Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.036.316
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Schweinsteiger kaže...

Dobar dan,

 

kupujem laptop namijenjen za surfanje, gledanje filmova, office alate, veličina ekrana 17.3", mora imati 256GB SSD-a i 8GB RAM memorije, FHD ekran. Znači igrice me ne interesiraju.

 

 evo ti par opcija sa FHD 17.3, 8GB RAMa, 256 SSDa i sa jačim procesorom (kao nekakav zalog za budućnost, premda bi i slabiji, I3 ili Ryzen 3 bio dovoljan za tvoje potrebe):

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-l340-81ly002rsc-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-amd-radeon-vega-8-17-3-fhd-dos-crno-014600250?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

ili ovo sa IPS ekranom, po meni najbolja opcija:

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330-173-Onyx-Black-81DM00FPSC-prijenosno-racunalo-1405562.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stigao mi je swift 3 15.6 sa i3 procesorom 8me generacije, 8GB RAMa i 256 GB SSD..full metalan okvir, IPS ekran, osvijetljena tipkovnica, plaćen oko 3880 u svijetu medija. Vrhunski izgleda!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobra večer,

 

Kupit cu si novi laptop, ovaj ima par god grije se, gasi se, muci se a i lijevi Ctrl se nedavno prestao odazivati.

 

Budzet za sada nije problem, samo zelim par dobrih prijedloga od vas koji bolje poznajete trziste. znaci 7000 kn +-500 je maksimum maksimuma 

 

Treba mi pomoc u odabiru, neznam sta, gdje, kada kupiti. Vidim po odgovorima da vas dosta ima koji znate dosta o prijenosnicima i molio bih vas za psr savjeta, prijedloga...

Laptop bi mi sluzio za neku generalnu uporabu, faks, kodiranje i par cpu/ram zahtjevnijih programcica.

 

Da ne duljim, stvari koje bih htio da ima:

2in1 kvalitetan ekran, anti-glare FHD, 15.6 mi je bio prosli laptop, tako da tako nesto otprilike.

i5 ili nesto bolje, 8GB rama minimum ciljam na 16, mislim da bi dobra integrirana bila sasvim okej.

256GB SSD ili vise, znaci bez hdd-a da ustedim malo baterija. Kad smo kod nje, baterija mi nije previse bitna, ionako ce se punit vecinu vremena.

Od ostalih sitnica, par usb 3 portova, audio jack(!), i olovkica.

 

Hvala svima koji su odvojili vremena, jedva cekam vidjeti mozda buduci laptop. 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovako nešto Y540. Po meni mislim da je to odličan laptop, al neka netko drugi još nešto preporuči ak ima bolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...
Schweinsteiger kaže...

Dobar dan,

 

kupujem laptop namijenjen za surfanje, gledanje filmova, office alate, veličina ekrana 17.3", mora imati 256GB SSD-a i 8GB RAM memorije, FHD ekran. Znači igrice me ne interesiraju.

 

 evo ti par opcija sa FHD 17.3, 8GB RAMa, 256 SSDa i sa jačim procesorom (kao nekakav zalog za budućnost, premda bi i slabiji, I3 ili Ryzen 3 bio dovoljan za tvoje potrebe):

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-l340-81ly002rsc-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-amd-radeon-vega-8-17-3-fhd-dos-crno-014600250?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

ili ovo sa IPS ekranom, po meni najbolja opcija:

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330-173-Onyx-Black-81DM00FPSC-prijenosno-racunalo-1405562.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Puno hvala na brzom odgovoru. Moram još malo razmisliti ali ova druga opcija mi se čini kao zaista dobar odabir. Ima sve kao i ovaj navedeni HP ali plus IPS ekran a opet je jeftiniji dobrih 500 kn. S druge strane istina da je dosta skuplji laptop od lenova sa ryzenom ali opet nekako me vuče da kupim laptop sa boljim procesorom pa sam miran dugo godina.

 

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, zanima me što preporučujete do 10000kn za faks(programiranje)/gledanje serija/povremeno igranje. Više mi je bitna kvaliteta ekrana(15"), tipkovnice, touchpada, baterija, build quality, težina od jake grafičke ili procesora. Našao sam Dell XPS 15 sa 1050ti i i i7 8750h za 9600kn na cyberportu, ali nikada nisam kupovao tamo. Vidio sam da je netko linkao tu trgovinu prije u temi pa me zanima ima li netko iskustva s kupovanjem laptopa u eu i je li to dobra trgovina? Pretpostavljam da bi jedini problem bilo slanje na garanciju? Ako imate iskustva s time bio bih zahvalan na odgovoru, LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, prijatelj mi trazi pomoc pri odabiru laptopa ali nemam znanja kao vi pa sam dosao traziti vise misljenja i iskustva.

 

BUDGET

7500hrk

 

PRIORITETI

Najbolje specifikacije za novce / dobra baterija

 

TEZINA/DEBILJINA

Sto manje to bolje, vrlo mi je bitno jer stalno sam u pokretu.

 

OS

Windows 10 / Linux

 

VELICINA EKRANA

13.3 / 14

 

SVRHA

Posao/fakultet, 95% vremena programiram, browse-am i svira nesto u pozadini.

Gaming nista.

 

Volio bih osvetljenu tipkovnicu i dobar display.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav iz BiH, trebam roditeljima kupiti laptop, uglavnom za osnovni browsing, word i slično, u suštini da bude pisaća mašina. Klasično roditeljski. Zanima me kakvo je trenutno stanje na tržištu, s obzirom da nisam u tijeku već par godina. U mogućnostima sam otići do HR u slučaju dobre ponude.

 

Budžet: negdje do 900 KM, odnosno 3400kn, s tim što bi to bio baš maksimum, volio bih jeftinije proći.

 

Must have: SSD, i3 po mogućnosti, 15.6", instaliran Windows 10

 

Svjestan sam da je ovo dosta niska kategorija, ali bih volio što veći kvalitet izrade.

 

Hvala unaprijed!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AlexTm kaže...

Pozdrav iz BiH, trebam roditeljima kupiti laptop, uglavnom za osnovni browsing, word i slično, u suštini da bude pisaća mašina. Klasično roditeljski. Zanima me kakvo je trenutno stanje na tržištu, s obzirom da nisam u tijeku već par godina. U mogućnostima sam otići do HR u slučaju dobre ponude.

 

Budžet: negdje do 900 KM, odnosno 3400kn, s tim što bi to bio baš maksimum, volio bih jeftinije proći.

 

Must have: SSD, i3 po mogućnosti, 15.6", instaliran Windows 10

 

Svjestan sam da je ovo dosta niska kategorija, ali bih volio što veći kvalitet izrade.

 

Hvala unaprijed!

 

 minimalno i3 ili Ryzen3 CPU
4GB RAM (idealno 8GB)
po mogućnosti neki SSD (ili ako je obični disk onda nek bude što veći)

Ja sam prije par dana kupio Lenovo ideapad 330 sa Ryzen3 CPU i uredno radi sa Youtube 720p
znači bez widoza je bio 2300 kuna
windoze imaš na ebay za 5-10US$

if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 17:11 (Darky).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel je dobro vrijeme sada za kupovinu laptopa ili da se jos malo strpim tipa mjesec dva? Prosle godine sam cekao black frida i te sheme ali bas nije urodilo plodom

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sveupitni kaže...

Jel je dobro vrijeme sada za kupovinu laptopa ili da se jos malo strpim tipa mjesec dva? Prosle godine sam cekao black frida i te sheme ali bas nije urodilo plodom

 Idealno vrijeme ovisi o laptopu koji namjeravaš kupiti, obično kada dolazi nasljednik tog modela spuste mu cijenu. Najveći "popusti" su pred Novu Godinu(uključujući i 'Black Friday') i pred ljeto. Uz to poneki prodavači znaju imati akcije(tipa više rata, ili samo popust) na godišnjicu firme i sl. 

 

Od 'Black Friday' - a u hrvatskoj nemožeš očekivati popuste kao u SAD-u, kod nas je maksimalno 15 ili 20%. S time da je potrebno pratiti cijenu i prije, jer neki prodavači dižu cijene na 'Black Friday' , pa je onda cijena sa popustom ista kao i prije.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 19:40 (NoName45).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sveupitni kaže...

Jel je dobro vrijeme sada za kupovinu laptopa ili da se jos malo strpim tipa mjesec dva? Prosle godine sam cekao black frida i te sheme ali bas nije urodilo plodom

 ako želiš nešto dobro a jeftino, prošeći po prodavaonicama i pogledaj izloge
često se da naći super laptop (zadnji na stanju) po jako privlačnim cijenama

if only you knew the power of the dark side
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze li preporuka Laptopa za frenda.

Do 6000kn + 200,300kn. 

Iskljucivo za PUBG i malo oko faxa. 

Ekran max 15.6"

Hvala! 

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 21:26 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
el.šef kaže...

Moze li preporuka Laptopa za frenda.

Do 6000kn + 200,300kn. 

Iskljucivo za PUBG i malo oko faxa. 

Ekran max 15.6"

Hvala! 

 Evo ima i viška

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, kupujem laptop za fax pa da pitam iskusnije ljude da li je ovaj

ok za te novce ili ce raditi sasvim ok i ovaj pa uštedjeti 1000 kn?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 8:04 (nevrjeme).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, curi treba laptop do 8000kn, može i plaćanje cashom tako da u trgovinama koje imaju 10% popust na gotovinu do ~9000kn. Neće se koristiti za gaming nikada, ali treba za video editing u Adobe Premieru. Zato bi htjela neki veći ekran (17 inča). 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel ima neko iskustva s Razerovim laptopima? Konkretno me zanima Blade Stealth 13''- jači model dostupan u Linksu sa MX150 grafikom ~ 12,5k kn...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Pozdrav.

Svakako bih radije preporucio laptop sa minimalno 8GB RAM-a (danasnji standardi su porasli i 4Gb memorije je vec stvarno (pre)malo, a u taj iznos do 3000kn svakako stane) i SSD obavezno.

Svakako bih ti volio predloziti da pogledas laptope sa ryzen procesorima (tocnije Ryzen 3 2200U u ovom cijenovnom rangu) koji su bolji od ovog i3 7020U kojeg si linkao u ovim laptopima, prednosti ovog ryzena pred ovim i3 su sljedece: 1. frekvencija rada, odnosno viši takt rada (2,5Ghz prema 2,3Ghz, u  turbo modu može i do 3,4Ghz potegnuti), 2. L2 i L3 cache memorija mu je veća (što znači cache memorija možeš pročitati ovdje, kolega je objasnio na jednom postu, ugl. brži pristup glavnoj memoriji, a što je veća cache memorija, više podataka stane u nju te je brži pristup tim podacima) i 3. podržava turbo boost.

 

Također, možeš proučiti i ovo, ako je za spremanje fotografija, surfanje i filmove - uzmeš bolji laptop sa SSD-om, bez HDD-a, a kupiš uz njega prijenosni HDD (recimo 1TB) i može nositi fotografije uvijek sa sobom, a ne moraš recimo tegliti cijeli laptop za to.

 

Npr.  https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/hp-250-255-6bp03ea-cijena-156-1920x1080-amd-ryzen-3-intel-core-i5-2200u-8265u-256gb-ssd-83909251 ovaj prvi -> taj ryzen 3 2200U procesor, SSD od 256GB, FHD ekran sa visokom rezolucijom, 8GBRAM DDR4 memorije na 2400MHz i DVD/RW kako trazis. Tu si onda mozes dokupit za 300-tinjak kuna dodatni prijenosni disk kao što sam ti napisao iznad i to je to.

 

ili recimo ovaj, sa još većim i boljim ekranom - https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/hp-5sv75ea-cijena-173-1600x900-amd-ryzen-3-2200u-256gb-ssd-83909531

 

Na tebi je dalje. Sretno 

Kovačić
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molio bi preporuku za laptop do 5500 kn

Laptop bi služio za word, excell, autocad, malo 3d modeliranja, filmove i glazbu

Zahtjevi: i5, 8gb ram, SSD(256-512gb ili sa mogučnošću dodavanja još jednog diska), 15.6 FHD sa ekranom bez ruba zbog prenosivosti, pristojna baterija (barem 5 sati prosječnog korištenja)

Može i rabljeni.

Trenutno mi se najviše sviđa Dell xps ali novi su preskupi, a rabljenih nema kod nas pa sam počeo gledat ebay.

Do not feed the trolls!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ima li smisla dati dodatnih 1000 kn za SSD 256 na 512 i RAM 8 na 16?
Plus ekran na jačem modelu je vjerojatno IPS
Laptop je za posao kao glavno računalo uz hrpu otvorenih tabova i par specifičnih aplikacija.
Nije za mene već radim preporuku.
Čini mi se da je konfa dobra za par godina. Proc je i5 8250u
Hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
CroDexter kaže...
Ima li smisla dati dodatnih 1000 kn za SSD 256 na 512 i RAM 8 na 16?
Plus ekran na jačem modelu je vjerojatno IPS
Laptop je za posao kao glavno računalo uz hrpu otvorenih tabova i par specifičnih aplikacija.
Nije za mene već radim preporuku.
Čini mi se da je konfa dobra za par godina. Proc je i5 8250u
Hvala

 IPS ekran, dodatnih 256 GB SSDa, dodatnih 8GB RAMa po meni vrijedi 1000 kn

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nevrjeme kaže...

Pozdrav, kupujem laptop za fax pa da pitam iskusnije ljude da li je ovaj

ok za te novce ili ce raditi sasvim ok i ovaj pa uštedjeti 1000 kn?

Hvala

 prvi je bolji izbor jer ima SSD, ali u svakom slucaju bolje ti je odabrati noviju generaciju procesora (i3 8me generacije ili Ryzen 3) i 8 GB RAMa, npr ovako nesto:

 

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-3-A315-41-R3DP-NXGY9EX049nbsp156-FHD-AMD-Ryzen-3-2200U-8GB-RAM-256GB-SSD-AMD-Radeon-Vega-3-Linux-laptop-1425521.aspx

 

https://www.ekupi.hr/HP-255-G7-Ryzen-38GB256GBnbsp6BN09EA-prijenosno-racunalo-1421731.aspx

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-s145-81mv0034sc-8gb-156-fhd-intel-core-i3-8145u-up-to-39ghz-8gb-dd/06409286/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_104&products_id=17223

 

Sto mislite o ovom modelu ? Svida mi se ovaj Zenbook model. Trebam novi laptop, u principu najvise se koristi za surfanje i office. Moze preporuka i za neki drugi model 14-15 incha, pozeljno sto bolja baterija, windows nebitan... cijena do 1000 €. 

Hvala :) 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav . Trebao bih laptop za sestru , koristila bi ga za fakultet , znači manje više office , browser i tjt . Moze do 4800 +/-100-200 kn . Ako može biti barem i5 i da ima ssd obavezno , dijagonala 15''  . Unaprijed hvala svima na pomoći . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rucipe kaže...

Pozdrav . Trebao bih laptop za sestru , koristila bi ga za fakultet , znači manje više office , browser i tjt . Moze do 4800 +/-100-200 kn . Ako može biti barem i5 i da ima ssd obavezno , dijagonala 15''  . Unaprijed hvala svima na pomoći . 

 https://www.ekupi.hr/Acer-Swift-3-SF315-52-56WD-NXGZ9EX007-prijenosno-racunalo-1387446.aspx

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel mozes jos 2-3 navest , znas kakve su zene , ako joj nije lijep nema od toga ništa haha .

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rucipe kaže...

Jel mozes jos 2-3 navest , znas kakve su zene , ako joj nije lijep nema od toga ništa haha .

 taj ti ima full metal, IPS ekran, osvijetljena tipkovnica, dobra baterija...

 

ali evo:

http://www.prosat.hr/default.aspx?pid=60557&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-A515-52G-544T-NXH15EX009-prijenosno-racunalo-1374067.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Može li preporuka za laptop do 4000kn za rad u AUTOCAD-u? Ostalo ništa zahtjevno, filmovi, office itd.

Jedini zahtjev ekran ekran 1920*1080 (može bit i 15.6 inča), a SSD je svakako plus.

Najviše dileme imam oko grafičke kartice, je li potrebna odvojena i ako da, koje modele da ciljam?

 

Hvala unaprijed na odogovorima

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molio bih preporuku laptopa do cca. 4500 kn. 

Windowse i Office imam preko fakulteta, tako da bez winsa. Volio bih SSD ako ima u tom rangu. Laptop ce se uglavnom koristiti za fakultetske stvari, ali bih volio tu i tamo zaigrati kakvu igru - uglavnom strategije kao Crusader Kings, Total War serijal i sl., tako da ne bi trebala neka prejaka graficka pretpostavljam.

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice