AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

poruka: 172
|
čitano: 35.790
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

 O čemu ti pričaš ?? Potpuno si promašio. Ja igre igram valjda 3 puta tjedno ako i toliko. Za stabilan clock za FX ti netreba ploča od 1000 kn što možeš vidjet i u FX temi i pitati kolegu koji ima ploču od 1700 kn pa se može hebat u dupe a ne clockat na 4.5Ghz dok sam ja sa Asus pločom od 650 kn clockao bez problema na 4.6Ghz isto kao i sa ovo pločom od 1300kn. Onaj tko tvrdi da treba ploča od 1000 kn i hladnjak od 500 kn nema pojma. Ako ideš na neke extra clockove o nda je to druga stvar. Anandtech i HWCompare, ma daj uozbilji se malo i testiraj realne programe i realne scenarije. Ovo je stvarno hebeno retardirano, kao da imate disleksiju ili neznate čitati pojedinci !!! Ja NISAM nigdje rekao da je FX bolji CPU, nego da je sličnih performansi a bitno jeftiniji. Kad se spominju neki profesionalni programi i slično, pa koliko ljudi na ovom forumu živi od CPU snage ?? Za 90% korisnika ovdje i7 neopravdava toliku razliku u cijeni ako se gleda price-performance ratio. Ovo o potrošnji je isto glupost teška i to treba izmjeriti u realnim scenarijima. Ja sam čitao takve gluposti i onda sam sam kupio uređaj i vidio da to baš i nije tako kako pročitaš, a i neću ja isto kao ni 95% korisnika držati CPU na 100% cijeli dan. Razlika je u korist Intela ali ne tako drastična kako mnogi misle. Opet ponavljam, nesmatram ja budalom nekog što ima i7 ili šta god ima. Šta se vežeš osobno za hardware ? Ovo je već prešlo sve granice i valjda će moderator zaključati ovu temu jel ovdje je nemoguće normalno diskutirati. Nisam ja ni rekao da je FX 8320 najbolji za gaming ( opet izmišljaš zaključak moj kojeg nigdje nema ), a slažem se da je FX 6300 najbolji gaming CPU kad se gledao omjer uloženo - dobiveno. 

12 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Već si 3-4 puta napisao jednu te istu stvar, dokle više?

 

Možeš je i sam lockati jer si je i pokrenuo, ne vidim razloga za dalje.

Tu ti hrpa ljudi objašnjava po čemu je i7 bolji, koliko je bolji i zašto je bolji. Ti neprestano spominješ cijenu. Šta sada svi trebamo prodati Intele i uzeti FX-ove, pa da ti dođeš na svoje? Kani se čorava posla, napisao si x puta da te boli dupe jel netko ima i7 i koristi ga za igranje, a onda u svakom novom postu opet pišeš iste litanije.

 

I daj mi reci, na prošloj stranici si napisao, vremena za render, gdje si pronašao podatke?

Layla, you've got me on my knees.
 
11 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
itomic009 kaže...

 O čemu ti pričaš ?? Potpuno si promašio. Ja igre igram valjda 3 puta tjedno ako i toliko. Za stabilan clock za FX ti netreba ploča od 1000 kn što možeš vidjet i u FX temi i pitati kolegu koji ima ploču od 1700 kn pa se može hebat u dupe a ne clockat na 4.5Ghz dok sam ja sa Asus pločom od 650 kn clockao bez problema na 4.6Ghz isto kao i sa ovo pločom od 1300kn. Onaj tko tvrdi da treba ploča od 1000 kn i hladnjak od 500 kn nema pojma. Ako ideš na neke extra clockove o nda je to druga stvar. Anandtech i HWCompare, ma daj uozbilji se malo i testiraj realne programe i realne scenarije. Ovo je stvarno hebeno retardirano, kao da imate disleksiju ili neznate čitati pojedinci !!! Ja NISAM nigdje rekao da je FX bolji CPU, nego da je sličnih performansi a bitno jeftiniji. Kad se spominju neki profesionalni programi i slično, pa koliko ljudi na ovom forumu živi od CPU snage ?? Za 90% korisnika ovdje i7 neopravdava toliku razliku u cijeni ako se gleda price-performance ratio. Ovo o potrošnji je isto glupost teška i to treba izmjeriti u realnim scenarijima. Ja sam čitao takve gluposti i onda sam sam kupio uređaj i vidio da to baš i nije tako kako pročitaš, a i neću ja isto kao ni 95% korisnika držati CPU na 100% cijeli dan. Razlika je u korist Intela ali ne tako drastična kako mnogi misle. Opet ponavljam, nesmatram ja budalom nekog što ima i7 ili šta god ima. Šta se vežeš osobno za hardware ? Ovo je već prešlo sve granice i valjda će moderator zaključati ovu temu jel ovdje je nemoguće normalno diskutirati. Nisam ja ni rekao da je FX 8320 najbolji za gaming ( opet izmišljaš zaključak moj kojeg nigdje nema ), a slažem se da je FX 6300 najbolji gaming CPU kad se gledao omjer uloženo - dobiveno. 

Pa živi koliko živi, i njima je bitno - cijena je takva kakva je, i samo se ljudi koji se bave nečim što zahtijeva takav procesor mogu uzeti kao argument za cijenu - a ne 90% nekakvih gejmera i entuzijasta, zašto bi oni uzimali i7 i cvilili kako su mogli imati 8320, ili 6300 za još manje pare. Njima je nebitno to što će par puta godišnje raditi u nekakvoj aplikaciji gdje će biti 10% sporiji - ovima koji zarađuju ''putem cpu snage'' je tih 10% puno više i cijena to opravdava. Krenuo si iz totalno krive perspektive.

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

@itomic009

 

cime se tocno ti bavis pa ti je FX 8320 bolja kupovina od FX 6300?

 

Znaci, kazes da nije u pitanju gaming, nisu renderi. A sto je?

 

I jos mi nisi odgovorio zasto si u usporedbu uzeo i7 2600 a ne bolje i jeftinije 3770K, 2700K?

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Evo mog razmišljanja

za 100kn više dobim i SSD i RAM za 100kn više dobim i SSD i RAM
Po meni neisplativo, osim ako nisam bogatun Po meni neisplativo, osim ako nisam bogatun
Maurer
Moj PC  
6 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
BlueMax kaže...

@itomic009

 

cime se tocno ti bavis pa ti je FX 8320 bolja kupovina od FX 6300?

 

Znaci, kazes da nije u pitanju gaming, nisu renderi. A sto je?

 

I jos mi nisi odgovorio zasto si u usporedbu uzeo i7 2600 a ne bolje i jeftinije 3770K, 2700K?

  To sam spomenuo kao primjer samo a ne kao neko Sveto Pismo ili apsolutnu istinu. Daj mi reci samo zašto ti misliš da je FX 6300 best buy gaming CPU ?

 

  Govorim generalno da nije i7 50% bolji koliko košta više. i7 2700K je ista stvar a i 3770K košta 1000 kn više od novog FX-a a sigurno nije toliko sporiji FX koliko je jeftiniji. Naravno da je i7 3770K bolji od FX 8320, ali da li to vrijedi velikoj većini 1000 kn više za izdvojiti u startu, to je druga stvar. Spominjalo se nekoliko puta da zašto su bitne cijene ?? Pa kako nisu. Očito da trebate malo si pročitati u riječniku stranih riječi, i malo naučiti što znači u kontekstu "apsolutno" bolji i "relativno" bolji, jel to izgleda nije jasno većini. Jeste bolji, ali za veliku većinu korisnika neopravdava se tolika razlika u cijeni. Tko ima neka kupuje, i tu nema ništa što bih ja ili bilo tko drugi trebao posebno komentirati. Ja sam samo iznjeo svoje mišljenje, da generalno kao CPU, taj i7 košta puno više nego što vrijedi više od FX-a. To je recimo apostrofirao i kolega "fučkaj ga" sa analogijom da se za i7 kupi FX i SSD, to je bio jedan plastični primjer samo. Neznam čemu tolika drama i pojedini komentari ispod razine normalne komunikacije.  Tko se neslaže ok, nikom ništa. Svatko ima pravo na svoje mišljenje. 

 

Da mogu zatvoriti temu zatvorio bi je jel nema konstruktivne rasprave previše ali nemam tu opciju. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2013 21:25 (itomic009).
13 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Stvar je jednostavnija de nemože biti....

Potražnja određuje cijenu..

 

Pozdrav

 

Edit:

Inače povečanje performansi za 35% sirove snage znači i obično duplu cijenu ako ne i više.

 

I naravno imaš opciju za lockati temu..

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2013 22:48 (Zver).
11 godina
online
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

...evo kako ja to vidim, ako ljudi daju i po 10, 20 ili više tisuća kuna da bi imali marku automobila koja im se više sviđa, a radi isti posao kao i onaj jeftiniji (ili je za nijansu bolji), da ne kažem na kakve se sve gluposti troši daleko veća lova, onda ne vidim razloga da si netko neda gušta i uzme bolju i bržu opciju za tisuću kuna više u svijetu kompjutera u kojem neki provode daleko više vremena nego za volanom...ionako je kupnja proca nešto što ne radiš svaki dan...dakle svakom prema volji, a sve ostalo je preseravanje i u pojedinim slučajevima zavist (koliko je god netko negirao, a jedan frojd bi to bolje objasnio)...

Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

mislim da je totalno promašena usporedba,usporedjivati nešto novo sa nećim starim preko dvije godine!

isto tako ako ćemo o optimalnoj kupnji kao što su ljudi prije rekli onda se uzima fx6300

i sada jedna od važnijeh stvari koja ovdje nitko ne spominje a to je vrijednost nakon godinu dvije jer većina nas će ga prodati

recimo vidimo da 2500k polovni se ne moze naci ispod 1300kn,ja sam svoj 2600k(x56) prije godinu i više platio bez garancije 1600kn,da ga sada prodajem mogu dobiti minimalno iste novce ako ne i više!

a i potrošnja struje na godišnjoj razini nije zanemariva,sad nisam siguran koliko troši fx8320 ali moj na 4.5ghz i gtx560ti oc koju sam prije imao sa 5-6 diskova iz utićnice prilikom surfanja i gledanja filmova,youtuba

je vukla od85-95w,u igranju bf3 oko 250w,e sada pošto komp rijetko gasim toga se nakupi

onda je tu i oc potencijal te bench testovi(meni ne toliko važno) koji su bolji nego na amd-u

sve u svemu svako bi mogao naći pluseve i minuse jednom i drugom i vjerovatno bi sada mozda uzeo fx6300 da sastavljam nešto novo

a ovo kako dolaze sve vise multicore iskoristive aplikacije i igre slušam još od q6600 a i dan danas dobro nasvirani e8400 ili e8500 tijera većinu igri bez ikakvih problema

a amd da ima konkurentan proizvod onda bi i imali više cijene a ne borili se sa niskim cijenama  da privuku kupce,nisu oni neke dobrice pa eto oće nama sirotinji da daju povoljni super procesor,mislite da nebi oni diglu cijenu da mogu?????

mislim da ovim postom neki samo traže izliku kako su oni super uber intelegintni zato što su uzeli fx a ne intela-i jos jednom da sada uzimam vijerovatno bi uzeo fx6300(inaće sam imao amd-ove do soc 939,a grafika mi je milija amd mada zadnje dvije su mi nvidia)

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
Moj PC  
2 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

meni je drago kaj sam kupio i7 (pred4 god) i nisam ni trena pozalio .. zanimljivo je vidjet da taj proc danas baci scor u cmarku ko jedan fx 3820.. govori sve koliko su bili ispred tada.. danas da idem sve na novo kupio bih fx3820 + jaci gpu.. jednostavno se meni taj gap od soma kn ne cini isplativim za ono sto meni treba.. (danas) radje dam za flagship gpu.. soma vise. e sad .. kao sto vec neki ovdje spomenuse.. nekima taj proc zbilja koristi i treba bez obzira kaj kosta soma vise on se opet isplati.. meni narod govorio da se ne isplati uzet i7 jel ga nista ne iskoristava.. e pa oni su promjenili vec po 3-4 procesora a ova raga i dalje gura i gazi kaj mu bacis.. ljepo je vidjet recimo kad u b3 (multiu) sije ivy i5 proceve (cpc)

xfact
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2013 10:45 (=xfact=).
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Ne znam zašto se uopće uspoređuju ova dva procesora, jednostavno je kao i sa svim ostalim, ono što je bolje ima veću cijenu, pa da je bolje i samo za 5% cijena može bit čak dupla, čisto glupa usporedba ali važeća, Škoda Octavia je cirka 100 tisuća kuna, moj stari ju vozi već par godina, stigao je uvijek gdje je trebao, nikad nije zakasnio, nije imao nikakvih problema (tipa da mu otpadne točak i takve idiotske stvari) jednostavno auto radi, stari od kolege ima Porše (platio ga najmanje 5 puta više, ako ne i 10), isto tako nema problema, uvjek je stigao gdje je trebao itd, e sad tko je onda tu lud, pa nitko, moja stari ima auto koji si može priuštit i taj ga auto služi za sve njegove potrebe, stari od kolege ima para ko blata i kupio je Poršea i boli ga uvo, isto stigne svugdi, itd, itd, zašto, zato što može i što hoće i to je to, naravno da se njih dvojica "trkaju" na 400 m, moj stari nemora ni startat, tako da mislim da je jasno, isto stanje je i između ova dva procesora!?
Druga stvar, Intel je star par godina, i većina forumaša ih je tad kupila, dok je AMD nov procesor koji se nedavno pojavio na tržištu stoga ima i prihvatljiviju cijenu itd, i da naglasim, po mom mišljenju, svako tko sada kupuje komp i hoće neki solidan komp, ne nešto top-top treba ić na AMD platformu jer jednostavno navedeni procesor ispunjava sve zadatke za prosječnog korisnika a u džepu ostane još 1000 kn za grafu, SSD i 8 GB RAM, itd.
Tako da je rasparava potpuno bezveze, Intelov procesor je bolji, jači i brži, i da je sve to za samo jedan jedini postotak opet je brž i točka, stoga i odgovarajuća cijena!? 

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
5 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Znam da mnogo vas to ne gleda na ovaj način

 

Fx košta 1300 kn, ima super PI 24 s.

uzmeš intelov proc od 500 kn i imaš super pi od 13s .

 

definitivno pokazan pravi potencijal procesora, da se razumijemo htio bi ja da amd ima bolje procesore, to bi natjeralo intela da smanji cijene... ali za sada biram intel

 
4 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Ti pravi potencijal zakljucujes na osnovu Super PI benchmarka? Ajde sto je iskljucivo single-threaded, ima i to odredjenu vrijednost, ali koristi X87 FP instrukcije koje su zastarjele jos od SSE1 i prakticki nijedna iole novija aplikacija ih ne koristi...

Da se razumijemo, ne kazem da je FX 8320 bolji, ali super pi je nikakav benchmark za to dokazat u 2013.

13 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

 Da. Super Pi benchmark je danas beskoristan pokazatelj.

11 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
itomic009 kaže...

 Pozz kolege forumaši. Otvaram ovu temu iz razloga što sam naprosto šokiran količinom dezinformacija koje se šire forumom. FX 8320 se prodaje novi za 1300 kn, a polovn za oko 1200 kn ili manje. Intel i7 2600K se prodaje polovni za oko 1800kn. Dakle, Intel košta oko 50% VIŠE od FX-a pa pokrećem temu da se pokaže u praktičnoj primjeni da li je i7 2600K 50% BOLJI u igrama ili svakodnevnoj primjeni te drugom radnom okružejnu. Sve je već potpuno jasno i dostupno širom interneta ali nekima izgleda nikako nije jasno pa da se diskusija povede. I samo bih zamolio da se rasprava vodi na razini normalnih i pismenih ljudi a ne kao u Hrvatskom Saboru !

Prije svega,neovisno sad o kojem taboru je riječ,Intel ili AMD,bedasto je uopće uspoređivati Intelov 4verojezgraš sa AMD-ovim 8jezgrašem,Kruške i jabuke..Kao da uspoređuješ auto sa 4 cilindra i auto sa 8 cilindara.

Ako ćemo tom analogijom,onda Intel iscijedi više toga iz 4 jezgre nego AMD iz 8..

Pošteno bi bilo usporediti ODGOVARAJUĆI Intelo 8jezgraš sa ovim AMD-ovim..

E onda bi se neš moglo pametno i diskutirati..TADa bi to bilo za normalne i pismene,ovako,kako rekoh,kruške i jabuke..

 

Jesam neš pogriješio??

AMD je 8mak,a Intel 4verak..??

Intel je tehnološki odnosno arhitekturno daleko ispred AMD-a,a da je AMD u ravnini Intela i da mu doista konkurira,onda ne bi morao prodavati svoje procove jeftino kao eksere..samo eto da opstane na tržištu..Čista logika bez suvišnih osjećaja..

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2013 14:08 (redneck).
11 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Koji god da uzmes neces sigurno 10000% iskoristiti ni 70% njihovog potencijala, ma ni 50%.

 

Ja licno ne bih nikad uzeo Intel, razlika nije pretjerano velika uopste, a razlika u cijeni je ocigledna. Za razliku u cijeni kupis sebi Ray Ban cvike i uzivas u danu.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

  Ako baš to naglašavaš, jedini kriterij za usporedbu je cijena, nebitno koliko koji ima jezgara. FX 8320 treba uspoređivati sa i5 3470 a kako AMD nema skuplji procesor od 1500 kn onda se nema koji uspoređivati sa i7. Intel i AMD su kompanije koje su u istom biznisu ali je Intel daleko moćnija korporacija financijski što povlači za sobom sve ostalo. Intel je tehnološki napredniji, ali neznam šta to uopće spminješ kad to nije tema ove rasprave.

11 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
itomic009 kaže...

  ... a kako AMD nema skuplji procesor od 1500 kn ...

a baš

http://www.protis.hr/products/details/procesor-amd-x8-fx-8350/66917

 

{#}

11 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

razlika u cijeni izmedju i5 3570k i amd fx 8350 je cca 260kn. razlika u potrosnji je:

 

Significantly lower annual energy cost 106 $/year vs 159.62 $/year

 Significantly lower peak power consumption 121W vs 182.21W

 More than 30% lower peak power consumption

Significantly lower idle power consumption 67W vs 92W 

 Around 30% lower idle power consumption

Significantly lower typical power consumption 107.5W vs 159.66W

 

sto ispada 56dolara ili 320kn u prvoj godini. Mislim da sljedecih 5 godina necu mjenjati, komp, prije ovoga sam imao pentium 4 3.2ghz 478 (skoro 9godina) koji je naravno zastarija, ali mislim da ce mi sadasnji procesor i za 5 godina bit odlican.

 

e da i jos jedna stvar 

Has a built-in GPU Yes vs No

 Somewhat common; A separate graphics adapter is not required

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2013 14:47 (neduzan a kaznjen).
Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
itomic009 kaže...

  Ako baš to naglašavaš, jedini kriterij za usporedbu je cijena, nebitno koliko koji ima jezgara. FX 8320 treba uspoređivati sa i5 3470 a kako AMD nema skuplji procesor od 1500 kn onda se nema koji uspoređivati sa i7. Intel i AMD su kompanije koje su u istom biznisu ali je Intel daleko moćnija korporacija financijski što povlači za sobom sve ostalo. Intel je tehnološki napredniji, ali neznam šta to uopće spminješ kad to nije tema ove rasprave.

Što onda pričaš o performansama??Osim toga,nije svakom cijena jedini element za kupovinu..

 

Naslov je takav kakav jeste,a on dopušta široku raspravu,jer ono VS. označava kompletnu usporedbu po svim elementima..

 

Ponavljam,ne ulazim u diskusiju koji je bolji,jer je to nezahvalno,uvijek će netko naći osobinu procesora koja mu više odgovara,ali je naslov onda trebao biti,hajmo reći:"Dobar i jak procesor za malo para.."

 

Što onda u raspravu uvoditi procesor iz skluplje klase..??

 

 

15 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Stvarno mi nije jasno, kada je izasao Bulldozer, imao je slabije perfomanse po taktu od tadašnjeg Phenoma II,  quad core serije 9xxx, je tada bio napredniji od dotičnog Phenoma... Znači samim time je bio jači i od Bulldozera u aplikacijama do 4 jezgre, zatim je izašao core i7 s trokanalnom memorijom i memorijskim kontrolerom na sebi i opako poderao sve do tada. Danas je izašla 3. generacija core i7  za s.1155 te 3. na vratima za s 2011. gdje se točno nalazi Vishera, sitno ispred Phenoma II u efikasnosti po taktu, koji je intel odavno ostavio u prašini, jer ima uopće smisla cijela diskusija. Intel je svakom generacijom povećavao efikasnost i smanjivao potrošnju procesora, te ubacio pcie 3.0 koji je  bitan u slaganju konfe, jer će za 1-2 god. pci-e 2.0 biti usko grlo i ograničavati gpu-e, nvidia-in Maxvell će imati blizu 1000gb propusnosti.... 

 

Perfomanse po strani, krenimo na potrošnju, intel troši poprilično manje enegije, a u istom vremenu obrađuje više podataka. Točnije, Vishera iziskuje cc 190W dok intel oko 100W na istoj konfiguraciji *http://www.anandtech.com/show/6396/the-vishera-review-amd-fx8350-fx8320-fx6300-and-fx4300-tested/6*, ako računamo na mjesečnoj i godišnjoj razini, nekla se isto prebaci u novčanu vrijednost i  dobije računica koja se itekako isplati uložiti za intelov procesor. 

 

Znači, ovdje se ne radi o fanboy-izmu ili naklonosti, već o realnim i mjernjivim parametrima i zdravo seljačkoj logici, kako god da se okrene, sve završava na Intelovoj strani, ako AMD napokon napravi cpu koji parira kao 7970 gtx-u 680, ja ću prvi biti u redu za kupnju... 

 

Eto toliko od mene i bez zamjerki!

RAKIA connecting people!
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2013 15:26 (gymboy).
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

 Pa naslov je takav zato što je to predmet rasprave a ne Intel Vs AMD. Imaš takvih tema već.  Ideja teme je rasprava o tome da je polovni i7 2600K skuplji od novog FX-a 500 kn a generalne performanse su dosta slične. To je tema rasprave. Nije svakom cijena element, to stoji ali kada uspoređujemo neke proizvode onda je glavni kriterij cijena jel se  po tome mogu ravnati kupci generalno. Uzmeš dva procesora slične cijene pa uspoređuješ što dobiješ za iste pare s jednim a što s drugim. Isto tako ako daš 500 kn više za i7, šta s time dobiješ ? Naravno, to je generalna rasprava ali ljudi to izokrenu bezveze. A sad kao i svaka tema na forumu, to se s vremenom pretvori u raspravu o svemu i svačemu.

12 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Kriterij za usporedbu cijena? Fino.  Priznao ti to sebi ili ne, tom logikom (ušteda) se vode samo zadrti fanboysi u nedostatku boljih argumenata, a vidim da se i sam ponavljaš u postovima i apsolutno nemaš argumenta osim cijene.

 

Kod kuće koristim spomenti 8320 + Radeon 7850, 80% vremena za render, ostatak BF3 multi, net i ostalo svakodnevno. Solidan procesor, treba skuplja MB za ozbiljniji overclock u odnosu na Intel, tako da se tu ušteda prepolovi i od toga si možeš uzeti ćevape + ray ban sa placa.

Dok je na poslu druga priča. i7 (doduše 3770K, stock frek.) + ista grafička + ista količina RAM-a (16GB). Za isti render koji traje dopodne (znači od 8 kad dođem do marende u 12) na i7, za istu količinu doma na FX-u mi treba skro 2 sata i 4m minuta više. Da ne spominjem da je na i7 još moguće pored renda slobodno surfati, pogledati YT, slobodno koristiti Office, dok se FX (clockani!) guši da je to nenormalno, svaki minorni zadatak poput surfanja je sci-fi dok traje rend. Na mapi Caspian (64 igrača) u BF3, i7 bez beda drži high/ultra detalje na +60 FPS-a, FX mu ti nije ni blizu.

 

Dalje, ako si prosječan korisnik ili svakodnevni gamer, procesor se ne mjenja svake 2-3 godine, to je komponenta koja traje i nikome ne treba biti žao pa i iskeširati 1000kn više za procesor koji će trajati i nakon godina još uvijek bolji. Nije to grafička pa da se mjenja relativno često. Osim ako netko nije entuzijast pa mjenja proceve zato jer ga to zanima i veseli, to je druga stvar.

Uspoređuješ 2600K koji je od FX-a stariji oho ho i opet je po performansama bolji {#}. Svaka čast AMD-u, pa uostalom i doma  ga koristim, ali ovo šta ti govoriš je čisto fanboy klepetanje, cijena ovo-ono i na tome ostaješ i to uporno pišeš već koji post po redu? I gdje je tu kvalitetna rasprava? 

 

Zašto nisi usporedio ova dva procesora koja su cjenovno i po performansama bliska jedan drugome? 

Remember, remember the Fifth of November.
 
12 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
Apachy kaže...

tako da se tu ušteda prepolovi i od toga si možeš uzeti ćevape + ray ban sa placa.

 

 {#}

 

Molim autora teme, drugi puta, da objavi gdje je pronašao vremena za render koje je postao na prvoj stranici.

Layla, you've got me on my knees.
12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
redneck kaže...

Prije svega,neovisno sad o kojem taboru je riječ,Intel ili AMD,bedasto je uopće uspoređivati Intelov 4verojezgraš sa AMD-ovim 8jezgrašem,Kruške i jabuke..Kao da uspoređuješ auto sa 4 cilindra i auto sa 8 cilindara.

Ako ćemo tom analogijom,onda Intel iscijedi više toga iz 4 jezgre nego AMD iz 8..

Pošteno bi bilo usporediti ODGOVARAJUĆI Intelo 8jezgraš sa ovim AMD-ovim..

E onda bi se neš moglo pametno i diskutirati..TADa bi to bilo za normalne i pismene,ovako,kako rekoh,kruške i jabuke..

 

Jesam neš pogriješio??

AMD je 8mak,a Intel 4verak..??

Intel je tehnološki odnosno arhitekturno daleko ispred AMD-a,a da je AMD u ravnini Intela i da mu doista konkurira,onda ne bi morao prodavati svoje procove jeftino kao eksere..samo eto da opstane na tržištu..Čista logika bez suvišnih osjećaja..

Posteno bi bilo usporedjivati procesore slicne cijene. Sve drugo je s korisnicke strane besmisleno.

12 godina
protjeran
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

potpuno si u pravu kaj se tice isplativosti tj omjera ulozeno dobiveno tu i7 nema sta traziti pored tog fx, i osobno sam razmisljao ponovno imati amd! jer za one novce koje ti ostanu od razlike uzmes si recimo puno bolju graficku...svakako da amd ide u nekakvom pozitivnom smijeru to vidi i corava kokos, valjda če se u blizoj buducnosti desiti ono sto se vec jednom desilo da amd opet ima bolje procesore od tog prokletog intela:-)....mrzim ga{#} jer i7 2600k je vrhunski primjerak procesora no nije jedini jer mu svojom cijenom i perfomansama za vrat puse novi fx! i nadam se da je to tek zacetak amd-ovih high end procesora jer sljedeca serija,socket bi ocigledno trebala bez problema parirati i prestici intela!LP {#}

Rasturam na Intel Core™ i7 3930K ES + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1575mhz
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
chaselol kaže...

Koji god da uzmes neces sigurno 10000% iskoristiti ni 70% njihovog potencijala, ma ni 50%.

 

Ja licno ne bih nikad uzeo Intel, razlika nije pretjerano velika uopste, a razlika u cijeni je ocigledna. Za razliku u cijeni kupis sebi Ray Ban cvike i uzivas u danu.

Zasto Ray Ban? Mozes kupiti dobre cvike za 100kn. Razlika u cijeni je puno veca nego izmedju Intela i AMD-a a jednako su dobre (Ray Ban najgore). Znaci brandovi te pale? Kupi onda Intela, ipak je jaci band. :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2013 16:00 (BlueMax).
12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
Stjepanj kaže...

potpuno si u pravu kaj se tice isplativosti tj omjera ulozeno dobiveno tu i7 nema sta traziti pored tog fx, i osobno sam razmisljao ponovno imati amd! jer za one novce koje ti ostanu od razlike uzmes si recimo puno bolju graficku...svakako da amd ide u nekakvom pozitivnom smijeru to vidi i corava kokos, valjda če se u blizoj buducnosti desiti ono sto se vec jednom desilo da amd opet ima bolje procesore od tog prokletog intela:-)....mrzim ga{#} jer i7 2600k je vrhunski primjerak procesora no nije jedini jer mu svojom cijenom i perfomansama za vrat puse novi fx! i nadam se da je to tek zacetak amd-ovih high end procesora jer sljedeca serija,socket bi ocigledno trebala bez problema parirati i prestici intela!LP {#}

Kako kome. Meni nazalost niti jedan AMD osim Opterona nema sta traziti pored i7. Korisnika treba znati sta tocno treba.

13 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
Apachy kaže...

Kriterij za usporedbu cijena? Fino.  Priznao ti to sebi ili ne, tom logikom (ušteda) se vode samo zadrti fanboysi u nedostatku boljih argumenata, a vidim da se i sam ponavljaš u postovima i apsolutno nemaš argumenta osim cijene.

 

 

 

Zašto nisi usporedio ova dva procesora koja su cjenovno i po performansama bliska jedan drugome? 

  O koja dva procersora ti pričaš ? Što se tiče ovog renderiranja što pričaš. Ja nisam nikad niti rekao da i7 nije bolji procesor jel jeste bolji, ja se opet pitam jel neki ovdje imaju poremečaj čitanja ili što ? Nigdje nikad nisam rekao da je FX bolji od i7. To što neki zaključuju paušalno, i neznaju čitati s razumjevanjem mene nije briga. Ti se baviš profesionalno renderiranjem ili šta god već radiš i ti nemaš kriterije kao većina prosječnih korisnika. I ja da se bavim time imao bi i7, no međutim nebavim se i netreba mi 1000kn skuplji CPU. Argument oko potrošnje također nedrži vodu osim kod profesionalnih korisnika što si ti recimo. Prosječan korisnik nema CPU usage dnevno 8 sati na 100% nego na ovakvim procesorima gotovo nikad ni nevidi CPU usage 100%. Prije ćeš prodat komplet platformu, nego uštedjeti na struji 600kn. Već sam to istraživao kad sam oko grafi to računao. Vjerujte mi da su te razlike smiješne po sadašnjim cijenama struje. Tko nevjeruje, nek računa. Ide mi više totalno na hebene živce ovo oko argumenata ! Pa o kakvim vi argumentima pričate ?? Ti tu spominješ da ti se guši FX u  BF-u, dok hrpa drugih je rekla da im radi super. I šta meni sad taj tvoj "argument" znači ? Ima na internetu milijun recenzija FX 8350 ( isti je kao FX 8320 ) gdje je zaključak li-la ovakav. Vishera je oko 15% brža od FX 8150. FX 8150 je oko 15 - 20% generalno iza i7 2600K što znači da je FX 8350 li - la sa i7 2600K. i7 3770K je druga kategorija i neznam šta ga spominješ uopće. Ovi koji nerazumiju pojam GENERALNO ili OPĆENITO obratite se riječniku stranih riječi umjesto da tu stavite jedan beskoristan bench i izvodite zaključke. 

 

 Htio sam zaključati temu jel me samo živcira ova beskorisna rasprava ali moderator kaže da nema potrebe za time a ja je kao pokretač teme nemogu zaključati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2013 16:04 (itomic009).
15 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
itomic009 kaže...
 Ima na internetu milijun recenzija FX 8350 ( isti je kao FX 8320 ) gdje je zaključak li-la ovakav. Vishera je oko 15% brža od FX 8150. FX 8150 je oko 15 - 20% generalno iza i7 2600K što znači da je FX 8350 li - la sa i7 2600K.

itomicu odavno vec postaješ smiješan sa svojim trabunjanjem jednog te istog (kome ti želiš šta i dokazati? da je fx isti kao 2600k, de molim te, vidim da si sposoban i vrijeđati)

, tražiš neke argumete i svi te pobiju a ti nemaš ni jedan, nhf ali vec mi zao gledat kako svi popljuju tvoj svaki post zar ti to ne vidiš? daj neke linkove, review, slike, štagod, gdje fx parira gdje ne.

 

Ja bih mogo sad tu 500linkova i novih reviewa zalijepit gdje fx pusi od svakog i5 a kud i7 ali stvarno nema smisla, daj ti nešto , ti si pokrenio temu, znaci činjenice, natuknice da ti dam koji TU a ne "ja bih zatvorio temu"..

 

Inace FX8320 NIJE FX8350 kao što i7 2600K NIJE i7 2700K.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice