Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.262.488
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav,

trebao bi mi laptop za oko 7k kna (+/- 10%).

Prvenstveno za posao, za povremeno pogledat koji film i možda bacit koju casual igru... Bitno mi je da je lagan (max 2.5kg), neki ekran od oko 15", sa solidnom autonomijom...

Za sada mi je prvi izbor:https://www.futura-it.hr/lenovo-legion-y530-notebook-156-black/LEN%2D4903/product/

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Koliko sam jucer gledao Lenovo na kraju nudi najbolje laptope do 1000e iza njega bi rekao da je hp omen i acer nitro 5.Asus nazalost ima problema sa losim zvucnicima , screen bleeding—om i podrzava samo sataIII ssd ne pcie.Pavilion je oduvijek bio junk , MSi gp serija katastrofa bila i ostala.GE i GS su isto upitni mislim da dobar msi laptop kosta preko 2k€.Dell g serija jednostavno prelose.Da napomenemo da 90% laptopa ima problema sa temperturama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Ja sam jako zadovoljan sa HP Omen-om 17 sa i7 6700hq , evo slike u prilogu za backlite bleading, od toga sam najviše strahovo da mi ekran ne odvlači pažnju sa svojom lošom izradom.

 

Zamjerke- tipke su kratkog hoda, jako teško se privikavam na te plitke tipke, zna mi neočitat pritisak, enter je malen i to me smeta, i malene su tipke za gore-dolje, ja stalno trošim tu tipku za dolje... mislio sam da je overkill uzet 1070 grafiku ali na nekim normalnim postavkama (znači ne sve ultra)  svejedno je 100% iskorištena.

 

Pozitiva- imam dojam da će me služit dugo, ne grije se nakon throtlestopa, 

 

kratak osvrt na kupovinu

 

 

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Ljudi, pomoć.

 

Lenovo LegionY530-15ICH, Intel Core i5 8300H, 2,30 GHz, Core 4, 8 GB, 15,6" 1920x1080, SATA 1000 + SSD 128 GB, Free DOS, NVIDIA GTX 1050Ti (4 GB) (7000 kn)

 

ili

 

Laptop HP Pavilion 15-CX0056 Gaming 15.6" FHD, Intel i5-8300H, 8GB DDR4, 256GB SSD, GF GTX 1050Ti 4GB  (6000 kn)

 

ili

 

HP Omen Gaming 15-dc0017nm Intel Core i5 8300H 2.30GHz 8GB 256GB SSD FreeDOS 15.6" Full HD nVidia GeForce GTX1050 4GB ? (6300 kn)

 

Koji da uzmem? Hvala na savjetima!

 

 

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Ja bo uzeo Lenovo jer ima jacu graficku i mislim da ima bolji ekran od omena. Kod omena je primamljiv ssd od 256gb i cijena.A paviliona ne bi ni uzimao u obzir.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Tak si i ja razmišljam. Al čitam da dosta ljudi ima problema s temp kod Lenova Legion. Jel stavljanje nove paste isto kršenje jamstva?

11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
borna97 kaže...

Ljudi, pomoć.

 

Lenovo LegionY530-15ICH, Intel Core i5 8300H, 2,30 GHz, Core 4, 8 GB, 15,6" 1920x1080, SATA 1000 + SSD 128 GB, Free DOS, NVIDIA GTX 1050Ti (4 GB) (7000 kn)

 

 

 

Koji da uzmem? Hvala na savjetima!

 

 

 ovaj

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Svi (gaming) laptopi ti throttlaju jer se ovi procesori noviji procesori bolesno zagrijavaju, dok je temperatura grafickih relativno niska. Kod nekih modela je to još gore zbog loše fizičke arhitekture i raspodjele komponenti (npr. već spomenuti Asus TUF, HP Pavillion, acer nitro, predator itd itd.). Praktički je obavezno napravit undervolt ako planiras neko gejmanje.

Ja sam prije 2 mj uzeo Lenovo Legion y530 sa i5 8300h i gtx 1050 i temperature procesora znaju podivljat do 95 stupnjeva (npr. prilikom skeniranja sa malwarebytesom kad se procesor upogoni na veliki load), bar tako core temp prikaze ali budu dosta velike oscilacije u rasponu od 85-100 pri full loadu. Dok je idle, temperature procesora su oko 45. Zasad nisam igrao nista jos jer nemam vremena, ali razlog zbog kojih su ovak visoke temperature je kombinacija kritične tvornicke termalne paste i to kaj ovi procesori throttlaju ko ludi. Vjerojatno bi rekli da ti jamstvo ne vrijedi ako bi primjetili da si otvarao laptop, da. Ali ako planiras gejmat i laptop ti ima visoke temperature cim je izasao iz ducana, a throttle stop ne pomogne, vratio bi im ga da ili zamjene termalnu pastu ili napravio reklamaciju laptopa. Ovo prvo planiram napravit ako će temperature bit užasne ako ikad ulovim vremena da zaigram nesto na njemu.

Inace legion ima jedan od boljih sustava hlađenja u odnosu na gore spomenute modele u istom cjenovnom razredu.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Mindim kaže...

Svi (gaming) laptopi ti throttlaju jer se ovi procesori noviji procesori bolesno zagrijavaju, dok je temperatura grafickih relativno niska. Kod nekih modela je to još gore zbog loše fizičke arhitekture i raspodjele komponenti (npr. već spomenuti Asus TUF, HP Pavillion, acer nitro, predator itd itd.). Praktički je obavezno napravit undervolt ako planiras neko gejmanje.

Ja sam prije 2 mj uzeo Lenovo Legion y530 sa i5 8300h i gtx 1050 i temperature procesora znaju podivljat do 95 stupnjeva (npr. prilikom skeniranja sa malwarebytesom kad se procesor upogoni na veliki load), bar tako core temp prikaze ali budu dosta velike oscilacije u rasponu od 85-100 pri full loadu. Dok je idle, temperature procesora su oko 45. Zasad nisam igrao nista jos jer nemam vremena, ali razlog zbog kojih su ovak visoke temperature je kombinacija kritične tvornicke termalne paste i to kaj ovi procesori throttlaju ko ludi. Vjerojatno bi rekli da ti jamstvo ne vrijedi ako bi primjetili da si otvarao laptop, da. Ali ako planiras gejmat i laptop ti ima visoke temperature cim je izasao iz ducana, a throttle stop ne pomogne, vratio bi im ga da ili zamjene termalnu pastu ili napravio reklamaciju laptopa. Ovo prvo planiram napravit ako će temperature bit užasne ako ikad ulovim vremena da zaigram nesto na njemu.

Inace legion ima jedan od boljih sustava hlađenja u odnosu na gore spomenute modele u istom cjenovnom razredu.

 

Hvala na info, da, vidio sam da je undervolt jedino rješenje (jel dugoročno sigurno za procu i graficku), al dosta ljudi kaze i da Lenovo ima smeće od paste. Niš, nabavit ću Lenovo Legion Y530 pa ćemo vidjet kak funkcionira. Jel mijenjaju inače paste ak se tak zagrijava ili nisu baš za? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 0:44 (borna97).
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Ma svi proizvođači stavljaju šrot pastu tvornički. 

Sumnjam da će u dućanu bit veseli ak im doneseš laptop i kazes da su temperature previsoke, vjerojatno bi pokusali prodati istu spiku kao uvijek "to je laptop, visoke temperature su normalne pogotovo za igrice" itd itd, ali ne treba im pustiti to nego inzistirati da se izvrši zamjena paste i rješi problem visoke temperature jer u konačnici povećana temperature uzrokuje veliku, nepopravljivu stetu na laptop. Ako i dalje odbijaju servis, napraviti reklamaciju laptopa (ako je u zakonskom roku). Bar bih tako ja napravio, sretno.

15 godina
offline
Gaming Laptopi

Ekipa, apsolutno svi pišete o intel/nvidia laptopima, dok sam vidio zanimljivu ponudu Ryzen 7 / Vega 56 laptopa (ima primjerice Helios 500 sa tom kombinacijom).

Da li je netko uzimao? Zna li netko kakve su usporedbe sa i7 8750 / gtx 1060/1070 kombinacijom?

 

Tražim po webu, informacija je malo, šture su i nisam siguran što mislit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Ryzen 2700 vega56 helios 500 Toms hardware mu je dao 3 zvijezdice, notebookcheck mislim da 75%.Stvar je u tome sta su cpu i gpu veliki potrosaci pa mozes rad na bateriji odmah otpisat.Ima acer nitro 5 sa ryzen 5 2700u rx560 za oko 6000kn ali to ti je low end konfa i nije bas preporucljivo , ima i asus tuf verzija sa 3550h procesorom.Po meni ryzen jedino sta valja je 3750h ali nema jos laptopa na nasem trzistu s tim procesorom mozda u kini i USA.Najbolje ti je gledat sada nove i5 9300H gtx 1650/1660

Edit:Nadam se da ce AMD combo Cpu/gpu biti viden kod jos nekih proizvodaca  a ne samo Asus/acer nego msi,gigabyte,lenovo,xmg,hp tad bi mogli konkurirat intelu/nvidi-i ako izdaju dobar gpu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 14:49 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gaming Laptopi

Jucer sam uzeo od lika HP Omen 17-an132ng (2018) starog 3 mjeseca za 5.800,00kn...

Za sad radi odlično, velika razlika naspram Lenovo Legiona Y520...lp

 

Spec:

Intel® Core™ i5-8300H

8 GB DDR4-2666 SDRAM

  • NVIDIA® GeForce® GTX 1060 (6 GB GDDR5 dedicated)
    • 1 TB 7200 rpm SATA
    • 128 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD
    • (17.3") diagonal FHD 120 Hz IPS anti-glare WLED-backlit (1920 x 1080)
    • 1 Thunderbolt™ 3 (Data Transfer up to 40 Gb/s, DP1.2, HP Sleep and Charge);
    • 3 USB 3.1 Gen 1 (1 HP Sleep and Charge); 1 Mini DisplayPort™; 1 HDMI; 1 RJ-45;
    • 1 headphone/microphone combo; 1 microphone-in
    • Windows 10 Home 64
dmati1987
Moj PC  
6 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Ekipa moze savjet, isplati li se uzeti : Asus TUF Gaming FX505GE-BQ115, ekran 15.6" FullHD, procesor Intel Core i5 8300H, radna memorija 8GB DDR4, tvrdi disk 1TB HDD + 128GB M.2 SSD, grafička kartica NVIDIA GeForce GTX1050Ti 4GB ,cijena - 6200kn. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MGloc kaže...

Ryzen 2700 vega56 helios 500 Toms hardware mu je dao 3 zvijezdice, notebookcheck mislim da 75%.Stvar je u tome sta su cpu i gpu veliki potrosaci pa mozes rad na bateriji odmah otpisat.Ima acer nitro 5 sa ryzen 5 2700u rx560 za oko 6000kn ali to ti je low end konfa i nije bas preporucljivo , ima i asus tuf verzija sa 3550h procesorom.Po meni ryzen jedino sta valja je 3750h ali nema jos laptopa na nasem trzistu s tim procesorom mozda u kini i USA.Najbolje ti je gledat sada nove i5 9300H gtx 1650/1660

Edit:Nadam se da ce AMD combo Cpu/gpu biti viden kod jos nekih proizvodaca  a ne samo Asus/acer nego msi,gigabyte,lenovo,xmg,hp tad bi mogli konkurirat intelu/nvidi-i ako izdaju dobar gpu.

Hvala na odgovoru, nepto tako se i meni činilo da nije baš nešto, po testovima, i kao da su skuplji a slabiji iz nekog razloga, te više troše.

7 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Jeli moze neka preporuka za laptop do 5k kuna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 16:45 (PERCETOOOO).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Takodjer bi neku preporuku za laptop do 5 k za igre..
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Gaming Laptopi
PERCETOOOO kaže...

Jeli moze neka preporuka za laptop do 5k kuna.

 

Madjo43 kaže...
Takodjer bi neku preporuku za laptop do 5 k za igre..

 Decki, 5000kn je veoma malo za neki gaming laptop, u tom rangu eventualno sto mozete je gledati gtx 1050 grafiku kao najbolju stvar, ako naletite na i5 8. generacije (i5 8250U ili i5 8300H) , super, ako ne, i5 7300HQ ce vam biti vrhunac. Trenutno je tako, evo link.

Kovačić
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Danas sam imao jedno neugodno iskustvo sa svojim HP Omenom. Hinge (ne znam kako se zove na HR, ali mehanizam koji omogućava da se ekran laptopa sklapa i otklapa) je počao jako škripati prilikom otklapanja i zaklapanja ekrana. Nakon što sam ga podmazao sa litijskom masti, čini se puno bolje i ne škripi više. Ima li itko slično iskustvo sa omenom?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Jesi testiro na kraju dokle si mogo ic...ja sam isto omena na -125 stavio...ide bez problema...i mislim da bi mogo jos malo nize.... imam i7 7700hq i gtx1060....
VenAtoR#2231
9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Nisam dalje pokušavo, stoji na -125.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gaming Laptopi

Imao HP Omena do sada, otišla mu matična nakon manje od godinu dana. Dobio lovu nazad pa gledam dalje. Limit je 7500kn.

Omen je bio 17,3 FHD, i5 7300HQ, 8GB DDR4, 128GB SSD + 1TB 7200rpm HDD, GTX1050 4GB. I bio mi je odličan dok nije počeo raditi probleme.

 

Pregledao sam sve i svašta i ovo su trenutni kandidati:

 

Lenovo Ideapad 330-17, 17,3 FHD, i5 8300H, 8GB DDR4, 1TB, GTX1050 4GB - 5700kn u Mikronisu. 

 

Acer Predator 300, 17,3 FHD, i7 8750H, 8GB DDR4, 1TB, GTX1050TI 4GB - 6666kn u Sancta Domenici.

 

HP Omen - 17,3 FHD, i5 8300H, 8GB, 256GB SSD + 1TB HDD 7200rpm, GTX1050 4GB, 5g garancija - 7200kn u Ekupi i Sancta Domenici.

 

Lenovo Idepad 330-17, 17,3 FHD, i7 8750H, 8GB, 128GB SSD + 1TB HDD, GTX1050 4GB - 7200kn u Instar i Centro.

 

Šta uzeti? Nisam baš neki gamer, ali hoću dobar laptop. Zaigrat će se tu i tamo FIFA, CS:GO, GTA:V i VI u budućnosti i tako.

 

Realno mi ne treba ništa bolje od prvog Ideapad-a od 5700 kn. Ali, s obzirom na moje korištenje laptop ću imati 5-10 godina tako da bi htio dobar laptop koji će i nakon 5+ godina raditi bez štekanja i sličnoga.

Najbolji od ovih koje sam naveo, po specifikacijama, je Acer Predator. i7 šesterojezgreni, 1050TI grafička. Pogotovo sad kad je na akciji za 6666kn. Nedostatak SSD-a je jedini minus, ali mislim da mi nije to problem toliki, a i imam jedan SSD od 60GB koji nisam gotovo nikada koristio pa se može on ubaciti samo za Windows.(EDIT: Googlam i vidim da SSD neće biti baš lako ubaciti, tj mislim da nema mjesto za njega, tj ima utor ali za NVMe. Eto onda ostaje da mu je minus SSD). Drugi najbolji bi bio zadnji s liste, Idepad 300.

 

Šta vi kažete?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 16:32 (Hacker002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Pa i meni je Acer sad ovako naj a razmisli i o nvme disku odmah jer i nisu bas preskupi kao nekad. Ionako si napisao da si dobio nazad 7500 ;) pa uz 6666 izdvojis jos 300kn za disk. ;)

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

https://www.ekupi.hr/Acer-Predator-Helios-300-173-NHQ3DEX024-prijenosno-racunalo-1327015.aspx

Zanima me da li prijenosnik iz linka ima 144hz ekran. U specifikaciji nije izričito nevedeno, ali sam na par mjesta pročitao da bi trebao imati takav ekran. Kupio bih ga pa me zanima vaše mišljenje.

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 4:16 (riverside).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Prije par dana pitao za toga Predatora u Mikronisu i kažu da je ekran 60Hz.
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
kizo-vg kaže...
Prije par dana pitao za toga Predatora u Mikronisu i kažu da je ekran 60Hz.

 Tako sam i mislio, jer da je drukčije to bi sigurno istaknuli. Svejedno je solidan stroj za igranje za 9300 kuna. Možda ga i uzmem. Hvala na informaciji.

14 godina
offline
Gaming Laptopi

Bok ekipa, trazim laptop za casual igranje i multimediju do kakvih 1000€. Gledao sam Y530 seriju i nasao ovo. To je najjeftinije sta sam nasao, a negdje se cijene istog krecu do 9000 kn. Pa ako netko ima iskustva za podjeliti

na svadbi zovu me Svemirko
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
riverside kaže...
kizo-vg kaže...
Prije par dana pitao za toga Predatora u Mikronisu i kažu da je ekran 60Hz.

 Tako sam i mislio, jer da je drukčije to bi sigurno istaknuli. Svejedno je solidan stroj za igranje za 9300 kuna. Možda ga i uzmem. Hvala na informaciji.

 Ja se sa istim sluzim vec 13-14 mj. i vrlo sam zadovoljan! Ukoliko si negdje u slavoniji mozes ga doci isprobati uzivo :)

12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pričekaj s kupnjom još malo.

Omen 15 i 17 dobijavaju nove procesore i 144Hz ekrane. Helios 300 isto tako. Lenovo Y740 je odlično i mora pasti vijena. Strix III izlazi, a Asus Zephyrus GA502 sa Ryzenom je novi kralj budžet gaming laptopa. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Jel se iko mozda probao promjeniti panel na y520? htio bi stavit 120hz al nemogu nac nigdje neki panel koji ce pasat 
Global Panel Exchange Center - Panelook.com

 
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice