje lightom. I da ima 1TB memorije radi pohrane. Hvala

Battle.net: Glogy#2831
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine

Bok, treba mi neka preporuka za best buy 17,3'' oko 4000+100/200 kn max.

Zahvaljujem!

0 0 hvala 0
5 godina

Pozdrav svima, u potrazi sam za novim laptopom, jer Dell inspiron 3543 nakon nešto više od 3 i pol godine konstantnog rada 0/24 je počeo raditi strašno sporo. 

Ono za što mi treba laptop je sljedeće - uređivanje grafike u Photoshopu i editiranje videa u Sony Vegasu. Igrice neplaniram igrati, jedino te dvije stvari, pisanje tekstova i surfanje.

Također laptop bi se s vremena na vrijeme spajao na monitor od 27'' putem hdmija. 

Budžet je do 8k kn, neznam koliko je jak potreban laptop za obavljanje ovih funkcija? 

Za oko mi je zapeo recimo: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-dell-inspiron-5570-core-i7-8550u-16gb-2000gb-256gb-ssd-radeon-530-15-6-led-fhd-linux-srebrno-014640275

0 0 hvala 0
6 godina
17 inch

Molim vas ekipa za proporuku... trebam klincu uzeti lap.... da je ovakav: da vrti fortnite... da je 17 incha... i da ima ssd...e sad, koliko minimum para ja za takav lap moram iskeširati... molim vas za preporuku a da nije basloslovna cijena....

0 0 hvala 0
2 godine

Opet ja, dama u nevolji:

Pozdrav,

nažalost nakon samo 2 godine trebam novi laptop.

Baterija mi ne traje niti 1 sekundu, odnosno stalno mora biti uključen u struju.

Žalosno je što imam dobar kompjuter, ali ne daju mi se novci za bateriju i SSD, radije bi uzela novi komp, ovaj put sa SSD-om i manjim ekranom (i očito boljom baterijom)

Dakle tražim:

- 15.6

- i7 ili i5 ako me netko uvjeri da mi i7 ne treba. Ryzen je opcija ako me netko i na to nagovori

- FHD ekran

- barem 8 GB 

- SSD min 256 GB

- ne igram igrice, koristim Adobe programe (više za privatnu upotrebu), fimovi, internet...

- najvažnija stavka: baterija treba trajati dugo - 6+ sati minimalno za gledanje filmova

Budget je oko 7500 kn.

Hvala 

0 0 hvala 0
2 godine

0 0 hvala 0
6 godina
Fantastičan ekran, obavezno update biosa ako želiš igrati. Kad sam ga imao sam izludio jer je throttlao ko lud. Baterija nije dobra logično. Za tu lovu 17.3" je super kupovina sve u svemu.
Hearthstone: Maks0806#2960
6 godina

koliko % budu kod nas laptopi na popustu za crni petak?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine

Pa vidim da ima samo jedan ventilator i ne kontam kako bi on sam trebao hladiti cpu i gpu. 

Hoće onda bios update riješiti throttlanje.

7 godina

Ima li netko da se razumije u Ultrabookove?

Tražim ultrabook da je lagan, da je do 14" i da ima dobar procesor i SSD. Dizajn ako je lijep to je plus. Da bude oko soma eura je poželjno 

Hvala unaprijed <3

Live and let live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
Dva su ventilatora, te nakon updatea biosa sam prešao Far Cry 5 na njemu bez problema na high u ugodnom fps-u. Ekran je stvarno dobar, baš je svijetao i boje su fantastične
3 godine

Ima koji od tih ultrabookova s "poštenom" grafom? Naime, bojim se da bi mx 150 bila preslaba za ArcGIS/AutoCAD na njegovom + zasebni 2K monitor. Ispravite me ako griješim.

Pitam zato jer bi 14" ili 15" ultrabook, ali nemam 2K €.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Autocad sasvim dobro radi s integriranom grafikom, al opet ovisi što radiš, meni je jedino za 4K rezoluciju predstavljalo problem 1GB rama koji možeš maksimalno dodijeliti, jer ga na toj rezoluciji brzo popuni. A i ultrabook mi se nekako ne čini baš pogodan za tu namjenu.

6 godina

Isprobao sam Cad na laptopu kojeg prodajem. i3 7020u i mx150

Radi savršeno, otvorio sam svoj program iz Cesta sa 5 uzdužnih presjeka, poprečnim i tlocrtom. Radi super. MX 150tka je stvarno dobra grafičkica za sve, čak i za gaming (sukladno s očekivanjima za grafu kao gt 1030 sa gddr5 memorijom)

3 godine
sosta kaže...

Autocad sasvim dobro radi s integriranom grafikom, al opet ovisi što radiš, meni je jedino za 4K rezoluciju predstavljalo problem 1GB rama koji možeš maksimalno dodijeliti, jer ga na toj rezoluciji brzo popuni. A i ultrabook mi se nekako ne čini baš pogodan za tu namjenu.

maks0806 kaže...

Radi savršeno, otvorio sam svoj program iz Cesta sa 5 uzdužnih presjeka, poprečnim i tlocrtom. Radi super. MX 150tka je stvarno dobra grafičkica za sve, čak i za gaming (sukladno s očekivanjima za grafu kao gt 1030 sa gddr5 memorijom)

A kaj cu takav posao, tu i tam trebam corel/cad/gis a opet trebam prenosivost kad imam vjezbe/predavanja. Stvarno mi je vec muka nositi ovaj od skoro 3 kg. 

Ja sam gledao sa strane da sad imam 860m koja je mrvicu jaca od mx 150, a ponekad mi bude ova prespora pogotovo u GISu. Znaci trebao bih gtx 1050 barem, a opet s njom mi preostaje jedino XPS ili Zenbook, što znaci gotovo 2 soma €. 

6 godina

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
Karlek_19 kaže...
sosta kaže...

maks0806 kaže...

A kaj cu takav posao, tu i tam trebam corel/cad/gis a opet trebam prenosivost kad imam vjezbe/predavanja. Stvarno mi je vec muka nositi ovaj od skoro 3 kg. 

Ja sam gledao sa strane da sad imam 860m koja je mrvicu jaca od mx 150, a ponekad mi bude ova prespora pogotovo u GISu. Znaci trebao bih gtx 1050 barem, a opet s njom mi preostaje jedino XPS ili Zenbook, što znaci gotovo 2 soma €. 

A koji cpu? Imaš ssd?

tomko kaže...

Od 10% do određenih modela 30% 

Najbolje sam pogledaj po trgovinama, nema nekog pravila

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice