AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.084.281
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
The_Fichek kaže...

Kod mene je na 1.15V, isto auto. Pametna je to ploca, nece overvoltat. Inace ne kuzim zasto bi random isao snizit SOC napon i zasto te uopce muci, ako radi. Taj napon je ionako bitan kod proceva s integriranom grafickom, a za ostale Ryzene je preporuceno da bude izmedju 1 i 1.1V, tj. da ga se ne dira ili da ga se stavi na 1.1V kod ploca koje imaju problema.

 

Ma ja sam bolestan za undervoltanjem...

 

Uglavnom - jutros flashnuo novi BIOS.

Dobro - Boot bios time se smanjio sa 20.5 na 13.2

Lose - Ryzen master ne zeli vise ukljuciti Eco mode. Kad ga postavim i restartan bude i dalje odabran ali pod OC mode pise "default". I po drugim parametrima vidim da nije zapravo u Eco modu. Kad enableam Eco mode u BIOS-u onda se "pravi" da je u Eco modu ali zapravo je samo takt spusten za 100 MHz i nista drugo (vidim po CB skoru da nije to to). Isprobavao sam sve moguce kombinacije u BIOS-u ali jednostavno ni jedna ne funkcionira. Ili forsira PBO ili forsira Eco mode koji to uopce nije. Kad odem na OC opcije u biosu i odaberem Decline (na onom upozorenju) onda mi se cini da PBO i Auto overclock funkcioniraju kroz Ryzen master ali Eco mode oept ne funkcionira. Bas me to sad jebe...

 stas i dirao da samnjis boot time? po windowsu ili nesto drugo?

meni je 15 vjerojatno radi razer synapse 2 i 3 uz to je i msi aftb tu

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hanteed kaže...

 stas i dirao da samnjis boot time? po windowsu ili nesto drugo?

meni je 15 vjerojatno radi razer synapse 2 i 3 uz to je i msi aftb tu

 

Ma ne nego sto uvijek flasham cim ima novi BIOS. Za bilo sta. Mora se

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Može mala pomoć  uzimao bi novu MBO GIGABYTE B450 AORUS ELITE i koji bi cpu bolje pasao Ryzen 7 2700 BOX ili Ryzen 5 3600 BOX za normalne igrice i sve po malo na sadašnjem monitoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 3600 bez razmišljanja.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
55pero kaže...

Može mala pomoć  uzimao bi novu MBO GIGABYTE B450 AORUS ELITE i koji bi cpu bolje pasao Ryzen 7 2700 BOX ili Ryzen 5 3600 BOX za normalne igrice i sve po malo na sadašnjem monitoru.

 Imas ga za 1400kn trenutno u Ekupi na akciji cijeli dan, znaci do ponoci: https://www.ekupi.hr/Procesor-AMD-Ryzen-5-3600-1423190.aspx

11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Planiram dalje na AMD Ryzen 5 3600.

 

Zanima me, pošto je ploča B450 - meni taman - da li baš kod kupnje RAM-a moram gledati "for AMD" ili?

Vidjeh na nekoliko njih - Links, HGSPOT - da imaju proizvode označene baš za AMD.

 

Ne mislim ništa clock-at, već za svakodnevnu upotrebu.

Jel može "normalan" DDR4 RAM tipa HyperX? Hoće li to raditi?

Jel to "for AMD" samo marketinški trik - jer cijena im podosta različita.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fritexvz kaže...

Planiram dalje na AMD Ryzen 5 3600.

 

Zanima me, pošto je ploča B450 - meni taman - da li baš kod kupnje RAM-a moram gledati "for AMD" ili?

Vidjeh na nekoliko njih - Links, HGSPOT - da imaju proizvode označene baš za AMD.

 

Ne mislim ništa clock-at, već za svakodnevnu upotrebu.

Jel može "normalan" DDR4 RAM tipa HyperX? Hoće li to raditi?

Jel to "for AMD" samo marketinški trik - jer cijena im podosta različita.

 

Hvala!

 

Ma gluposti. Ja sam uzeo memoriju na kojoj pise "for Intel" i radi XMP out of the box bez ikakve greske

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne trebaju ti "for AMD" RAMi, to je marketing. Istrazi QVL listu maticne koju mislis kupiti da znas hoce li RAMi raditi. Gledaj da lista ima slicne serijske brojeve (proizvodjac-frekvencija-latencije) kao RAMi koji te interesiraju.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fritexvz kaže...

Planiram dalje na AMD Ryzen 5 3600.

 

Zanima me, pošto je ploča B450 - meni taman - da li baš kod kupnje RAM-a moram gledati "for AMD" ili?

Vidjeh na nekoliko njih - Links, HGSPOT - da imaju proizvode označene baš za AMD.

 

Ne mislim ništa clock-at, već za svakodnevnu upotrebu.

Jel može "normalan" DDR4 RAM tipa HyperX? Hoće li to raditi?

Jel to "for AMD" samo marketinški trik - jer cijena im podosta različita.

 

Hvala!

 

Ja sam, takođe za Ryzen 5 3600 / B450, uzeo RAM koji je brendiran za Intel procesore (na kutiji piše da podržava Intel, a AMD se nigdje ne spominje) i radi mi bez problema. Xmp profil sam aktivirao iz prve, radi na 3200 kao sto je i deklariran.

 

(ovaj RAM):

https://www.corsair.com/eu/en/Categories/Products/Memory/VENGEANCE-LPX/p/CMK16GX4M2B3200C16

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fritexvz kaže...

Planiram dalje na AMD Ryzen 5 3600.

 

Zanima me, pošto je ploča B450 - meni taman - da li baš kod kupnje RAM-a moram gledati "for AMD" ili?

Vidjeh na nekoliko njih - Links, HGSPOT - da imaju proizvode označene baš za AMD.

 

Ne mislim ništa clock-at, već za svakodnevnu upotrebu.

Jel može "normalan" DDR4 RAM tipa HyperX? Hoće li to raditi?

Jel to "for AMD" samo marketinški trik - jer cijena im podosta različita.

 

Hvala!

 u linksu je bas ispred mene lik se dosao zaliti da mu ne radi neki ram na nekoj b450.. zamijenio ga za taj na kojem pise amd. nisam mogao vidjeti koji je tocno bio u pitanju, ni koja je ploca u pitanju.

kasnije pričam s djelatnikom tamo, kaze 90% od ponude ce radit bez problema, ali ima nekih koji nece radit bez problema, pa preporučuju te s oznakom jer su provjereni a imali su dosta prigovora..

a koliko sam vidio ti s amd oznakom su i jeftiniji, ili su bili kad sam ja uzimao

 

edit: vidim da frustrirani fichek jos nije napunio 13 godina i dalje ne zna sto je to floppy, pa lupa td cim me vidi hahah

a cak nisam ni napisao svoje mišljenje nego prenosim što se dogodilo u trgovini ispred mene i što mi je djelatnik rekao.. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 10:33 (digitall).
13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Molim preporuku maticne za 3700x. Trenutno razmisljam o Aorus Pro x570. Prihvatljva cijena je od 1000 do 2500kn.

0 Aorus Pro x570
2 Aorus Elite x570
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
warezboy kaže...

Molim preporuku maticne za 3700x. Trenutno razmisljam o Aorus Pro x570. Prihvatljva cijena je od 1000 do 2500kn.

Uzmi jeftiniju ako ima sve što je tebi potrebno.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Razmisljao sam o tome ali gledam da je "future proof", tj. da nakon godinu dvije mogu promijenit procesor. :D

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

sve sadasnje ploce ce podrzavati jos iducu generaciju Ryzena.

ako mislis kasnije raditi upgrade trenutno nema ploce na trzistu koja to garantira, niti ce biti jos bar godinu-godinu i pol

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
warezboy kaže...

Razmisljao sam o tome ali gledam da je "future proof", tj. da nakon godinu dvije mogu promijenit procesor. :D

 Znaš šta je future proof? Uzmeš sada matičnu od 700kn, i onda nakon godinu-dvije uzmes opet novu od 700kn, i onda opet nakon jos dvije godine novu od 700kn. I sve to skupa te ispadne jeftinije od ove jedne od 2500kn.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Uzmi x570 tuf.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Uzmi x570 tuf.

Po meni najbolja X570 ploča. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

1800kn ili kolko vec za maticnu u 2019., skoro 2020? Za bogom dan socket na kojem mozes clockat memoriju, proc s normalnim temp. od 570kn nadalje (Asrock B450M-PRO4)? Ak su vec potrebni nesto bolji LAN, Audio, konektori i sl. i tko je fan Asusa po meni je prvi odabir trenutno na HR trzistu ova ploca: https://www.nabava.net/search.php?q=Asus+TUF+B450-PRO+GAMING Ne vidim kaj toj ploci za ~900kn fali naspram X570 TUF za jedan 3700X proc, osim ako se ne ide na SLI. PCIE 4.0 je prilicno neisplativ, al ko hoce nek trosi na maticnu. Inace, ima nekih solidnih dealova na Njuski kao MSI X370 Carbon za 950kn pa bi mozda islo jos dolje..

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

1800kn ili kolko vec za maticnu u 2019., skoro 2020? Za bogom dan socket na kojem mozes clockat memoriju, proc s normalnim temp. od 570kn nadalje (Asrock B450M-PRO4)? Ak su vec potrebni nesto bolji LAN, Audio, konektori i sl. i tko je fan Asusa po meni je prvi odabir trenutno na HR trzistu ova ploca: https://www.nabava.net/search.php?q=Asus+TUF+B450-PRO+GAMING Ne vidim kaj toj ploci za ~900kn fali naspram X570 TUF za jedan 3700X proc, osim ako se ne ide na SLI. PCIE 4.0 je prilicno neisplativ, al ko hoce nek trosi na maticnu. Inace, ima nekih solidnih dealova na Njuski kao MSI X370 Carbon za 950kn pa bi mozda islo jos dolje..

 

x570 TUF ne podržava SLI.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U specs ne pise, ali na overview sluzbene stranice od TUF GAMING X570-PLUS pise:

 

The AMD X570 chipset delivers outstanding overclocking capabilities for the latest AMD AM4 socket for 3rd and 2nd Gen AMD Ryzen™ /2nd and 1st Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics Processors. It is optimized for multiple GPU configurations, including NVIDIA SLI® and AMD CrossFireX™. It also supports x16 PCI Express® 4.0/3.0 lanes and provides 10Gb/s USB 3.2 Gen 2 ports and 6 Gb/s SATA ports for faster data retrieval.

 

Malo dvosmisleno, ali X570 chipset bi kao i X470 i X370 podrzavati SLI. Ako ne podrzava, jos jedan razlog vise za uzeti B450 plocu do oko 900kn.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
...ajde sad ti budi pametan. 3700x kupujem 100% , kao što sam mislio kupiti i ASUS TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi) , "ALI" čitajući Vaše komentare i ovo slijedeće navedeno: " The B450 chipset motherboards have been discussed to be more than capable for the Ryzen 7 3700X, with great VRM quality and design for an affordable price, especially from the likes of MSI. If you’re not looking to overclock the Ryzen 7 3700X and want a more than capable budget B450 motherboard for the 3700X, we would recommend the MSI B450M Mortar.

The B450M Mortar is a fantastic micro-ATX motherboard that has a fantastic VRM of the previous generation B450 chipset, and has been highly rated from top reviewers such as ‘Buildzoid’ – and many VRM Tier lists say the B450M Mortar sufficient for high OC’ing the 2700x, which has a far higher power consumption than the 3700X and 3800X.

We recommend picking motherboards largely based on their VRM quality, and thus we recommend this super-useful VRM Tier List for reference. "

Ploča MSI B450M MORTAR MAX mi se čini kao dobar izbor , a razlika u cijeni je oko 100 Eura koje bih radije prebacio na interni HDD od 3 TB za backup. Hmm?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lion002 kaže...
...ajde sad ti budi pametan. 3700x kupujem 100% , kao što sam mislio kupiti i ASUS TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi) , "ALI" čitajući Vaše komentare i ovo slijedeće navedeno: " The B450 chipset motherboards have been discussed to be more than capable for the Ryzen 7 3700X, with great VRM quality and design for an affordable price, especially from the likes of MSI. If you’re not looking to overclock the Ryzen 7 3700X and want a more than capable budget B450 motherboard for the 3700X, we would recommend the MSI B450M Mortar.

The B450M Mortar is a fantastic micro-ATX motherboard that has a fantastic VRM of the previous generation B450 chipset, and has been highly rated from top reviewers such as ‘Buildzoid’– and many VRM Tier lists say the B450M Mortar sufficient for high OC’ing the 2700x, which has a far higher power consumption than the 3700X and 3800X.

We recommend picking motherboards largely based on their VRM quality, and thus we recommend this super-useful VRM Tier List for reference. "

Ploča MSI B450M MORTAR MAX mi se čini kao dobar izbor , a razlika u cijeni je oko 100 Eura koje bih radije prebacio na interni HDD od 3 TB za backup. Hmm?

 Gledaj, kao prvo moraš znati šta želiš od matične. Da li ti trebaju featurei koje ima jača ploča kao x570 tuf? Ako ne, onda ti je ta b450 mortar više nego ok, i ne trošiš pare za nešto što nećeš koristiti.

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav ljudi...sve više i više razmišljam o prelasku na AMD platformu. Još pogotovo sad dok sam naišao na AMD Ryzen 7 2700X u LINKSU za 1399kn. Zanima me kolko je taj proc dobar i kolko bi me mogao služiti još i naravno kako? Pitam jer nemam apsolutno pojma nikaj o AMD-u pogotovo Ryzen liniji. Prodao bih ovo trenutno kaj imam osim grafe i uzeo možda gore navedeni proc, neku solidnu matičnu i ram memoriju naravno. 

 

EDIT: Vidim da je i Ryzen 5 3600/3600X također dosta dobar kojih 200kn skuplji...pa ono fakat neznam kaj uzeti i skojom matičnom to sve upariti a da se ne za*ebem i "bacim" lovu bezveze. Svaki pametan savjet i informacija je dobro došla! E da, i komp koristim samo za gaming. Editanje, streamanje i ostale crne magije ne prakticiram. Hvala unaprijed!

 

Kaj veliš? o.O
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 4:31 (GridLocK).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gledaj 3600 posto ti je glavna namjena gaming. Ima ga u par ducana ispod 1500kn (nabava.net). 3600X je mrvu jaci, ali se generalno ne isplati dati vise od 200kn za isti. Oba proca imaju dobru autoboost tehnologiju, PBO ili kako se vec zove, tako da se ne moras brinut oko clockanja.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Gledaj 3600 posto ti je glavna namjena gaming. Ima ga u par ducana ispod 1500kn (nabava.net). 3600X je mrvu jaci, ali se generalno ne isplati dati vise od 200kn za isti. Oba proca imaju dobru autoboost tehnologiju, PBO ili kako se vec zove, tako da se ne moras brinut oko clockanja.

 

Ne isplati se dati više od 50kn za isti jer je jedina bitna razlika u stock cooleru, za tih 200kn razlike (kada bi bilo 200kn a ne 400-500) uzmeš r5 3600 + artice freezer 34.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako kome, ne mogu pisat u svoje ime, nego velim generalno. Ja ne bih dao vise od 100kn, dao bi 50kn. Generalno ima puno ekipe koja out of the box nista ne zeli prckat pa sam napisao 200kn, makar bi 3600 out of the box trebao fino boostat, ali zavisi od maticne s kojim naponon, kako i kolko cesto..

7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

80% sam siguran da uzimam R5 3600...možda 3600X ali ako baš bude na kakvom popustu još mada sumnjam da bude kaj s toga. Od matične bi uzel sljedeće: Gigabyte Aorus Pro/Elite, Asus Tuf...nekaj u tome rangu jer su trenutno oko 1000kn, više manje. Jedino me muči RAM memorija. Znam samo da bi bilo dobro da bude 3200Mhz pa na dalje. A ono kaj neznam je to koju marku, model uzeti da radi kak se spada s procesorom?

Kaj veliš? o.O
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
GridLocK kaže...

80% sam siguran da uzimam R5 3600...možda 3600X ali ako baš bude na kakvom popustu još mada sumnjam da bude kaj s toga. Od matične bi uzel sljedeće: Gigabyte Aorus Pro/Elite, Asus Tuf...nekaj u tome rangu jer su trenutno oko 1000kn, više manje. Jedino me muči RAM memorija. Znam samo da bi bilo dobro da bude 3200Mhz pa na dalje. A ono kaj neznam je to koju marku, model uzeti da radi kak se spada s procesorom?

 Uzmi R5 3600 + Arctic Freezer 34 Esports Duo i eto ti za iste novce isti procesor ali sa dosta boljim coolerom. Jel ti bitan audio na maticnoj, iako to nema bas nekakve vidljive razlike... Ako ne onda gledaj Tomahawk MAX do tih 1000kn, imas i A-PRO MAX i GAMING K4. 
 Od rama mozes uzet nesto tipa G.skill Ripjaws V 3200mhz cl16 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
O kojim je Giga Aorus Pro i Asus Tuf uopce rijec, b450 ili x570 i di ih kupujes?
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
O kojim je Giga Aorus Pro i Asus Tuf uopce rijec, b450 ili x570 i di ih kupujes?

 B450...uzel bi to sve u Linksu pošto mi je dućan pod nosom a i imaju sve tu odma tak da nemoram ništ posebno načekavati da se naruči. Ovo ostalo kod mene u Koprivnici od dućana je banana...ili imaju nekaj a cijene su katastrofa ili nemaju ali mogu naručiti a to onda čekas dost dugo.

Kaj veliš? o.O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice