AMD Bulldozer?

poruka: 58
|
čitano: 11.221
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AMD Bulldozer?

Čitam nešt da bi trebali izači novi procesori i to 2011.Sad neznam jel to istina i kakvi će bit.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Bulldozer?

Dal će bit šestojezgrenih bulldozera, dal netko zna možda?

Diablo 3, I'm still waiting!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Bulldozer?

Čekaj da pogledam u magičnu kuglu -.-"

...
Moj PC  
5 11 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Bulldozer?
GimmieCorsair kaže...

Čekaj da pogledam u magičnu kuglu -.-"

Lijepo sam pitao, pa valjda ima nekih nagađanja pošto se priča da će procesori iz bulldozer arhitekture krenut u prodaju već krajem ove godine. Zato pitam, pa ako netko zna. Ono što ja znam, gotovo sigurno će bit 4 jezgre i 8 jezgri u prodaji al ne znam za 6 dal će bit u proizvodnji i prodaji.

Diablo 3, I'm still waiting!
13 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Bulldozer?
Ivo82 kaže...

Čitam nešt da bi trebali izači novi procesori i to 2011.Sad neznam jel to istina i kakvi će bit.

Bit će jako dobri procesori, a kad izađu znat ćemo detaljnije koliko su stvarno dobri.

Diablo 3, I'm still waiting!
13 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AMD Bulldozer?

Uglavnom krajem 2010 trebao bi izaći prvi Bulldozer procesori pod kodnim imenim zambezi na 32 nm proizvodnji

na tržište bi trebali doći kao X4,X6,X8,prema prvim poznatim podacima sve am3 ploće bi ga trebale podržavati.

Q1 2011 trbao bi doći Liano to če biti prvi APU amd procesor koji će spojiti cpu+gup te će podržavati directx 11 grafiku 

32 nm proizvodnja.koliko sam ćuo za njega dolazi poseban socket

 

http://www.tomshardware.com/reviews/bulldozer-bobcat-hot-chips,2724.html

 

 

16 godina
neaktivan
offline
AMD Bulldozer?

Službene izjave iz AMDa:

Krajem 2010, početkom 2011- Ontario (prvi Fusion čip na tržištu, 40nm TSMC, low power, baziran na Bobcat jezgri). Još se ništa nezna o socketu.

tijekom 2011 (nije definirano kad) - Bulldozer. Pričalo se o AM3r2 socketu. Možda će biti kompatibilan sa nekim AM3 plačama, možda neće - isto kao što je bilo s AM2 -> AM2+

Q1/Q2 2011 - Llano (mainstream Fusion čip baziran na K10.5, 32nm GloFlo), o socketu se nezna puno, al sigurno neće biti AM3.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 15:23 (stef).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Bulldozer?
Wolf88 kaže...

Uglavnom krajem 2010 trebao bi izaći prvi Bulldozer procesori pod kodnim imenim zambezi na 32 nm proizvodnji

na tržište bi trebali doći kao X4,X6,X8,prema prvim poznatim podacima sve am3 ploće bi ga trebale podržavati.

Q1 2011 trbao bi doći Liano to če biti prvi APU amd procesor koji će spojiti cpu+gup te će podržavati directx 11 grafiku 

32 nm proizvodnja.koliko sam ćuo za njega dolazi poseban socket

 

http://www.tomshardware.com/reviews/bulldozer-bobcat-hot-chips,2724.html

 

 

Kako me veseli da će u ponudu pustit, i šestojezgrene bulldozere. Jedan iz te kategorije, je sigurno moj! Smijeh Jer osam jezgri stvarno nikom ne treba, šest također al nema veze nek se nađe koja jezgra viška. Ionako kad kupim bulldozera nemam namjeru kupit novi proc minimalno pet godina, tako da bolje se pripremit za budućnost unaprijed. Samo se nadam da će im i cijene bit razumne, a ne ko od intela bolji modeli. Inače bulldozer procesori dolaze na tržište, vrlo vjerojatno početkom godine. Cool

Diablo 3, I'm still waiting!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 17:30 (Ruža).
14 godina
offline
RE: AMD Bulldozer?
Wolf88 kaže...

Uglavnom krajem 2010 trebao bi izaći prvi Bulldozer procesori pod kodnim imenim zambezi na 32 nm proizvodnji

na tržište bi trebali doći kao X4,X6,X8,prema prvim poznatim podacima sve am3 ploće bi ga trebale podržavati.

Q1 2011 trbao bi doći Liano to če biti prvi APU amd procesor koji će spojiti cpu+gup te će podržavati directx 11 grafiku 

32 nm proizvodnja.koliko sam ćuo za njega dolazi poseban socket

 

http://www.tomshardware.com/reviews/bulldozer-bobcat-hot-chips,2724.html

 

 

hoće njega amd u suradnji sa atiem proizvodit il... dali se zna

bc2: SaPPhir3
14 godina
odjavljen
offline
RE: AMD Bulldozer?
ph3nom_gamer kaže...

hoće njega amd u suradnji sa atiem proizvodit il... dali se zna

  U suradnji sa samim sobom -;)

 

U prjevodu - Da. Svi ostali osim Intela   su predaleko od tog trzista.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
15 godina
offline
RE: AMD Bulldozer?
ph3nom_gamer kaže...

hoće njega amd u suradnji sa atiem proizvodit il... dali se zna

AMD je kupio ATI 2005. godine.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Bulldozer?
Ruža kaže...

Kako me veseli da će u ponudu pustit, i šestojezgrene bulldozere. Jedan iz te kategorije, je sigurno moj! Smijeh Jer osam jezgri stvarno nikom ne treba, šest također al nema veze nek se nađe koja jezgra viška. Ionako kad kupim bulldozera nemam namjeru kupit novi proc minimalno pet godina, tako da bolje se pripremit za budućnost unaprijed. Samo se nadam da će im i cijene bit razumne, a ne ko od intela bolji modeli. Inače bulldozer procesori dolaze na tržište, vrlo vjerojatno početkom godine. Cool

 

Šestojegreni Bulldozer će doći nešto kao X3 Phenom ili Athlon.

Znači da će raditi 3 od ukupno 4 modula u procesoru. Jedan modul = 2 jezgre.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2010 12:21 (stef).
15 godina
offline
AMD Bulldozer?

Ljudi moramo octalce kupit jer ovaj put crysis II koristi svih 8 jezgrica!!!

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
odjavljen
offline
RE: AMD Bulldozer?
Hyperion kaže...

Ljudi moramo octalce kupit jer ovaj put crysis II koristi svih 8 jezgrica!!!

  Kao i prvi Crysis - Utilizirat ce 8 jezgara al porasta perfomansi nema u odnosu na dvije.

 

Dobro ovaj put bi u stvari mogao opteretiti nekih 40-60 % neke 3 jezgre recimo, više ČISTO SUMNJAM.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
15 godina
offline
RE: AMD Bulldozer?
Weky kaže...
Hyperion kaže...

Ljudi moramo octalce kupit jer ovaj put crysis II koristi svih 8 jezgrica!!!

  Kao i prvi Crysis - Utilizirat ce 8 jezgara al porasta perfomansi nema u odnosu na dvije.

 

Dobro ovaj put bi u stvari mogao opteretiti nekih 40-60 % neke 3 jezgre recimo, više ČISTO SUMNJAM.

A ti kao imaš kristalnu kuglu?

 

Prvi Crysis je imao podršku do 2 jezgre ne više, vidjet ćemo.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
16 godina
neaktivan
offline
AMD Bulldozer?

Kakva je situacija sa plocama koje ce podrzavati Bulldozera? Samo novi socket ili mozda i AM3?

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AMD Bulldozer?

još se ništa nezna o novim socketima,samo se trenutaćno zna da će se zambezi procesori doći sa socket AM3+ ćipset 990gx,a ranije se prićalo da će 890gx isto moći koristiti  sa zambezi procesorima.

Što se tiće APU procesor najvjerovatnije dolaze novi FM1 socketi.Bar se tako priča po forumima i nekim web stranicama.

 

http://hothardware.com/News/AMD-Llano-Rumored-To-Use-New-Socket/

 

Na anandtech su stavili slike s pezentacije bobcat i bullzoder s hot chip 22

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2010 13:34 (Wolf88).
13 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Bulldozer?
stef kaže...
Ruža kaže...

Kako me veseli da će u ponudu pustit, i šestojezgrene bulldozere. Jedan iz te kategorije, je sigurno moj! Smijeh Jer osam jezgri stvarno nikom ne treba, šest također al nema veze nek se nađe koja jezgra viška. Ionako kad kupim bulldozera nemam namjeru kupit novi proc minimalno pet godina, tako da bolje se pripremit za budućnost unaprijed. Samo se nadam da će im i cijene bit razumne, a ne ko od intela bolji modeli. Inače bulldozer procesori dolaze na tržište, vrlo vjerojatno početkom godine. Cool

 

Šestojegreni Bulldozer će doći nešto kao X3 Phenom ili Athlon.

Znači da će raditi 3 od ukupno 4 modula u procesoru. Jedan modul = 2 jezgre.

Bilo kako bilo, drago mi je da se AMD uključio u borbu s Intelom jer će intel morat snizit cijene. A opet AMD, neće moć dignut cijene ko Intel. To je odlično da postoji ta konkurencija između njih, jer zamislite da na tržištu imamo samo AMD ili Intel cijene bi bile ko ATI radeon nemoguće visoke jer ATI nema konkurenciju u NVIDI-a kao što Intel ima u AMD-u. Zato se nadam da će bulldozer bit prekretnica, i da će AMD ubuduće sve bolje i bolej proceve izbacivat. A i NVIDI-ji želim oporavak, da malo padnu cijene ATI-jevih grafičkih. Al kao što se kaže, no pain no game. Smijeh

Diablo 3, I'm still waiting!
16 godina
neaktivan
offline
AMD Bulldozer?

Odličan članak:

 

 

AMD's Bulldozer Microarchitecture, By: David Kanter

 

Bulldozer is a high frequency optimized CPU, a so called speed demon. This approach has fallen out of popularity in the x86 world, due to Intel’s misadventures with the Pentium 4. In all fairness though, many of the Pentium 4’s problems were unrelated to high clockspeed and more closely tied to the actual microarchitecture. In the high-end server world, IBM has successfully pursued high clock speeds with the POWER7. So a speed demon approach can work out successfully. Bulldozer has a fairly lengthy pipeline, to minimize the gate delays per stage. AMD was unwilling to share any specifics on gate delays, although some discussions at comp.arch suggest a target of ~17 gate delays vs. ~23 for Istanbul. To tolerate the increased latencies necessary for a high frequency target and to efficiently share resources between cores, Bulldozer introduces decoupling queues between most major stages in the pipeline.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2010 9:12 (stef).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Bulldozer?

Ja sam već pripremio koji organ za vađenje za nove komponente samo se nadam da moja kanta neće zakuhati do izlaska bagera hihihihiSmijeh

 

AMD RulesCool

!SPREMAN SAM NA INVAZIJU....KUPIO SAM PUNO KONZERVI!
14 godina
neaktivan
offline
AMD Bulldozer?

Evo malo neslužbenih novosti, prema dokumentima kojih su se dokopali u  x-bit labs-u Orochi verzija Bulldozera će dobiti masivan L2 cache - 2MB po modulu tj. 8MB za 8-jezgreni Orochi, kada na to dodamo L3 cache od 8 MB to je već impresivnih 16 MB po procesoru

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: AMD Bulldozer?
The_Goc kaže...

Evo malo neslužbenih novosti, prema dokumentima kojih su se dokopali u x-bit labs-u Orochi verzija Bulldozera će dobiti masivan L2 cache - 2MB po modulu tj. 8MB za 8-jezgreni Orochi, kada na to dodamo L3 cache od 8 MB to je već impresivnih 16 MB po procesoru

hmm to je već nešto.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
16 godina
offline
RE: AMD Bulldozer?
Hyperion kaže...
The_Goc kaže...

Evo malo neslužbenih novosti, prema dokumentima kojih su se dokopali u x-bit labs-u Orochi verzija Bulldozera će dobiti masivan L2 cache - 2MB po modulu tj. 8MB za 8-jezgreni Orochi, kada na to dodamo L3 cache od 8 MB to je već impresivnih 16 MB po procesoru

hmm to je već nešto.

Hm da nešto to se zove šakom i kapom, inace procital sam jedan cijeli poduzi tekst o tom Buldožeru i kaj on donosi nije mi se dalo prije citat cjeli tekst na engleskomNevinašce. Koje su promjene i tehnikalije novosti i ta napredna arhitektura i tak dalje. Jest da je malo puno preuranjeno, no ja bi rekel da ce AMD itekak dobro iznenadit Intel bez greske ko vec prije u prošlosti fuckaj ga.CoolNevinašce

14 godina
odjavljen
offline
RE: AMD Bulldozer?
The_Goc kaže...

Evo malo neslužbenih novosti, prema dokumentima kojih su se dokopali u  x-bit labs-u Orochi verzija Bulldozera će dobiti masivan L2 cache - 2MB po modulu tj. 8MB za 8-jezgreni Orochi, kada na to dodamo L3 cache od 8 MB to je već impresivnih 16 MB po procesoru

  To je bezpotrebno s obzirom koliko masivno povećavaa cjenu izrade.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Bulldozer?
Weky kaže...
The_Goc kaže...

Evo malo neslužbenih novosti, prema dokumentima kojih su se dokopali u x-bit labs-u Orochi verzija Bulldozera će dobiti masivan L2 cache - 2MB po modulu tj. 8MB za 8-jezgreni Orochi, kada na to dodamo L3 cache od 8 MB to je već impresivnih 16 MB po procesoru

  To je bezpotrebno s obzirom koliko masivno povećavaa cjenu izrade.

Ako nam daje dobre cijene onda nas boli džon za cijenu izradeCool

Shit, shit, shit! What the SHIT!?
14 godina
odjavljen
offline
RE: AMD Bulldozer?

Zanimljivo da određene osobe sa foruma upravo cjena izrade nvidijinih kartica smeta, dok cjena izrade AMD-ovih procesora nesmetaNevinašce

 

Cache je najskuplji dio procesora. Osjetno, osjetno povećava cjenu. Totalno nepotrebnih 2MB po jezgri, vec ugurat veći L3 Cache kao i7 i to je to.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
15 godina
offline
RE: AMD Bulldozer?
Weky kaže...

Totalno nepotrebnih 2MB po jezgri, vec ugurat veći L3 Cache kao i7 i to je to.

Ti si inženjer pa znaš da netreba? L3 je duplo sporiji od L2 cache-a, a na ovome bulldozeru će biti shareani l2 cache.

 

1 modul = 2 jezgre, 2MB shareanong l2 cache-a.


U biti nisu puno ni povećali cache sa dosadašnjih 512kb na 1MB po jezgri što bi dobio jednostavnom matematikom.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2010 19:50 (Hyperion).
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Bulldozer?
Weky kaže...

Totalno nepotrebnih 2MB po jezgri, vec ugurat veći L3 Cache kao i7 i to je to.

Ili mozda uvesti L4 cache (primjer navodim bezveze), ugl neki posten korak u razvoju.

Shit, shit, shit! What the SHIT!?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice