AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.085
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 

Tako je, najbrži b-die koji se prodaje je 3600 14-15-14. Šta misliš zašto su tako skupi i zašto ih ljudi toliko žele

 

A ne znam, meni se ne da zajebavati za nesto sitno performansi koje mi realno ni ne trebaju. Ako bude ikako bilo potrebe za tim onda cu si dati vremena. Ovako, meh...

Freak Show Inc.
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Friday kaže...
Jakovp kaže...
VladimirLem kaže...

Evo i moje, GSkill Ripjaws 3600 CL19. Nešto mi nije jasno - piše da je B-DIE a ima ovako loše timinge??

 

 Binnanje. Ali to te ne spriječava da isprobaš bolje timinge, kreni sa cl16-16-16, a ako imaš sreće možda uspije 14-15-14

 

Na 3600??

 

Tako je, najbrži b-die koji se prodaje je 3600 14-15-14. Šta misliš zašto su tako skupi i zašto ih ljudi toliko žele

 Misliš na onaj Gskill sa cirkonima :-) ?

 

Jel ga uopće ima za nabavit kod nas ? Mislim ta verzija sa tim tajminzima ?

 

Vidio sam samo sliver i neke gold sa govno latencijama.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VladimirLem kaže...
Jakovp kaže...
VladimirLem kaže...

Evo i moje, GSkill Ripjaws 3600 CL19. Nešto mi nije jasno - piše da je B-DIE a ima ovako loše timinge??

 

 Binnanje. Ali to te ne spriječava da isprobaš bolje timinge, kreni sa cl16-16-16, a ako imaš sreće možda uspije 14-15-14

 MSI B450 Tomahawk Max ima opciju u BIOSu koja se zove Memory try it (nije moja slika), ustvari radi se o tom da ti matična odmah daje hrpu gotovih opcija s brzinama i tajminzima. Probao 16-16-16 i 16-18-18 na 3600MHz, komp se nije htio ni bootat, morao sav vaditi CMOS bateriju. Ostaje mi Ryzen Calculator al neznam imam li volje s tim se upoznavat i zajebavat.

 

Pusti taj memory try it, probaj sa ram calculatorom ako ti se da.

 

Friday kaže...
Jakovp kaže...

 

Tako je, najbrži b-die koji se prodaje je 3600 14-15-14. Šta misliš zašto su tako skupi i zašto ih ljudi toliko žele

 

A ne znam, meni se ne da zajebavati za nesto sitno performansi koje mi realno ni ne trebaju. Ako bude ikako bilo potrebe za tim onda cu si dati vremena. Ovako, meh...

 

Ma da, ako ti ne treba nije vrijedno.

 

DarthMarkus kaže...
Jakovp kaže...
Friday kaže...
Jakovp kaže...
VladimirLem kaže...

Evo i moje, GSkill Ripjaws 3600 CL19. Nešto mi nije jasno - piše da je B-DIE a ima ovako loše timinge??

 

 Binnanje. Ali to te ne spriječava da isprobaš bolje timinge, kreni sa cl16-16-16, a ako imaš sreće možda uspije 14-15-14

 

Na 3600??

 

Tako je, najbrži b-die koji se prodaje je 3600 14-15-14. Šta misliš zašto su tako skupi i zašto ih ljudi toliko žele

 Misliš na onaj Gskill sa cirkonima :-) ?

 

Jel ga uopće ima za nabavit kod nas ? Mislim ta verzija sa tim tajminzima ?

 

Vidio sam samo sliver i neke gold sa govno latencijama.

 

 

U biti ne, to je trident z neo linija, ne znam ima li kod nas, ali sumnjam, kod nas je ponuda općenito koma.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.gskill.com/products/1/165/326/Trident-Z-Neo

 

Ovdje je c14 na njihovoj stranici. 

 

 

Kod nas ima samo Neo c16 3600.

 

Mislim da im je Royal vrh ponude.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 22:33 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

https://www.gskill.com/products/1/165/326/Trident-Z-Neo

 

Ovdje je c14 na njihovoj stranici. 

 

 

Kod nas ima samo Neo c16 3600.

 

Mislim da im je Royal vrh ponude.

 

 

 

A cim ides na vece module - latencije odose u nebesa...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Aegis 3000 set 2x8 iz ADM-a ovo bi bio B-die?

 

Ulgavnom učitan xmp, radi ko zvrk.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Aegis samsung bdie 

 

Ja imam 2 razlicita kita, jedan je spectrek b-die a drugi hynix a-die, uredno 3000 cl16 xmp no rade na 3200 cl16 na 1.37v

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Checola kaže...

Aegis 3000 set 2x8 iz ADM-a ovo bi bio B-die?

 

Ulgavnom učitan xmp, radi ko zvrk.

 Ajme koji k, zar sad stavljaju b-die u sve živo lol

 

klokaj to do ibera hehe

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I ti rami kostaju po 450kn za 2x8... nevjerovatno

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Checola kaže...

Aegis 3000 set 2x8 iz ADM-a ovo bi bio B-die?

Ista stvar je i sa 1x 8 GB modulima, upravo provjerio kod sebe na HTPCu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 7:52 (Valentin17).
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

16GB B-Die za 350Kn na akciji, samo nije onaj pravi Samsungov 

 

Al nema veze i poneki Micronov Low End šroteks može 3533Mhz sa CL14 na 1.4v 

 

 Mada kad usporedim rezultate sa 3200Mhz i CL16 nema baš neke razlike u latencijama... Novi rayzeni ne profitiraju baš previše od super duper brzog RAMa...

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 8:49 (NoDe31).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
VladimirLem kaže...

Evo i moje, GSkill Ripjaws 3600 CL19. Nešto mi nije jasno - piše da je B-DIE a ima ovako loše timinge??

 

 Binnanje. Ali to te ne spriječava da isprobaš bolje timinge, kreni sa cl16-16-16, a ako imaš sreće možda uspije 14-15-14

Binna se samo super nabrijane kitove, kao 3600 c15 ili 4200 c17 i sl. Ovo ostalo je lutrija... 

 

A i cilj binnanja je da kitovi drze taj takt i latencije na relativno niskom naponu. Svaki B-die nece imat nikakvih problema sa 3600 c14 samo losiji kitovi mogu trazit 1.5V ili vise...

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 8:59 (ansha).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Lik na PCE prodaje Threadripper 2990wx za 14 tisuca kn...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Lik na PCE prodaje Threadripper 2990wx za 14 tisuca kn...

Vidio, tezi lol...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Lik na PCE prodaje Threadripper 2990wx za 14 tisuca kn...

e, al znas kolko ga je on platio..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...
Friday kaže...

Lik na PCE prodaje Threadripper 2990wx za 14 tisuca kn...

e, al znas kolko ga je on platio..

 

Uzevsi to u obzir - prakticki ih poklanja za te novce

Freak Show Inc.
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako im cijena pada što uopće nije loše za second hand shop market, Ryzen 3950X za 2500kn pitanje je dana. Gledam onu grdosiju od 2700X trenutno novi 1350kn sa dobrim stock coolerom. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 14:02 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Kako im cijena pada što uopće nije loše za second hand shop market, Ryzen 3950X za 2500kn pitanje je dana. Gledam onu grdosiju od 2700X trenutno novi 1350kn sa dobrim stock coolerom. 

 Pa amd uvjek gleda krajnjeg korisnika, ne kao intel gdje jos uvjek ima nategnute cijene za procesore koji su izasli prije 5 god

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...

Kako im cijena pada što uopće nije loše za second hand shop market, Ryzen 3950X za 2500kn pitanje je dana. Gledam onu grdosiju od 2700X trenutno novi 1350kn sa dobrim stock coolerom. 

 Pa amd uvjek gleda krajnjeg korisnika, ne kao intel gdje jos uvjek ima nategnute cijene za procesore koji su izasli prije 5 god

Nevjerujem da itko od njih gleda krajnjeg korisnika vec im je samo lova i zarada na pameti.

 AMD-u je lakse dati tu cijenu jer mu posrednik proizvodi cipove i moze mu dati tako jeftino jer TSMC ima posla I s Bogom i vragom pa pored tolike potraznje moze i dati manje cijene.

Intel u kuci sam pravi i normalno je da je onda skuplje kad nestampaju toliko cipova ko onaj ludi TSMC sada.

AMD je otkljucao sve procesore iako mozda neki ni nisu za OC a intel ih jos bira pa najbolji dobiju oznaku "K" i vise manje svaki "K" je dobar za OC.

Kako god bilo vjerujem da bi Intel smanjio cijenu da moze i da nebude u minusi iako su toliko kesa natovarili zadnjih godina da im iskreno nebi to ni bio problem.

Ugl to je moje misljenje vjv sam u krivu kao u mnogo tomu.

Ali da AMD stavlja cijene svojih cipova radi nas. cisto nevjerujem, cijena je takva jer jednostavno mogu i vjv im TSMC daje dobar deal.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 14:44 (HCgamingCRO).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Kako im cijena pada što uopće nije loše za second hand shop market, Ryzen 3950X za 2500kn pitanje je dana. Gledam onu grdosiju od 2700X trenutno novi 1350kn sa dobrim stock coolerom. 

 U Americi je 180$ ili 1200kn, ili ako si u blizini Mikrocenter(kupovina osobno u dučanu) tu ide za 160$ ili 1070kn.

 

https://www.microcenter.com/product/505632/amd-ryzen-7-2700x-37ghz-8-core-am4-boxed-processor-with-wraith-prism-cooler

dreadmoore kaže...
mislioc kaže...

Kako im cijena pada što uopće nije loše za second hand shop market, Ryzen 3950X za 2500kn pitanje je dana. Gledam onu grdosiju od 2700X trenutno novi 1350kn sa dobrim stock coolerom. 

 Pa amd uvjek gleda krajnjeg korisnika, ne kao intel gdje jos uvjek ima nategnute cijene za procesore koji su izasli prije 5 god

Črno na bjelo bez štambilja, ili Intelu je prihvatljivije potonut kao Titanik nego snizit cijene ipak je ego bitniji.

 

https://www.amazon.com/Intel-i7-6900K-Processor-2011-v3-BX80671I76900K/dp/B01FJLAIG0

 

https://semiaccurate.com/2020/01/16/large-layoffs-at-intel-happening-now/

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
  1. AMD, sa 3.generacijom Ryzena mora dignut cijene. Ako izvuku još 10% veći IPC + veći takt uz rafinirani proces, onda će u svim segmentima potuć intel. Treba im kapital za R&D. Za razliku od intela, ja ću za godinu dana moći na svoju ploču stavit R5 3600 od 800-1000 kn i imat osmijeh od uha do uha. Intel mora smirit svoju politiku novi proc-nova ploča, naknadu za OC sa "K" procesorima i gluposti koje prodaju sa lockanjem HT-a. Ljudi su kupovali to i nakon 2,3 generacije prodavali procesor za 10,20% nižu cijenu. To nije normalno jer znači da rasta i razvoja nema. Samo neka je konkurencije, ja sam fanboy svoga novčanika. 
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sama logika mi nalaze da mi u 2020 ne treba cpu bez hyperthreadinga--9600k, to mi je dovoljno cak i prije nego usporedim cijene.Ali Intel se vraca punim gasom vidjet cete.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...
  1. AMD, sa 3.generacijom Ryzena mora dignut cijene.Ako izvuku još 10% veći IPC + veći takt uz rafinirani proces, onda će u svim segmentima potuć intel.Treba im kapital za R&D. Za razliku od intela, ja ću za godinu dana moći na svoju ploču stavit R5 3600 od 800-1000 kn i imat osmijeh od uha do uha. Intel mora smirit svoju politiku novi proc-nova ploča, naknadu za OC sa "K" procesorima i gluposti koje prodaju sa lockanjem HT-a. Ljudi su kupovali to i nakon 2,3 generacije prodavali procesor za 10,20% nižu cijenu. To nije normalno jer znači da rasta i razvoja nema. Samo neka je konkurencije, ja sam fanboy svoga novčanika. 

Ne mora dizat cijene, nema potrebe jer 7nm+(Zen 3) nije ništa skuplji od 7nm na kojem su sad trenutno.AMD taktika je vrlo jednostavna, ako hočeš novije/najnovije to buš i platit pa biraj.Kad izađe Zen 3, to če ti izgledat otprilike ovako pa ti sad jadan važi.

 

R7 2700X stara krama, oko 130-140$

 

R5 3600, 150$(trenutno 195$ ili eura ili danas najprodavaniji AMD procesor)

 

Zen 3 R5 4600, 200-210$

 

Zen 3 12/24 4900X, 500$ minimalno

 

Zen 3 8/16 4700X, 350$ 

 

R5 1600 AF 12nm/Zen+je glavni mulac, jer on zapravo privlači neodlučne/siromašnije kupce u AMD tabor.Omjer uloženo-dobiveno je za ludnicu, ili po cijeni od 85$ Intel nikad neče moč ponudit niti jedan običan 4/8 proc.

 

 

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači li da loše binani Samsung b-die može biti gori od Microna ili Hynixa što se tiče OC-a ?

 

Ili je i dalje konsenzus da je b die vrh ponude ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 17:25 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
nixass kaže...
Friday kaže...

Lik na PCE prodaje Threadripper 2990wx za 14 tisuca kn...

e, al znas kolko ga je on platio..

 

Uzevsi to u obzir - prakticki ih poklanja za te novce

Tragedija je što ga je platio jedva nešto više :)

Uz novi 3960X za 11,5 za ovog ako ulovi 7-8k može biti sretan.

 

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Znači li da loše binani Samsung b-die može biti gori od Microna ili Hynixa što se tiče OC-a ?

 

Ili je i dalje konsenzus da je b die vrh ponude ?

 Samsungov B-Die je dobar po tome što možeš ravno stegnut sve glavne tajminge i fino radi sa visokim naponima 1.45v+... Kod Microna iznad 1.4v+? Možeš, al nit voli visoki napon niti skalira dobro... Također tRCD mora biti 18+ za visoke frekvencije... Ajd kod rayzena to ne osjetiš previše jer si ionako limitiran IFom... I dalje je Samsungov B-die vrh ponude, al imaš opcije i kod drugih (Micron E-Die il Hynix CJR)

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 17:45 (NoDe31).
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pitanje je koliko je zapravo dobar taj B-die u Aegisu tj. jel i dalje E-die safe-bet odmah nakon još uvijek preskupog B-diea.

A B-de vs E-die razlika u konačnici je cca 3ns, kad su oboje na 3800MHz i ~1.45v, u praksi rekao bih neprimjetno..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da se priključim i ja malo nakon podužeg posta.

Kupil sam Ryzena 2700x i gigabytovu aorus elite b450 matičnu,sklepao na brzinu jer mi je stara konfa riknula i skužim da ova matična baš i nije nekaj,tj.kaj se tiče klokanja sam fulal kolko sam dugi i široki....ili ima nade da se kaj sa tom matčnom napravi?Uzel sam i kit ram memorije 2x8 gb gskillovog aegisa.

Nisam već dugo u toku,i skužim da ak malo ne pratiš kaj se dešava..........you are f****d man!

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zizo kaže...

Nisam već dugo u toku,i skužim da ak malo ne pratiš kaj se dešava..........you are f****d man!

 

Da, procesor na stock frekvenciji i rak pluca su dvije najgore stvari koje ti se mogu dogoditi

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zizo kaže...

Da se priključim i ja malo nakon podužeg posta.

Kupil sam Ryzena 2700x i gigabytovu aorus elite b450 matičnu,sklepao na brzinu jer mi je stara konfa riknula i skužim da ova matična baš i nije nekaj,tj.kaj se tiče klokanja sam fulal kolko sam dugi i široki....ili ima nade da se kaj sa tom matčnom napravi?Uzel sam i kit ram memorije 2x8 gb gskillovog aegisa.

Nisam već dugo u toku,i skužim da ak malo ne pratiš kaj se dešava..........you are f****d man!

 Ako ti je bilo baš do klokanja si se trebao zadržati kod intelove ponude Kplus modela, AMD je kod ovih X procesora izvukao maksimum i što se tiče singlescore performansi češ teško nešto bolje dobiti manualnim OC-om.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice