AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.086.960
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Sto se tice hw unboxed, zbog cega se testiraju te igre koje nitko ne igra (osim BFa), vjerovatno su optimizirane da iskoriste max od procesora ali moraju se malo osvrtit na popularne igre poput PUBGa/CODa/Rusta/Rainbowa i sl.. i to ne na najvecim postavkama nego i najmanjim...

 Baš tak.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ali kak je isto, kak znas da ce se clockat jednako dobro kao R5 2600 koji prosjecno ide na 4.1Ghz ? Stock je isti valjda, nebitno, ali overclocked je pod upitnikom?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ali kak je isto, kak znas da ce se clockat jednako dobro kao R5 2600 koji prosjecno ide na 4.1Ghz ? Stock je isti valjda, nebitno, ali overclocked je pod upitnikom?

Kolko gledam na redditu, neki i sa losim cipom u AFu su navukli do 4.05 ispod 1.4v dok neki sa zlatnim primjerkom idu ispod 1.4v na 4.2ghz

8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za gamera koji ne ganja 144fps lock mislim da trenutno jednostavno nema pametnijeg izbora od 1600AF.. pa hbt za cijenu jednog 9400f uzmeš 1600AF i solidnu B450 ploču na koju se kasnije po potrebi bez problema ubaci 3700x ili nešto iz nadolazeće 4xxx serije.

Jedino što će možda poremetit malo račune AMD-u će biti nove i5ice s HT-om koje bi mogle(čitaj: trebale) bit dosta jeftine a u igrama parirati R5 3600, ovisno o naslovu negdje i malo bolje.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...

Za gamera koji ne ganja 144fps lock mislim da trenutno jednostavno nema pametnijeg izbora od 1600AF.. .

 Mozes i sa AFom ganjat 144 fpsa (koju god igru, pubg, bf5, rainbowa, z1 i sl...). Ja sam na obicnom R5 1600 pa opet vecinu igara igram ili na 144 ili blizu :) Doduse ja ne igram na nativnoj rezoluciji (kao i vecina) nego manja reza (u vecini igara 1728x1080, u nekima 1440x1080) + low postavke...

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 21:48 (hahhaajaads).
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...

Jedino što će možda poremetit malo račune AMD-u će biti nove i5ice s HT-om koje bi mogle(čitaj: trebale) bit dosta jeftine a u igrama parirati R5 3600, ovisno o naslovu negdje i malo bolje.

 

šta im vrijedi kad će sigurno te i5 "K" kostati barem 2.000kn + obaveznoi cooler + nadoplata za otključanu ploču, a r5 3600 s vremenom moze biti samo jeftiniji.

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

šta im vrijedi kad će sigurno te i5 "K" kostati barem 2.000kn + obaveznoi cooler + nadoplata za otključanu ploču, a r5 3600 s vremenom moze biti samo jeftiniji.

Ciljao sam na neki jeftini lockani i5 kao zamjena za 9400f, recimo da i5-10400 (6C12T @4GHz) košta oko 1300kn, to bi bio čisto solidan deal za igranje, za intelove pojmove. U tom slučaju bi se dosta ljudi ipak prije odlučilo za takav i5 nego za R5 3600.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...
 recimo da i5-10400 (6C12T @4GHz) košta oko 1300kn

 Samo sanjaj 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Kaby kaže...
 recimo da i5-10400 (6C12T @4GHz) košta oko 1300kn

 Samo sanjaj 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Misliš loše vijesti za kupce koji će dovesti do nekonkurentnosti.

 

Intel ruši rekorde na općem tržištu, AMD desktop best buy procovi su im kao Ivi Todorić votrex vibracije na krstarenju Ane Bučević.

 

Grafovi kako je Intel na "nekim" koljenima samo malouman fanboy može popušit.

 

Da im je sila, vjerujem da bi se više posvetili ovome segmentu.

 svakako da su loše vijesti za kupce, no baš da se nisu posvetili ovome jer im "nije sila" je bedasto za reć obzirom na lovu koja se tu vrti - i ne, to što su i dalje ukupno u plusu ne znači da uprava ne skače po kičmi desktop-cpu odjelu i da u tom odjelu nisu pod punim pritiskom 

 

naravno da nisu na koljenima, preveliki su da ih se sruši na koljena u par godina nenadane konkurentnosti amd-a

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mozda bude tu oko 1500kn, i3 10100 se spominje oko 120e, i3 10300k bude iznad 150-170e to je vec oko 1100-1200kn a ako i5 10400 daju za 200-300kn vise poznavajuci intel tesko ali ako biti ce vjv. 1500-1600kn vani dok nasi nabiju pdv bit ce oko 1800kn kod nas to ti skoro dode na 2000kn a 3600 se bude prodavao za cijenu siki-riki kiki-riki (90e).Tako da na kraju radije kupis MBO za tih 110e vise nego samo CPU...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
fromcelltohell kaže...

Imam novi komp i zbilja sam sretan zbog toga, al' mi zadaje probleme sa zvukom.

Znači, kad slušam glazbu ili zvuk u nekoj igri počne onako trokirati, ne znam kako bih to opisao. Kao da na momente počne freezati komp.

I to me izluđuje, najradije bih ga kroz prozor bacio u 3pm!

 

CPU: AMD Ryzen R5 2600 Stock
Cooler: Stock
MBO: Gigabyte B450 Aorus Elite
GPU: ASUS RX 580 Dual 4 GB GDDR5
RAM: GSkill 8 Gb DDR4 3000 MHz
PSU: Fortron 500W 80+
SSD: Kingston A400 240 GB
HDD: WD Green 2TB
CASE: Antec NX220

 

CPU je na stock postavkama, ne ide u loadu iznad 1.3V kad podigne sve jezgre na 3.9 GHz.

(moram napomenuti da nema pregrijavanja procesora ni u full loadu pod stock coolerom, pratio sam i sve je uredno)

RAM je na XMP profile 1, znači 3000 MHz pri 1.35V

Instalirani svi driveri

 

Da li se je netko od Vas susreo sa istim/sličnim problemom i što mi je činiti da to otklonim?

 

Unaprijed zahvaljujem.

 Ploca... Te aorusice su poznate da im voli crkavat audio, ak se isto sjeca sto sam pricao prije par mjeseci

 

Edit: moguce da nije, ali kad vidim b450 aorus i problemi sa zvukom odma posumnjam

 

Evo, prošlo je dosta vremena od inicijalnog posta.

 

Podosta vremena mi je trebalo i da doskočim narečenom problemu no sad sam definitivno isti otklonio.

 

Pa da podjelim ovdje što je ustvari bio uzrok svemu.

 

Nije ploča ništa kriva, Bogu hvala sve uredno radi.

 

Problem je bio s latencijama na PCI utoru na MBO a u kojem je Asus PCE-N10 11n Wireless LAN PCI-E adapter.

 

Već sam mislio slati MBO na reklamaciju, no uspio sam nekako pronaći program 

 

https://www.resplendence.com/latencymon

 

koji mi je sugerirao da latencije na tom PCI utoru divljaju i da je problem vjerojatno u driveru za istu karticu.

 

Znači, driver za Windows 10 x64 sam deinstalirao i instalirao driver za Windows 8.

 

Nakon toga je system proradio, nema više audio stutteringa.

 

Eto, možda bude od koristi nekome ako se suoči sa istim/sličnim problemom.

 

 

Tigar Krezumica
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

kada dolaze novi Ryzeni u laptope na tržište?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dar01 kaže...

kada dolaze novi Ryzeni u laptope na tržište?

 

U sljedećih mjesec-dva.

 

"AMD says that the first AMD Ryzen 4000 series laptops will arrive from

 Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, and other companies starting in Q1 2020."

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ali će i dalje biti bazirani na Zen2, za razliku od novih desktopa koji će biti Zen3.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kolika je razlika izmedju R7 1700 i R5 2600 otprilike?

1700 mogu uzeti za 1000kn, 2600 za 800. Oba polovna. Dal vrijedi dodati tih 200?
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako za igre uzmi 2600...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
harden kaže...
Kolika je razlika izmedju R7 1700 i R5 2600 otprilike?

1700 mogu uzeti za 1000kn, 2600 za 800. Oba polovna. Dal vrijedi dodati tih 200?

 

uzmes novi r5 1600 koji ima oznaku AF u šifri za 750kn, to ti je zapravo r5 2600 pod r5 1600 imenom

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 14:42 (ibme74).
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

@ibme74 Iz BiH sam, koliko sam gledao taj AF nema nigdje kod nas, i da ima sumnjam da bi bio ispod 800kn tj 200km.

 

 

MGloc opcenito za overall upotrebu, i igre i multitasking, radim kao web developer.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 14:48 (harden).
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
harden kaže...

@ibme74 Iz BiH sam, koliko sam gledao taj AF nema nigdje kod nas, i da ima sumnjam da bi bio ispod 800kn tj 200km.

 

 

MGloc opcenito za overall upotrebu, i igre i multitasking, radim kao web developer.

 

 Pa ako je i za posao onda r5 3600, bolji od oba navedena u svim segmentima.

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
harden kaže...

@ibme74 Iz BiH sam, koliko sam gledao taj AF nema nigdje kod nas, i da ima sumnjam da bi bio ispod 800kn tj 200km.

 

 

MGloc opcenito za overall upotrebu, i igre i multitasking, radim kao web developer.

 

 Pa ako je i za posao onda r5 3600, bolji od oba navedena u svim segmentima.

 Jest ali mi je i duplo skuplji od ova dva, mozda sam pored ovoga da radim trebao napisati i da sam student jos uvijek. Zato i biram izmedju ova dva polovna, prodat cu 2200g i dodati za neki od tih.

11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel imas ti grafu u tom racunalu? Znas da ta dva CPU-a nemaju integriranu grafu kao 2200g? 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Jel imas ti grafu u tom racunalu? Znas da ta dva CPU-a nemaju integriranu grafu kao 2200g? 

 

Ali dva su pa onda jedan moze raditi umjesto graficke?

Freak Show Inc.
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Jel imas ti grafu u tom racunalu? Znas da ta dva CPU-a nemaju integriranu grafu kao 2200g? 

 Da, RX580 8GB.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzmi za pocetak 1600AF mora imat oznaku u nazivu , ukoliko nema uzmi 2600 preporodit ces se svejedno jer je 2200g katastrofalan.Kada zafali jezgri uzmes kasnije 3700/4700 i tjeraj dalje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
harden kaže...
Kolika je razlika izmedju R7 1700 i R5 2600 otprilike?

1700 mogu uzeti za 1000kn, 2600 za 800. Oba polovna. Dal vrijedi dodati tih 200?

 Ja imam 1700 i definitivno sam prezadovoljan sa njim jer multitaskam dosta. Graficke su nam tu negdje i sto se tice igranja neces imati problema. Ukoliko se dosta prebacujes izmedju aplikacija idi na 1700 (doduse zavisi kakve aplikacije koristis).

Jedina mana je ta sto ce ti 1700 imati malo losiji memory kontroler ali vecina ljudi nema problema sa vecinom RAM-a. 

U principu tu su negdje s tim da bih ja uvijek izabrao jezgru vise. 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dr. Vicko kaže...
harden kaže...
Kolika je razlika izmedju R7 1700 i R5 2600 otprilike?

1700 mogu uzeti za 1000kn, 2600 za 800. Oba polovna. Dal vrijedi dodati tih 200?

 Ja imam 1700 i definitivno sam prezadovoljan sa njim jer multitaskam dosta. Graficke su nam tu negdje i sto se tice igranja neces imati problema. Ukoliko se dosta prebacujes izmedju aplikacija idi na 1700 (doduse zavisi kakve aplikacije koristis).

Jedina mana je ta sto ce ti 1700 imati malo losiji memory kontroler ali vecina ljudi nema problema sa vecinom RAM-a. 

U principu tu su negdje s tim da bih ja uvijek izabrao jezgru vise. 

Da bez razmišljanja, ako je jeftino a je i ako ti zapravo i treba posebna grafa itd.

 

Eto kaj se radi sa viškom CPU jezgri, a inače ovakvih realnih ili vrlo konkretnih testova na Jubitu ima vrlo malo.S obzirom kolko košta ovakav Tredripaner, niti ne moš očekivat da svaki Jubitu lajbek ima ovakav proc za gejming itd.

 

 

Za kraj, kaj se tiče Američkog ili Engliš Amazona pala je cijena R5 3600 na 180$ ili 170 funtaša.

 

https://www.amazon.com/AMD-Ryzen-3600-12-Thread-Processor/dp/B07STGGQ18/ref=zg_bs_229189_1?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=X2FZNMRECMK2QZW5SVCD

 

https://www.amazon.co.uk/AMD-Ryzen-3600-Processor-Cache/dp/B07STGGQ18

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 21:47 (rambox).
11 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo jos malo 1600 AF, ovdje u kombinaciji sa GTX1650 Super.

 

P.S. ivakva konfa se kod nas sastavi za cca 4.5k kuna

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

da li je ok za 3.9 all cores 1.2v za ryzen 7 2700,uzo sam asus b450m-k jeftilen ploču ,odvrtio 5 minuta aida64 stability nije išlo preko 67c stock hladnjak

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...

da li je ok za 3.9 all cores 1.2v za ryzen 7 2700,uzo sam asus b450m-k jeftilen ploču ,odvrtio 5 minuta aida64 stability nije išlo preko 67c stock hladnjak

 Prst u uvo!

Sve Vas Volim
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice