Konstantno "štekanje" pri igranju

poruka: 10
|
čitano: 1.636
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Konstantno "štekanje" pri igranju

Pozdrav,

Dakle imam problem sa prijenosnim računalom koje sam kupio prije ccs 2 godine. Već od prvog dana pri igranju bilo koje igre računalo počinje štekati i to na takav način da recimo normalno vrti igru 4 sec pa zašteka na sec i tako. Znači pretpostavljam da nije do veze gpu-a jer mi mjenjanje grafike ne igra nikakvu ulogu (isto štekanje se događa i pri low grafici i pri high). ZNači čak i kada Broodwar zaželim igrat, moram očekivat to konstantno štekanje. Zna li netko u ćemu bi mogao biti problem? Računalo je Acer Aspire F 15 (i3-5005U [2.0GHz, 3MB L3 Cache], GeForce 940M [2GB VRAM],4GB DDR3 L , 1000GB hdd (nema ssd)).

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Konstantno "štekanje" pri igranju

Kakve su temperature tokom igranja i koje igre?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konstantno "štekanje" pri igranju

Evo iskreno nisam pratio temperature pri igranju (nisam ni siguran sa čime pa ako netko ima nešto za preporučit). A što se tiče igra probavo sam jedino lol,diablo3,hots,broodwar,sc2 i hearthstone. Sa svim igrama je isto, možda eventualno hearthstone ne šteka, ali nakon nekog vremena ko da i on počne (nisam skoro igrao pa nisam 100% siguran, možda lažem). Jedino što sa sigurnošću mogu reći je probo sam diablo 3 i na skroz low grafici i na najvecoj ista je stvar. Znaci igram pa zašteka slika na sekundu pa igram pa mi opet nakon par sekundi zašteka (neigrivo).

12 godina
offline
Konstantno "štekanje" pri igranju

Temperature mozes provjerit sa HWinfo programom pa vidi sto ti pise pod maximum.Instaliraj program pokreni ga i odigraj 20min diablo 3 pa napravi screenshot i postaj ovdje.Mislim da bi 940m na low trebala tjerat navedene naslove bez problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Konstantno "štekanje" pri igranju

Ovak naslijepo bih rekao da je do proca. Imam isti problem u igrama koje zaguse procesor, kad je proc na 100% onda se dogada taj microstutter. Makar igre koje navodis nisu tolko zahtjevne... al ne vidim sta bi drugo moglo bit

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konstantno "štekanje" pri igranju

Da brijem i ja da je do proca jer tocno mi se to dogada. Sniamo sam ove temperature i sve mi se cini normalno, ali sam skuzio dok igram procesor dolazi na 100% kad se dogada microstutter. Znaci realno nema rijesenja tom? Jel moguce da mi nesto drugo gusi procesor? Znaci cim udem u igru mi se pocne to dogadat (skroz low postavke, windowed) i taj microstutter koji mi cine igranje nemogucim. A jbt, nije mi doslovno nis drugo upaljeno dok igram. Skuzio sma sad recimo kad gledam u task manageru da mi je uvijek procesor bar na 50% i to uglavom zbog nekih windows stvari. Ugl evo screenshot pa ak moze netko iz tog jos nes izvuc

 

Edit: I da ovaj reporter tool mi inace nije tak, nego uglavnom ovaj Modules Instaler i Service Host: Local System su mi uvijek visoko

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 16:25 (dafaq).
12 godina
offline
Konstantno "štekanje" pri igranju

probaj end taskna reporter tool.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konstantno "štekanje" pri igranju

Ma to mi se maklo bilo min nakon sto sam screenshoto, ali ovaj Modules Installer i Service Host su mi uvijek visoko

14 godina
neaktivan
offline
Re: Konstantno "štekanje" pri igranju
dafaq kaže...

Da brijem i ja da je do proca jer tocno mi se to dogada. Sniamo sam ove temperature i sve mi se cini normalno, ali sam skuzio dok igram procesor dolazi na 100% kad se dogada microstutter. Znaci realno nema rijesenja tom? Jel moguce da mi nesto drugo gusi procesor? Znaci cim udem u igru mi se pocne to dogadat (skroz low postavke, windowed) i taj microstutter koji mi cine igranje nemogucim. A jbt, nije mi doslovno nis drugo upaljeno dok igram. Skuzio sma sad recimo kad gledam u task manageru da mi je uvijek procesor bar na 50% i to uglavom zbog nekih windows stvari. Ugl evo screenshot pa ak moze netko iz tog jos nes izvuc

 

Edit: I da ovaj reporter tool mi inace nije tak, nego uglavnom ovaj Modules Instaler i Service Host: Local System su mi uvijek visoko

 Skini procexplorer i pogledaj detaljnije koji proces izaziva zauzeće i gdje zapisuje...

12 godina
offline
Konstantno "štekanje" pri igranju

mislim da sam i ja imao taj problem, to je bug s windowsom. rjesenje ti je najbrze napraviti novog usera. ili komplet reinstall windowsa

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice