Preporuka laptopa do 3500 kn

poruka: 33
|
čitano: 10.440
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
1. laptop, hitno!!!!

kupujem laptop sutra il u utorak, bas i neznam puno o laptopima pa mi treba pomoc, uglavnom mi treba za faks, znaci autoCAD, solidworks.... i ti programi za crtanje, naravno, htjeo bi moc i pogledat film neki, nemora to bit sad slika kao da gledam u kinu, i nemora sad pokretat sve moguce igrice, al eto barem da mogu nes u rangu, gta san adreas, mafia, football manager...znaci te neke starije igre al opet ne tako prastare.

 

 

budžet mi je skroman samo 3500 kn, i naso sam ova dva laptopa pa jel mi mozete rec koji bi bio bolji. stvarno je hitno, proso sam sve moguce stranice i ova dva su nekako za te pare po mom misljenju najbolji

 

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10697&catid=26

 

http://www.getim.info/index.php?page=shop.product_details&category_id=35&flypage=shop.flypage&product_id=365&option=com_virtuemart&Itemid=12&vmcchk=1

 

e da i pitanje, za produzivanje jamstva jel to mora se kupit u istoj trgovini kao i laptop, jer za ovaj asus nema tamo.

 

moze i neke sugestije za neki drugi laptop koji bi bio bolji, al da cijena ne prelazi 3500 i da nije web kupovina

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

mene su ljudi savjetovali i rekli nemoj acer.Namigiva

kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiill frenzy
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

trebao bi malo strucnije misljenje od "izbjegavat acer"

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

Pogledaj ovaj!

Music is my life :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

kvare se dosta.tako su meni rekli

kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiill frenzy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

kupujem na karticu tak da je taj onda 4000kn, u mikronisu daju na 12 rata bez kamata ovaj acer, takodjer i za ovaj asus isto u merkatoneu.

 

moze li neko za ta 2 sto sam linkove stavio napisat, kakvi su po konfiguraciji: zanimaju me procesori i grafičke  jer se nerazumijem.

 

dal cu na ova dva moc normalno pokrenut autoCAD i recimo kad nisam doma zaigrat npr. football manager novi il neki stari gta...

 

naso sam jos jedan u tom rangu pa ak moze isto misljenje o tome: hp 550

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_254_200&products_id=5029

 

 

 

p.s. naso sam recenziju na nekoj bosanskoj stranici za acer e725 i kazu da je super, jedina zamjerka malo usb utora i malo da baterija klimavo stoji...uostalom evo link, tak da onda nevrijedi ovo "izbjegavat acer"

 

http://www.itx.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=10268&Itemid=41

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

šta kažeš na ovaj:

 

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=5520021

 

inače za AutoCad bi ti trebao neki malo skuplji lap od npr. 5000 kn,al mislim da bi ti ovaj čisto ok gurao sve što si zamislio...

što se tiče modeliranja prvensteno gledaj grafičku,proc i ram.

 

ako ipak uzmeš ovaj,makni vistu i stavi xp,pošto za normalan rad na njoj treba bar 2gb rama.

Welcome to my nightmare!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka laptopa do 3500 kn

bas sam taj danas ugledo, znaci taj bi mogo normalno pokrenut auto cad?

14 godina
neaktivan
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

taj lenovov ima samo gigu rama, maks 2, sta nije to malo pre malo, i jel valja ta graficka kakva je naspram ovih od acera sta sam stavio

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka laptopa do 3500 kn
e to za nadogradjivanje rama, jel gubim onda garanciju?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka laptopa do 3500 kn

jel gubim garanciju ak nadogradjujem rame

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

Preporučam ti lenovo idea pad od 2 800 kuna,jer je malen,solidan hardver za internet i ucenje sasvim dovoljan i mozes ga nosit gdje hoces...jer zaista je mal...i jos ti ostane kuna ;)

 

ko bog...ima dobar disk...atom procesor od 1,6 ghz

 

radi se o ovome:

http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=3350

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka laptopa do 3500 kn

a ekran, kak cu crtat u tome 10" samo

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2009 17:53 (dado0220).
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

ok ovaj lenovo za 3600 mi sad nekako najbolje izgleda, moze jos neka misljenja, malo me brinu rami kod njega, i kakva je graficka ta posto neam pojma o tome

 

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=5520021

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka laptopa do 3500 kn

A mozda ovaj?

METALLICA!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka laptopa do 3500 kn

ja neam pojma, moze neko pojasnit,  zas taj, koji ima bolju graficku...... jedino sto se ja kuzim je koji ima veci hardSmijeh

15 godina
protjeran
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

ajmo ovako...

 

idea pad ti je za ovo što sam ti nabrojio..

 

za 3 500 kuna neces naci gotov laptop na kojem ces igrati novije igre to ti garantiram...

 

gta sa mozes igrati i na ovoj idei jer je prastara 2004 je puštena u prodaju...mafia 2003...

 

mozda si pokreneš fm 2008,09 vec sljaka zbog 3d grafike...dalje necu govoriti...

 

to je to sto ti se tice laptopa do 3 500 kn...

takvih ences naci-....

 

prezahtjevan si..

 

za toliku manju svotu ti je najbolji ovaj idea pad...ili ovaj drugi lenovo...

 

solidna grafika i  procesoor za te novce!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

ma za igre mi tolko nit ne treba, imam komp to sam bezveze naveo nes, nisam ni msilio da cu nove igre moc igrat, najvise mi treba za autoCAD, ionak sam cuo da je 15" malo, a kamoli 10" za crtanje.

 

uzo bi ja ovaj lenovo,  zato pitam kakva je ta graficka, jel bolja od ovog u acera e725 i rami jel to dovoljno.

 

onak jednostavno koji je bolji lenovo n100 il acer e725, za crtanje u autocadu, ovo ostalo je manje bitno, ionak se nesjecam kad sam zadnju igru igro, najvise igram ove za emulatore od DS I PS1: final fantasy-e, a za to netreba nis zahtjevno

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

jedno pitanje, procito sam negdje na netu da u ovog lenovo n100 graficka nije integrirana u maticnu.

 

posto blage neam o tome, jel to znaci da se i graficka moze promjenit, tako da kad istekne garancija mogu skupit za bolju graficku i jos dodat gigu rama

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

možda da uzmeš netbook i monitor za rad kad si doma

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

imam doma komp s dobrim monitorom, meni bas treba s 15", da mi je za doma nebi uzimo uopce, ma odlucio sam se za ovaj lenovo, jel mi moze odgovorit ko za ovo mjenjaje graficke

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka laptopa do 3500 kn
dado0220 kaže...

ja neam pojma, moze neko pojasnit,  zas taj, koji ima bolju graficku...... jedino sto se ja kuzim je koji ima veci hardSmijeh

lenovo je bolji zato što ima nvidiu,a ovaj ima intel gma koja nije sposobna baš gurat igre,a sumnjam da onda može autocad na nju...što se tiče rama možeš pitat u vemilu da li ti mogu pod garancijom stavit 2x1 gb rama...to bi te došlo negdje oko 200-300kn...

 

naravno ne očekuj na njemu gurat najnoviji autocad...ako misliš na najnovijem radit onda moraš dat bar 5000 za lap

Welcome to my nightmare!
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

danas naiso na ovaj, a akciji je za 3400, ima dost veliku garanciju (2god) hard 320 gb ima nest veci monitor 16" e sad za procesor i graficku bi pit vas ovdje, jel valja to sta, pito sam lika na teleonu i reko mi je da bi morao pokretat autocad normalno

 

http://www.svijet-medija.hr/msi_vr630x-218eu,19664,154.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2009 16:49 (dado0220).
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

a jel bi mi mogo rec jel graficka o ovog bolja od ove u acerovih:. intel graphics media accelerator 4500mhd do 1759 mb

 

i za procesor, jel to dual core il ne, znam da ne pise, al na netu sam naso jednake laptope kad sam trazio malo onjemu, jedino sto je dodana rijec dual core uz procesot, ostalo sve isto

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2009 18:10 (dado0220).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka laptopa do 3500 kn
dado0220 kaže...

a jel bi mi mogo rec jel graficka o ovog bolja od ove u acerovih:. intel graphics media accelerator 4500mhd do 1759 mb

 

i za procesor, jel to dual core il ne, znam da ne pise, al na netu sam naso jednake laptope kad sam trazio malo onjemu, jedino sto je dodana rijec dual core uz procesot, ostalo sve isto

I nVidia i Radeon graficke su bolje od intelovih. Brze su. A inace su bolje one koje imaju zasebnu memoriju. Naravno ovaj Geforce 9100M bi trebao biti brzi od 7300 Go. No pogledaj sto kazu review-i.

 

Ovaj AMD Turion je navodno sređen oko potrošnje i zagrijavanja, tako da vjerujem da je ok, ali na tvome mjestu bih inzistirao isprobavanje i još dok sam u dućanu na njemu zavrtio Prime95 i rthdribl  u paraleli i vidio sa CPUID HW monitorom kakve su temperature nakon nekog vremena rada. Svi programi koje sam spomenuo su besplatni.

 

Osobno mislim da bi svaki laptop u svojoj specifikaciji trebao sadrzavati kolika je potrošnja i kolike su temperature u ovom setup-u nakon 10 minuta, nakon 1 sat i nakon 3 sata konstantnog opterećenja. Tako bi, bar meni osobno, kupnja laptopa bila znatno olakšana.

razmjenavjestina.org
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2009 16:35 (vrodic).
15 godina
neaktivan
offline
RE: 1. laptop, hitno!!!!
dado0220 kaže...

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10697&catid=26

 

Dal mi ko more dati link za recenziju tocno ovog laptopa jer ima puno modela.

METALLICA!!!
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka laptopa do 3500 kn

evo prijatelju da se ne mucis previse-imam ti acera 7730g,17"ekran,2x2.0ghz,2gb rama,320gb hdd,9600m gt graficka 512mb rama itd,itd...das 4500kn i nemoras se vise mucit kaj da kupis!!veruj dobro vrti...dobro,ajmo neki odgovor dat-za program koji bi trebo laptop obavezno dvojezgreni procesor i jacu graficku!!da ti moze lijepo radit a ne da mozes pit kavu i cekat...memoriju imas povoljno(znaci ako kaj trebas nadogradit) a ak ti trba hdd,kupi vanjski i to je to..evo ti jedan hp 615 za cca 380 eurica u conradu-njemacka!kad bi imo nekog gore...amd 2x2.1,160gbhdd,ati hd 3200grafika i orginale vista

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka laptopa do 3500 kn
cod2 kaže...

evo prijatelju da se ne mucis previse-imam ti acera 7730g,17"ekran,2x2.0ghz,2gb rama,320gb hdd,9600m gt graficka 512mb rama itd,itd...das 4500kn i nemoras se vise mucit kaj da kupis!!veruj dobro vrti...dobro,ajmo neki odgovor dat-za program koji bi trebo laptop obavezno dvojezgreni procesor i jacu graficku!!da ti moze lijepo radit a ne da mozes pit kavu i cekat...memoriju imas povoljno(znaci ako kaj trebas nadogradit) a ak ti trba hdd,kupi vanjski i to je to..evo ti jedan hp 615 za cca 380 eurica u conradu-njemacka!kad bi imo nekog gore...amd 2x2.1,160gbhdd,ati hd 3200grafika i orginale vista

Kupil sam ja HP 4150s i pre zadovoljan sam. Smijeh

Intel® Core™2 Duo Processor T5870 (2.0 GHz)

3GB DDR II RAM

HDD 320GB

HD 4330 512 MB

METALLICA!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka laptopa do 3500 kn
uljez kaže...

Kupil sam ja HP 4150s i pre zadovoljan sam. Smijeh

Intel® Core™2 Duo Processor T5870 (2.0 GHz)

3GB DDR II RAM

HDD 320GB

HD 4330 512 MB

Koji model? Ne vidim ga na nabavi.

razmjenavjestina.org
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka laptopa do 3500 kn
vrodic kaže...
uljez kaže...

Kupil sam ja HP 4150s i pre zadovoljan sam. Smijeh

Intel® Core™2 Duo Processor T5870 (2.0 GHz)

3GB DDR II RAM

HDD 320GB

HD 4330 512 MB

Koji model? Ne vidim ga na nabavi.

 HP 4510s NX634EA

METALLICA!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice