AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.347
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

i gornji i ovaj drugi slot ce podrzavati M.2 sata ssd-ove

Nije istina, SATA SSD ide samo u gornji utor, pročitaj uputu od ploče.

ps. ovo za stazice vrijedi kad koristiš NVME SSD, ne SATA, kad imaš u oba utora NVME SSD, 

onda drugi komunicira preko chipseta i tu imaš gubitak brzine, korištenjem SATA SSD se gube SATA utori,

kad koristiš NVME SSD u oba dva M2 utora, imaš na raspolaganju sve SATA utore.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 15:44 (Valentin17).
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Mitohondri kaže...

napravio sam OC na 4.3 stabilno sve jezgre, vise od toga ne ide, bez obzira na napon.

 

multicore workload profitira bolesno od OC-a (stavio sam u cinebench temu rezultate)

 

Prime95 Small FFT na 4.3 OC i pri 1.385v  odlazi u nebo na 98 stupnjeva 

 

 

za mene osobno mi je optimalnije da je na stock postavkama, nego OC, premier pro export mi se ubrzao za cca 30-40 sekundi, sto mi ne igra nikakvu ulogu, a u gamingu nemam nikakvog benefita od OC-a, bar kod oviga sto ja igram

 

1.385V ti je previse za Ryzen 3xxx i 24/7... 1.325V je neki max za all-core loadove...

slazem se

 

nije mi se dalo uopce namjestati nizi napon, stavio sam ga na 1.385, pa sam krenuo od 4.5 na nize is stao na 4.3

 

kao sto rekoh za moje potrebe stock je ok, tako da ni ne bih koristio OC i da dobijem neke nize vrijednosti napona

www.youtube.com/TerabitTV
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
HCgamingCRO kaže...

i gornji i ovaj drugi slot ce podrzavati M.2 sata ssd-ove

Nije istina, SATA SSD ide samo u gornji utor, pročitaj uputu od ploče.

ps. ovo za stazice vrijedi kad koristiš NVME SSD, ne SATA, kad imaš u oba utora NVME SSD, 

onda drugi komunicira preko chipseta i tu imaš gubitak brzine, korištenjem SATA SSD se gube SATA utori,

kad koristiš NVME SSD u oba dva M2 utora, imaš na raspolaganju sve SATA utore.

 Da to za stazice je kad koristis Nvme. Ali ovo onda trebaju iz gige promijeniti svoj stav- ipak im na sluzbenoj pise(storage interface) koji je key i koji formati idu a 2242 i 2260 su ocigledno m.2 sata ssd-ovi -mSATA je opet treca stvar ako je o tome rijec...

https://www.gigabyte.com/de/Motherboard/X470-AORUS-ULTRA-GAMING-rev-10/sp#sp

https://www.atpinc.com/blog/what-is-m.2-M-B-BM-key-socket-3

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
Valentin17 kaže...
HCgamingCRO kaže...

i gornji i ovaj drugi slot ce podrzavati M.2 sata ssd-ove

Nije istina, SATA SSD ide samo u gornji utor, pročitaj uputu od ploče.

ps. ovo za stazice vrijedi kad koristiš NVME SSD, ne SATA, kad imaš u oba utora NVME SSD, 

onda drugi komunicira preko chipseta i tu imaš gubitak brzine, korištenjem SATA SSD se gube SATA utori,

kad koristiš NVME SSD u oba dva M2 utora, imaš na raspolaganju sve SATA utore.

 Da to za stazice je kad koristis Nvme. Ali ovo onda trebaju iz gige promijeniti svoj stav- ipak im na sluzbenoj pise(storage interface) koji je key i koji formati idu a 2242 i 2260 su ocigledno m.2 sata ssd-ovi -mSATA je opet treca stvar ako je o tome rijec...

https://www.gigabyte.com/de/Motherboard/X470-AORUS-ULTRA-GAMING-rev-10/sp#sp

https://www.atpinc.com/blog/what-is-m.2-M-B-BM-key-socket-3

 

Zašto to misliš? To je samo oznaka veličine diska, nema apsolutno nikakve veze sa sučeljem.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa valjda postoji neki standard. A i nisam jos vidio Nvme ssd sa tim form faktorom...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Pa valjda postoji neki standard. A i nisam jos vidio Nvme ssd sa tim form faktorom...

 

Kakav standard, M.2 disk, bio sata ili nvme može biti u bilo kojoj veličini od 2242 do 22110. Evo jedan primjer:

 

https://ssd.toshiba-memory.com/en-amer/ssd/rc100#specs

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
HCgamingCRO kaže...

Pa valjda postoji neki standard. A i nisam jos vidio Nvme ssd sa tim form faktorom...

 

Kakav standard, M.2 disk, bio sata ili nvme može biti u bilo kojoj veličini od 2242 do 22110. Evo jedan primjer:

 

https://ssd.toshiba-memory.com/en-amer/ssd/rc100#specs

 Jbga kazem nisam jos vidio takav NVme do sada evo...

A to je staro sucelje 1.2 nista upravu ste onda prvi slot moze samo SATA onda

4 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

3600 vs 3600x, zasto je tako velika cijenovna razlika, na nabavi je to skoro 600kn razlike? to oduvijek tako?

Koji uzeti:

35 3600
2 3600x
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dr. Vicko kaže...

Moze jedan mali savjet ako je netko imao slicna iskustva. 

 

Imam MBO Gigabyte X470 aorus ultra gaming i koliko znam ona ima na sebi dva utora za M2 SSD. 

Sada caka je da sam dobio jedan M2 SSD, nista fancy, klasicni je SATA i kada sam ga ubacio u donji slot nije ga ocitavalo nikako nigdje. 

 

Nakon sto sam malo ceprkao nasao sam da donji slot navodno podrzava samo nvme SSD-ove dok gornji podrzava i SATA. 

Ehh sada fazon je sto mi graficka prekriva taj famozni gornji slot pa da li se netko susretao sa slicnim zajebancijama jer ne cupa mi se graficka ako na kraju nece raditi ni na tom slotu. Pretpostavljam da moze stati ispod ventilatora od graficke ?? 

 Bok doture Vicko, i ja imam tu ploču i skoro sam i ja poverovao "guruiima" ovdje..

 

uglavnom, vele upute:

 

Š 1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280/22110 SATA and PCIe 3.0 x4 (Note 2)/x2 SSD support) (M2A_SOCKET) - to je gornji

Š 1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280 PCIe 2.0 x4/x2 SSD support) (M2B_SOCKET)

 

znači gornji drži oba protokola SSDa (SATA/NVMe)  a i brži je od donjeg (PCIe 3.0 vs 2.0 - dvostruka propusnost)....

 

uostalom, jeftinije je uzeti klasični 2,5" SSD (naravno SATA) od njegove M.2 inačice...

 

uglavnom ja imam 970 Evo u gornjem i gledam upiknuti neki sporiji NVMe od 1-2 TB za donji utor...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za Ryzena 7 3700x koja ploča od ove dvije: TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI)  ili  MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI .

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 21:58 (lion002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lion002 kaže...

Za Ryzena 7 3700x koja ploča od ove dvije: TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI)  ili  MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI .

 

 Tuf apsolutno. Ima 10 puta bolji vrm, msi je opako failao sa vrm na jeftinijim x570 pločama, a asus napravio odličan posao.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
David00000 kaže...

3600 vs 3600x, zasto je tako velika cijenovna razlika, na nabavi je to skoro 600kn razlike? to oduvijek tako?

Koji uzeti:

 3600x radi ovoga 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...

 3600x radi ovoga 

 

Dugo ce ti trajat ako ga silujes sa 1.45V pri all-core opterecenju...

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
dudo3 kaže...

 3600x radi ovoga 

 

Dugo ce ti trajat ako ga silujes sa 1.45V pri all-core opterecenju...

 Moze se rec da je mrtav vec

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa nije to 3600 s kojim večina kuka , 3600x,3700x i dalje nije se još niko javljal da ne valja

Moj PC  
0 9 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
David00000 kaže...

3600 vs 3600x, zasto je tako velika cijenovna razlika, na nabavi je to skoro 600kn razlike? to oduvijek tako?

Koji uzeti:

 

https://www.techspot.com/article/1880-ryzen-3600x-vs-3600/

 

"Is the Ryzen 5 3600X worth purchasing over the 3600? Not at all. Other than to improve AMD’s margins there’s absolutely no reason for the 3600X to exist. Yes, you get a better cooler out of the box, but you’re paying $40 more for that cooler and it’s simply not worth that kind of price premium, $10 sure, but not much more than that.

Rather than waste $40 on the 3600X, get the vanilla 3600 and if you want to reduce the operating volume and squeeze a tiny bit more performance out of the Ryzen 5 processor, grab something like the Cooler Master 212 Black for $30.

We suspect the reason so many of you asked for this comparison is once again the misleading TDP ratings. The only thing that makes the R5 3600 a 65 watt TDP part, is the 65 watt cooler, while the 3600X is a 95 watt TDP part because it comes with a 95 watt cooler. You can basically swap the coolers around and reverse the results. The 3600 becomes a 3600X with the Wraith Spire and the 3600X becomes a 3600 with the Wraith Stealth."

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...

Pa nije to 3600 s kojim večina kuka , 3600x,3700x i dalje nije se još niko javljal da ne valja

 

Pa normalno da se niko ne javlja za 3600x kad niko nije lud dat 500kn vise za isti CPU niti ga kupuje (osim tebe naravno) 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 4:13 (ibme74).
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma bacit 500 kn vise za X verziju se nikako ne isplati, ajde da je 100-150 kn da, ali ovako nikako...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Recite vi kaj hoćete, ali X je X.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
7 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaj nije bila razlika 100kn na staroj seriji tipa 1600 vs 1600x ovo je stvarno previse. Da šteta sto taj X" na Ryzenu nije kao K" na Intelu😎
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jeftiniji je bio 1600x kada sam ja kupovao 1100kn a običan 1200kn samo je x bio bez hladnjaka

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...

Pa nije to 3600 s kojim večina kuka

 Pa koji je problem sa 3600? kakvo kukanje, vise sam problema imao sa 1. i 2. generacijom(memorija itd) nego sada sa trecom...

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
dudo3 kaže...

Pa nije to 3600 s kojim večina kuka , 3600x,3700x i dalje nije se još niko javljal da ne valja

 

Pa normalno da se niko ne javlja za 3600x kad niko nije lud dat 500kn vise za isti CPU niti ga kupuje (osim tebe naravno) 

 Koliko sam ja prokužio ovaj tvoj isječak 3600 sa dobrim kulerom stiže 3600x, a ja sam već imao dobar kuler sa 2600 pošto sam po prirodi sad i odmah otišo u adm po 3700x jel kaže da imaju ,ja tamo oni meni sory prodano i tako ja uzeo ovog jel mi je bio sličniji po frek.

Ps.da i za razliku cjene moga i 3700x uzeo g.skill rgb 2x8

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 10:43 (dudo3).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
David00000 kaže...
Kaj nije bila razlika 100kn na staroj seriji tipa 1600 vs 1600x ovo je stvarno previse. Da šteta sto taj X" na Ryzenu nije kao K" na Intelu😎

Pa da ove bez X-a nemremo overklokat, ne hvala.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dudo3 kaže...
ibme74 kaže...
dudo3 kaže...

Pa nije to 3600 s kojim večina kuka , 3600x,3700x i dalje nije se još niko javljal da ne valja

 

Pa normalno da se niko ne javlja za 3600x kad niko nije lud dat 500kn vise za isti CPU niti ga kupuje (osim tebe naravno) 

 Koliko sam ja prokužio ovaj tvoj isječak 3600 sa dobrim kulerom stiže 3600x, a ja sam već imao dobar kuler sa 2600 pošto sam po prirodi sad i odmah otišo u adm po 3700x jel kaže da imaju ,ja tamo oni meni sory prodano i tako ja uzeo ovog jel mi je bio sličniji po frek.

Ps.da i za razliku cjene moga i 3700x uzeo g.skill rgb 2x8

 Ma sto stize ? Dali smo ti prosli put listu igara i sam si vidio da je razlika izmedju 3600 i 3600x bila doslovno 2 fpsa. Ali opet ne kuzim kakav mozak moras bit da das 500kn vise za 2 fpsa 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzimaj ti sta hoces al ne nameci svoju glup izbor drugima sa glupavim postovima i pokusajima da opravdas trosak za nesto na cega si bacio pare, a to sto si njima preplatio "x" verziju jer gledas frekvencije procesora kao najbitniju stavku govori o tome koliko se razumijes u te stvari i samim time nisi kvalificiran dati nekome savjet 

Moj PC  
10 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Uzimaj ti sta hoces al ne nameci svoju glup izbor drugima sa glupavim postovima i pokusajima da opravdas trosak za nesto na cega si bacio pare, a to sto si njima preplatio "x" verziju jer gledas frekvencije procesora kao najbitniju stavku govori o tome koliko se razumijes u te stvari i samim time nisi kvalificiran dati nekome savjet 

 nisam ko ti stručan koji iz rukava odma izbaci cijenu računala, one konbinacije samo samo naivni kupuju

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako nisi shvatio iz vise postova, pa i  dalje upires, morao ti je netko rec otvoreno bez uljepsavanja. 

Nauci iz toga i kreni dalje. Nema potrebe za ljutnjom. Kad narastes, mozda i ti budes kao i ibme74.

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
d4rkd3atH kaže...

pozdrav,kupujem novi pc

 

vidim da ryzn konkurira u gamingu intelu,koji bi bio dobar ryzen,inace sam koristio i7 6700k i i7 4790k u tom rangu ili malo jace

 

 

naravno i preporuka maticne ploce,lp

 Ryzen 5 3600 

 

navedene procesore jede za doručak a cijena mu je trenutno super.

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

"Kad narastes, mozda i ti budes kao i ibme74"

Ti si mu kao neki učenik vidim po stažu

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice