AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.084.225
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da li je razlika između Ryzena 5 3600 i Ryzena 7 3700x značajna? jer u cijeni je do 1000 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ReverseFlash kaže...

Da li je razlika između Ryzena 5 3600 i Ryzena 7 3700x značajna? jer u cijeni je do 1000 kn

 Ovisi za šta ti treba, ako su igre primarna stvar onda razlike nema

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
ReverseFlash kaže...

Da li je razlika između Ryzena 5 3600 i Ryzena 7 3700x značajna? jer u cijeni je do 1000 kn

 Ovisi za šta ti treba, ako su igre primarna stvar onda razlike nema

 Jesu igre, npr 5 3600 je na mall.hr 1600 kn sada, mislim da je to dobra ponuda

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ReverseFlash kaže...

 Jesu igre, npr 5 3600 je na mall.hr 1600 kn sada, mislim da je to dobra ponuda

 Svugdje je 1600kn

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
ReverseFlash kaže...

 Jesu igre, npr 5 3600 je na mall.hr 1600 kn sada, mislim da je to dobra ponuda

 Svugdje je 1600kn

 Da li bi moglo biti gdje popusta za nadolazeće Black Friday razdoblje?

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Volume kaže...
Jakovp kaže...

 

S kojim programom si opteretio grafičku?

 battlefiled 4 i battlefield 5

 HM, možda da probaš još jednom reinstalirati drivere sa ddu?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
ReverseFlash kaže...

 Jesu igre, npr 5 3600 je na mall.hr 1600 kn sada, mislim da je to dobra ponuda

 Svugdje je 1600kn

 A koja je razlika između Ryzen 5 3600 i 3600X?

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ReverseFlash kaže...

 A koja je razlika između Ryzen 5 3600 i 3600X?

Nikakva, X model je bacanje novaca.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ReverseFlash kaže...

 A koja je razlika između Ryzen 5 3600 i 3600X?

Nikakva, X model je bacanje novaca.

 Može preporuka za pripadajuću matičnu? Isto tako i kvalitetne ddr4 rame?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ReverseFlash kaže...
Valentin17 kaže...
ReverseFlash kaže...

 A koja je razlika između Ryzen 5 3600 i 3600X?

Nikakva, X model je bacanje novaca.

 Može preporuka za pripadajuću matičnu? Isto tako i kvalitetne ddr4 rame?

 ali imaj na umu da će nove konzole imati 3700x pod haubom, pa ako je investicija na duži period (5+ godina), možda nije loše uzet 3700x.

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ReverseFlash kaže...
hahhaajaads kaže...
ReverseFlash kaže...

 Jesu igre, npr 5 3600 je na mall.hr 1600 kn sada, mislim da je to dobra ponuda

 Svugdje je 1600kn

 A koja je razlika između Ryzen 5 3600 i 3600X?

 Razlika je ta da 3600x odma udara 4.400 i više a sa 3600 ako imaš sreće 4.200

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ReverseFlash kaže...

 Može preporuka za pripadajuću matičnu? Isto tako i kvalitetne ddr4 rame?

Budžet? Želiš X570 ili B450 ploču?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 9:26 (Valentin17).
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ReverseFlash kaže...

 Može preporuka za pripadajuću matičnu? Isto tako i kvalitetne ddr4 rame?

Budžet? Želiš X570 ili B450 ploču?

 Ne razumijem se baš u proce i matične, što se tiče budžeta, nije određen, ali ništa preskupo ali niti prejeftino

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Asrock B450 Gaming K4 + Patriot Viper4 ili Steel 3000 ili 3200 Mhz, sve skupa oko 1200kn, ako gledas najnize cijene na nabava.net.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...

 Razlika je ta da 3600x odma udara 4.400 i više a sa 3600 ako imaš sreće 4.200

 Ma tavo sta nisam vidio ni sa vodenim da ce kucati i ostati na 4.4 ta "x" varijanta prije je razlika oko 100-200 mh 3600 ce kucati sa oke hladenjem bez manualnog oc-a stalno 4150 ta "X" varijanta jedino ostaje mozda da je bolje binana ali razlike u klokovima kod ryzena su toliko mizerne da stock 3600x nece ici preko 4.2-4.3 a sa oc-om doci do 4.4 i vise na svim jezgrama ovisi o cipa do cipa.da nisu svi ryzeni otkljucani onda bi imalo smisla.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 12:37 (HCgamingCRO).
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
dudo3 kaže...

 Razlika je ta da 3600x odma udara 4.400 i više a sa 3600 ako imaš sreće 4.200

 Ma tavo sta nisam vidio ni sa vodenim da ce kucati i ostati na 4.4 ta "x" varijanta prije je razlika oko 100-200 mh 3600 ce kucati sa oke hladenjem bez manualnog oc-a stalno 4150 ta "X" varijanta jedino ostaje mozda da je bolje binana ali razlike u klokovima kod ryzena su toliko mizerne da stock 3600x nece ici preko 4.2-4.3 a sa oc-om doci do 4.4 i vise na svim jezgrama ovisi o cipa do cipa.

 Zadnji usmus balans plan 3 jezgre stalno na 4.425 ostale blizu tako da ti govorim iz prve ruke a hlađenje je dark rock4

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...
HCgamingCRO kaže...
dudo3 kaže...

 Razlika je ta da 3600x odma udara 4.400 i više a sa 3600 ako imaš sreće 4.200

 Ma tavo sta nisam vidio ni sa vodenim da ce kucati i ostati na 4.4 ta "x" varijanta prije je razlika oko 100-200 mh 3600 ce kucati sa oke hladenjem bez manualnog oc-a stalno 4150 ta "X" varijanta jedino ostaje mozda da je bolje binana ali razlike u klokovima kod ryzena su toliko mizerne da stock 3600x nece ici preko 4.2-4.3 a sa oc-om doci do 4.4 i vise na svim jezgrama ovisi o cipa do cipa.

 Zadnji usmus balans plan 3 jezgre stalno na 4.425 ostale blizu tako da ti govorim iz prve ruke a hlađenje je dark rock4

 pa kazem vjv je bolje izabran silicij malo ali evo meni je to pored obicnog bilo preskupo jer sam imao osjecaj da placam samo slovo na kraju(isto cashe-a, isto otkljucan) a fiksao sam voltazu na svojem ionako na 1.32 sa 4.2ghz nas vim jezgrama,da barem oce "X" klokat se do 4.6-4.8 i vise recimo onda bi dao te pare, dodao sam tu razliku za novi cooler. 

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
dudo3 kaže...
HCgamingCRO kaže...
dudo3 kaže...

 Razlika je ta da 3600x odma udara 4.400 i više a sa 3600 ako imaš sreće 4.200

 Ma tavo sta nisam vidio ni sa vodenim da ce kucati i ostati na 4.4 ta "x" varijanta prije je razlika oko 100-200 mh 3600 ce kucati sa oke hladenjem bez manualnog oc-a stalno 4150 ta "X" varijanta jedino ostaje mozda da je bolje binana ali razlike u klokovima kod ryzena su toliko mizerne da stock 3600x nece ici preko 4.2-4.3 a sa oc-om doci do 4.4 i vise na svim jezgrama ovisi o cipa do cipa.

 Zadnji usmus balans plan 3 jezgre stalno na 4.425 ostale blizu tako da ti govorim iz prve ruke a hlađenje je dark rock4

 pa kazem vjv je bolje izabran silicij malo ali evo meni je to pored obicnog bilo preskupo jer sam imao osjecaj da placam samo slovo na kraju(isto cashe-a, isto otkljucan) a fiksao sam voltazu na svojem ionako na 1.32 sa 4.2ghz nas vim jezgrama,da barem oce "X" klokat se do 4.6-4.8 i vise recimo onda bi dao te pare, dodao sam tu razliku za novi cooler. 

 Nisam probao klokat vjv.bi išao još gore ali mi ne treba

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Asrock B450 Gaming K4 + Patriot Viper4 ili Steel 3000 ili 3200 Mhz, sve skupa oko 1200kn, ako gledas najnize cijene na nabava.net.

 znači ovaj kombo bi bio dobar na slici? Moram još izabrati i SSD

 

 

https://prnt.sc/pyk1ol

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kupujes na rate ili? Gotovinom mozes ustedjet na sve komponente, ako odaberes dobar ducan s niskom cijenom (drugim rijecima izbjegnes web shopove o kojima se nigdje ne pise):

https://www.nabava.net/search.php?q=b450+gaming+k4

https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+3600&s=2

https://www.nabava.net/search.php?q=patriot+steel+2x8

 

+SSD: https://www.nabava.net/search.php?q=sx8200+pro+512

 

Za placanje ratama ekupi i links ne mijenjaju puno cijenu u odnosu na gotovinu.. Imas tu naravno jos odabira, tipa MSI B450-A, G.Skill Aegis/Sniper/Ripjaws V, Crucial Ballistix... 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koja je razlika izmedu (Ryzen 5 3600 i Ryzen 5 3600X) i Ryzen 7 3700X?

Koliko sam skuzio, Ryzen 5 3600 i Ryzen 5 3600X su isti CPU, ali imaju razliciti cooler i X verzija je "overclockana". Mene zanima da li mogu uzeti Ryzen 5 3600, staviti custom cooler, OC, i dobiti verziju identicnu Ryzen 5 3600X?

 

I onda me zanima koja je razlika izmedu Ryzen 5 3600(X) i Ryzen 7 3700X?

Po internetu pisu brojike i svasta, ali to mi ne govori dovoljno. Moze mi netko malo pojasniti na nekom prakticnom primjeru, zasto bi netko uzeo Ryzen 7 3700X naspravm Ryzen 5 3600(X) ?

 

Zanima me jer uskoro uzimam novo racunalo (rad i igre).

Tnx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Napominješ rad i igre za rad ti je bolji r7 ima više jezgri a za igre ti je dosta i r5 3600

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
tigerija kaže...

 

I onda me zanima koja je razlika izmedu Ryzen 5 3600(X) i Ryzen 7 3700X?

Po internetu pisu brojike i svasta, ali to mi ne govori dovoljno. Moze mi netko malo pojasniti na nekom prakticnom primjeru, zasto bi netko uzeo Ryzen 7 3700X naspravm Ryzen 5 3600(X) ?

 

Zanima me jer uskoro uzimam novo racunalo (rad i igre).

Tnx.

3700X je 8/16 jezgreni cpu dok je 3600/3600X 6/12 cpu. U igrama razlike uglavnom nema, u workloadima gdje je cpu 100% opterecen, 3700X je ~30% brzi cpu...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
tigerija kaže...

Koja je razlika izmedu (Ryzen 5 3600 i Ryzen 5 3600X) i Ryzen 7 3700X?

Koliko sam skuzio, Ryzen 5 3600 i Ryzen 5 3600X su isti CPU, ali imaju razliciti cooler i X verzija je "overclockana". Mene zanima da li mogu uzeti Ryzen 5 3600, staviti custom cooler, OC, i dobiti verziju identicnu Ryzen 5 3600X?

 

I onda me zanima koja je razlika izmedu Ryzen 5 3600(X) i Ryzen 7 3700X?

Po internetu pisu brojike i svasta, ali to mi ne govori dovoljno. Moze mi netko malo pojasniti na nekom prakticnom primjeru, zasto bi netko uzeo Ryzen 7 3700X naspravm Ryzen 5 3600(X) ?

 

Zanima me jer uskoro uzimam novo racunalo (rad i igre).

Tnx.

 3600x dobije kao nesto bolji stock cooler i 200mhz veci klok... Po meni se ne isplati po 400-500kn vise za X verziju i 2 fpsa vise u igrama.

 Ne moras nista klokat, ukljucis pbo i on ti automatski boosta all core na blizu 4200, od coolera mozes uzet lc cc 120 ili freezer 34 co.

 

 Razlika u gamingu izmedju 3600 i 3700x je neprimjetna, bolje tih +1000kn ulozi u bolju graficku ili nesto slicno. Ako se bavis renderanjem i sl. stvarima onda je normalno 3700x puno bolji u tome, ako je gamiming onda je 3600 i vise nego dovoljan

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ReverseFlash kaže...

 znači ovaj kombo bi bio dobar na slici? Moram još izabrati i SSD

 

 

https://prnt.sc/pyk1ol

 btw. ta ploča je ok, ali ne nudi ništa extra, slab zvuk, jeftina mreža etc. za nešto više novaca a kažeš da nije problem kupiti i nešto bolje, u admu možeš kupiti msi b450 carbon pro ac koja uz to što je termalno bolja od asrockice na sebi ima intelovu mrežu i ac bežičnu, bolji zvuk etc, zavisi što očekuješ od ploče i koliko ti znači tih tristotinjak kuna više za bolju i opremljeniju ploču...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

 btw. ta ploča je ok, ali ne nudi ništa extra, slab zvuk, jeftina mreža etc. za nešto više novaca a kažeš da nije problem kupiti i nešto bolje, u admu možeš kupiti msi b450 carbon pro ac koja uz to što je termalno bolja od asrockice na sebi ima intelovu mrežu i ac bežičnu, bolji zvuk etc, zavisi što očekuješ od ploče i koliko ti znači tih tristotinjak kuna više za bolju i opremljeniju ploču...

 Tj. ima one stvari koje 90% ljudi ne primjeti ? Kupim na ebayu za 2$ usb zvucnu i eto mi "dobar zvuk".

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Tj. ima one stvari koje 90% ljudi ne primjeti ? Kupim na ebayu za 2$ usb zvucnu i eto mi "dobar zvuk".

 e sad pitanje je jel' bolje kupovati odvojene komponente ili integrirane, ukoliko kupujem na duži rok integrirane, ukoliko platformu mijenjam svako malo bolje bi bilo kupiti zasebne uređaje... nekim ljudima je bitna opremljenost ploča i kvalitetnije komponente i ne bih rekao da ih je samo 10%, ljudi nisu isti i treba ukazati da postoji i bolje... osobno koristim ploču koju sam preporučio i ne bih je preporučivao da s njom nisam zadovoljan

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 16:01 (Louis Pluto).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za razliku u cijeni od B450 Gaming K4 do MSI Carbon B450 se kupi FiiO E10K za dedicirani zvuk. Doduse, nije MSI Carbon samo radi toga skuplja.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 3600x dobije kao nesto bolji stock cooler i 200mhz veci klok... Po meni se ne isplati po 400-500kn vise za X verziju i 2 fpsa vise u igrama.

 

 Imam vec Noctua-DH14. Onaj ogroman. Planiram taj cooler koristiti. To bude ok jelda?

 

 

hahhaajaads kaže...

 

 Razlika u gamingu izmedju 3600 i 3700x je neprimjetna, bolje tih +1000kn ulozi u bolju graficku ili nesto slicno. Ako se bavis renderanjem i sl. stvarima onda je normalno 3700x puno bolji u tome, ako je gamiming onda je 3600 i vise nego dovoljan

 

A ne znam. Planiram uzeti RX 5700 XT, a ako dodam 1000kn dobijem RTX 2070 Super, sto je isti drek, skoro. Osim RayTracking za development npr. I, ok, ima jos par stvari. Generalno je bolja graficka, ali ne treba mi to za 1000kn vise. Sljedeca koja bi mi se isplatila je 2080 super koja mi je preskupa.

 

ansha kaže...

3700X je 8/16 jezgreni cpu dok je 3600/3600X 6/12 cpu. U igrama razlike uglavnom nema, u workloadima gdje je cpu 100% opterecen, 3700X je ~30% brzi cpu...

 E to me zanima.

 

Jer znam da je za rad bolji, ali ne mogu tocno zamisliti koliko ce on meni biti korisniji, u praksi. 30% zvuci puno. Budem jos malo istrazio, pa vidio. Vise naginjem na 3600. Sad imam i5 2500k xD.

 

Hvala na odgovorima dudo3 , ansha i hahhaajaads .

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 17:06 (tigerija).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Za razliku u cijeni od B450 Gaming K4 do MSI Carbon B450 se kupi FiiO E10K za dedicirani zvuk. Doduse, nije MSI Carbon samo radi toga skuplja.

 a čemu onda neslaganje?

 

btw. taj uređaj kod nas košta 745 kuna, na amazonu 69 eura a da ne govorim da na ploči što si i sam primijetio postoje i druge stvari koje su kvalitetnije... imam osjećaj da vas par juzera sve želite dovesti u neku uravnilovku i da bilo što što odudara od toga nije vrijedno spomena, nisu svi ljudi ti, ljudi imaju drugačije potrebe i želje, čovjek koji je spreman potrošiti više i očekuje više od onoga što kupuje, zato predlažem da preispitaš svoj stav o preporukama i shvatiš što juzer u stvari želi ukoliko želiš biti koristan, što ni u kojem slučaju ne znači da sam ja koristan... samo primjećujem

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 17:45 (Louis Pluto).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice