AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.079.249
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...

da li je ok za 3.9 all cores 1.2v za ryzen 7 2700,uzo sam asus b450m-k jeftilen ploču ,odvrtio 5 minuta aida64 stability nije išlo preko 67c stock hladnjak

 Nije ti to garancija stabilnosti, pre malo je to vremenski za test stabilnosti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...

da li je ok za 3.9 all cores 1.2v za ryzen 7 2700,uzo sam asus b450m-k jeftilen ploču ,odvrtio 5 minuta aida64 stability nije išlo preko 67c stock hladnjak

 Jeste ok ako test budes vrtio barem 6 sati. Uz jos 6 sati Prime-a 95. Jos toliko OCCT. :) Jos toliko...

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 5 2600

Gigabyte B450M

Balistix sport 8+8gm 3000Mhz

RX 570 Armor 8GB

 

Svako malo je PC zamrzavao i morao sam ga resetovati. Bios je bio naštima na XMP profil1 3000Mhz. Problem zamrzavanja računara sam riješio tako što sma RAM podesio na 2999Mhz. Veoam čudno, ali radi...

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Blazebum kaže...

Ryzen 5 2600

Gigabyte B450M

Balistix sport 8+8gm 3000Mhz

RX 570 Armor 8GB

 

Svako malo je PC zamrzavao i morao sam ga resetovati. Bios je bio naštima na XMP profil1 3000Mhz. Problem zamrzavanja računara sam riješio tako što sma RAM podesio na 2999Mhz. Veoam čudno, ali radi...

Kako si to molim te smanjio takt za 1mhz?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Blazebum kaže...

Ryzen 5 2600

Gigabyte B450M

Balistix sport 8+8gm 3000Mhz

RX 570 Armor 8GB

 

Svako malo je PC zamrzavao i morao sam ga resetovati. Bios je bio naštima na XMP profil1 3000Mhz. Problem zamrzavanja računara sam riješio tako što sma RAM podesio na 2999Mhz. Veoam čudno, ali radi...

Kako si to molim te smanjio takt za 1mhz?

 Možda je kolega krivo napisao a postavio takt RAM-a na 2933 MHz?

Tigar Krezumica
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Yes yes

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Blazebum kaže...

Ryzen 5 2600

Gigabyte B450M

Balistix sport 8+8gm 3000Mhz

RX 570 Armor 8GB

 

Svako malo je PC zamrzavao i morao sam ga resetovati. Bios je bio naštima na XMP profil1 3000Mhz. Problem zamrzavanja računara sam riješio tako što sma RAM podesio na 2999Mhz. Veoam čudno, ali radi...

 

ansha kaže...

Kako si to molim te smanjio takt za 1mhz?

 

Prije bih rekao da je stavio na 2933 hehe

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Kako si to molim te smanjio takt za 1mhz?

 Nema šta Ryzen ne može!

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Blazebum jesi podesio DRAM voltage na napon koji piše na kutiji od rama? Npr. 3000MHz 15-16-16-34 1.35V

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2020 7:22 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako ne staviš 2 tjedna occt i aidu pokrenutu skupa proc ti nije stabilan. Stabilan klok jedino ako forumski intel guru odobri. Inace ništ..  a i ak ti nestane struje moraš ponovo pokrenut jer se ne računa...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
19 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Blazebum jesi podesio DRAM voltage na napon koji piše na kutiji od rama? Npr. 3000MHz 15-16-16-34 1.35V

Napisao je da je load-ao XMP profil...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Ako ne staviš 2 tjedna occt i aidu pokrenutu skupa proc ti nije stabilan. Stabilan klok jedino ako forumski intel guru odobri. Inace ništ..  a i ak ti nestane struje moraš ponovo pokrenut jer se ne računa...

Krivo, proc nikad nije stabilan.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na mojoj ploči (asrock b450m pro4) je napon ostao na 1.2V. Samo su se brzina i tajminzi promijenili.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Na mojoj ploči (asrock b450m pro4) je napon ostao na 1.2V. Samo su se brzina i tajminzi promijenili.

Boze oslobodi... To kad debil pravi bios...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pozz ekipa evo da javim da notebooksbilliger.de spustio ryzen 5 3600 na 185€ i jos imaju akciju na sve Artikle 20% ako se Plati sa master cardom tako da r5 3600 dogje 168€.Kod je:NBBMASTERCARD2020.
Juce ujutro narucio croshair 7 hero I r5 3600 danas stiglo(minhen).
Lep dan zelim svima
Moj PC  
15 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Notebooksbilliger.de nažalost ne dostavlja u HR čak niti preko Mailboxde, ali hvala na informacijama i uživaj u konfi.

 

EDIT: doduše Cyberport.de dostavlja preko Mailboxde, a Caseking dostavlja i regularno u HR. Vidim da su kod njih cijene isto 185 eura. Dućani kao Caseking, koji šalju direkt u HR, preračunaju cijene s hrv. PDV-om pa onda ispadne nešto više, ali opet dobra ponuda u kombinaciji s možda još nečim iz Njemačke..

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6642291_-ryzen-5-3600-box-amd.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2020 0:10 (The_Fichek).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

  

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 16:50 (ibme74).
Moj PC  
19 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kupujem Ryzen 1600 AF pa ne znam koji RAM da uzmem, izbor mi je između ova dva:

Patriot Viper4

G.Skill Aegis

 

Patriot ima malo niže latencije, ali ne mogu naći previše informacija o tom modelu za Ryzene, pa ako netko ima kakav savjet bio bi zahvalan.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

patriot naravno

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rocker55555 kaže...

Kupujem Ryzen 1600 AF pa ne znam koji RAM da uzmem, izbor mi je između ova dva:

Patriot Viper4

G.Skill Aegis

 

Patriot ima malo niže latencije, ali ne mogu naći previše informacija o tom modelu za Ryzene, pa ako netko ima kakav savjet bio bi zahvalan.

 Niti jedne, pogotovo taj viper koji zna dosta problema davat ryzenima.

 

Uzmi 2x8 Crucial Ballistix Sport 3000 cl 15 ili 3200 cl 16

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
rocker55555 kaže...

Kupujem Ryzen 1600 AF pa ne znam koji RAM da uzmem, izbor mi je između ova dva:

Patriot Viper4

G.Skill Aegis

 

Patriot ima malo niže latencije, ali ne mogu naći previše informacija o tom modelu za Ryzene, pa ako netko ima kakav savjet bio bi zahvalan.

 Niti jedne, pogotovo taj viper koji zna dosta problema davat ryzenima.

 

Uzmi 2x8 Crucial Ballistix Sport 3000 cl 15 ili 3200 cl 16

 

Bas sam nedavno pitao u trg kada sam uzimao nove komponente vezano za Patriot i Ryzen, problem prave Elite i Signature, s Viperom nisu imali problema.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 

Bas sam nedavno pitao u trg kada sam uzimao nove komponente vezano za Patriot i Ryzen, problem prave Elite i Signature, s Viperom nisu imali problema.

 My bad da, radi se o Elite verziji Vipera, ovaj obican je dobar... btw, kad ti stize maticna  

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
ibme74 kaže...

 

Bas sam nedavno pitao u trg kada sam uzimao nove komponente vezano za Patriot i Ryzen, problem prave Elite i Signature, s Viperom nisu imali problema.

 My bad da, radi se o Elite verziji Vipera, ovaj obican je dobar... btw, kad ti stize maticna  

 

nadao sam se danas ali u ponedjeljak :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mogu osobno potvrdit da Viper4 Blackout radi bez problema, 2x8 i 4x8.
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj Patriot Viper Steel je od nekog random proizvodaca Nanya o kojem nema nikakvih informacija, pa stoga ni Ryzen DRAM Kalkulator nije od koristi. Bez dosta igranja nije htio raditi cak ni na XMP profilu.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

Moj Patriot Viper Steel je od nekog random proizvodaca Nanya o kojem nema nikakvih informacija, pa stoga ni Ryzen DRAM Kalkulator nije od koristi. Bez dosta igranja nije htio raditi cak ni na XMP profilu.

 Nanya nije "random" proizvođač, samo nisu razvikani kao Micron,Samsung i Hynix...

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 7:26 (NoDe31).
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...
Minneyar kaže...

Moj Patriot Viper Steel je od nekog random proizvodaca Nanya o kojem nema nikakvih informacija, pa stoga ni Ryzen DRAM Kalkulator nije od koristi. Bez dosta igranja nije htio raditi cak ni na XMP profilu.

 Nanya nije "random" proizvođač, samo nisu razvikani kao Micron,Samsung i Hynix...

 Hvala na konstruktivnom doprinosu - cinjenica je da je proizvodac za kojeg gotovo nitko nikad nije cuo, i o cijim proizvodima ne mozes naci nikakve informacije. Odnosno moras se igrati sa onih 50 parametara u BIOSu bez ikakvog vodica ili pomoci... pa eto, ko voli nek izvoli..

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

 Hvala na konstruktivnom doprinosu - cinjenica je da je proizvodac za kojeg gotovo nitko nikad nije cuo

 

Starija ekipa je itekako upoznata sa njima

Freak Show Inc.
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

 Hvala na konstruktivnom doprinosu - cinjenica je da je proizvodac za kojeg gotovo nitko nikad nije cuo, i o cijim proizvodima ne mozes naci nikakve informacije. Odnosno moras se igrati sa onih 50 parametara u BIOSu bez ikakvog vodica ili pomoci... pa eto, ko voli nek izvoli..

 To što TI nisi sposoban naći info ne znači da nitko drugi ne zna za Nanyu... 

Evo ti njihova službena stranica di možeš naći specifikacije njihovih čipova:

 

https://www.nanya.com/en/Product/List/450/2264

 

Reddit:

 

KLIK

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 17:18 (NoDe31).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I moj je Nanya ukljucio sam xpg profil u Bios-u , na pocetku mi nije htio sacuvat profil pa sam stavio zadnji bios i kreirao profil sa 3000mhz cl16...Cpu trenutno drzim clockan na 4000mhz u ryzen masteru na 1.225V , ako stavim default u igrama se varira na oko 3975mhz.U pubg u menu se cak kloka i na 4100mhz ali voltaze su na starom biosu isle na 1,45v a na novom cak 1,75v pa nisam siguran koliko je to ok naravno ne konstantan napon vec varirajuci sa 1,35v avg...

Probao sve moguce high performance , ryzen balanced , minimum-max processor state...Trenutno je stock kuhler na njemu pa dok stavim pure rock budem se poigrao mozda na 4,2ghz a cak nema ni potrebe jer sam zadovoljan kako se pubg vrti 144hz 1080p.

A ima nekakav turbo mode od gigabyte to sam pokusao isto cpu na 3,8ghz a voltaza ne prelazi 1,100V.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice