Nadogradnja prijenosnih računala

poruka: 5
|
čitano: 2.811
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja prijenosnih računala

Jeli moguce zamijeniti procesor koji imam u Lenovu N500 s procesorom Intel Dual Core 3.0 GHz? Taj procesor je inace bio u stolnom računalu pa me zanima jesu li procesori isti i za PC-je i za laptope? Ako jesu oce li mi taj procesor odgovarati ili cu morati jos neke elemente nadograditi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja prijenosnih računala

Procesori nisu isti, i nadogradnja se u 99,9% slucajeva ne isplati!

Preimenujmo smjeska *namigiva* u *namiguje*!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja prijenosnih računala
vukodlak_031 kaže...

Jeli moguce zamijeniti procesor koji imam u Lenovu N500 s procesorom Intel Dual Core 3.0 GHz? Taj procesor je inace bio u stolnom računalu pa me zanima jesu li procesori isti i za PC-je i za laptope? Ako jesu oce li mi taj procesor odgovarati ili cu morati jos neke elemente nadograditi?

Nemoj,jer ugradnjom jačeg procesora povisuje se i zagrijavanje samog laptopa a i u većini slučajeva je nadogradnja neisplativa zbog toga što takvi procesori koštaju puno,a promjene u brzini su male.

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2123285
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja prijenosnih računala

Šteta, al hvala na pomoći :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja prijenosnih računala

Drukčiji su to socketi i procesori.

Ali za one koji negdje imaju neki jači proc koij paše na socket koji imaju na laptopu, dobro provjerite prije ugradnje da li je u takav izgledom isti model laptopa bio ugrađivan takav proc i samo ako je, samo onda nadogradite. I obavezno odmah nakon promjene odvrtiti stress test i pratiti temperature. Hlađenja na laptopu su dizajnirana jako na knap po onim najjačim izvedbama tog određenog modela laptopa i tu treba biti oprezan da nebi kasnije plakali za uništenim matičnim, grafama, ramovima, DMA konrolerima itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice