Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 31.013
|
čitano: 9.123.796
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Isplati, u toj cijenj mozda best buy.

De gustibus non est disputandum.
16 mjeseci

Oh! SUper onda. Bitno mi je samo da je brz. A to od ovoga mogu očekivati??

Nije mi problem dati ni koju paru više, al ako ispunjava osnovne uvjete... Milina. 

9 mjeseci
Ne može bit brz ako nema SSD.
16 mjeseci

Aha. Ja sam glupa po pitanju tehnike. :D

Nešto drugo onda možda što se isplati s mikronisa za cca 3500 - 4000 kn??

9 mjeseci
U Mikronisu ne bih kupio ništa jer su daleko najskuplji, barem od ovih poznatih online dućana, a ne znam ni koliko je tebi bitna pohrana podataka. SSD su obično malog kapaciteta za tu lovu najčešće 256 GB. Da kupujem laptop čak i ispod 3000 kn ne bih se odrekao SSD-a.
16 mjeseci

Bitna mi je, imam masu knjiga i slika i to mi je dosta bitno. Ok, malo sam izguglala i želim SSD također.

E sad, Mikronis sam mislila radi toga dodatnog popusta jer uzimam na rate na karticu,al ako oni s popustom su ko drugi bez, nije mi opcija.

Imate onda neki prijedlog s dosta memorije i brzine za nekih cca onda 4000? Ili koliko bi bilo minimalno da zadovoljim te uvjete brzine i dobar ekran? 

9 mjeseci
Mislim da bi ti kombinacija 128GB SSD + 1TB HDD bila dobra opcija.
Ne znam što smatraš pod "dobrim ekranom". Nema dobrog ekrana za te pare, tek neki rijetki modeli imaju IPS monitor, ali pravi dobri ekrani su kod laptopa tek na cijeni od oko 10.000 kn.
FHD TN paneli su nekakav standard za tu lovu.
Imaš i opciju da kupiš eksterni HDD gdje ćeš gomilati podatke, a u lapu za nuždu imaš 256 GB SSD to je puno češća varijanta. Odluči se što želiš pa u izbornik sa strane utipkaj zahtjeve

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala
10 godina
inazuma kaže...

Bitna mi je, imam masu knjiga i slika i to mi je dosta bitno. Ok, malo sam izguglala i želim SSD također.

E sad, Mikronis sam mislila radi toga dodatnog popusta jer uzimam na rate na karticu,al ako oni s popustom su ko drugi bez, nije mi opcija.

Imate onda neki prijedlog s dosta memorije i brzine za nekih cca onda 4000? Ili koliko bi bilo minimalno da zadovoljim te uvjete brzine i dobar ekran? 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/informatika/notebook-racunala/70950/acer-aspire-3nxgy9ex038-notebook?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

a ako knjige i slike ne stanu uzmes vanjski disk

9 mjeseci

Sve ovisi kakve zahtjeve imaš. Kupovina laptopa sadrži i dosta bitnih detalja, ovaj Acer gore ne bih kupio ni pod razno jer nema brzi PCI SSD, nema ni jedan 3.1 USB port i jedno i drugo je bitno kad se često prebacuju podaci, baterija mu je u vrh glave osrednja, težak je 2.1 kg što baš i nije "portabilno" ako si student pa hoćeš nešto lagano da ga možeš svugdje lakoćom nosit, a u onom Bug testu kažu da mu i wireless antena nema baš dobru propusnost što je kod tebe opet bitno jer je u sveučilišnim knjižnicama free wireless signal pa bi ti bilo korisno imat lap sa što boljom propusnošću. Po meni taj Acer ne vrijedi cijene. Ne znam ni da li si se odlučila o veličini medija za pohranu podataka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 12:16 (buld).
10 godina

ovo ti je nekakav best buy za ovih 4100kn sta mozes traziti, i5-8250u 4 jezgre 8 threadova, 8gb ddr4 rama, 256gb ssd, fhd ekran

https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-330-15-6-platinum-grey-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-intelhd-15-6-fhd-freedos-81de021wsc/proizvod/242327

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
16 mjeseci

E to su oni detalji o kojima ja pojma nemam dok mi netko ne skrene paznju na njih....

nije nuzno da bude ultra lagan, ali svakako dobro je da je lakši. nije nuzno sad da baterija milion sati. ipak je on meni vise doma nego po selu...

sad imam Probook star 10 godina, koji je 17" i jako tezak. sve na prema njemu biti ce milina :D ekran ne znam, ali znam da mi je bilo receno full hd barem ili ips.

Najprije sam htjela 17 opet al ajde, spustila sam se radi prenosivosti. iako on meni nije precesto na terenu.

sto se tice portova, voljela bi da ima barem 3 i usb-c. kad vec kupujem novo da nije zastarjelo. 

dizajn nije bitan, al ono - ipak sam zensko hahaha. 

ovaj imam 10 godina. mogu dati i nesto vise na rate kartica, samo nek izdrzi i da je brz.

draza mi je opcija malo vise memorije u startu nego vanjski diskovi. imam ja eksterni al to mi je back up, a ne za stalno koristenje.

9 mjeseci
FHD je svaki ekran s 1920x1080 pixela rezolucijom s time što IPS oznaka daje takvom ekranu bolji kontrast, boje su izraženije poželjno je imati ako se baviš photo editingom i sl poslovima gdje su ti je potrebna što bolja razlučivost nijansi boja.
Ovo sa USB Type C portom je dodatno zakompliciralo stvar, trebat će malo duže tražiti.
16 mjeseci

Ne bavim se fotografijom, al nosim naočale jer slabo vidim i jako mi utječe ekran na vid iako nemam dioptriju. Ako to ima veze...

Ma ok, nije prioritet. Imam i dalje kabel sa obadva usb nastavka skupa :D 

11 mjeseci
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

uzeo sam napokon laptop, preko akcije ekupi za vikend. Uzeo sam laptop bez windowsa tako da sad trebam stavit windowse pa me zanima ovo sto sam negdje naletio da se windowsi mogu preko ebaya za par dolara uzet. Jel to neko probao, kakva su iskustva, jel mogu nahebat zbog tog itd? :D  i ako je neko uzeo, moze link odakle je uzeo pa da i ja od tamo uzmem 

0 0 hvala 0
8 godina

Ako ti laptop nije za firmu, nemaš brige. U slučaju da je kupljen preko.firme moraš imat windowse od ovlaštenog distributera u HR.

Pingu ;)
7 godina

Trazim laptop za curu, znaci internet, office i malo programiranja. Do cca 3000kn.

U igri su sljedeca 3 modela:

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-15-5sy85ea-ryzen-5-2500u-4gb-256gb-ssd-radeon-rx-vega-8-15-6-led-hd-dos-srebrno-014600091 + 4gb rama

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-250-4qw62es-core-i3-7020u-dvdrw-8gb-256gb-ssd-hd-graphics-15-6-led-fhd-dos-sivo-014600007

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-15-5sv47ea-ryzen-3-2200u-8gb-256gb-ssd-radeon-rx-vega-3-15-6-led-hd-dos-bijelo-014600090

Znam da su na papiru ryzeni bolji, ali me zanima koliko je to stvarno u praksi. Najbitnije je da sve ide glatko i bez nekih komplikacija (amd i driveri i tako to..)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
tictactoe kaže...

uzeo sam napokon laptop, preko akcije ekupi za vikend. Uzeo sam laptop bez windowsa tako da sad trebam stavit windowse pa me zanima ovo sto sam negdje naletio da se windowsi mogu preko ebaya za par dolara uzet. Jel to neko probao, kakva su iskustva, jel mogu nahebat zbog tog itd? :D  i ako je neko uzeo, moze link odakle je uzeo pa da i ja od tamo uzmem 

Jučer ja kupio i instalirao. Platio 7 dolara. Sve tip top. Također uzeo Office 2019 za 2 dolara s mogučnosti instaliranja na 5 računala. Također sve radi odlično.

2 godine

Pozdrav, zanima me da li je ovo najbolje sto se moze naci za nekih 1000e, za neki gaming, autocad, visual, solid, matlab?

0 0 hvala 0
8 godina

da se pridruzim ovom topicu...zainteresiran sam za HP 15 5SY85EA model + keksic 4gb, isto kao kolega gore...ima li kakve druge preporuke, da sve skupa ispadne ispod 3500kn? iskljucivo u linksu

multimedija, net, gledanje streamova i sl. bez igranja

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 mjeseci

Ja si isto taj model gledam. Koja je razlika između LED HD i FHD (neki modeli imaju i LED FHD kolko vidim)? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 22:15 (Swaglord).

0 0 hvala 0
9 mjeseci

Ovaj ima zaslon: 15.6" LED Full HD 1920 x 1080 AntiGlare. HD i FHD razlika je u pixelima.

0 0 hvala 0
9 mjeseci
Gdje piše HD?
8 godina
Vapor kaže...

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-NXH5PEX003-prijenosno-racunalo-1370696.aspx

Još večeras imate late night shopping akciju između 20h i 8h ujutro. Sa 5000 na 4000, sinoc ga uzea, za tu cijenu nema bolje.

Nema IPS ekran ni osvjetljenu tipkovnicu kako se navodi na reviewovima na netu. Ekran je zadovoljavajuć, jedino je tipkovnica malo glasnija(šuška cila) i ima dosta flexa kad se pritiska, al navikne se na nju nakon par sati. Battery life je odličan, ide easy preko 5h browsanja i officea. Ugl za 4k kn odličan izbor.

Pingu ;)
9 mjeseci
Nema IPS ekran, nema backlight keyboard, nema USB 3.1, nema SSD PCI (?), baterija ne drži 10 h... ima i5 i dobru grafičku koja nije toliko bitna ako ne igraš igrice.
8 godina

.

Pingu ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 0:48 (Vapor).
9 mjeseci

Ako ga nisi uzeo za gaming recimo ovaj lap plus 4GB RAM došlo bi te 3.249 kn, a dobio bi osim neznatno slabijeg procesora (11%) i slabije grafičke i neke prednosti koje ovaj tvoj nema kao što je npr. baterija autonomije do 10 h, 3.1 USB (x 2), brzi PCI, a ne SATA SSD...

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 1:14 (buld).

0 0 hvala 0
14 mjeseci
buld kaže...
Gdje piše HD?

U naslovu, LED HD?

9 mjeseci
Swaglord kaže...
buld kaže...
Gdje piše HD?

U naslovu, LED HD?

U specifikacijama na linksu (nikad ne gledam naslov kao mjerodavan, uvijek čitam specifikacije ispod slike) jednom piše samo LED, a drugom FHD LED. Okani se linksa, čitaj specifikacije iz Micronisa, barem kad je HP u pitanju. A ne bi ti bilo loše otić i na službenu stranicu proizvođača nego razbijat glavu zašto Linksu u opisu proizvoda fali ovo ili ono.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 10:08 (buld).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice