AMD Ryzen MBO

poruka: 11
|
čitano: 5.601
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen MBO

Pozdrav ekipa.

 

Kako se ADM Ryzen CPU tema pretvorila u mučnu raspravu bolje/gore i od šume postova se ne može pronaći neka bitna informacija mislim da bi bilo lijepo da imamo temu gdje se moze raspravljati o nama u HR trenutno dostupnim matičnim pločama za Ryzen.

 

Trenutno (13.03.2017) u HR imamo:

 

Asus ROG Crosshair VI Hero - cca 2400 kn

Gigabyte GA-AX370-Gaming 5 - cca 1850 kn

ASUS PRIME X370-PRO - cca 1600 kn

ASRock ASR-X370 Gaming K4 - cca 1420 kn

ASRock ASR-X370 Killer SLI - cca 1360 kn

ASUS B350 PRIME B350-PLUS - cca 1010 kn

MSI B350 Tomahawk - cca 990 kn

ASR-AB350 Gaming K4 - cca 980 kn

ASUS B350M PRIME B350M-A - cca 910 kn kn

 

Od informacija koje sam do sada skupio(recenzije, youtube, rekla kazala, ako lažu mene i ja lažem vas):

  • Asus ROG Crosshair VI Hero -  ima problema sa Biosom, znaju se brickat
  • Gigabyte GA-AX370-Gaming 5 - lose stock perfomanse, dobar overclocker, los raspored portova, nekima ram slotovi nisu radili
  • ASUS PRIME X370-PRO -  mrtve maticne nakon par dana, problem sa dizanjem takta RAM-a
  • ASRock ASR-X370 non Professional gaming serije - nisam nasao neke recenzije a navodno ne Professional gaming serije imaju problem sa nekvalitetnim VRM-ovima

 

Sad, jasno je ko dan da prelazak na novu platformu predstavlja rizik zbog diječijih bolest pa ce možda ova tema pomoći nekome.

 

Dojmovi, iskustva, mišljena to je ono što želimo tu ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 13:52 (s_zlikovski).
Moj PC  
10 0 hvala 7
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen MBO

Cijene su prilično visoke kod nas u usporedbi sa recimo alzashopom, na najjeftinijem ryzenu 7 se uštedi 150kn, a na pločama u prosjeku 200kn.

 

Što se tiče crosshaira, postoji prebeta bios (0902) koji sprječava brickanje ploče te dodatno pomaže postići rated brzine rama. Trebao bi se pojaviti i na službenoj stranici "soon". Definitivno najbolja ploča (iako nije najskuplja) za one koji žele izvući zadnji mhz iz komponenti.

 

16 godina
offline
AMD Ryzen MBO

Najbolje pricekati nove revizije MBO.

Netko je vec nabavio primjerak Ryzen CPU, htio sam napomenuti onaj stock hladnjak, da li je identican za FM2 ?

Pitam to, jer sam naletio na info da su kompatibilni, pa shodno tome ako imate hladnjak za vise vrsta socketa a izmedu podrske ima i FM2 smatram da ne morate kupovati novi ili naruciti poseban adapter....svakako pitam prije onim vlasnicima  da li su slicni ..

 

svako dobro

-->-->--@
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen MBO

Pozdrav i tebi :)
Mislim nabavit Ryzena krajem ove godine, samo mene muci drugo pitanje, pa mozda ti imas neke konkretne informacije, Naime , htio bih ostati na Win7x64 i koristiti novi procesor. Zbunjen sam zbog AMD-a koji kaze da nece biti podrske za Win 7, a s druge strane proizvodjaci maticnih ploca nude podrsku u vidu upravljackih programa.
Na ovoj stranici
http://www.anandtech.com/show/11182/how-to-get-ryzen-working-on-windows-7-x64 su objavili postupke instalacije koji nisu nimalo laki.
Malo sam pregledao stranice poznatih proizvodjaca maticnih ploca, jos nitko nije izdao novu reviziju proizvoda .... treba malo pricekati...

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen MBO
Navodno će Biostar nuditi podršku za win7:
https://m.newegg.com/products/N82E16813138444/specs
16 godina
offline
AMD Ryzen MBO
-->-->--@
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen MBO

Uzeo sam Ryzen 1700 i ASUS Crosshair VI Hero plocu.

Stavio stock hladnjak dok ne dodje nastavak za AM4 za vodeno hladjenje.

Spojio sve, upalio, ventilatori se vrte ali slike na ekranu nema ni za lijek. Premjestao RAMove, vadio CPU i vracao, nista.

Ploca javlja neku gresku koje nema u vodicu (ima displejic sa dvije digitalne brojke ili slova).

 

Srecom, BIOS se moze flashati bez da PC radi. Iza ima USB utor za to, postupak je jednostavan:

formatiras USB stick na FAT32, skines BIOS s https://www.asus.com/us/support/Download/1/51/0/2/ghtVfXqMRP7gHFkj/45/

preimenujes dokument na sticku u C6H.CAP, stavis USB u predvidjeni USB utor, i pritisnes BIOS tipku iza na straznjem panelu par sekundi.

Meni je nakon toga proradila ploca i cijeli komp radi.

Jos moram vidjeti za brzine RAMa (imam GSkill 3.000 MHz a radi na 2.133 MHz), ali bitno je da radi. Update ce valjda doci ubrzo, popis podrzanih memorija se dosta povecao u zadnjih 2 tjedna.

Novac ne kupuje srecu. Ali ljepse je plakati u Porscheu nego u Yugu.
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen MBO
Andor kaže...

Uzeo sam Ryzen 1700 i ASUS Crosshair VI Hero plocu.

Jako dobro si se snašao, prati situaciju i samo nadograđuj BIOS, budu oni riješili probleme već.

Ta kombinacija je super, ali mislim da je tebe mučila nekompatibilnost procesora i ploče sa radnom memorijom, update BIOSa ti je pomogao.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen MBO

Ako kupim novu maticnu tipa https://www.msi.com/Motherboard/B350-TOMAHAWK.html#productFeature-section  mozda glupo pitanje, ali jeli podrazava ddr3? Ili samo ddr4? Pitam da vidim moram li kupovati nove rame.

www.aocsource.com
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen MBO
Kresimir4 kaže...

moraš kupovati nove rame.

Ispravljeno.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 20:30 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen MBO
Kresimir4 kaže...

Ako kupim novu maticnu tipa https://www.msi.com/Motherboard/B350-TOMAHAWK.html#productFeature-section  mozda glupo pitanje, ali jeli podrazava ddr3? Ili samo ddr4? Pitam da vidim moram li kupovati nove rame.

 

novi AMD i Intel procesori podrzavaju samo DDR4 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice