HP 4730s ne ide sa 8Gb DDR3 keksom ?

poruka: 3
|
čitano: 907
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
HP 4730s ne ide sa 8Gb DDR3 keksom ?

Uzeo u Protisu Kingstone DDR3 1600 MHz RAM za laptop, 8 Gb i mislim da je 1.35V ako je bitno. Stara memorija je Hynix 4 Gb, 10600, DDR3 i mislim da je 1,5V.

Vidim po specifikaciji da lap ne podrzava veci ram od 4Gb po slotu pa mi je uzaludno isprobavati kombinacije i ostalo glede voltaze i kojecega, to ne moze radit ? Probao sam ubacit takav RAM skupa sa mojim i BIOS pokazuje 12 Gb, u Win stoji 12Gb ali se lap retardira i vent puse kao lud i nekad proc zakuca na max. Uglavnom ne valja i lap je neupotrebljiv, cak proc bude u idle i RAM na 20% zauzeca a vent vrti kao lud i lap se ugrije.

Jel tu ima rjesenja ili taj 8 Gb ne ide nikako ? Ako neko treba dam taj ram za 250 kn da se ne patim sa povratom a ja sebi kupim od 4Gb.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HP 4730s ne ide sa 8Gb DDR3 keksom ?
Karanba kaže...

Uzeo u Protisu Kingstone DDR3 1600 MHz RAM za laptop, 8 Gb i mislim da je 1.35V ako je bitno. Stara memorija je Hynix 4 Gb, 10600, DDR3 i mislim da je 1,5V.
..

-pa to za voltažu moraš znati, oznaka LV, low voltage.. (za sad pravilo -10% od normalnog), ako MBO-chipset ne podržava, tad ne može upaliti taj RAM.

-naravno i problem kapaciteta (gustoće), moguće da radi normalno, da ne pali uopće ili da prijavi npr 50% kapaciteta..

-kao i MHz koji bi morali biti najmanji problem ali opet ovisi o 'sreći', ako BIOS ne prepozna, možda ne boota, možda boot ako postoji drugi modul niže brzine i sl..

-nije Gb nego GB (ako čitaš oznake na chipovima, pazi, to mogu biti oznake chipa, ne modula i tad može biti u bitovima-banka..)

 

-najzgodniji način za izbjeći ovakve probleme je u manjoj trgovini kupiti s ugradnjom, obično je besplatno, minuta posla.. ili ne kupiš ako ne radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: HP 4730s ne ide sa 8Gb DDR3 keksom ?

Hvala na detaljnim informacijama.

 

Za low voltage sam citao da ce raditi i sa normalnim 1.5V modulima. Uglavnom on cita svih 12 Gb ali se komp retardira. U Protisu su ispali fer i rekli da ga posaljem nazad i da ce zamjenit, pohvalno od njih. Sad cu uzet 4 Gb i odmah SSD pa sve skupa utrpat. Al ovaj puta cu im poslat slike svog RAMa pa da mi oni kazu koji da uzmem da bude takav.

 

Lokalni meho mi je trazio preko 300 kn za 4Gb, pa bas toliki idiot nisam kad im je cijena 130-150 kn.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice