AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.054.847
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Pogledaj mu prosli video, po tom i5 9400f daje isti fps/performanse kao i i7 8700k... 

Jel' moze link videa ? Vidim da tu gdje je testirao vs. i7-8700, da je 3600 na "stocku". Odnosno ne udara vise od 4 gige. Sve u svemu ima zanimljiv pristup benchmarcima

 Ma isti lik radi taj benchmark, prosla stranica i5 9400f vs r5 3600 oc

 

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Ma isti lik radi taj benchmark, prosla stranica i5 9400f vs r5 3600 oc

 

 

 A da. To sam nasao. Tu testira sa 3600icom na 4. Vs. 9400f testira sa 3600icom na 4.3. Zahvaljujem na linku.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CPU kaže...

Ryzen bolji?? 

 Baš je puno naklokano, ili od 200mhz ionak nema velike koristi.Realno R5 3600 ili R5 3600X je najbolje ubacit u matičnu, i eto nek trče na defoltu i gotovo priča.

 

- i5 9400F, all core turbo 3.9ghz

 

- R5 3600 all core turbo je oko 4ghz

 

- R5 3600X all core turbo je oko 4.2ghz

 

 

 

Precizno kakav je Ryzen 2/3000 IPC, pa eto i to je vrlo detaljno testirano sa procovima zakucanim na 3.8ghz .Test je odradila ista osoba ili forumaš, koji je prvi precizno testiral Ryzen 1000 SMT ili Hiperthreading performanse ili prinose.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=163&jumpto=5325341&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=166&jumpto=5326022&sort=asc&view=flat

 

https://www.overclock.net/forum/10-amd-cpus/1728758-strictly-technical-matisse-not-really.html#/topics/1728758

 

"For the first time in over a decade, AMD has reached IPC parity with Intel.
On average, based on the results of 32 individual workloads Zen 2 even manages to provide slightly higher average IPC than Coffee Lake-S Refresh."

 

Eto človek je odradil i najnoviju SMT/Hiperthreding prinosi usporedbu, dakle Ryzen 2/3000 vs Intel konkurencija.Kolko ja vidim, Ryzen 3000 SMT prinosi prosječno su još viši od ranije Ryzen generacije procova.

 

https://imgur.com/a/bUgp153

 

Ryzen 3000 SMT, prinosi 38%

 

Intel Skylake-X SMT, prinosi 30%

 

Intel CoffeLake SR SMT, prinosi 27%

 

 

 

Fučkaj ga sad, pa ti eto kupuj Intel procove bez SMT opcije ili tehnikalija.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 21:40 (rambox).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...
CPU kaže...

Iskreno, uvijek sam imao Intela, ali mi ne pada na pamet uzimat ga više! Jer su bezobrazni, opet novi socket i sa ovom 10-tom generacijom, pogledaj koliko brojeva imaju za "oznaku" za jedan proc. 14+++++++++++ ne, hvala.

Sa tim novim socketom samo će izgubiti više kupaca. Nek stave još po koju jezgru na svaki i3, i5 i7, i9 i eto im problema sa zagrijavanjem. Prešao na AMD :) 

 

Ja poslje ove agonije jučer sa B450 Tomahawk i R5 3600 više nikad AMD !!  nikad

 Mislim da ti AMD nema apsolutno ništa sa tvojim problemom. I meni se godinama događalo brickanje matičnih pa i grafičkih i tapkanje napamet da ih nekako osposobim, ali mi je jasno bilo da za to eventualno mogu okriviti vendora sa njegovim sistemom flashanja a ne proizvođača procesora (zato sam jedno vrijeme izbjegavao Asus). I dan danas imam jedan komp sa intel Asus TUF pločom koju sam morao flashati bios jer je zezala kompatibilnost rama i mogućnost ocanja (gore je otključan i7 proc) i nakon toga više nikad dobiti da se komp digne bez "press F1 to continue" nakon čega radi bios u default safe modu, bez ikakvih naprednih značajki. 
No na stranu to, ne žurim sa flashanjem amd matične - nek oni to dobro skuhaju... sumnjam da ću i mijenjati proc do božića, jer i trenutni ryzen radi ok.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CPU kaže...

Ryzen bolji?? 

 Za 1600 kupim taj i5 i ploču ili i5 i 480 gb SSD 

 

Intel je više buget orijentiran uloženo/dobiveno 

 

Ovaj i5 je jednostavno mrak, a košta kiriki.

 

Poslije ga prodaš ko čovjek.

 

Ne treba ga ni klokati, radi ko zmaj.

 

Uštekaj i vozi.

 

Puno muzike za malo para.

 

Ajmoooooooooooooooo

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 18:20 (XXX).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jel bio koji domaći bench? nisam vidio...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 

Ajmoooooooooooooooo

 Stvarno brate više,  jel imaš proviziju od prodaje tog isprdka.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima li nova serija procesora probleme sa temperature spike u idleu, te da se kao posljedica toga ventilatori rampaju jako naglo? Mene najvise muci taj dio sto se tice platforme same.

 

Neko je spominjao X370 Gaming Pro Carbon. Bios je upravo postao dostupan - https://www.msi.com/Motherboard/support/X370-GAMING-PRO-CARBON.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 18:52 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

.

 Ti si stvarno odabrao pravo, alo covjece.. Dobio si i5 9400f koji je ISTI kao i i7 8700k, to je potez stoljeca 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo radim  , makar kad sam ga spojio nakon "popravka" mi je opet imao cpu lampicu i nije hitio dignut i već sam lagano kipio ali nakon kaj sam ga ugasio i upalio odjednom je oživio i sad radi ko beba..

 

Ništa lekcija naučena srećom jeftino - sljedeći put za ovakvu stvar u svakom slučaju odmah plaćam flashanje ADM-u ili kome već ( uglavnom odradili svarno fer i naplatili samo 90kn a mogli su me hebat jer sam im jučer rekao da ne treba i danas donio cjeli komp kaj im je sigurno otežalo ) ..

 

Nego koje su normalne temp i s čim je to najbolje pratiti ( za sad imam gpu-z ) ?? jer imam neko staro Chieftec kućište i samo jedan vent sa otvorenom stranicom ali i to bum uskoro rješio sa vjerojatno be quiet 600 ili tak nečim..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pogleda sam dosta recenzija na youtube, dosa sam do zakljucka kako mi nema smisla kupit Ryzen 3xxx , ne samo zbog skupih ploca koje se poprilicno griju, vec i zbog cinjenice ukoliko ga sparim sa B450 chipsetom npr, nece moci pokazati svu svoju snagu.... Cim sam vidija onaj ventilator na X570, sjetio sam se slicnog na Abit NF7-S...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 18:58 (Maksimus).
Moj PC  
0 13 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...

evo radim  , makar kad sam ga spojio nakon "popravka" mi je opet imao cpu lampicu i nije hitio dignut i već sam lagano kipio ali nakon kaj sam ga ugasio i upalio odjednom je oživio i sad radi ko beba..

 

Ništa lekcija naučena srećom jeftino - sljedeći put za ovakvu stvar u svakom slučaju odmah plaćam flashanje ADM-u ili kome već ( uglavnom odradili svarno fer i naplatili samo 90kn a mogli su me hebat jer sam im jučer rekao da ne treba i danas donio cjeli komp kaj im je sigurno otežalo ) ..

 

Nego koje su normalne temp i s čim je to najbolje pratiti ( za sad imam gpu-z ) ?? jer imam neko staro Chieftec kućište i samo jedan vent sa otvorenom stranicom ali i to bum uskoro rješio sa vjerojatno be quiet 600 ili tak nečim..

 Ajde da si i to rijesio, nemoj odma krivit AMD i to jer oni za razliku od konkurencije bar ostaju na svom socketu kako su i obecali. Temperature je najbolje pratit preko HWMonitora, tamo odma vidis i voltazu (napon) 

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...

... dosa sam do zakljucka kako mi nema smisla kupit Ryzen 3xxx , ne samo zbog skupih ploca koje se poprilicno griju, vec i zbog cinjenice ukoliko ga sparim sa B450 chipsetom npr, nece moci pokazati svu svoju snagu.... .

 mislim da je bio već test sa svim mogućim matičnama s istim procesorom i da nema uopće veze na koju ga matičnu staviš dokle god ga dobro hladiš i napajaš. svugjde je isto radio.

 

ugl po grafu je vjerovatno statistička greška samo, 1-3 posto gore dole. osim na vodenom di su imali problema ohladit 3900x pa je probilo dole, ali na zračnom hladđenju plava linije sve isdentično na skupoj x570 i jeftinoj b350

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 19:07 (ranko091).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...

pogleda sam dosta recenzija na youtube, dosa sam do zakljucka kako mi nema smisla kupit Ryzen 3xxx , ne samo zbog skupih ploca koje se poprilicno griju, vec i zbog cinjenice ukoliko ga sparim sa B450 chipsetom npr, nece moci pokazati svu svoju snagu.... Cim sam vidija onaj ventilator na X570, sjetio sam se slicnog na Abit NF7-S...

Ti si već drugi koji tvrdi ovo, pa dobro od kud vadite te gluposti?? 

15 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
VooDooZg kaže...

evo radim  , makar kad sam ga spojio nakon "popravka" mi je opet imao cpu lampicu i nije hitio dignut i već sam lagano kipio ali nakon kaj sam ga ugasio i upalio odjednom je oživio i sad radi ko beba..

 

Ništa lekcija naučena srećom jeftino - sljedeći put za ovakvu stvar u svakom slučaju odmah plaćam flashanje ADM-u ili kome već ( uglavnom odradili svarno fer i naplatili samo 90kn a mogli su me hebat jer sam im jučer rekao da ne treba i danas donio cjeli komp kaj im je sigurno otežalo ) ..

 

Nego koje su normalne temp i s čim je to najbolje pratiti ( za sad imam gpu-z ) ?? jer imam neko staro Chieftec kućište i samo jedan vent sa otvorenom stranicom ali i to bum uskoro rješio sa vjerojatno be quiet 600 ili tak nečim..

 Ajde da si i to rijesio, nemoj odma krivit AMD i to jer oni za razliku od konkurencije bar ostaju na svom socketu kako su i obecali. Temperature je najbolje pratit preko HWMonitora, tamo odma vidis i voltazu (napon) 

 

 

 jel ovo ok ??

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Super je!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel "Comet Lake" Not Before 2020, "Ice Lake-S" Not Before Q3-2020, Roadmap Suggests

 

"Comet Lake" isn't Intel's short-term reaction to "Zen 2," but rather all it has left to launch. These processors won't launch before 2020, the slide suggests, meaning that AMD will enjoy a free rein over the processor market until the turn of the year, including the all-important Holiday shopping season.

 

Nažalost za nas izgleda da Intel stvarno nema što trenutno da može nabrzinu ponuditi kao odgovor na Zen 2 launch

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
XXX kaže...

.

 Ti si stvarno odabrao pravo, alo covjece.. Dobio si i5 9400f koji je ISTI kao i i7 8700k, to je potez stoljeca 

 he he sve je to tu negdje 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...

 jel ovo ok ??

 

 

 Spusti napon na 1.3V vidi dokle najniže ide.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
hahhaajaads kaže...
XXX kaže...

.

 Ti si stvarno odabrao pravo, alo covjece.. Dobio si i5 9400f koji je ISTI kao i i7 8700k, to je potez stoljeca 

 he he sve je to tu negdje 

 Eh da je onda bi svi kupovali 9400f a nebi davali jos hrpa eurica na skuplje maticne i i7 k procesore...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
VooDooZg kaže...

 jel ovo ok ??

 

 

 Spusti napon na 1.3V vidi dokle najniže ide.

 

Ne prtlja mi se previše ako baš ne moram - jedino ak mu ovo nije previsok pa da se ne ruši ili ne ošteti - ali igrao sam Division 2 kojih 20min i sve je radilo ok 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moguće da mu je grafa bila BN, tj. jednako je dobro iskorištena sa sva tri procesora na tim detaljima. Sigurno nije vrtio na minimalnim detaljima. Zato se procesori testiraju na 720p 

pa si siguran da grafa nije BN.

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...

pogleda sam dosta recenzija na youtube, dosa sam do zakljucka kako mi nema smisla kupit Ryzen 3xxx , ne samo zbog skupih ploca koje se poprilicno griju, vec i zbog cinjenice ukoliko ga sparim sa B450 chipsetom npr, nece moci pokazati svu svoju snagu.... Cim sam vidija onaj ventilator na X570, sjetio sam se slicnog na Abit NF7-S...

 Sto se taj coolercic na nf7-s toliko cuo ? Ja se uopce ne sjecam da je bio bucan, a imao sam tu plocu od kada je izasla. Doduse onu v2.0.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...

Ne prtlja mi se previše ako baš ne moram - jedino ak mu ovo nije previsok pa da se ne ruši ili ne ošteti - ali igrao sam Division 2 kojih 20min i sve je radilo ok 

 Moraš , vidit češ kako pada temperatura, ništa se neče dogodit samo će se ugasit ako ne može.Spuštanje na niže neče oštetit samo može koristit.Tvoja mbo je stvorena za igranje taktom i naponom.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 19:52 (dery).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U hrpi ventova u kucistu naravno da se nije čuo.. imao sam tu ploču..  

(G)jokaCRO ingame
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Normalno da se čuo, nadglasavo je sve ventove jer je imao piskutav zvuk.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Vidim u adm je 3900x 4.499 kn, koja bi mogla bit cijena nakon sto prode hype?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 20:56 (Ivan_cno).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ko daje toliko love za proc nije mu  važna cijena.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 21:00 (dery).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice