Gaming laptop do 11 000 kn zaključana tema

poruka: 37
|
čitano: 10.297
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Gaming laptop do 11 000 kn

Pozdrav ljudi!

 

Mozda vec neki znate ali gledao sam za nabaviti alienware iz amerike...prvi pokusaj nabave je propao ali sad u 8mi mjesec imam drugu priliku ali u slucaju da i to propadne morat cu ovdje kupit drugi laptop.

 

Zanima me koji GAMING laptop da kupim do MAX 11 000 kn? imam sad toshibu satelitte l675-10u koja je presavrsen laptop ali tokom vremena nevjerujem da cu moc igrat najnovije igre pa je zato prodajem...

 

Laptop mora bit 17,3 incha (nikako manji a isto tako nebi ni veci jer je opet to preglomazno)....preferiram toshibu jer imam do sad super iskustvo s njima....i volio bi da ima i7 procesor ako je moguce....

 

 

vec znam da ce neki komentirati da mogu kupit stolno racunalo za te pare ali to mi ne odgovara jer tu i tamo (ne precesto) moram prebacivat komp i stolno mi je neprakticno tako da odmah to iskljucujemo.

 

Hvala !

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn

Mislim da bi se s ovim mogao naigrat u dogledno vrijeme... I DELL je {#}

Ako sam ti pomogao stisni PRIJAVI!!! Patim za ★★★★★///////////ako je abortus ubojstvo onda je drkanje genocid!
13 godina
neaktivan
offline
Gaming laptop do 11 000 kn
Asus g73sw ili g74 ako do tad izade.
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn
0verlord kaže...

Mislim da bi se s ovim mogao naigrat u dogledno vrijeme... I DELL je {#}

 

3GB graficka????

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Gaming laptop do 11 000 kn
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming laptop do 11 000 kn

Treba izaci nova toshiba Qosmio X770 na trziste do kraja mjeseca.Priblizna cijena oko13000kn za 3D model.Pogledaj na njihovoj stranici.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn

zasad mi se najvise dopao ovaj dell....mozete slobodno davat prijedloge i drugih proizvodjaca...

13 godina
neaktivan
offline
Gaming laptop do 11 000 kn

Ja sam u Micronisu uzeo ASUS Republic of Gamers G73JW za kojih 11-12k kuna i oduševljen sam.Većinom svi laptopi <11k kuna imaju ti i7,8gb DDR3 rama,i minimalno 1 GB DDR5 grafu,tako da s nijednim nečeš pogriješiti,razlike su u nijansama.Jedino što sam primjetio kod svoje mrcine je to da je razmak između tipaka dosta velik(bar meni),sad neznam kakav je kod drugi gaming mašina.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn

recite mi koja je bolja konfiguracija od ove dvi i zasto:

 

konfiguracija 1:

 

DELL NB XPS l702x (P09E), DXL702DMC6W12HD7VC6FEO (DXHR271878411)
-ram: 4GB DDR3
-tip procesora : Intel Core i7-2630QM (2.00GHz, 6MB cache, Quad Core)
-veličinu diska : 640GB HDD
-optika: 8X DVD+/-RW
-tip grafičke kartice : 3GB NVIDIA GF GT 555M Graphics Card - 3D Capable Centrino 1030
-veličinu ekrana (sa naznakom ako se radi o LED ekranu) : 17.3'' (1920x1200) Full HD LED
2.1 Audio: 2 X 5W + 12W sub-woofer = 22W Total peak audio performance
-dodatke koje posjeduje : WiFi, BTH, HDMI, External SATA & USB Combo Interface
9-in-1 media card reader
Supporting SD, SDIO, SDXC, SDHC, MS, MS Pro, MMC, MSXC, xD
Camera
2.0MP HD with single digital mic (H.264)
-operativni sustav : Win 7 Home Premium

 

 

 

konfiguracija 2:

 

PROCESSORIntel® Core™ i7 2630QM 2.0GHz (2.8GHz Turbo Mode, 6MB Cache)
OPERATING SYSTEMGenuine Windows® 7 Home Premium, 64bit
MEMORY4GB Dual Channel DDR3 at 1333MHz (2DIMMS)
VIDEO CARD2GB GDDR5 AMD Radeon™ HD 6970M
HARD DRIVE320GB 7,200RPM HDD
LCD PANEL17.3-inch WideHD+ 1600 x 900 60Hz WLED
WIRELESS CARDWireless 802.11 g/n
INTERNAL OPTICAL DRIVESlot-Load Dual Layer DVD Burner (DVD+-RW, CD-RW)
13 godina
neaktivan
offline
Gaming laptop do 11 000 kn

 

Ja bih uzeo(prema mojem skromnom mišljenju) prvu konfiguraciju.Razlozi,veći harddisk,bolja grafa,fullHD ekran,HD kamera koja dobro dođe,i ovaj 9 u 1 card reader mi se sviđa.Samo ako nije problem,možeš mi reći kolika je razlika u cijeni?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2011 20:55 (Unworthy_For_Life).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn

ma ova druga konfiguracija je od alienwarea i njega bi nabavija za nekih 9 000 kn tako nesto....a ovaj dell bi uzea isto priko firme pa bi me ispa oko 8500-9000....neznan ni sam sta bi...opet ovaj dell ima 3 godine garanciju...triba dobro razmislit...ili nabavit alienware pa ga prodat u hrv....iskreno nisan siguran sta cu napravit....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn
Unworthy_For_Life kaže...

 

Ja bih uzeo(prema mojem skromnom mišljenju) prvu konfiguraciju.Razlozi,veći harddisk,bolja grafa,fullHD ekran,HD kamera koja dobro dođe,i ovaj 9 u 1 card reader mi se sviđa.Samo ako nije problem,možeš mi reći kolika je razlika u cijeni?

u prvome je bolja grafa?? po cemu je to gt 555m bolja od 6970M? 555M GT VS 6970M

@Autoru

dell ti je isto sto i alienware ista je to firma.

INSOMNIJA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn
CrNa StreLa kaže...
Unworthy_For_Life kaže...

 

Ja bih uzeo(prema mojem skromnom mišljenju) prvu konfiguraciju.Razlozi,veći harddisk,bolja grafa,fullHD ekran,HD kamera koja dobro dođe,i ovaj 9 u 1 card reader mi se sviđa.Samo ako nije problem,možeš mi reći kolika je razlika u cijeni?

u prvome je bolja grafa?? po cemu je to gt 555m bolja od 6970M? 555M GT VS 6970M

@Autoru

dell ti je isto sto i alienware ista je to firma.

znan da je ista firma...ali me bas zanimaju graficke...koja je bolje i jesu li to samo nijanse ili je velika razlika? jer onda bi radije sebi ostavija alienware ako je razlika velika....jer mi je na prvom mistu konfiguracija koja je bolja za igranje.... ;)

13 godina
neaktivan
offline
Gaming laptop do 11 000 kn

Ako je istina kao što piše u onom članku da je 6970M brža 50% onda je na tebi da odlučiš,da se pita mene ja bi upiknuo prvu i uživao u FullHD..

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2011 22:24 (Unworthy_For_Life).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn
CrNa StreLa kaže...
@Autoru

dell ti je isto sto i alienware ista je to firma.

{#}

Po novome je ista, tj. kupovina Alienware-a ide preko DELL-a. No, ni blizu isto nije.

DELL je samo kupio Alienware-a, no AW je ostao AW.

** Live 4 Music **
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn

evo sad jos jedno pitanje, koja je bolja graficka od ove dvi:

 

1GB GDDR5 AMD Radeon HD 6870M

&

3GB NVIDIA GF GT 555M Graphics Card ?

 

i zanima me jel moguce sastavit svoju konfiguraciju za laptop?

jel mi je sve super u vezi Dell-a osim te graficke...jel moguce tu nesto iskemijati?

13 godina
protjeran
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn

 

 

            1gb gddr5 amd radeon hd 6870M je puno bolja,nemas sta tu kemijat

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn

evo jos pitanja:

 

ponovno,

 

konfiguracija 1

 

System Color
Operating System Alienware M17x, Soft Touch Stealth Black
Genuine Windows® 7 Home Premium, 64bit
Processor Intel® Core™ i7 2820QM 2.3GHz
Chipset Intel PM65 Express chipset
Main Memory (RAM) 4GB DDR3 at 1333MHz
Display 17.3-inch WideFHD 1920x1080 60Hz WLED
Graphics ATI Mobility Radeon HD 6850
Hard Drive 640GB
Optical Drive Slot-Loading Dual Layer Blu-ray Reader (BR-ROM, DVD+-RW, CD-RW)
Card Reader 9 in 1 card reader: SD,MMC,MS,MS-Pro,mini SD w/ adapter,MS-Duo,MS-Pro Duo via adapter
Fax/Modem/LAN/WLAN
Warranty and Service
Sound
Power Adapter
10/100/1000 Base T, Built-in Bluetooth™ V2.1+EDR
Wireless 802.11 g/n
Internal High-Definition 5.1 Surround Sound Audio

 

 

 

VS

 

 

 

konfiguracija 2:

 

PROCESSOR    Intel® Core™ i7 2630QM 2.0GHz (2.8GHz Turbo Mode, 6MB Cache)
OPERATING SYSTEM    Genuine Windows® 7 Home Premium, 64bit
MEMORY    4GB Dual Channel DDR3 at 1333MHz (2DIMMS)
VIDEO CARD    2GB GDDR5 AMD Radeon™ HD 6970M
HARD DRIVE    320GB 7,200RPM HDD
LCD PANEL    17.3-inch WideHD+ 1600 x 900 60Hz WLED
WIRELESS CARD    Wireless 802.11 g/n
INTERNAL OPTICAL DRIVE    Slot-Load Dual Layer DVD Burner (DVD+-RW, CD-RW)

 

hvala puno

13 godina
neaktivan
offline
Gaming laptop do 11 000 kn
ako ti je za gaming onda kupi ovu drugu spoji laptop na tv i uzivaj
INSOMNIJA!
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn
Unworthy_For_Life kaže...

 

Ja bih uzeo(prema mojem skromnom mišljenju) prvu konfiguraciju.Razlozi,veći harddisk,bolja grafa,fullHD ekran,HD kamera koja dobro dođe,i ovaj 9 u 1 card reader mi se sviđa.Samo ako nije problem,možeš mi reći kolika je razlika u cijeni?

 

nije mi ni bitan hard disc niti kamera niti HD ekran (nije toliko bitan)....znaci samo mi je bitno da je 17.3 ekran i pozeljno je i7...znaci bitno mi je samo da kvalitetno vrti igre...nije mi bitno nista drugo...cak ako je moguce sastavit konfiguraciju neku za laptop? ako se to isplati...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn
trogiraniin kaže...
Unworthy_For_Life kaže...

 

Ja bih uzeo(prema mojem skromnom mišljenju) prvu konfiguraciju.Razlozi,veći harddisk,bolja grafa,fullHD ekran,HD kamera koja dobro dođe,i ovaj 9 u 1 card reader mi se sviđa.Samo ako nije problem,možeš mi reći kolika je razlika u cijeni?

 

nije mi ni bitan hard disc niti kamera niti HD ekran (nije toliko bitan)....znaci samo mi je bitno da je 17.3 ekran i pozeljno je i7...znaci bitno mi je samo da kvalitetno vrti igre...nije mi bitno nista drugo...cak ako je moguce sastavit konfiguraciju neku za laptop? ako se to isplati...

Ako je isključivo za igre onda uzmi bilo koji laptop sa HD 6970M grafom. Ona jede sve živo. Žrtvuj i hard i full HD ekran i procesor.

Za nove igre je ta grafa neophodna (mislim na današnje i buduće naslove).

Evo ja preporučujem ovaj. Znači, uzmeš sve po defaultu, ali staviš tu novu grafu.

Yeah, smells like mass extinction...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn

imate li jos kakvih prijedloga? ako je vec neka velika razlika onda se moze i prijec cijena od 11 000 kn....btw prijatelj mi ima toshibu qosmio i kad je usporedim sa svojom satelitte to je nebo i zemlja...njegova bas cila djeluje jeftino...plastika mu skripi na sve strane i cila je nekako nekvalitetna...kupljena je u americi....tako da iman malu averziju prema qosmiu....mozda su ove nove drugacije...neznan...volija bi da laptop ima mocan proc i mocnu graf...to je to sta mi je bitno... ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn

sta cila ekipa otisla na more pa niko ne odg? :D XD

13 godina
protjeran
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn
trogiraniin kaže...

recite mi koja je bolja konfiguracija od ove dvi i zasto:

 

konfiguracija 1:

 

DELL NB XPS l702x (P09E), DXL702DMC6W12HD7VC6FEO (DXHR271878411)
-ram: 4GB DDR3
-tip procesora : Intel Core i7-2630QM (2.00GHz, 6MB cache, Quad Core)
-veličinu diska : 640GB HDD
-optika: 8X DVD+/-RW
-tip grafičke kartice : 3GB NVIDIA GF GT 555M Graphics Card - 3D Capable Centrino 1030
-veličinu ekrana (sa naznakom ako se radi o LED ekranu) : 17.3'' (1920x1200) Full HD LED
2.1 Audio: 2 X 5W + 12W sub-woofer = 22W Total peak audio performance
-dodatke koje posjeduje : WiFi, BTH, HDMI, External SATA & USB Combo Interface
9-in-1 media card reader
Supporting SD, SDIO, SDXC, SDHC, MS, MS Pro, MMC, MSXC, xD
Camera
2.0MP HD with single digital mic (H.264)
-operativni sustav : Win 7 Home Premium

 

 

 

konfiguracija 2:

 

PROCESSORIntel® Core™ i7 2630QM 2.0GHz (2.8GHz Turbo Mode, 6MB Cache)
OPERATING SYSTEMGenuine Windows® 7 Home Premium, 64bit
MEMORY4GB Dual Channel DDR3 at 1333MHz (2DIMMS)
VIDEO CARD2GB GDDR5 AMD Radeon™ HD 6970M
HARD DRIVE320GB 7,200RPM HDD
LCD PANEL17.3-inch WideHD+ 1600 x 900 60Hz WLED
WIRELESS CARDWireless 802.11 g/n
INTERNAL OPTICAL DRIVESlot-Load Dual Layer DVD Burner (DVD+-RW, CD-RW)

uzmi ovu drugu konfiguraciju. ima grafu 6970 koja je predobra (moja verzija za stolno racunalo je kostala 2300 kn), ima i7 proc koji ide do 2.8 ghz, a 4 gb ram-a ti je trenutno sasvim dost, meni komp ne trosi vise od 3 - 3.5 gb nikad. kasnije se sigurno moze dodat jos, al je zasad nepotrebno. ovaj prvi laptop nemoj uzimat prvenstveno zbog grafe. znaci uzmi drugi :) btw rekao si da ti stolo racunalo ne pase zbog cestog prenasanja. pa uzmi si onda npr neko manje kuciste s nekim ruckama ili napravi sam doma, nesto iskemijaj. i stavis fino komponente unutra i mozes ga nosit kud hoces. kablove isto nekak sredis unutra da se ne vide, a mozes i zvucnike zajedno ugradit. dobro ovo bi vec bio pravi projekt, ali puno bi se vise isplatilo i nebi te doslo vise od 6000 kn sa svom ostalom periferijom. samo ti hocu dati primjer, npr kak ljudi nose kompove na lan party-je, slozi si i ti na taj nacin, da je lako prenosivo. (ak fakat neces stolno, onda onaj drugi laptop) :)

Ovdje treba ici miniprofile od xfirea. Bu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2011 4:47 (minikdo).
13 godina
neaktivan
offline
Gaming laptop do 11 000 kn

Ja sam bio jako zagrijan za kupnju tog Della (ovog s 555, jer s Ati-jem nisam ni vidio u ponudi).

Mislim da je u Magazin Rs-u nekih 9200 kuna. Popriličan stroj na papiru, pa sam se bacio na prikupljanje informacija i čitanje reviewa. Uglavnom stroj je dobar u puno toga ali je dosta bučan i što je još gore vruć, ne topla nego vruć.

 

Temperature kućišta se penju (pod opterećenjem naravno) i do 48C u predjelu 'Caps Locka'. Donji dio laptopa se zagrijava na 44C. A to je mjereno pri sobnoj temperaturi od 20C (kod mene je uvijek toplije, tako da bi lako bio i koji stupanj preko toga) .

 

Laptop ima puno prednosti (izdašna garancija od 3 godine), ali meni to ne znači puno uz tako visoke radne temperature i buku.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Gaming laptop do 11 000 kn

garancija se sigurno moze produzit, ja sam na svojem novom laptopu produljenje na 3 godine platio oko 400-500 kn, ne znam tocno koliko, ali se isplati

Ovdje treba ici miniprofile od xfirea. Bu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn
minikdo kaže...

btw rekao si da ti stolo racunalo ne pase zbog cestog prenasanja. pa uzmi si onda npr neko manje kuciste s nekim ruckama ili napravi sam doma, nesto iskemijaj. i stavis fino komponente unutra i mozes ga nosit kud hoces. kablove isto nekak sredis unutra da se ne vide, a mozes i zvucnike zajedno ugradit. dobro ovo bi vec bio pravi projekt, ali puno bi se vise isplatilo i nebi te doslo vise od 6000 kn sa svom ostalom periferijom. samo ti hocu dati primjer, npr kak ljudi nose kompove na lan party-je, slozi si i ti na taj nacin, da je lako prenosivo. (ak fakat neces stolno, onda onaj drugi laptop) :)

sta mislis o ovome? jel ovo valja sta?

 

CPU : AMD Phenom II X6 1090T 3.2GHz

GPU : XFX Radeon HD 6870 1GB GDDR5

RAM : Kingmax 2x2GB DDR3 1600MHz

MBO : Gigabyte 880GM-D2H

PSU : CORSAIR TX650 650W

HDD : WD Caviar Green 1TB

CASE :LC POWER Pro-907B

 

i koja je po vama procjena ove konfig?

13 godina
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn
trogiraniin kaže...
minikdo kaže...

btw rekao si da ti stolo racunalo ne pase zbog cestog prenasanja. pa uzmi si onda npr neko manje kuciste s nekim ruckama ili napravi sam doma, nesto iskemijaj. i stavis fino komponente unutra i mozes ga nosit kud hoces. kablove isto nekak sredis unutra da se ne vide, a mozes i zvucnike zajedno ugradit. dobro ovo bi vec bio pravi projekt, ali puno bi se vise isplatilo i nebi te doslo vise od 6000 kn sa svom ostalom periferijom. samo ti hocu dati primjer, npr kak ljudi nose kompove na lan party-je, slozi si i ti na taj nacin, da je lako prenosivo. (ak fakat neces stolno, onda onaj drugi laptop) :)

sta mislis o ovome? jel ovo valja sta?

 

CPU : AMD Phenom II X6 1090T 3.2GHz

GPU : XFX Radeon HD 6870 1GB GDDR5

RAM : Kingmax 2x2GB DDR3 1600MHz

MBO : Gigabyte 880GM-D2H

PSU : CORSAIR TX650 650W

HDD : WD Caviar Green 1TB

CASE :LC POWER Pro-907B

 

i koja je po vama procjena ove konfig?

  Nije dobro za te pare, može i dosta bolje. Nemoj uzimati u Linksu jer je preskup, izuzev povremnih akcija na određene artikle.

  Procjena ove konfe? 4650kn (nova). Izbjegavaj Green Caviar, dobar je za storage, ali ne i kao jedini, primarni sistemski disk.

  Moj prijedlog imaš na slici. Znam da prelazi budžet za 150-tak kn, no tu je i5 2500K proc koji je ''ubojica'' u gamingu. Napajanje je zamaksirani SiSa i držat će bez pol beda.

  Konfu sam složio u ADM-u. Besplatno je slože i besplatno dostave, gdje god treba diljem cijele RH.

  http://www.adm.hr/

  Moja preporuka! 

Moja preporuka! Moja preporuka!
13 godina
protjeran
offline
Re: Gaming laptop do 11 000 kn
Caesar et Brutus kaže...
trogiraniin kaže...
minikdo kaže...

btw rekao si da ti stolo racunalo ne pase zbog cestog prenasanja. pa uzmi si onda npr neko manje kuciste s nekim ruckama ili napravi sam doma, nesto iskemijaj. i stavis fino komponente unutra i mozes ga nosit kud hoces. kablove isto nekak sredis unutra da se ne vide, a mozes i zvucnike zajedno ugradit. dobro ovo bi vec bio pravi projekt, ali puno bi se vise isplatilo i nebi te doslo vise od 6000 kn sa svom ostalom periferijom. samo ti hocu dati primjer, npr kak ljudi nose kompove na lan party-je, slozi si i ti na taj nacin, da je lako prenosivo. (ak fakat neces stolno, onda onaj drugi laptop) :)

sta mislis o ovome? jel ovo valja sta?

 

CPU : AMD Phenom II X6 1090T 3.2GHz

GPU : XFX Radeon HD 6870 1GB GDDR5

RAM : Kingmax 2x2GB DDR3 1600MHz

MBO : Gigabyte 880GM-D2H

PSU : CORSAIR TX650 650W

HDD : WD Caviar Green 1TB

CASE :LC POWER Pro-907B

 

i koja je po vama procjena ove konfig?

  Nije dobro za te pare, može i dosta bolje. Nemoj uzimati u Linksu jer je preskup, izuzev povremnih akcija na određene artikle.

  Procjena ove konfe? 4650kn (nova). Izbjegavaj Green Caviar, dobar je za storage, ali ne i kao jedini, primarni sistemski disk.

  Moj prijedlog imaš na slici. Znam da prelazi budžet za 150-tak kn, no tu je i5 2500K proc koji je ''ubojica'' u gamingu. Napajanje je zamaksirani SiSa i držat će bez pol beda.

  Konfu sam složio u ADM-u. Besplatno je slože i besplatno dostave, gdje god treba diljem cijele RH.

 http://www.adm.hr/

 Moja preporuka! 

sve mi je super ovdje osim grafe jer iduce godine nece bit bas nesto ultra dobra. uzmi 6970 2 gb, samo ti moram reci da je poprilicno glasna, al se naviknes kroz 2-3 dana (trebas pojacat vent na min 40% inace ce se pregrijavat). s tim mozes uzet i mrvicu jace napajanje od 500 W, a za kuciste sam ti rekao, mozes i doma napravit nesto, mozes naci nekog majstora koji ce ti za 300 kn napravit sve po tvojoj zelji, samo se treba snaci. priznajem da te pokusavam odgovorit od laptopa, al ozbiljno, samo ces popusit 4000-5000 kn s time da laptop nemozes ni nadogradit, a stolno racunalo uvijek mozes. za te novce koje bi usparao si rade kupi i gaming slusalice, gaming mis, gaming tipkovnicu i jos ce ti ostat novca za jos jednu 6970 i 2-4 gb ram-a :)

Ovdje treba ici miniprofile od xfirea. Bu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice