AMD Raven Ridge APU

poruka: 42
|
čitano: 20.471
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Raven Ridge APU

Čitao sam malo po internetu, AMD planira na tržište nove APUe kasnije ove godine ili u 2018. Znači biti će isto zen arhitekture te će imati integriranu grafičku polaris ili vega arhitekture.

Ići će na AM4 matične, imati će 4 jezgre i 8 logičkih te će koštati $250. iGPU će vjerojatno biti u rangu RX 550 kao što svi nagađaju te će se vrlo vjerojatno moći ove slabije grafičke rx serije staviti u crossfire s iGPUom. A ako to ne bude istina makar će se moći iGPU iskoristit u DX12 igrama kao što je Ashes of Singularity koji ima opciju da se koriste bilo koje grafičke skupa pa se iGPU more sa zasebnom GPU koristiti :D a ako imate i nvidia grafu možete kombinirat jer Ashes of Singularity ima opciju, pa se tako dosta uspješno testirala kombinacija amd-nvidia, našao sam neke starije testove iz 2015. kada su zajedno stavljali r9 fury x sa gtx 980 ti, r9 390x sa gtx 970 i tako dalje  znači ako je navedeno gori istina dobit ćemo cpu u rangu r5 1400 a možda i slabiji te iGPU u rangu rx 550 :D takva kombinacij bi i ovako sama koštala $250 a spomenuti APU košta isto $250 te će trošiti 35W-95W. Podržavati će ddr4 ram te je jedina mana APUa što je mana svih APUa to što će trebati djeliti ram sistem sa iGPUom pa će trebati kupiti dodatnih 4 gige a kako svi kažu iGPU će podržavati do 4 gige :D 

 

 

Onda šta kažete na to? Ako sam nešto krivo napisao ili navaljetao hrpu gluposti  što vjerojatno jesam   ispravite me.

 

hh
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Raven Ridge APU
petarjukic kaže...

Čitao sam malo po internetu, AMD planira na tržište nove APUe kasnije ove godine ili u 2018. Znači biti će isto zen arhitekture te će imati integriranu grafičku polaris ili vega arhitekture.

Ići će na AM4 matične, imati će 4 jezgre i 8 logičkih te će koštati $250. iGPU će vjerojatno biti u rangu RX 550 kao što svi nagađaju te će se vrlo vjerojatno moći ove slabije grafičke rx serije staviti u crossfire s iGPUom. A ako to ne bude istina makar će se moći iGPU iskoristit u DX12 igrama kao što je Ashes of Singularity koji ima opciju da se koriste bilo koje grafičke skupa pa se iGPU more sa zasebnom GPU koristiti :D a ako imate i nvidia grafu možete kombinirat jer Ashes of Singularity ima opciju, pa se tako dosta uspješno testirala kombinacija amd-nvidia, našao sam neke starije testove iz 2015. kada su zajedno stavljali r9 fury x sa gtx 980 ti, r9 390x sa gtx 970 i tako dalje  znači ako je navedeno gori istina dobit ćemo cpu u rangu r5 1400 a možda i slabiji te iGPU u rangu rx 550 :D takva kombinacij bi i ovako sama koštala $250 a spomenuti APU košta isto $250 te će trošiti 35W-95W. Podržavati će ddr4 ram te je jedina mana APUa što je mana svih APUa to što će trebati djeliti ram sistem sa iGPUom pa će trebati kupiti dodatnih 4 gige a kako svi kažu iGPU će podržavati do 4 gige :D 

 

 

Onda šta kažete na to? Ako sam nešto krivo napisao ili navaljetao hrpu gluposti  što vjerojatno jesam   ispravite me.

 

 Ako ce to biti zaista tako, ovi u intelu mogu slobodno napraviti kolektivni harakiri :)

11 godina
offline
Re: Raven Ridge APU
BOOMboy kaže...
petarjukic kaže...

te će koštati $250....

 Ako ce to biti zaista tako, ovi u intelu mogu slobodno napraviti kolektivni harakiri :)

 naravno, osim što g4560 + rx470 za iste pare to pojede za doručak u igrama

7 godina
neaktivan
offline
Re: Raven Ridge APU
picajzla0707 kaže...
BOOMboy kaže...
petarjukic kaže...

te će koštati $250....

 Ako ce to biti zaista tako, ovi u intelu mogu slobodno napraviti kolektivni harakiri :)

 naravno, osim što g4560 + rx470 za iste pare to pojede za doručak u igrama

 Troši više struje, a netko voli manju potrošnju :)

14 godina
offline
Re: Raven Ridge APU
Veselim se ovom apu, planiram složiti nešto jako malo, inwin chopin kućište. Dosadile su mi kanturine.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Raven Ridge APU
A bogme nije ni ovo lc power 1401 koje sam uzeo klincima puno vece, pa stane bez problema msi 1050ti low profile i sigurno puno jaca konfa od tog apu

Ja sam se nadao da ce ti rajzen apu biti graficki bar kao 460 ili malo jaci, ako budu kao rx550, to je opet ni vrit ni mimo za 250usd
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Raven Ridge APU
picajzla0707 kaže...
A bogme nije ni ovo lc power 1401 koje sam uzeo klincima puno vece, pa stane bez problema msi 1050ti low profile i sigurno puno jaca konfa od tog apu

Ja sam se nadao da ce ti rajzen apu biti graficki bar kao 460 ili malo jaci, ako budu kao rx550, to je opet ni vrit ni mimo za 250usd

 Rekao sam da ni ja nisan siguran :D provjerio san bio te će imati integriranu gpu vega arhitekture (!) Te hbm memorijom, e sada to jel istina ne znam a gpu može biti i jači

hh
16 godina
offline
Raven Ridge APU

Eto malo friških informacija, kako sad stvari stoje AMD priprema dvije verzije Raven Ridge APU modela.U prošlosti ili zadnjih nekoliko godina, najače Desktop i Mobilne APU verzije imale su identičan GPU, ili točnije najviše 8 CU/512 GPU jezgri.

 

Kao što se vidi na linku ili fotki, najača Desktop i Mobilna Raven Ridge APU verzija imat če različite GPU jezgre.

 

http://www.bitsandchips.it/52-english-news/7622-rumor-two-versions-of-raven-ridge-under-development

 

 

Die Size ili površina čipa je vrlo zanimljiva informacija.Kao primjer tu je usporedba veličine sa Kaby Lake Quad Core procesorom.Desktop Raven Ridge APU površinom je puno veči procesor. Ali to je ipak sasvim logično, ako na sebi nosi 16 CU GPU ili 12 CU GPU u Mobilnoj varijanti.Da bi to bilo još malo preciznije, Ryzen CPU jezgre su nešto manje površine u odnosu na Kaby Lake CPU.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=76&jumpto=5301721&sort=asc&view=flat

 

Quad Core Kaby Lake, 121mm^2

 

Quad Core Raven Ridge, 210mm^2

 

  

 

Za kraj radi lakše usporedbe GPU jezgri, eto par modela slabiji ili jefitniji AMD grafičkih kartica.Kad smo več tu, u usporedbu možemo ubacit i dva stara Bristol Ridge APU modela.

 

A8-9600, 6 CU / 384 GPU cores

 

A12-9800, 8 CU / 512 GPU cores

 

RX 550, 8 CU / 512 GPU cores

 

RX 460, 14 CU / 896 GPU cores

 

RX 560, 16 CU / 1024 GPU cores

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Raven Ridge APU

Samo je pitanje kolika će cijena biti :D za niže rezolucije će ti APUi biti dovoljni :D 

U većini APUa brzina iGPUa je oko 800mhz dakle rx modeli su brži 50% po clocku od tih iGPUa al vidili smo da je vega "kloknuta" malo više :D 

Ako budu 800mhz ovaj jači APU će biti između rx 460 i 550 ali imat će hbm2 memoriju a slabiji iGPU će biti tudan negdi s rx 550 :D

Al pitanje je cijene kao što sam rekao :D ako će biti cjene kao ovi Bristol Ridge APUi (što sumnjam :D :D) to će bit super :D Ali vjerojatno će biti ti ryzeni malo slabije kloknuti te će im cijene bit kao r5 1400 i 1500x

hh
16 godina
odjavljen
offline
AMD Raven Ridge APU

Bit će neisplativi za gamere. Igpu brzo zastari a platio si ga puno. PC je madabilna platfortma, APU to nije. APU je konzola ali za razliku od konzole nema optimizirane naslove 4-5 godina. Za gamera bačen novac.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raven Ridge APU
petarjukic kaže...

Samo je pitanje kolika će cijena biti :D za niže rezolucije će ti APUi biti dovoljni :D 

U većini APUa brzina iGPUa je oko 800mhz dakle rx modeli su brži 50% po clocku od tih iGPUa al vidili smo da je vega "kloknuta" malo više :D 

Ako budu 800mhz ovaj jači APU će biti između rx 460 i 550 ali imat će hbm2 memoriju a slabiji iGPU će biti tudan negdi s rx 550 :D

Al pitanje je cijene kao što sam rekao :D ako će biti cjene kao ovi Bristol Ridge APUi (što sumnjam :D :D) to će bit super :D Ali vjerojatno će biti ti ryzeni malo slabije kloknuti te će im cijene bit kao r5 1400 i 1500x

Malo si se zeznul, pogledaj na kojim brzinama kucaju GPU jezgre na navedenim APU modelima ili posebnim grafama.

 

A8-9600, GPU core speed 800mhz

 

A12-9800, GPU core speed 1100mhz

 

RX 550, GPU core speed up to 1183mhz

 

RX 460, GPU core speed up to 1200mhz

 

RX 560, GPU core speed up to 1275mhz

 

Kod APU-a brzina GPU jezgre nije nikakav problem, jedina mana je GPU Memory Bandwith koji je debelo niži u odnosu na posebnu RX grafu.HBM2 memorija rješava taj problem, ali za sad HBM2 memorija je još uvijek preskupa, ili možda i nije za barem jedan najači buduči Raven Ridge APU

 

Najeftiniji Quad Core Raven Ridge, on nikako neče ili ne može koštat ispod 120-130dolara nema šanse.To je i više nego realna cijena, za Quad Core Ryzen CPU+iGPU=30-40% bolje gejming performanse vs stari Bristol Ridge A8-9600 za 70dolara.Treba imat u vidu, da Bristol Ridge zbog malo kilavog procesora u IGP performansama izgubi minimalno 5 FPS-a.

 

XXX kaže...

Bit će neisplativi za gamere. Igpu brzo zastari a platio si ga puno. PC je madabilna platfortma, APU to nije. APU je konzola ali za razliku od konzole nema optimizirane naslove 4-5 godina. Za gamera bačen novac.

Bačen novac fučkaj ga sad, glupost na kvadrat jer ti očito ne moš cijenit ponudu, ili ne možeš procjenit omjer uloženo-dobiveno.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-bristol-ridge-apu/242995.aspx?page=0&jumpto=5463153&sort=asc&view=flat

 

Stari Bristol Ridge A8-9600 je nenadmašiv, i da to je gejming APU u svojim granicama moš igrat bez frke to je vrlo očito.Gejming rezolucija nije presudna, pogotovo ne za APU od 70dolara tu nema mana.

 

"Tebe muči tvoj Pentium za istu lovu", koji je za identičan iGPU gejming okvirno beskorisan vs A8-9600.

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2017 13:59 (rambox).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Raven Ridge APU

Ne moraš odmah biti patetičan .

 

PC nije konzola što ovaj APU pokušava napraviti. PC je modabilna platforma. Uostalom pričekajmo cijene.

 

Kaj se trenutnih APU-a tiče to je kriminalno loše.

https://www.techspot.com/review/1486-amd-a12-9800/

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2017 14:11 (XXX).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Raven Ridge APU
XXX kaže...

Ne moraš odmah biti patetičan .

 

PC nije konzola što ovaj APU pokušava napraviti. PC je modabilna platforma. Uostalom pričekajmo cijene.

 

Kaj se trenutnih APU-a tiče to je kriminalno loše.

https://www.techspot.com/review/1486-amd-a12-9800/

 

Eto ga na čista klasika, kad nemaš kaj drugo onda spominješ več odavno prožvakani APU model kojeg niko niti ne preporučuje.

 

Čemu služi druga tema, kaj ne moš tam komentirat več odavno prožvakanu A8-9600 vs A12-9800 usporedbu.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-bristol-ridge-apu/242995.aspx?page=1

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2017 14:20 (rambox).
11 godina
offline
Re: Raven Ridge APU
rambox kaže...

Stari Bristol Ridge A8-9600 je nenadmašiv, i da to je gejming APU u svojim granicama moš igrat bez frke to je vrlo očito.Gejming rezolucija nije presudna, pogotovo ne za APU od 70dolara tu nema mana. 

"Tebe muči tvoj Pentium za istu lovu", koji je za identičan iGPU gejming okvirno beskorisan vs A8-9600.

 taj bristol ridge je smeće od prastarog buldozera, sramota za 4core procesor i dobro je recenzent napisao - inficirao je am4 platformu

link

 

kao procesor je preslab, daleko slabiji od pentium privjeska i uopće se ne isplati

za gejmanje je već sad preslab, kamo li za godinu-dvije

pentium privjesak + najjeftinija grafa na tržištu je daleko bolji kombo, a košta šaku kuna više

 

raven ridge bi mogao preokrenuti situaciju jer im je podloga vrlo dobar procesor + još jača igpu

samo je pitanje cijene da bi bili isplativi

16 godina
offline
Re: Raven Ridge APU
picajzla0707 kaže...

 taj bristol ridge je smeće od prastarog buldozera, sramota za 4core procesor i dobro je recenzent napisao - inficirao je am4 platformu

link

 

kao procesor je preslab, daleko slabiji od pentium privjeska i uopće se ne isplati

za gejmanje je već sad preslab, kamo li za godinu-dvije

pentium privjesak + najjeftinija grafa na tržištu je daleko bolji kombo, a košta šaku kuna više

 

raven ridge bi mogao preokrenuti situaciju jer im je podloga vrlo dobar procesor + još jača igpu

samo je pitanje cijene da bi bili isplativi

As ti gospe na kvadrat, pa zakaj taj komentar ne napišeš u pravoj temi?Zakaj i ti u krivoj temi raspravljaš o več odavno prožvakanim temama?Pogleč naslov ove teme, dakle nije Bristol Ridge pa zakaj onda opet ista Bristol Ridge rasprava, ili isti linkovi drugi puta na iste Bristol Ridge testove?

 

Kaj se ne možete držat nisi osnovnog reda, zakaj stalno jedan za drugim trpate iste Bristol Ridge testove i još u krivu temu?

 

Australski Stevo je inače u pravu, ali sa A12-9800 nije u pravu jer da je taj APU uopče ne bi niti testiral.Koš ili stotine ljudi ima iste komentare, trebal je testirat daleko isplativiji i logičniji A8-9600.Ali Australski Steve nije sam na Jubitu, ako on ne zna izabrat kaj se prvo treba testirat, drugi Jutuberi itekako znaju šta treba naglasit.

 

Jubitu TechEpiphany je odradio kompletan posao testiranja oko Bristol Ridge procova.Človek se fakat potrudil naglasit sve bitno, a Australski Steve je zapel na neisplativom APU modelu kojeg niko upučen ionako ne preporuča.

 

Jesi ti svjestan da svi Bulldozer procovi nisu isti, uostalom samo je prvi FX Bulldozer nakon toga tu su nova kodna imena?Izgleda da si zaboravil, da u AM3 socketu nema ništa dalje od Piledriver procesora?Ova vrlo precizna usporedba/fotka ti sve govori, a to sam sklepal za potrebe Anandtech foruma, ali je iskorišteno i na još par strana ili foruma.

 

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2017 20:41 (rambox).
8 godina
offline
Re: AMD Raven Ridge APU
Ako clock brzine budu više kao što je rambox reka i bude imao apu 1024 jezgre i to s hbm2 memorijom ne vidim šta je problem onda :D još malo pristojnija cijena, oko 180ak $ bit će super I još kad pridodamo tdp od 35 do 95w... To bi bilo super za gejmere na nižim rezolucija. A čuo sam da bi mogao imati integrani ram (što sumnjam).

Što se tiče Bristol Ridge on je pokaza svoje, solidan je apu za 28nm :D na istoj je arhitekturi kao athlon x4 900 serija a x4 950 pokaza je se kao isti u igrama kao g4560 i r3 1200 te je dobar put za nadogradnju, ne vidim šta je problem s njima
hh
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Raven Ridge APU
rambox kaže...

As ti gospe na kvadrat, pa zakaj taj komentar ne napišeš u pravoj temi?Zakaj i ti u krivoj temi raspravljaš o več odavno prožvakanim temama?Pogleč naslov ove teme, dakle nije Bristol Ridge pa zakaj onda opet ista Bristol Ridge rasprava, ili isti linkovi drugi puta na iste Bristol Ridge testove?

 

Kaj se ne možete držat nisi osnovnog reda, zakaj stalno jedan za drugim trpate iste Bristol Ridge testove i još u krivu temu?

 odgovorio sam na tvoj komentar o bristol ridge procesoru kako je nenadmašiv, a ustvari je zakurac

jedino gdje može biti donekle koristan je ako i samo ako trebaš donekle jeftin procesor za mini itx kućište koje nemere primiti zasebnu grafu

petarjukic kaže...
...Što se tiče Bristol Ridge on je pokaza svoje, solidan je apu za 28nm :D na istoj je arhitekturi kao athlon x4 900 serija a x4 950 pokaza je se kao isti u igrama kao g4560 i r3 1200 te je dobar put za nadogradnju, ne vidim šta je problem s njima

 pogledaj još jednom testove, nije taj apu niti blizu pentiuma i rajzena u 90% igara

teže smeće kao procesor + igpu mu je preslab za bilo što od novijih igara, a ako dodaš zasebnu grafu slabiji je od pentiuma - sramota da 4core procesor bude slabiji od 2core intelovog isprdka

 

uzmeš pentium privjesak i zasebnu grafu i za šaku kuna više imaš bolje perfomanse

da je bristol ridge izašao prije 4 godine s tim perfomansama bio bi super proc, ovako je doslovce inficirao am4 platformu

 

EDIT:

evo ti najbolji od bristol ridge procesora sa dodatnom grafom i usporedba sa privjeskom i najjeftinijim zenom u par igara - nije niti blizu, a kamo li da se pokazao "isti"

doslovce neisplativ za bilo kakav upgrejd s dodatnom grafom

ashes ashes
bf1 bf1
hitman hitman
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2017 23:25 (picajzla0707).
16 godina
offline
AMD Raven Ridge APU

Eto za sad su stigli prvi Mobilni Raven Ridge APU modeli, točnije 2.2-3.8ghz Turbocore 4/8 Ryzen 7 2700U i 2-3.6ghz Turbocore 4/8 Ryzen 5 2500U.

 

https://videocardz.com/73702/amd-launches-ryzen-mobile-7-2700u-5-2500u-with-vega-graphics

 

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-2700u

 

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-2500u

 

Navedeni modeli imaju defoltni 15W TDP, a tu je i opcija izmjenjivih postavki TDP-a ovisno o potrebi 12-25W.

 

 
 

 

 

Za kraj prisjetimo se Ryzen Power Sufix oznaka, koje je AMD pokazao u trečem mjesecu ove godine.Mobilni Ryzen APU procesori U oznaka=Standard Mobile, prema tome prva dva predstavljena modela spadaju u srednju klasu.Najači model stižu 2018 i nosit če H oznaku=High Performance Mobile. 

 

 http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=149&jumpto=5323731&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 1:16 (rambox).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
online
AMD Raven Ridge APU

Fino. Nego, rambo, vijetnamski, ima li naznaka o Zen APU-ima za entry level laptope? Ono, za surfanje uz kavicu a da cijena bude do 2000 konja, pardon, kuna. 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Raven Ridge APU
rambox kaže...

Eto za sad su stigli prvi Mobilni Raven Ridge APU modeli, točnije 2.2-3.8ghz Turbocore 4/8 Ryzen 7 2700U i 2-3.6ghz Turbocore 4/8 Ryzen 5 2500U.

 

https://videocardz.com/73702/amd-launches-ryzen-mobile-7-2700u-5-2500u-with-vega-graphics

 

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-2700u

 

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-2500u

 

Navedeni modeli imaju defoltni 15W TDP, a tu je i opcija izmjenjivih postavki TDP-a ovisno o potrebi 12-25W.

 

  

 

 

Za kraj prisjetimo se Ryzen Power Sufix oznaka, koje je AMD pokazao u trečem mjesecu ove godine.Mobilni Ryzen APU procesori U oznaka=Standard Mobile, prema tome prva dva predstavljena modela spadaju u srednju klasu.Najači model stižu 2018 i nosit če H oznaku=High Performance Mobile. 

 

 http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=149&jumpto=5323731&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

Baš sam to danas htio napisati :D

Prema nekim člancima već ovi APUi pobjeđuju u procesorskoj snazi ovaj refresh kaby lakea a što se tiče integrirane grafičke tu su još neki upitnici

Jedan članak od prije tjedan-2 je prikazao rezultate u raznim testiranjima iGPUa i procesora (no tada je očito bilo krivo i tada je se još mislilo da raven ridge podržava samo 1-kanalsku memorije i da R7 2700U ima iGPU sa 704 stream jezgri)

Tada je iGPU bio sporiji nekih 10ak% od MX150 (mobilna gt1030) ali rekli su da je to bilo sa samo jednim stickom rama od 8gb a i razlici su pridonijeli i količina rama kod testiranja a tada je i prema MC rezultatima raven ridge bio lošiji... Pa sada je pitanje kakav će iGPU zapravo biti, prema sirovoj snazi je jači od rx 550 oko 30% al džabe to kada je propusnost memorije samo 38.4 GB/s (2400*2). Može se nadat samo najboljem i da oni rezultati su bili krivi (a i loše isprobani, samo 1 stick). Inače isplativ je to APU, pitanje je cijena jer ovo je U varijanta, valjda će biti nešto jeftinija nego konkurentski procesori a TDP je 15w a MC rezultati premašuju R5 1400 (zato jer ima dosta novosti oko boosta, XFRa i tako to što nije u summit ridgeu). Ja jedva čekam vidit rezultate iGPUa i nadam se da će poraditi na propusnosti memorije :D možda nas iznenade sa HBM memorijem :D ali ako Vega M 10 bude stvarno između rx 550 i 560 to će biti pun pogodak

hh
16 godina
neaktivan
offline
AMD Raven Ridge APU

 
 

RR ima onemogućen dual gigabitni ethernet. Čuvaju ga za sovu

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 21:54 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Raven Ridge APU

Stigli su laptopi sa novi AMD APU procesorima, cijenom od 799€ za Ryzem 5, te cijenom od 899€ za Ryzen 7.

 

 

HP-ovi nisu sluzbeno vani, ali cijenom su od 777€, preklopni su sa touch displayom.

 

Acer Swift 3 SF315-41-R7PC (NX.GV7EG.001)
https://www.cyberport.at/form/?DEEP=1C26-AGG

Acer Swift 3 SF315-41-R4W1 (NX.GV7EV.001)
https://www.notebooksbilliger.de/acer+swift+3+sf315+41+r4w1+329090

Acer Swift 3 SF315-41-R4AE (NX.GV7EG.002)
https://www.notebooksbilliger.de/acer+swift+3+sf315+41+r4ae
https://www.alternate.at/Acer/Swift-3-(SF315-41-R4AE)-Notebook/html/product/1394119

HP Envy x360 15-bq***na (HP_RYZEN1)
HP Envy x360 15-bq***na (HP_RYZEN2)

16 godina
neaktivan
offline
AMD Raven Ridge APU

Izgleda da je prvi laptop s RR vani. Nije najjači model, nego 2500U 4/8 2.0(3.6) GHz. Ekran osjetljiv na dodir i konvertibilan.
 
HP - 2-in-1, 15.6" Touch-Screen, Ryzen 2500U - 8GB Memory - 1TB Hard Drive

 

 
Key Specs
Hard Drive Capacity 1000 gigabytes
Hard Drive Type SATA
Operating System Windows 10
Processor Speed (Base) 2 gigahertz
Processor Model AMD Ryzen 5
System Memory (RAM) 8 gigabytes
Graphics Other
Screen Size 15.6 inches
Touch Screen Yes
Processor Model Number 2500U
Storage Type HDD

 

Prvi+kupac Prvi+kupac
 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2017 7:29 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Raven Ridge APU

HP Envy x360 15-bq102ng
HP Envy x360 15-bq101ng
https://www.notebooksbilliger.de/hp+envy+x360+15+bq102ng?nbb=45c48c
https://www.notebooksbilliger.de/hp+envy+x360+15+bq101ng?nbb=45c48c

Sa 256 i 512GB SSD-om. Glupo je imati HDD u ovom obliku laptopa.

16 godina
offline
Re: AMD Raven Ridge APU
Čitatelj kaže...

HP Envy x360 15-bq102ng
HP Envy x360 15-bq101ng
https://www.notebooksbilliger.de/hp+envy+x360+15+bq102ng?nbb=45c48c
https://www.notebooksbilliger.de/hp+envy+x360+15+bq101ng?nbb=45c48c

Sa 256 i 512GB SSD-om. Glupo je imati HDD u ovom obliku laptopa.

Okvirno da, ali sve ovisi šta kome treba jer nije isto 512gb pohrane , ili na drugoj strani 1TB dakle duplo je ipak duplo.Kome treba puno prostora, recimo torentiranje ili natrpat na laptop dosta raznih igrica 512gb neče bit dosta.

 

U slučaju ak nisi primjetil, Ryzen HP laptop+1TB običan disk je verzija od 7200 okretaja.To je vrlo bitno u praksi, jer ranije su takvi AMD laptopi dolazili sa sporišima 5400 okretaja diskovima.Disk od 5400 okretaja, to je brzinom klasičan disk za pohranu podataka. Dakle za primjer WD Green serija, pa sad ti vidi kak če na tome radit Windowsi.

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
13 godina
offline
AMD Raven Ridge APU
HDD donosi buku, vibracije, težinu, debljinu, manju bateriju, sporost i treba ih što manje stavljati u laptope. Pogotovo u one malo višeg cjenovnog ranga, 600+ $€
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Raven Ridge APU

Evo na Amazonu UK se pojavio model sa HDD-om i SSD-om:

 

HP Envy x360 15-bq101ng
https://www.amazon.co.uk/dp/B076KKX9RK?amp;creative=22110&creativeASIN=B076KKX9RK

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Raven Ridge APU

ultrabook sa mobilnim ryzenom nemoze bolje, jedini i najveci problem ce biti nedostatak rama a ako se hoće postići dual channel trebat će 2 identična sticka iste količine (ja mislim) jer koliko ja znam bit ce i opcija sa 12gb (8 i 4) koja će čak biti i manje isplativa od opcije od 8 gb (2x4gb) jer će onda igpu ispaštat zbog propusnosti a razlog zbog kojega nije dobra ta opcija je upravu problem oko dual channela a koliko ja znam ako se imaju 2 sticka koja imaju razlicitu kolicinu rama, kolicina veceg ce se spustit na kolicinu manjeg pa jedina opcija za one koje misle i nesto igrati i raditi na tom ultrabooku će biti ona od 2x8gb rama

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Raven Ridge APU

A možda bi bila najbolja opcija da dodaju rx 540 ili rx 560m u cf sa igpuom a ostave 2x4gb rama, evo listam imaju ultrabookovi sa kaby-r i mx150 pa bi bilo sjajno da na ryzena dodaju rx 540/560m

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Raven Ridge APU
petarjukic kaže...

ultrabook sa mobilnim ryzenom nemoze bolje, jedini i najveci problem ce biti nedostatak rama a ako se hoće postići dual channel trebat će 2 identična sticka iste količine (ja mislim) jer koliko ja znam bit ce i opcija sa 12gb (8 i 4) koja će čak biti i manje isplativa od opcije od 8 gb (2x4gb) jer će onda igpu ispaštat zbog propusnosti a razlog zbog kojega nije dobra ta opcija je upravu problem oko dual channela a koliko ja znam ako se imaju 2 sticka koja imaju razlicitu kolicinu rama, kolicina veceg ce se spustit na kolicinu manjeg pa jedina opcija za one koje misle i nesto igrati i raditi na tom ultrabooku će biti ona od 2x8gb rama

Kaj se tiče HP Envy X360 Convertible, kolko ja vidim ako kupuješ(klik na plavi gumb Customize & buy) preko Američke HP stranice defoltna verzija ima 12gb radne memorije=805dolara.

 

Tu je i verzija sa 16gb radne memorije, i za to buš doplatil još 80$ pa nema problema.

 

Taj model nudi razne dodatne varijante hardvera, po defoltu dolazi sa 1TB diskom/7200 okretaja i 12GB radne memorije.

 

http://store.hp.com/us/en/pdp/hp-envy-x360-convertible-laptop-15z-touch-1za07av-1

 

Bez obzira kakva je memorija u pitanju, Single ili Dual Channel pa to ionako nisu čisti gejming laptopi za gejmerske fanatike.

 

Gejmerski tu nema nikakvih problema, i to prvenstveno zbog Ryzen procesora koji je kilometrima daleko od okvirno slabašnog Excavator CPU u starom Bristol Ridge APU. Kakvu god grafičku ili memoriju staviš na žutanjak, procesor je slabič i jednostavno ne može do kraja iskoristit grafičku jezgru.

 

Opet pogledaj kaj u gejmingu izgura stari žutanjak 4/4 A8-9600, dakle slab proc i 384 grafičke jezgre vs 4/8 Ryzen 5 2500U+512 grafičkih jezgri i dobar procesor.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-bristol-ridge-apu/242995.aspx?page=0&jumpto=5463153&sort=asc&view=flat

 

Sve ovisi šta kome treba, večini korisnika je najeftinija varijanta sa 8GB radne memorije i više nego dovoljna.Baš tu verziju trenutno moš kupit na EU tržištu, ali to je tek početak bit če i skupljih varijanti sa 12 ili 16gb radne memorije.

 

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2017 17:04 (rambox).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice