Osla integrirana graficka

poruka: 9
|
čitano: 3.663
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Osla integrirana graficka

Jel bi se mogla neispravna integrirana graficka pec u pecnici kao i obicna 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Osla integrirana graficka

To je pečenje matične ili procesora, zavisi što imaš.

Procesor nikako peći zbog metalnog pokrova koji bi otopio PCB, a isto tako nije poželjno peći matičnu, em zbog gabarita, em zbog svega ostaloga što se može oštetiti uslijed visoke temperature.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Osla integrirana graficka

Maknio bi procesor stavio bi pec maticnu nema veze jel se moze sta ostetit kad je vec osteceno, mene zanima jel bi se moglo sta postic stim 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Osla integrirana graficka

Ako vec hoces sam nesta pokusat uzmi fen za varenje plastike, zastiti maticnu aluminijskom folijom i zagrijavaj GPU... pec ostavi na miru.

 

14 godina
offline
Osla integrirana graficka

Radi li se o laptopu? Ako ne pikni diskretnu grafičku i vozi. Tako i onako integrirane kartice kaskaju performansama.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Osla integrirana graficka

Nemam fen za varenje plastike, i radi se o laptopu

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Osla integrirana graficka

O kojoj se grafici radi - baš o grafici integriranoj u procesoru/čipsetu ili o diskretnom grafičkom čipu u laptopu (pa ga zoveš integriranim)? Diskretni čipovi su se uglavnom ugrađivali na MXM modul, koji se može izvući iz prijenosnika i ubaciti u pećnicu.

 

Mojoj sestri je prošle godine otišao 9600M GT u laptopu iz 2008. godine - izvukao sam MXM modul i GPU je proradio nakon pečenja (8 minuta u pećnici). Naravno, to rješava posljedicu, a ne uzrok problema (loše proizveden čip; serije mobilnih 8800 i 9600 su posebno bile pogođene defektom u proizvodnji). Uzrok je riješen nabavkom i ugradnjom Radeon HD3650 MXM modula, za cca 500 kn preko Ebaya. Popravak u servisu se uopće ne isplati - ponuda za reflow (što je u biti slično pečenju u pećnici) je koštala 1200 kn bez PDV-a (a ne rješava uzrok), a zamjena modula novim (koji bi opet mogao biti problematičan) 2300 kn bez PDV-a.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
10 godina
neaktivan
offline
Osla integrirana graficka

Da radi se o integriranoj nemogu je izvadit 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Osla integrirana graficka

U tom slučaju, pećnica nije preporučljiva - lokalizirano zagrijavanje pomoću fena / rework stanice može proći - ali pitanje je je li popravak reflowom uopće moguć. Ako je čip imao neadekvatno hlađenje, moglo je doći do unutarnjih oštećenja, a u tom slučaju potrebna je zamjena čipa.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2013 15:50 (hrx).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice