AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.224
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...

"Kad narastes, mozda i ti budes kao i ibme74"

Ti si mu kao neki učenik vidim po stažu

Kolega, zašto si ogorčen..? Chillax

 

Imaš super proc! Žene žele biti s tobom, a muškarci biti kao ti.

 

Gejmaj i uživaj, ne tribaš se živcirati.

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hm i kaj sad,pa eto svi koji koriste R5 3600 kad gejmate fino isključit SMT i nema frke.

 

Kakve veze tu ima R5 3500X, pa nikakve osim eto ko hoče može ga bez frke i kupit ili naručit iz Kine.

 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=510&jumpto=5994566&sort=asc&view=flat


https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=510&jumpto=5993878&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 14:45 (rambox).
Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno da ima frke, zove se carina i pdv na robu narucenu van EU, tj. random kontroliranje robe iz Kine, vaspitaj se malo..

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jučer pokrenuo jedan stroj sa Msi tomahawk MAX, 3600 stock cooler, 2x8 Aegis rami. Od prvog stiskaja tipke za paljenje stroj radi ko urica...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Žene žele biti s tobom, a muškarci biti kao ti.

 ima tu još hrpa kombinacija, nemoj ograničavat kolegu u tako osjetljivom razvojnom stupnju 

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
metallic kaže...

Žene žele biti s tobom, a muškarci biti kao ti.

 ima tu još hrpa kombinacija, nemoj ograničavat kolegu u tako osjetljivom razvojnom stupnju 

 vidim ja da se vi znate družiti i bez mene, ajde živi mi bili i nije 3600x najvažnija stvar na svijetu

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...
picajzla0707 kaže...
metallic kaže...

Žene žele biti s tobom, a muškarci biti kao ti.

 ima tu još hrpa kombinacija, nemoj ograničavat kolegu u tako osjetljivom razvojnom stupnju 

 vidim ja da se vi znate družiti i bez mene, ajde živi mi bili i nije 3600x najvažnija stvar na svijetu

 

Da, trenutno je 3950x najvazniji

Freak Show Inc.
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...
picajzla0707 kaže...
metallic kaže...

Žene žele biti s tobom, a muškarci biti kao ti.

 ima tu još hrpa kombinacija, nemoj ograničavat kolegu u tako osjetljivom razvojnom stupnju 

 vidim ja da se vi znate družiti i bez mene, ajde živi mi bili i nije 3600x najvažnija stvar na svijetu

A znamo se druzit naravno, morali smo kad smo dugo tu vec... :) Evo nam sad tebe i 3600x.

Mi smo ti ekipa i prihvacamo sve ljude i procesore.

 

Friday dobro kaze, sad je najvazniji 3950x!

 

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...
ibme74 kaže...

Uzimaj ti sta hoces al ne nameci svoju glup izbor drugima sa glupavim postovima i pokusajima da opravdas trosak za nesto na cega si bacio pare, a to sto si njima preplatio "x" verziju jer gledas frekvencije procesora kao najbitniju stavku govori o tome koliko se razumijes u te stvari i samim time nisi kvalificiran dati nekome savjet 

 nisam ko ti stručan koji iz rukava odma izbaci cijenu računala, one konbinacije samo samo naivni kupuju

 

pa da, kad budeale ne znaju dati 500kn više za identični procesor ali sa oznakom "X" na kutiji, da mi je samo znati tko je tu naivan, oni ili ti kojem ADM uvali "iksaša"?  Ali nemoj se toliko srditi, pa dobio si Wraith Spire za tu nadoplatu, kud ćeš bolje?  

 

dudo3 kaže...

"Kad narastes, mozda i ti budes kao i ibme74"

Ti si mu kao neki učenik vidim po stažu

 

Jeste, on me zove "sensei", ako budeš dobar možda i tebe primim jednog dana u svoj "dojo" 

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Razlike izmedu 3600 i 3600x prvi put se spominju u 5 stoljecu prije krista u knjizi sun tzu; umijeće ratovanja.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pametan amd znaju oni da će jedan od pet kupaca past na brojkice i iksiće.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 18:53 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
dudo3 kaže...
ibme74 kaže...

Uzimaj ti sta hoces al ne nameci svoju glup izbor drugima sa glupavim postovima i pokusajima da opravdas trosak za nesto na cega si bacio pare, a to sto si njima preplatio "x" verziju jer gledas frekvencije procesora kao najbitniju stavku govori o tome koliko se razumijes u te stvari i samim time nisi kvalificiran dati nekome savjet 

 nisam ko ti stručan koji iz rukava odma izbaci cijenu računala, one konbinacije samo samo naivni kupuju

 

pa da, kad budeale ne znaju dati 500kn više za identični procesor ali sa oznakom "X" na kutiji, da mi je samo znati tko je tu naivan, oni ili ti kojem ADM uvali "iksaša"?  Ali nemoj se toliko srditi, pa dobio si Wraith Spire za tu nadoplatu, kud ćeš bolje?  

 

dudo3 kaže...

"Kad narastes, mozda i ti budes kao i ibme74"

Ti si mu kao neki učenik vidim po stažu

 

Jeste, on me zove "sensei", ako budeš dobar možda i tebe primim jednog dana u svoj "dojo" 

 1 * Procesor AMD Ryzen 5 3600
Sifra: 0400496 - 1.810,00 Kn

to je cijena proca kojeg nudiš u konfiguraciji i kako je on 500 kuna jeftiniji od moga ili misliš na nabavu net gdje se prodaju po 1500 kn

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...
ibme74 kaže...
dudo3 kaže...
ibme74 kaže...

Uzimaj ti sta hoces al ne nameci svoju glup izbor drugima sa glupavim postovima i pokusajima da opravdas trosak za nesto na cega si bacio pare, a to sto si njima preplatio "x" verziju jer gledas frekvencije procesora kao najbitniju stavku govori o tome koliko se razumijes u te stvari i samim time nisi kvalificiran dati nekome savjet 

 nisam ko ti stručan koji iz rukava odma izbaci cijenu računala, one konbinacije samo samo naivni kupuju

 

pa da, kad budeale ne znaju dati 500kn više za identični procesor ali sa oznakom "X" na kutiji, da mi je samo znati tko je tu naivan, oni ili ti kojem ADM uvali "iksaša"?  Ali nemoj se toliko srditi, pa dobio si Wraith Spire za tu nadoplatu, kud ćeš bolje?  

 

dudo3 kaže...

"Kad narastes, mozda i ti budes kao i ibme74"

Ti si mu kao neki učenik vidim po stažu

 

Jeste, on me zove "sensei", ako budeš dobar možda i tebe primim jednog dana u svoj "dojo" 

 1 * Procesor AMD Ryzen 5 3600
Sifra: 0400496 - 1.810,00 Kn

to je cijena proca kojeg nudiš u konfiguraciji i kako je on 500 kuna jeftiniji od moga ili misliš na nabavu net gdje se prodaju po 1500 kn

 

to je cijena za rate, keš je 1.629kn
i ne nudim JA ništa nego trgovina u kojoj slažem ponude

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 21:05 (ibme74).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hondo kaže...
d4rkd3atH kaže...

pozdrav,kupujem novi pc

 

vidim da ryzn konkurira u gamingu intelu,koji bi bio dobar ryzen,inace sam koristio i7 6700k i i7 4790k u tom rangu ili malo jace

 

 

naravno i preporuka maticne ploce,lp

 Ryzen 5 3600 

 

navedene procesore jede za doručak a cijena mu je trenutno super.

 Kupljen je r5 3600x jos prije 2 tjedna,hvala inace

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
d4rkd3atH kaže...

 Kupljen je r5 3600x jos prije 2 tjedna,hvala inace

 

koliko si platio?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
d4rkd3atH kaže...

 Kupljen je r5 3600x jos prije 2 tjedna,hvala inace

 

koliko si platio?

 1850kn adm

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

znači i ti nadoplatio za Wraith Spire 350kn? 

klik

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

znači i ti nadoplatio za Wraith Spire 350kn? 

klik

 Ni ne koristim taj wraith spire,razlika je bila u 200kn i bzv sam uzeo odmah 3600x

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
d4rkd3atH kaže...

 Ni ne koristim taj wraith spire,razlika je bila u 200kn i bzv sam uzeo odmah 3600x

 

Ma to je bila sala jer 3600 i 3600x su identični procesori, mislim nećeš propasti za tih 350kn ali bacio si lovu u vjetar jer tipovi kao ovaj gore daju "savjete", lik je novi Gorstak na forumu 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 0:39 (ibme74).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisu bas identicni, bar ne svi primjerci. Evo ja sam sretni dobitnik loseg 3600 koji boosta maksimalno do 4225, i to na jednoj jezgri, i tamo vec lupa u "hard" voltage limit od 1.5, i zato nejde vise gore sto god radio. 3600x svaki ide do 4400, tak da nije bas istina da svaki 3600 bez problema ide do istih boostova kao 3600x.

 

Naravno razlika je vrlo mala i sigurno nije vrijedna nekoliko stotina kuna, al isto tak nije istina da je potpuno ista stvar i da samo platis skuplji cooler. Istina je, kao i uvijek, negdje u sredini :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
7 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako daje iste rezultate (a daje) onda je ista stvar.

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo jos jedna potvrda za one koji istrazuju, k4+3600+geil radi od prve bez greske 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Ako daje iste rezultate (a daje) onda je ista stvar.

Ovo je nesto novo, takt dakle nema utjecaja na performanse? Senzacionalno otkrice profesore!

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Ako daje iste rezultate (a daje) onda je ista stvar.

 Ne daje ISTE rezultate ako jedan boosta do 4.2 a drugi do 4.4. Rezultati su blizu, ali nisu ISTI. Pa onda ostaje kupcu na volju dal ce ustediti parsto kn i kupiti 3600 (i riskirati da ne moze boostati iznad 4.2 - iako vecina cipova moze vjerojatno), ili ce uloziti vise i uzeti X koji sigurno boosta do 4.4. IMHO, ovisi o cijeni, ~100 kn vise bih dao za X, ali 300+ nikako. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
ibme74 kaže...

Ako daje iste rezultate (a daje) onda je ista stvar.

Ovo je nesto novo, takt dakle nema utjecaja na performanse? Senzacionalno otkrice profesore!

 

Daj nebudi smijesan, ajde kad si vec takav genijalac napisi kolike su razlike u perfromansama

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
ansha kaže...
ibme74 kaže...

Ako daje iste rezultate (a daje) onda je ista stvar.

Ovo je nesto novo, takt dakle nema utjecaja na performanse? Senzacionalno otkrice profesore!

 

Daj nebudi smijesan, ajde kad si vec takav genijalac napisi kolike su razlike u perfromansama

Sad vec spominjes razliku u performansama a napisao si da su rezultati ISTI? 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

jbt što voliš kakat i cjepidlačit, pa hajde napiši kolika će biti razlika zbog tih 200MHz? Hvataš se za riječi a ne poantu onoga što govorim, evo ti ta dva procesora sa 200mhz razlike u base i boost clocku (slike dolje), jel to nije isti k? Je, ne kužim šta se praviš grbav kad znaš šta sam htio reći.

Before going into in-depth testing though, here's a quick run down in regards to how these two CPUs compare on paper. The Ryzen 5 3600 comes clocked at 3.6 GHz for the base and 4.2 GHz for the boost, the 3600X runs 200 MHz faster at 3.8 GHz and 4.4 GHz

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 15:19 (ibme74).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

jbt što voliš kakat i cjepidlačit, pa hajde napiši kolika će biti razlika zbog tih 200MHz? Hvataš se za riječi a ne poantu onoga što govorim, evo ti ta dva procesora sa 200mhz razlike u base i boost clocku (slike dolje), jel to nije isti k? Je, ne kužim šta se praviš grbav kad znaš šta sam htio reći.

Before going into in-depth testing though, here's a quick run down in regards to how these two CPUs compare on paper. The Ryzen 5 3600 comes clocked at 3.6 GHz for the base and 4.2 GHz for the boost, the 3600X runs 200 MHz faster at 3.8 GHz and 4.4 GHz

 Nisu svima igre mjerilo performansi ali slazem se da razlika od 200MHz je neznatna u vecini real life situacija. Isto kao kad netko pocne da kuka kako mu RAM radi na 3000MHz umjesto 3200MHz. 

Oba procesora su vrhunska, ne moze se pogrijesiti ni sa jednim, netko tko ne zeli ceprkati po OC-u i taktovima ce dati 40-ak eura vise za x verziju i to je to ukoliko zeli "bolje" performanse. 

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav, 

novi sam na Ryzenu i opčenito na DDR4 platformi..

Nabavio sam RAM, CPU i sada mi se javila dilema oko MBO, pa sam se odlucio javiti ovdje sigurno ljudi imaju više iskustva nego ja. 
RAM koji imam je HyperX Predator 16GB 3200Mhz CL16
CPU koji cu privremeno koristiti je R5 1400 (dok ne skupim novac za 2600/2700/3600)

Što se tiče matične ploce u izboru imam Asus Crosshair Hero VI, MSI X470 Pro Carbon i Asus X470 TUF Plus Gaming. Hero VI i MSI mogu nabavit po istoj cijeni a TUF bi me došla 200kn manje.. 
Htio bi čuti vaše mišljenje/iskustva/savjete što od ovoga uzet jer sam sam vrlo neodlučan. Kod matične mi je bitno da ima dobar OC potencijal (ali nije presudno), kolko tolko dobru audio sekciju te mi je bitno da nemam problema kod prelaska na 3rd gen Ryzen. 

Unaprijed se zahvaljujem na pomoci. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ch vi bih ja na tvom mjestu.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice