Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.040.765
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trenutni laptop je na rubu crkavanja pa bi trebao novi, kontam pošto je black friday sad a i Božić uskoro da bi mogao nać nešto na popustu.

 

Treba mi primarno za faks i radi dosta programa i svakakvih fajlova trebao bi imat barem 1 TB HDD memorije. SSD meni nije nešto bitan, ako uz tih 1 TB ima i 128/256 GB onda odlično al nije prioritet. Grafika mi nije nešto pretjerano bitna, igrice osim FM ne igram a ni to ne igram u 3D tako da tu može bilo šta, preferirao bi ipak ako ide da je zasebna a ne integrirana. RAM bi bilo poželjno da je 8 GB ili ako se nađe neki jeftiniji laptop može i 4 GB al onda mora imat dodatni slot da mogu dodat još 4 naknadno. Šta se procesora tiče, u njih se jako slabo razumijem tako da to ostavljam vama da mi kažete koji je bolji izbor :D

 

S obzirom da će mi trebat za izradu raznih dokumenata, tablica i prezentacija nebi bilo loše da su tipkovnica i miš "ugodni" za korištenje (ne znam kako bi to drugačije opisao, ono da brzo reagiraju i da slova nisu preblizu pa da promašujem itd).

 

Od ostalog bitni su USB utori, minimalno 3 da ima (to valjda ima svaki) a ako je moguće 4 i što više da su 3.0, utor za slušalice, HDMI i čitač SD kartica. Za CD/DVD čitač mi je svejedno, ne koristim ih često a i za kad mi zatreba imam onaj vanjski što se spoji preko USB-a.

 

Poželjno da dolazi bez operativnog sustava.

 

Cijena da je oko 4000, može i nešto malo više ako će tih par stotina kuna napravit isplativu razliku.

 

Ja sam sam pretraživao nešto, nisam našao puno modela koji imaju HDD (ili oboje) pa ću stavit ovdje što sam našao pa ako netko može procjenit jel to dobro il nije:

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-hp-250-g7-6mq25ea-156-fhd-i3-7020u-23ghz-8gb-1tb128gb-ssd-mx110-2gb-dos-3-god-jamstvo/93265

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-hp-17-by0006nm-4ps73ea.html

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-s340-81n800dssc.html

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-acer-aspire-7-nh-gxbex-044.html

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-acer-aspire-5-17-3-nx-gvqex-020.html

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-h18ex-043-core-i5-7200u-8gb-1000gb-geforce-mx130-15-6-fhd-linux-crno-014600194

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-15-6ws18ea-ryzen-5-3500u-8gb-1000gb-256gb-ssd-radeon-rx-vega-8-15-6-fhd-dos-sivo-014600192

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-17-6wm55ea-ryzen-5-3500u-dvdrw-8gb-1000gb-256gb-ssd-radeon-rx-vega-8-17-3-hd-dos-srebrno-014600193

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

treba mi neki laptop za mamu koji bi koristila za poslove racunovodstvene firme. Budzet je 3000kn. Bilo bi poželjno da ima 5 godins garancije ukoliko to uopce nesto znaci.

Ako neko ima za preporucit trenutno neku dobru ponudu posto je Black friday hvala mu! 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

 

trebao bih savjet u vezi kupovine laptopa. Bitno mi je da mogu normalno koristiti Adobe Premiere i After Effects, pretpostavljam da bi to značilo 16 gb rama, nekakav i5/Ryzen 5 proces i diskretna grafička, ali ne razumijem se dovoljno pa slušam savjete. Cijena max 1000 eura, bilo bi dobro da je i manje. Veličina nije presudna. U obzir dolazi i kupnja u inozemstvu ako se više isplati.

 

Hvala unaprijed!

 

EDIT: Ne trebaju Windowsi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 11:54 (lei).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptop do 2700kn

 

Prijatelju treba laptop za posao čvrste konstrukcije, što većeg kvalitetnog ekrana i mora imati odvojenu numeričku tipkovnicu. Neće ga koristiti za surfanje, igranje, ...

Htio bi HP Probook jer ga je imao do sada ali je star i ima Win7 a treba Win10.

Poželjno je da ima optički pogon i ugrađene Win10.

 

Molim preporuku

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

imam dva izbora laptopa do 3000 kn, nasao sam  jednoga sa sa i3 7020u procesorom i amd ryzen 3200u, ja bi vas molio za savjet koji uzet i koja je razilka, dali je amd jači pa se više zagrijava ili?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ne, Ryzen čak manje struje troši od Intela 8. gen (Acer Aspire 3 serija, sve isto osim matične i CPUa, jedna Intel drugi AMD) pa mu može i baterija duže trajati...

 

s obzirom da su oba CPUa 2 C/ 4T, ja bih definitivno išao na Ryzena

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kakvi su ovi Acer Aspire 3 laptopi? Tražim dobre laptope do 3500 kn i u linksu sam naišao na dobru ponudu: 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-105-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-radeon-rx-vega-8-15-6-fhd-linux-crno-014600242 . 

Što se mene tiče, ne treba mi laptop s nekom dobrom konfiguracijom. Više bih volio da ima dobru izgradnju i da je ugodan za rad (tipkanje). Može li mi netko preporučiti takve laptope, koji imaju dobru izgradnju i nisu skupi, a konfiguracija ne mora biti nešto?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, preporuka best buy laptopa do max 3500 kn? Hvala

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trenutni best buy za oko 7500kn? Možda neki HP Elitebook 840/850? Koristit će se najviše za programiranje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DommY kaže...

Trenutni best buy za oko 7500kn? Možda neki HP Elitebook 840/850? Koristit će se najviše za programiranje. 

Za programiranje bih inzistirao na 16GB RAM-a osobno, a u tom cjenovnom razredu bi išao jedino i5 9300H što je sasvim sposoban CPU:

 

Prvi ima veći SSD, drugi ima bolju grafu pa sad što god da ti je bitnije od toga.

 

i7 9750H varijante s istom količinom RAM-a su osjetno skuplje, nažalost - barem koliko ja vidim.

 

EDIT:

Hm, još sam malo pogledao i čini mi se da čak nije loša opcija nadograditi RAM odmah po kupnji to jest uzeti i7 9750H laptop s 8 GB RAM-a pa šiknuti 2X8 (ili čak 2X16) no pitanje je krši li to uvjete garancije ili ne...

Neka se tu javi netko stručniji, ali to svakako predstavlja priličnu uštedu novca imho. Treba samo pronaći kompatibilne RAM-e za laptop koji kupiš jer se s tim osobno ipak ne bih kockao.

 

Ako ćeš na tu varijantu imaš dosta opcija kao npr. https://bit.ly/2Osl2ru

 

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 21:02 (pr0n_addict).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može li preporuka laptopa do 4000 kn, ima li išta da se sad isplati uzeti?

 

Treba mi nećaku za školu i koji game da baci ne očekujem nove igre da će moći za te pare.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može li preporuka za laptop do 10000kn ?

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jeftini laptop bez PWM-a

 

Kupujem laptop i htio bih da je čim ugodniji za oči. Cijena do 5000 kn.

Ne znam šta još mogu dobiti za te pare. 8 GB RAM-a, SSD od 256 GB. Šta se performansi tiče, bitno da može prikazivati HEVC video sa najvećim bitrateom.

Ako ima touch screen sa zakretanjem u onaj tablet mode, puna šaka brade.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što kažete na ovaj na sniženju, isplati li se uzeti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

postoji li laptop s ovim specifikacijama i da sigurno ima 1080p IPS zaslon(za oko 4000-4500kn):

15.6 incha zaslon

i5 procesor

8gb ram

256gb ssd

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ZABORAVKOO kaže...

Može li preporuka za laptop do 10000kn ?

 Mozes rec cemu bi ti sluzio?

Onaj koji si pokazao u slijedecoj poruci nije za igru, a tesko je dat preporuku bez da se zna svrha.

Takoder ultrabook, 15.6" , 17.3" ...?

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rhodin kaže...

 Mozes rec cemu bi ti sluzio?

 Znači do nekih 10k, da bude 17.3" bio bi korišten za surfanje na netu, office, gledanje filmova, ništa prezahtjevno, po mogućnosti da što duže izdrži bez punjenja :D

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dealer92 kaže...

Imam Dell inspiron 3542 sa 4 GB Rama, procesor i3 4005 na 1.7. Kupljen prije 3-4 godine. Laptop je dosta usporio pa me zanima da li kupovati novi i ovaj nadograditi?

Ako već budem nadograđivao moze li preporuka, sta i koliko da uzmem. Laptop pretezno koristim za internet i Visual Studio tu i tamo. Da mi je samo da tu radi a da ne šteka.

Hvala.

 Ako je moguće dodaj RAM, da imaš bar 8 GB, i ako imaš disk, zamijeni ga sa SSD-om (SATA).

Ja ne bih kupovao novi ak ote samo brzina smeta.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka za laptop do 4500 Kn? Plaćanje karticom jednokratno, sestra treba za faks i da može pokrenut sims 4. Ne radi s nikakvim programima, treba joj više za pisanje te pokretanje multimedije. Bonus ako su windowsi instalirani ali nije obavezno, više joj je bitna baterija i veći ekran ako se nađe.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim čim mobilniji laptop 13-14" (ne preveliki okvir oko ekrana) s jako dobrom baterijom, mat ekranom, osvjetljenom tipkovnicom. Trenutno imam Zenbook UX303LA, mrvicu mi je pretežak i prevelik za moj ukus. SSD bar 256 GB, bar 8 GB rama, procesor će vjerojatno svaki zadovoljiti. Posao, 2d autocad, matlab, office, filmovi... Win ne trebam. Probajte ne ići iznak 6tkn, manje je dakako bolje. Sviđaju mi se thinkpadi, zenbook, volim da je izrada kvalitetnija i da nije plastikaner. Refurbish isto dolazi u obzir.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 11:26 (zlovenac).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

Trebao bih preporuku za laptop do 5500kn.

Laptop treba curi za faks,znači surfanje po netu,tu i tamo koji film,office,programi poput autocada,siemens nx,catia,creo.

Ja sam totalno izvan trenutnog trenda i nisam uopće upućen kaj je trenutno dobro pa molim jednog znalca da predloži nešto kaj će ju služit neko vrijeme.

Ima dva uvijeta a to su da ne bude ekran manji od 15.6 incha i da se može uzet na rate.

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Postao sam prije na ovoj temi, pa samo da javim da sam za 6300 kn uzeo Lenovo Legion Y540 (i5 9300H, 8 GB DDR4, 512 GB NVMe, GTX 1650).

Stroj je opako brz :) hvala svima na savjetima!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jura249 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Trebao bih preporuku za laptop do 5500kn.

Laptop treba curi za faks,znači surfanje po netu,tu i tamo koji film,office,programi poput autocada,siemens nx,catia,creo.

Ja sam totalno izvan trenutnog trenda i nisam uopće upućen kaj je trenutno dobro pa molim jednog znalca da predloži nešto kaj će ju služit neko vrijeme.

Ima dva uvijeta a to su da ne bude ekran manji od 15.6 incha i da se može uzet na rate.

Hvala unaprijed.

 Pozdrav. Evo, ovo su ti laptopi nekako za tebe, znam da mi bratic koristi autocad i solidworks pa je potrebna zasebna graficka kartica za to i gtx 1050 ce biti dovoljna za to.

S druge strane, moj prijedlog ide za ovog dok je cijena unutar budzeta zbog veceg ekrana (17,3" umjesto 15,6", imat ces bolji pregled sa dobrom rezolucijom) te 512GB SSD umjesto 256GB kao na ostalim modelima, a ti sad kako ti pase, i5 9300H je noviji i bolji od i5 8300H tako da eto, vidi sto ti pase, u linksu i protisu imas najvise modela, a kod njih ide na rate. Nadam se da sam pomogao. LP

Kovačić
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

zena gleda convertible prijenosno racunalo. Zahtjevi su da bude high end, 15" sa Intel i7 procesorom, 16 GB RAM-a, SSD, graficka da nije integrirana, sa odvojivom tipkovnicom i touch screen ekranom.

Pronasla je Microsoft Surface Book 2 sto bi joj odgovaralo, ali je cjenovno iznad budeta. Gledamo do 15k kn, ali naravno, ako ima i za manje para a da je necemu jos bolje.

 

Postoji li neka alternativa?

 

Koristit ce se u poslovne svrhe.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

trenutno imam Asus X555LB i planiram nadograditi malo RAM-a. Laptop ima 8 gb (2x4 gb) i nažalost samo 2 utora za ram. Planiram izbaciti jedan od 4 gb i zamijeniti ga s onim od 8 gb tako da bi imao 12 gb ram memorije. Je li nešto tako moguće i hoće li biti problema ako budem imao u jednom slotu 4 gb, a u drugom 8 gb ili je potrebno da u oba slota bude ista količina memorije ( u tom slučaju bi trebao kupiti 2 komada od 8 gb) ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebam novi laptop. Budžet ide do 7500 kn, s tim da ciljam na manje ako je ikako moguće jer smatram da mi ne treba toliko za moje potrebe.

Tražim:

-15"

-SSD + HDD

-dedicated grafičku jer koristim 3d programe, a tu i tamo za gaming

-solidno hlađenje, da ne moram strepiti ljeti hoće li narasti na 100°C

 

Prošli laptop koji sam uzeo je bio super na papiru, ali kad sam krenuo ljeti igrati, temperature su bile nenormalne i gasio se. Znači ono, ne samo da je na papiru top, nego da to ima nekog smisla ukomponirano.

 

P.S. Zna li netko dobije li se rabat u trgovinama za plaćanje gotovinom?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, tražim mišljenje koji  laptop uzet a da će najbolje raditi na sljedećim aplikacijama pošto će se koristiti prvenstveno za posao i eventualno za pokoji film:

photoshop, illustrator, indesing, after effects, premiere pro,...

Laptop bi uzeo u njemčkoj( cca 2000€), da radi fluidno po mogućnosti s više app od jednom, par ljudi mi je navelo da te app rade najbolje na apple-u pa me zanima da je to tako i dal se onda isplati uzet apple,

pošto za novce koje bi dao za njega po istoj cijeni za laptop drugog proizvođača dobijem na papiru jaće.

Hvala

Bolje proliti malo s Parkinsonom, nego zaboraviti popiti s Alzheimerom.
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Piknuo laptop jucer, instaliram win i skuzim "nema harda" speccy ga raspoznaje bios isto.. hmm

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bloodborne kaže...

Piknuo laptop jucer, instaliram win i skuzim "nema harda" speccy ga raspoznaje bios isto.. hmm

 Samo prati ove instrukcije:

1. stisni start i napisi "diskmgmt" i ono sto ti ponudi samo odaberes

2. pogledaj ovu sliku prvu sto sam uploadao, ovdje pronađi taj svoj HDD

3. desni klik na njega i create partition ili tako nesto da napravis particiju i samo simple volume odaberes i samo next dalje i to je to.

 

Ocito ti ga nije prepoznalo prije i samo moras napraviti da bude aktivan disk i da ima particiju koju ces koristiti.

 

p.s. to sto je meni plavo, tebi bi trebalo biti  crno i pisati unallocated. sretno

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 22:20 (acmilan2).
4 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel mi vjerujes da sam totalno zaboravio na to. Mozak mi totalno zablokirao.

Hvala ti za podsjetnik ;)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice