Acer Aspire 7750G

poruka: 79
|
čitano: 26.370
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Acer Aspire 7750G

moze mi neko plz objasnit zasto je ovaj laptop tako jeftin a ima uber graficku i i5 sandy bridge, drugi laptopi sa istim specifikacijama kostaju po 8 soma kuna

 

 

http://www.protis.hr/products/details/notebook-acer-aspire-7750g2416g64mnkklxrcz0c006/44814

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Acer Aspire 7750G

Iskreno i ja sam bio iznenaden...

 

Ja sam gledao koji cu laptop uzeti i cijelu nedjelju proveo analizirajuci da bi u ponedjeljak ujutro otisao i uzeo ga (pisem sa njega sad)

 

Ja sam za sada zadovoljan :) iako ga imam samo 3 dana...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Acer Aspire 7750G

Kako ti idu igre na njemu?? I ja bih si htio uzeti pa me zanima!!!

15 godina
protjeran
offline
Acer Aspire 7750G

Hehe, losa vijest momci tu , nisam jos instalirao nista... nisam ga kupio za igru (mozda zvuci glupo ali eto) jer trenutno imam puno posla pa ne stignem ali u planu mi je instlairati COD MW 1 i 2 

 

Ja sam gledao prije nego sam ga kupio na youtube-u malo gameplayeve koje su stavili drugi... i stvarno bez zamjerke lijepo se vrti...

 

Pogledaj si , imas CRYSIS 2 , COD MW2 , BF2 video i vidi sto ti se cini...

 

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-7750G-Notebook.45861.0.html  ovo ti je test sa i7 procesorom mislim ali mozes naci jos na njihovoj stranici... 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Acer Aspire 7750G

To na notebookchecku sam vidio ali me zanima iskustvo iz prve ruke! Hajd ti samo javi kad budeš imao vremena kak sve ide! pozz {#}

15 godina
protjeran
offline
Acer Aspire 7750G
Imam danas i sutra malo previse posla ali evo u petak cu instlirati COD4 MW i COD MW2 pa cu ti javiti , reci sto te tocno zanima...  Mogu ti dati usporedbu sa svojim stolnim racunalom kad probam: AMD Phenom Quad-core 9500 2.20GHz 3870 Radeon HD DDR4 (512) 4GB rama DDR2 (800Mhz) pa javim kakve su info... meni je na ovoj konfi gore i jos uvijek sve radi na MAX (MW1 i MW2) ali ako te jos nesto zanima pitaj...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 7750G

ajme, baš mi je drago da je netko kupio ovaj laptop, već neko vrijeme gledam da ga kupim, ajde ako možeš odvojit 10ak minuta i napisat kraći opis kakav je laptop što se ovak kvalitete tiče, kućište i najviše tipkovnica, jesu tipke kratkog hoda, onako plitke? jel bi se moglo recimo 2-3 sata pisat bez prestanka, da ne otpadnu ruke i slično :D

 

ma šta god da napišeš, sve će pomoći :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Acer Aspire 7750G

Ma napiši sve što ti padne napamet, od igara preko tipkovnice, ekrana itd. što više inf. to bolje! Razmišljao sam dali da uzmem isti taj ali 15,3" jer on dolazi sa gt540m ali mislim da ću ipak 17" jer patim na to. {#} Također, ima mjesta za 2 harda i 4 slota za rame pa će tu u budućnosti kad se malo spuste cijene pasti i koju ssd! {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 7750G

samo, čini mi se da je maksimalna podržana količina rama 8gb...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 7750G

Moj 7750G ima 750GB HDD i HD 6850M grafu Sandy je isti, uglavnom sve leti na njemu, zaboravio sam reći da ima 8 GB DDR3. Boota se ko lud, što se igara tiče nisam lud za njima ali evo Split second može i na High samo što ne znam koliko bi baterija trajala. Uglavnom super laptop za super cijenu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Acer Aspire 7750G
Seky kaže...

Moj 7750G ima 750GB HDD i HD 6850M grafu Sandy je isti, uglavnom sve leti na njemu, zaboravio sam reći da ima 8 GB DDR3. Boota se ko lud, što se igara tiče nisam lud za njima ali evo Split second može i na High samo što ne znam koliko bi baterija trajala. Uglavnom super laptop za super cijenu.

e daj mi plz objasni kak si instaliral kameru meni nikak ne uspijeva

15 godina
protjeran
offline
Acer Aspire 7750G

Sta si uzeo uredaj?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 7750G

ajde ninja pls odvoji par minuta i napiši par riječi o njemu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Acer Aspire 7750G

da kupio sam neki dan laptop je bomba za te pare, malo se osjeti i vidi da plastika i diazajn nisu bas neke kvalitete ali koga bk za to, necu davat 4 soma kuna vise za plastiku obicnu

 

jedini problem su mi bili driveri za graficku, oni s cda koji se dobi s laptopom rade normalno ali ove najnovije sa atijeve stranice nisam mogel instalirat ali nakon pola dana potrage za rjesenjem sam nasel neke moded drivere koji mi sada rade odlicno (to mi se sa svakom atijevom karticom do sada desavalo)

 

probao sam laptop u starcraft 2 i vrti mi na medium-high grafici i ultra teksturama oko 60 fpsa

 

e da i nemogu instalirat kameru nikak

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Acer Aspire 7750G

Da bi instalirao kameru odi na http://www.acer.co.uk/ac/en/GB/content/drivers Notebook - Aspire - 7750G i tu ce ti u tabovima dati drivere , imas prvi tab application i prvo ti je web cam application instaliraj to i radit ce ti...

 

Meni radi...

 

Ajde moram i ja neku igru instalirati pa cu reci svoje misljenje o tom... i da skinuo sam drivere s ATIeve stranice sa graficku ali ih nisam instalirao (budem valjda) , probati cu prvo igru neku sa ovim koji su dosli na DVDu s driverima

 

Ako ti nebi prosla ova aplikacija za kameru ima jedna univerzalna , mislim da se zove ECap Camera ili nesto slicno pa probaj googlati , meni je pomogla na drugom laptopu , i jos uvijek radi :)

 

Javi jeli proslo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Acer Aspire 7750G
j3sp1s kaže...

Da bi instalirao kameru odi na http://www.acer.co.uk/ac/en/GB/content/drivers Notebook - Aspire - 7750G i tu ce ti u tabovima dati drivere , imas prvi tab application i prvo ti je web cam application instaliraj to i radit ce ti...

 

Meni radi...

 

Ajde moram i ja neku igru instalirati pa cu reci svoje misljenje o tom... i da skinuo sam drivere s ATIeve stranice sa graficku ali ih nisam instalirao (budem valjda) , probati cu prvo igru neku sa ovim koji su dosli na DVDu s driverima

 

Ako ti nebi prosla ova aplikacija za kameru ima jedna univerzalna , mislim da se zove ECap Camera ili nesto slicno pa probaj googlati , meni je pomogla na drugom laptopu , i jos uvijek radi :)

 

Javi jeli proslo.

taj program dok instaliram i kliknem na njega nist se ne dogodi

 

neznam mozda radi kamera chatu idem probat

15 godina
protjeran
offline
Acer Aspire 7750G

Sumnjam da ima utjeacaja ali ja koristim x64bitne win 7...

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Acer Aspire 7750G

Mislim da ipak ima , sad sam pokrenuo drugi laptop na kojemu su 32 win 7 i opet pod odabir OSa daje samo win7 x64 basic/premium/ultimate

 

Tako da vjerujem da je utjecaj u tom...

 

 

 
0 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Acer Aspire 7750G

evo kamera radi na video chatu i pomocu video caputre programa ali sa official programom nece radit, isto imam win 7 64 bitne

 

e j3sp1s daj mi molimte reci dal si uspio instalirat najnovije drivere s atijeve stranice bez da si ih modao

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2011 3:37 (SpaceNinja).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Acer Aspire 7750G
Evo instalirao CoD4 i radi bez zamjerke Naravno da trebat ce neko vrijeme da se naviknem na tipkovnicu obzirom da sam na stolnom igrao na Logitech wave Iskreno nisam instalirao s atijeve stranice drivere jer se i ovako dobro vrti, jel ima neki poseban razlog da instaliram bas njih?
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Acer Aspire 7750G
j3sp1s kaže...
Evo instalirao CoD4 i radi bez zamjerke Naravno da trebat ce neko vrijeme da se naviknem na tipkovnicu obzirom da sam na stolnom igrao na Logitech wave Iskreno nisam instalirao s atijeve stranice drivere jer se i ovako dobro vrti, jel ima neki poseban razlog da instaliram bas njih?

pa ono uvijek je bolje imat novije drivere, zanimalo me zato jer ovi s atijeve 11.5 meni ne rade pa sam htio vidit dal tebi mozda rade

 

moded 11.5 mi rade ali sad neznam da je pametno stavljat te drivere

15 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 7750G

Evo za najnovije drivere ovo skini i pokreni nećeš imat problema, ni meni nije odmah radilo ali s ovim nema problema, nek skine sve nemoj samo drivere skidat iz ovog izbornika skroz na kraju.

 

Što se tiče kamere vidim da si riješio ali ako će ti trebat imam program koji sam našo na netu možeš pokrenut kameru bez video poziva ili sličnih stvari, ako trebaš javi se na PP.

 

Da li si uspio riješit mikrofon? Jednom sam se igro s tim kratko nije mi se dalo kad sam spojio slušalice s mikrofonom sve je super radilo a ovaj na laptopu neće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Acer Aspire 7750G

najnoviji driveri mi se nece instalirat jer ne prepoznaju graficku, trebalo bi onaj neki broj promijenit, moded drivere nemojte koristit jer ne rade kak spad, najbolje je koristit one drivere od acera i bok

 

mikrofon sam isprobao u sc2 i radi normalno

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Acer Aspire 7750G
Seky kaže...

Evo za najnovije drivere ovo skini i pokreni nećeš imat problema, ni meni nije odmah radilo ali s ovim nema problema

koje to drivere da skinem?

13 godina
protjeran
offline
Acer Aspire 7750G

evo moj laptop od danas vise ne radi, pocelo mi je stekat isel sam na novo windose i sad mi svaki put zasteka dok pokrenem instalaciju, vec sam probal sa 3 razlicite instalacije

 

vjerovatno sam ovaj pokvareni sandy bridge dobil

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire 7750G
SpaceNinja kaže...

evo moj laptop od danas vise ne radi, pocelo mi je stekat isel sam na novo windose i sad mi svaki put zasteka dok pokrenem instalaciju, vec sam probal sa 3 razlicite instalacije

 

vjerovatno sam ovaj pokvareni sandy bridge dobil

Ako ti zašteka značilo bi da nešto jako zagrijava. Pogledaj CPU i Grafu pomoću programa Speccya a HDD pregledaj zdravlje ako nema bad sectora i ako nisu visoke temepreture. A Ram testiraj sa memtesto da nema erorre.

 

Ako tad nijedno neuspjeva i ako je pod garancijom nosi u servis. Ili ga reklamiraj prodavaču ako je nov novcat kupljen.

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 7750G

kad uspiješ osposobit komp samo klikni na onom linku od prije prvi download koji vidiš i kasnije instal sve će se smao obavit, i obavezno javi što je s laptopom bilo zašto nisi mogo instalirat winse opet.

 

Sorry opet nisam skužio nisam ti link stavio, malo sam umoran pa se dogodi :)

 

Evo link za 32 bitni windows 7: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-32.aspx

 

Evo link za 64 bitni windows 7: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2011 1:15 (Seky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Acer Aspire 7750G

evo sad je totalno u k***u, pokrenem instalaciju windows 7 i dok dojdem do biranja particija ispod mi pise da se nemoze instalirat na taj hard jer je hard failed

 

u ponedeljak ide natrag na popravak hahhahah

 

ja jos uvijek mislim da ovaj moj laptop ima onaj pokvareni sandy bridge https://customercare.acer-euro.com/customercare/ISB.aspx?ITYPE=IntelSandyBridge&CID=US&LID=ENG

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 7750G

pa jel ti piše gdje datum proizvodnje? ako je proizveden nakon 4. mjeseca, nebi nikako trebao imat faulty sandy brigde... gdje si uzimao?

 

jesi provjerio po svom SN broju jel ispravan ili nevaljali chipset?

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2011 1:39 (Val).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Acer Aspire 7750G
Val kaže...

pa jel ti piše gdje datum proizvodnje? ako je proizveden nakon 4. mjeseca, nebi nikako trebao imat faulty sandy brigde... gdje si uzimao?

 

jesi provjerio po svom SN broju jel ispravan ili nevaljali chipset?

kupio sam ga u protisu prije par dana

 

ova provjera sa SN ne radi kak spada jer bilo koji broj upisem i veli da nema problema

 

ponekad dok resetiram laptop mi ne prepozna hard disk u biosima

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice