AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 789.470
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...
nicky.sl kaže...
funny games kaže...

kakva su iskustva sa memorijama vezanima za fx procesore? Jel ima ko kakve savjete da se izvuče max preformansa do nadogradnje ryzenom 2?

 Jednom davno sam imao FX 8350 u dječijem kompu i nisam primjetio neke benefite klokanjem memorije. 

Klokni cpu ako ti je toliko bitno ali ja tu nebih ništa dirao jer taj tvoj FX je taman za tu grafu koju imaš.

 Ma baš gledam što napraviti, jer koliko vidim najbolje bi mi bilo bocnuti 1060 6 gb grafu i bio bi još neko vrijeme miran šta se tiče gejmanja.Recimo sada igram gta 5 na 45-60 fps 1080 high- very high postavkama sa ovom grafičkom.

Nemam baš vremena za igranje ali vikendom nekada uhvatim vremena pa bi volio imat solidno iskustvo bez nekog ogromnog ulaganja.

 Nemogu reć sa sigurnošću koliko će taj FX moći izgurati 1060-ku (jebga ipak sam ja među intel huliganima) ali mogu ti reć što bih ja na tvom mjestu: Klokaj proc dokle ide i kupi grafu sigurno će bit bolje stanje nego je sad bez obzira na BN

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 11:51 (nicky.sl).
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
nicky.sl kaže...
funny games kaže...
nicky.sl kaže...
funny games kaže...

kakva su iskustva sa memorijama vezanima za fx procesore? Jel ima ko kakve savjete da se izvuče max preformansa do nadogradnje ryzenom 2?

 Jednom davno sam imao FX 8350 u dječijem kompu i nisam primjetio neke benefite klokanjem memorije. 

Klokni cpu ako ti je toliko bitno ali ja tu nebih ništa dirao jer taj tvoj FX je taman za tu grafu koju imaš.

 Ma baš gledam što napraviti, jer koliko vidim najbolje bi mi bilo bocnuti 1060 6 gb grafu i bio bi još neko vrijeme miran šta se tiče gejmanja.Recimo sada igram gta 5 na 45-60 fps 1080 high- very high postavkama sa ovom grafičkom.

Nemam baš vremena za igranje ali vikendom nekada uhvatim vremena pa bi volio imat solidno iskustvo bez nekog ogromnog ulaganja.

 Nemogu reć sa sigurnošću koliko će taj FX moći izgurati 1060-ku (jebga ipak sam ja među intel huliganima) ali mogu ti reć što bih ja na tvom mjestu: Klokaj proc dokle ide i kupi grafu sigurno će bit bolje nego stanje nego je sad bez obzira na BN

 Ma mali BN nece mi smetati jer opet cu iduće godine morati minjati procesor.A to će biti sigurno Ryzen 2600 ili intel 8400 tako da budem miran u dogledno vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 11:52 (funny games).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

 Ma mali BN nece mi smetati jer opet cu iduće godine morati minjati procesor.A to će biti sigurno Ryzen 2600 ili intel 8400 tako da budem miran u dogledno vrijeme.

 Funny ne radi ti onaj link što si stavio neki clip...daj prepravi to

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
lav1000 kaže...
funny games kaže...

 Ma mali BN nece mi smetati jer opet cu iduće godine morati minjati procesor.A to će biti sigurno Ryzen 2600 ili intel 8400 tako da budem miran u dogledno vrijeme.

 Funny ne radi ti onaj link što si stavio neki clip...daj prepravi to

 Jesam jesam hvala ti  izgleda da ovi pentium sa posla malo zeza  :P

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...
lav1000 kaže...
funny games kaže...

 Ma mali BN nece mi smetati jer opet cu iduće godine morati minjati procesor.A to će biti sigurno Ryzen 2600 ili intel 8400 tako da budem miran u dogledno vrijeme.

 Funny ne radi ti onaj link što si stavio neki clip...daj prepravi to

 Jesam jesam hvala ti  izgleda da ovi pentium sa posla malo zeza  :P

 nije ni tebi lako, drloge od procesora imaš i na poslu i doma 

 

sad za ozbiljno, ja nebi kupovao ništa, ta 960 je u rangu 1050ti, to vrtiš gotovo sve na medium 60fps lock, a dosta toga i na high, imao sam ju kratko isprobao fine su to kartice za lakši gaming...

s obzirom da dogodine planiraš upgrade, onda će i od oba proizvođača nova generacija grafičkih biti na tržištu, izbor će ti svakako biti širi, a moguće i bolji po pitanju GPU-a

ajde da uleti neka 1060 3gb za sitnu paru 1200-1300kn neki ozbiljniji model onda razmisli 

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
lav1000 kaže...
funny games kaže...
lav1000 kaže...
funny games kaže...

 Ma mali BN nece mi smetati jer opet cu iduće godine morati minjati procesor.A to će biti sigurno Ryzen 2600 ili intel 8400 tako da budem miran u dogledno vrijeme.

 Funny ne radi ti onaj link što si stavio neki clip...daj prepravi to

 Jesam jesam hvala ti  izgleda da ovi pentium sa posla malo zeza  :P

 nije ni tebi lako, drloge od procesora imaš i na poslu i doma 

 

sad za ozbiljno, ja nebi kupovao ništa, ta 960 je u rangu 1050ti, to vrtiš gotovo sve na medium 60fps lock, a dosta toga i na high, imao sam ju kratko isprobao fine su to kartice za lakši gaming...

s obzirom da dogodine planiraš upgrade, onda će i od oba proizvođača nova generacija grafičkih biti na tržištu, izbor će ti svakako biti širi, a moguće i bolji po pitanju GPU-a

ajde da uleti neka 1060 3gb za sitnu paru 1200-1300kn neki ozbiljniji model onda razmisli 

 haha ma sreća u novoj zgradi su mi i5 sa ssdovima pa se nekako opustim 

dobra ideja, malo pričekati izlazak novih nvidia pa će se valjda i cijene spustiti za budget grafe.

Jel imaš ti iskustva sa memorijama za fx? ako imaš jel znaš kakvu preporuku? ove low profile kingston 1600 me bodu u oči :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 12:29 (funny games).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...
lav1000 kaže...
funny games 

 haha ma sreća u novoj zgradi su mi i5 sa ssdovima pa se nekako opustim 

dobra ideja, malo pričekati izlazak novih nvidia pa će se valjda i cijene spustiti za budget grafe.

Jel imaš ti iskustva sa memorijama za fx? ako imaš jel znaš kakvu preporuku? ove low profile kingston 1600 me bodu u oči :D

 A nemam, nisam imao amd platformu 12-13 godina (osim nedavno kratkog ryzen izleta)

Ako Nikica kaze da nema tu kruha od oc memorije za vjerovati mu je.

Imam frenda koji drzi svog 8320 neklokanog, kad mu spomenem oc, razboli se instant  gaming u bf1 ocaj zivi, ali ako njemu ne smeta, sto da mu ja radim 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 14:00 (lav1000).
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
lav1000 kaže...
funny games kaže...
lav1000 kaže...
funny games 

 haha ma sreća u novoj zgradi su mi i5 sa ssdovima pa se nekako opustim 

dobra ideja, malo pričekati izlazak novih nvidia pa će se valjda i cijene spustiti za budget grafe.

Jel imaš ti iskustva sa memorijama za fx? ako imaš jel znaš kakvu preporuku? ove low profile kingston 1600 me bodu u oči :D

 A nemam, nisam imao amd platformu 12-13 godina

Ako Nikica kaze da nema tu kruha od oc memorije za vjerovati mu je.

Imam frenda koji drzi svog 8320 neklokanog, kad mu spomenem oc, razboli se instant  gaming u bf1 ocaj zivi, ali ako njemu ne smeta, sto da mu ja radim 

 

 A uz clock i dobro hladenje ja mislim da nebi trebao biti tako loš u bf1...može ga staviti na 4.0 ghz bez nekog opterecenja,a dobiješ svakako boost.

Onda najbolje je ostaviti sve kako je,jedino malo još clock makar na 4.3 i ko kuća 

I onda jednostavno preći na ddr4 memoriju iduće godine sa ryzenom ili intelom.

11 godina
offline
AMD FX Club

Ako možeš klokaj što više možeš memoriju i cpu/nb to je kombinacija da izvučeš nešto iz FX

 

http://www.overclock.net/forum/10-amd-cpus/1637388-fx-giving-bad-fps-here-s-how-tune-your-old-fx-give-better-game-performance.html

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
lav1000 kaže...

Imam frenda koji drzi svog 8320 neklokanog, kad mu spomenem oc, razboli se instant  gaming u bf1 ocaj zivi, ali ako njemu ne smeta, sto da mu ja radim 

 

 Hm, kod mene BF1 fino radi...

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX Club
Gee kaže...
lav1000 kaže...

Imam frenda koji drzi svog 8320 neklokanog, kad mu spomenem oc, razboli se instant  gaming u bf1 ocaj zivi, ali ako njemu ne smeta, sto da mu ja radim 

 

 Hm, kod mene BF1 fino radi...

 a ne znam što je posrijedi on ima 280x spuštali smo i na low gdje GPU nikako više nebi smio biti problem ali prečesto mu dropa ispod 60

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
lav1000 kaže...

 a ne znam što je posrijedi on ima 280x spuštali smo i na low gdje GPU nikako više nebi smio biti problem ali prečesto mu dropa ispod 60

 

Pa radite krivu stvar, vljda kad je cpu problem skidaš teret sa njega.

Kak bi purgeri rekli... Kaj ne ???

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX Club
Silent horror1992 kaže...
lav1000 kaže...

 a ne znam što je posrijedi on ima 280x spuštali smo i na low gdje GPU nikako više nebi smio biti problem ali prečesto mu dropa ispod 60

 

Pa radite krivu stvar, vljda kad je cpu problem skidaš teret sa njega.

Kak bi purgeri rekli... Kaj ne ???

 ma drži ona medium bez greške, čisto probao i low da ju definitivno eliminiram iz te priče low fps-a kod njega

nešto mu šteka drugo... 

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
lav1000 kaže...
Silent horror1992 kaže...
lav1000 kaže...

 a ne znam što je posrijedi on ima 280x spuštali smo i na low gdje GPU nikako više nebi smio biti problem ali prečesto mu dropa ispod 60

 

Pa radite krivu stvar, vljda kad je cpu problem skidaš teret sa njega.

Kak bi purgeri rekli... Kaj ne ???

 ma drži ona medium bez greške, čisto probao i low da ju definitivno eliminiram iz te priče low fps-a kod njega

nešto mu šteka drugo... 

 Nek proba sa iskljucenjima postavki u biosu za stednju.te postavke dosta koce fx-ove..jednostavno triba im dati da disu..i koji win koristi?

7 godina
protjeran
offline
AMD FX Club

Win7

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2065810/amd-8350-quad-cores-unparking-cores-win.html.

 

Fx(bulldozer i piledriver pogotovo ) je neoptimiziran za win 7 .Ne rade mu sve jezgre (mislim 50% jezgri) tj  parkirane su tako da bi tribalo skinuti (windows update) zakrpe možda mu donese konstantniji fps(da mu se stave u službu sve jezgre).Meni je recimo to popravilo konstantnost fps na witcheru i na gta 5.

Ovo zadnje na forumu ne vjerujem da outpreforma i5 3770  ali meni je popravilo dosta toga.evo tu su mu linkovi za download tih update-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 8:03 (funny games).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2065810/amd-8350-quad-cores-unparking-cores-win.html.

 

Fx(bulldozer i piledriver pogotovo ) je neoptimiziran za win 7 .Ne rade mu sve jezgre (mislim 50% jezgri) tj  parkirane su tako da bi tribalo skinuti (windows update) zakrpe možda mu donese konstantniji fps(da mu se stave u službu sve jezgre).Meni je recimo to popravilo konstantnost fps na witcheru i na gta 5.

Ovo zadnje na forumu ne vjerujem da outpreforma i5 3770  ali meni je popravilo dosta toga.evo tu su mu linkovi za download tih update-a.

 a koliko sam vidio nije da ne rade sve jezgre, nego ove postojeće kao da ne želi zakucati na 100% koliko sam vidio na hw infu do 90ak% max load po jezgri izbaci... hvala ti, idem u petak do njega pa ću probati se poigrati malo s tim fx-om da proradi kako spada 

11 godina
offline
AMD FX Club

 

Izgleda da ću se morati uhvatiti vodenog hlađenja i dolaska u 5ghz klub da bi stvarno iskoristio maximalno svoj fx.

Lave izgleda da bi mogli trgovati  

Što se tiče fx znači trebalo bi imati stvarno dobro napajanje i dobro hlađenje da bi se mogli iskoristiti benefiti ovog izgleda ne tako lošeg procesora.

Recimo u ovome videu vidimo razlike od čak blizu 30 fps na momente između 5ghz i stock frekvencije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

 

Izgleda da ću se morati uhvatiti vodenog hlađenja i dolaska u 5ghz klub da bi stvarno iskoristio maximalno svoj fx.

Lave izgleda da bi mogli trgovati  

Što se tiče fx znači trebalo bi imati stvarno dobro napajanje i dobro hlađenje da bi se mogli iskoristiti benefiti ovog izgleda ne tako lošeg procesora.

Recimo u ovome videu vidimo razlike od čak blizu 30 fps na momente između 5ghz i stock frekvencije.

 Doktore moj, objasni mi kako to ryzen 1400 'jede' 8350?

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
playjob kaže...
funny games kaže...

 

Izgleda da ću se morati uhvatiti vodenog hlađenja i dolaska u 5ghz klub da bi stvarno iskoristio maximalno svoj fx.

Lave izgleda da bi mogli trgovati  

Što se tiče fx znači trebalo bi imati stvarno dobro napajanje i dobro hlađenje da bi se mogli iskoristiti benefiti ovog izgleda ne tako lošeg procesora.

Recimo u ovome videu vidimo razlike od čak blizu 30 fps na momente između 5ghz i stock frekvencije.

 Doktore moj, objasni mi kako to ryzen 1400 'jede' 8350?

Ne razumim te što pokušavaš reći.možeš li biti precizniji?

9 godina
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

 

Pojeden je od strane 7700k i od ryzena 1400 ali opet sve se vrtio iznad 60 fps što za mene je dovoljno.

 

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
playjob kaže...
funny games kaže...

 

Pojeden je od strane 7700k i od ryzena 1400 ali opet sve se vrtio iznad 60 fps što za mene je dovoljno.

 

 pa dobro nije da ga baš pojede ali je bolji za gejmnig zbog bolje arhitekture.Iako to za mene nije dovoljno za takvu vrstu nadogradnje..

9 godina
offline
Re: AMD FX Club
Okej, a koliko je bolji, recimo u igrici FC5. Koliko FPS-a više ima 1400 od 8350?
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
playjob kaže...
Okej, a koliko je bolji, recimo u igrici FC5. Koliko FPS-a više ima 1400 od 8350?

 Jako malo,ako i toliko bar po ovome što sam ja vidio..rekoh nebi radio upgrade svog fx osim sa novijim ryzenom 2600 ili intelom 8400.

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
lav1000 kaže...
funny games kaže...
lav1000 kaže...
funny games 

 haha ma sreća u novoj zgradi su mi i5 sa ssdovima pa se nekako opustim 

dobra ideja, malo pričekati izlazak novih nvidia pa će se valjda i cijene spustiti za budget grafe.

Jel imaš ti iskustva sa memorijama za fx? ako imaš jel znaš kakvu preporuku? ove low profile kingston 1600 me bodu u oči :D

 A nemam, nisam imao amd platformu 12-13 godina (osim nedavno kratkog ryzen izleta)

Ako Nikica kaze da nema tu kruha od oc memorije za vjerovati mu je.

Imam frenda koji drzi svog 8320 neklokanog, kad mu spomenem oc, razboli se instant  gaming u bf1 ocaj zivi, ali ako njemu ne smeta, sto da mu ja radim 

 

 

evo lave za frenda ako oće makar malo bolje bf iskustvo gejminga na fx-u..

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 11:23 (funny games).
15 godina
offline
AMD FX Club

Ljudi može pomoć? Kad probudim PC iz sleepa, senzor za temperaturu procesora mi se zblesira i pokazuje temperature ispod -100. A pošto se ventilator po njemu ravna za brzinu vrtnje, onda radi na najmanjoj brzini pa se CPU pregrije i ugasi mi komp. Nakon restarta radi normalno. Ima li kakvo rješenje za to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Stvar je vrlo jednostavna ako možeš živjeti bez sleepa.

9 godina
offline
AMD FX Club

Pogledajte priloženu sliku, znači najmanja frekvencija mu je 3990 megaherca, maksimalne nema, u smislu da može ić do 4200 iako je na slici oko 4000.

Jel to šteti zdravlju procesora?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

Ne šteti a i da šteti pričamo o vrijednosti od 300 kn max. Ne zamaraj se.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
playjob kaže...

Pogledajte priloženu sliku, znači najmanja frekvencija mu je 3990 megaherca, maksimalne nema, u smislu da može ić do 4200 iako je na slici oko 4000.

Jel to šteti zdravlju procesora?

 koji je tebi napon na procesoru 

 

AMD AntiBoy
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice