AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.051.367
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

izašao v19 za b450 Tomahawk - jel probao ko ??

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...

izašao v19 za b450 Tomahawk - jel probao ko ??

 

 

 Pa probaj ti, kaj imaš izgubiti?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
VooDooZg kaže...

izašao v19 za b450 Tomahawk - jel probao ko ??

 

 

 Pa probaj ti, kaj imaš izgubiti?

 ne znam - zato pitam 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Kaj to igraš na 144, CSGO?

 PUBG, nego... Odkad je to G4560 postao bolji proc od klokanog 7600k ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
VooDooZg kaže...

izašao v19 za b450 Tomahawk - jel probao ko ??

 

 

 Pa probaj ti, kaj imaš izgubiti?

 pa da xxx probaj ti. force fleshaj ti svoju matičnu s njegovim biosom. tako da ti piše amd 3600 dok benchaš.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
XXX kaže...
VooDooZg kaže...

izašao v19 za b450 Tomahawk - jel probao ko ??

 

 

 Pa probaj ti, kaj imaš izgubiti?

 pa da xxx probaj ti. force fleshaj ti svoju matičnu s njegovim biosom. tako da ti piše amd 3600 dok benchaš.

 O čemu ti? Pa čovjek trenutno pali komp po desetak puta na hladno...kaj može gore od toga sa novim biosom ili može možda bolje?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Može reinstall faking Windoze i prestat spamat temu! Ima kolega koji imaju B450 Tomahawk, sve im radi, igraju i uzivaju umjesto ovog sta nema mira s BIOS-ima.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
XXX kaže...

Kaj to igraš na 144, CSGO?

 PUBG, nego... Odkad je to G4560 postao bolji proc od klokanog 7600k ?

 Ti onda imaš neku specijalnu verziju ryzena 1600

 

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
hahhaajaads kaže...
XXX kaže...

Kaj to igraš na 144, CSGO?

 PUBG, nego... Odkad je to G4560 postao bolji proc od klokanog 7600k ?

 Ti onda imaš neku specijalnu verziju ryzena 1600

 

 

 Isto kak i ti specijalni g4560 i 9400f 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2019 19:54 (hahhaajaads).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

znam

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...
XXX kaže...
VooDooZg kaže...

izašao v19 za b450 Tomahawk - jel probao ko ??

 

 

 Pa probaj ti, kaj imaš izgubiti?

 ne znam - zato pitam 

A hebi ga onda, odnesi njima nek ti oni flešaju pa će ti opet naplatiti.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
ranko091 kaže...
XXX kaže...
VooDooZg kaže...

izašao v19 za b450 Tomahawk - jel probao ko ??

 

 

 Pa probaj ti, kaj imaš izgubiti?

 pa da xxx probaj ti. force fleshaj ti svoju matičnu s njegovim biosom. tako da ti piše amd 3600 dok benchaš.

 O čemu ti? Pa čovjek trenutno pali komp po desetak puta na hladno...kaj može gore od toga sa novim biosom ili može možda bolje?

 

 

Prvo ga ne palim 10 puta nego 2 puta a drugo ak ja spamam temu sa 4 posta u 10 starnica onda koji kurac vi radite sa 101 postom čija je kita veća i jel intel 2.83% brži od amd-a u benchmark-u koji je bitran ko  483ieca dlaka na desnom jaju ..

 

Postavljao sam vrlo konkretna pitanja jer sam imao konkretne probleme to akj neko nije imao a ja sam imao kao i masu ostalih po vani su puno bitnije infromacije za one koji će također imati problema nego ova vaš stalna prepiranja jer intel 4.8% joci u GTA5 ili u cinekuracbenchmark201825764454 - nije dosta kaj imamo ustaše vs partizani i ostale usporedbe za priglup narod nego sad i Intel vs AMD ko da su 2 tima pa sad igraju neku bitnu utakmicu jbt ja spamam - imaš linkova za 3-4 različita foruma uključujući i MSI sa identičnim problemom od bar 50 ili više user-a, nemre čovijek više ni normalno pitanje ovdje postaviti a da ga se ne optuži za spam - dajte radije još koji video di se isprobavaju performanse na benchmarkovima pa da možete malo teoretizirati jer vas ovdje sve skupa 5-6 ima dotične procesore pa ipak zna iz prve ruke .................

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Postavio si OK pitanje ali kaj misliš koliko vas ovdje ima tu kombinaciju CPU/MBO i još je stiglo detaljno isprobati novi BIOS da bi ti mogao dobiti kbvalitetni odgovor?

 

Kad mi svi tak čekali odgovore onda nitko od nas nebi ništa prvi ni probao. Kupio si među prvima, ljudi sad od tebe očekuju iskustva, kako radi, koliko se kloka i sl. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
+ spama lik koji igra GOTY igre na 30fps-a :)
Na ovoj temi cak je jedan Rambox najkorisniji clan jer linka nesto i korisno...ostali samo prepucavanje sa velicinom kite.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
evincar kaže...
+ spama lik koji igra GOTY igre na 30fps-a :)
Na ovoj temi cak je jedan Rambox najkorisniji clan jer linka nesto i korisno...ostali samo prepucavanje sa velicinom kite.

 Ne kužim zakaj meni imputiraš spam? Koga sam ja optužio da ovdje spama? Meni spam namnaje smeta, mrtav forum nije nikome zanimljiv.

U stvari ovo kaj ti radiš je bavljenje drugim forumašima, ja sam barem uvijek u razgovoru oko procesora.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

VooDooZg

Nije problem kaj ti pitanje postavis, nego kaj ne slusas savjet. Jesi reinstall Windowse ili ne?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

znam

 

 

 Kak sad ovaj ima stabilniji low?

 Ovo mi je baš zanimljivo, ako se ne varam to je CPU intensive igra?

 Deda nemoj mi to linkat taman sam se spremao po Ryzenčeka.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2019 20:38 (mislioc).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

VooDooZg

Nije problem kaj ti pitanje postavis, nego kaj ne slusas savjet. Jesi reinstall Windowse ili ne?

 problem hladnog boota nemože nikako bit problem do windowsa, jer niti ne dođe do dizanja OS tj. diskova,ssd-a šta god.

 

očito bios pošalje nešto krivo i komp se zblesira.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
The_Fichek kaže...

VooDooZg

Nije problem kaj ti pitanje postavis, nego kaj ne slusas savjet. Jesi reinstall Windowse ili ne?

 problem hladnog boota nemože nikako bit problem do windowsa, jer niti ne dođe do dizanja OS tj. diskova,ssd-a šta god.

 

očito bios pošalje nešto krivo i komp se zblesira.

 eto hvala !!  problem ne dizanja hladnog biosa je očigledno neki problem krivo očitane voltaže ili nekog sklopa koji nije postigao voltažu ili radnu tem ili nekaj 15o  jer komp uredno proradi nakon - upalim ga, ostavim da tak zblesiran radi 2-3 min ( znaci nema kak to vani zovu post/sliku na ekranu ), onda ga ugasim iskopčam iz struje 2-3 min i onda ukopčam ponovo upalim on stoji zblesiran 30ak sekundi i onda boot-a kao da nikad nikakv problem nije imao..  - tak da nije baš tak dramatično, nije da komp palim 5x na dan

 

pitao sam za v19 na B450Tomahawk jer ovdje ju svi hvale na sva usta ja sam stekao dojam da vas bar 15ak ima tu ploču a i ovi kaj su uzimali Ryzene 3xxx  su manje više uzeli s tom pločom pa sam pitako AKO je ko instalirao,, pitao sam čisto iz razloga jer se zna desiti da sjebu nekaj u update-u pa onda čeaj 2tj opet da to isprave -- nije da mi se jednom desilo, jednom mi je fotić tak ostao u k mj dana jer su sfušali update,, od onda pitam prvo pa onda radim update...

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta kažete da si kupim R5 3600 ili ostanem na i3 8350k 5.0ghz? Ovog bi prodao za 800kn.

17 Kupi Ryzen
2 Ostani na i3
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...

 eto hvala !!  problem ne dizanja hladnog biosa je očigledno neki problem krivo očitane voltaže ili nekog sklopa koji nije postigao voltažu ili radnu tem ili nekaj 15o  jer komp uredno proradi nakon - upalim ga, ostavim da tak zblesiran radi 2-3 min ( znaci nema kak to vani zovu post/sliku na ekranu ), onda ga ugasim iskopčam iz struje 2-3 min i onda ukopčam ponovo upalim on stoji zblesiran 30ak sekundi i onda boot-a kao da nikad nikakv problem nije imao..  - tak da nije baš tak dramatično, nije da komp palim 5x na dan

 

sad kad malo čitam detaljno tvoj problem. ajde probaj ovu soluciju drugi put.

 

samo prekini sklopku 0/1 na nulu na napajanju idući put prije nego upališ komp, i stisni power tipku u prazno, da se ispucaju kondići. i onda prebaci sklopku 0/1 na jedan na napajanju ga probaj upalit. znao sam imat par kompova gdje je to bio redoviti problem, ali ne ovako učestalo kao kod tebe.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...
XXX kaže...
ranko091 kaže...
XXX kaže...
VooDooZg kaže...

izašao v19 za b450 Tomahawk - jel probao ko ??

 

 

 Pa probaj ti, kaj imaš izgubiti?

 pa da xxx probaj ti. force fleshaj ti svoju matičnu s njegovim biosom. tako da ti piše amd 3600 dok benchaš.

 O čemu ti? Pa čovjek trenutno pali komp po desetak puta na hladno...kaj može gore od toga sa novim biosom ili može možda bolje?

 

 

Prvo ga ne palim 10 puta nego 2 puta a drugo ak ja spamam temu sa 4 posta u 10 starnica onda koji kurac vi radite sa 101 postom čija je kita veća i jel intel 2.83% brži od amd-a u benchmark-u koji je bitran ko  483ieca dlaka na desnom jaju ..

 

Postavljao sam vrlo konkretna pitanja jer sam imao konkretne probleme to akj neko nije imao a ja sam imao kao i masu ostalih po vani su puno bitnije infromacije za one koji će također imati problema nego ova vaš stalna prepiranja jer intel 4.8% joci u GTA5 ili u cinekuracbenchmark201825764454 - nije dosta kaj imamo ustaše vs partizani i ostale usporedbe za priglup narod nego sad i Intel vs AMD ko da su 2 tima pa sad igraju neku bitnu utakmicu jbt ja spamam - imaš linkova za 3-4 različita foruma uključujući i MSI sa identičnim problemom od bar 50 ili više user-a, nemre čovijek više ni normalno pitanje ovdje postaviti a da ga se ne optuži za spam - dajte radije još koji video di se isprobavaju performanse na benchmarkovima pa da možete malo teoretizirati jer vas ovdje sve skupa 5-6 ima dotične procesore pa ipak zna iz prve ruke .................

 

Ova tema je otišla u ...

Upravo planiram nadogradnju i nakon nekoliko savjeta imam u kombinaciji CPU koji i ti imaš. R5 3600 i dvije B450 ploče.

Jedna od njih bi bila ova koju ti imaš. Tomahawk. Ali čitajući dojmove ljudi izgleda da malo rade, a malo ne. Koliko vidim niti ovaj zadnji update nije pomogao kod problema kojeg i ti imaš.

Očito je BIOS ROM čip  od 16MB nedovoljan pa su morali čarobirati i modificirati UEFI firmware kako bi smjestili AGESA ComboAM4 1.0.0.3ab microcode.

Navodno izlaze nove B450 ploče, odnosno revizija istih, koje će u nazivu imati MAX te će imati ROM od 32MB gdje neće morati raditi kojekakve vratolomije.

 

Gledajući sve probleme oko tih B450 ploča razmišljam da dam 1.000kn više i uzmem Gigabyte X570 AORUS ELITE. Kažu da je mađu boljim badžet X570 pločama.

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Šta kažete da si kupim R5 3600 ili ostanem na i3 8350k 5.0ghz? Ovog bi prodao za 800kn.

 uz tu cijenu rješavaj se, makar i nije neka jer ja sam dobio za i3 8100 650 kn i još sum me pitali kaj ne štima kda je tak jeftin.

Ryzen 3600 je puno bolji procesor, 4/4 se zaguši bez obzira na klok.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
izzy007 kaže...
Gledajući sve probleme oko tih B450 ploča razmišljam da dam 1.000kn više i uzmem Gigabyte X570 AORUS ELITE. Kažu da je mađu boljim badžet X570 pločama.

 

 A zašto ne bi uzeo B450 i Ryzena 2600 i za razliku od 700 kn kupiš si SSD 960 gb? Bit će ti sporiji komp cc 15% u gamingu od ryzena 3600...a da ne pričam ako uzmeš X570 MBO.

 

to je onda 1700 kn jedna cijela grafička kartica.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2019 21:00 (XXX).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

imam proračun od 5.000kn za CPU+RAM+MBO

Hoću zadnju generaciju Ryzena. 

Zato ne gledam 2xxx seriju

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 uz tu cijenu rješavaj se, makar i nije neka jer ja sam dobio za i3 8100 650 kn i još sum me pitali kaj ne štima kda je tak jeftin.

 

 Pa taj Intel ko Golf, ne kužim koji je ljudima kuki.

 Pazi kak tak jeftino, a Zen 1600, 900kn novi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2019 21:09 (mislioc).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)


ceka se revizija chipseta
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
evincar kaže...
XXX kaže...
evincar kaže...
+ spama lik koji igra GOTY igre na 30fps-a :)
Na ovoj temi cak je jedan Rambox najkorisniji clan jer linka nesto i korisno...ostali samo prepucavanje sa velicinom kite.

 Ne kužim zakaj meni imputiraš spam? Koga sam ja optužio da ovdje spama? Meni spam namnaje smeta, mrtav forum nije nikome zanimljiv.

U stvari ovo kaj ti radiš je bavljenje drugim forumašima, ja sam barem uvijek u razgovoru oko procesora.

 Vecina tvojih postova povlaci sa ostalima prepucavanje sa velicinom kite....onda sam nastavi ako mislis da je to produktivno.

 A zbog čega ti ne povedeš neku konstruktivniju raspravu, nešto na što bi se mi ostali nadovezali? Ja nikome ne kukam jer piše o ovome ili onome, pišem kaj me zanima, ostalo ignoriram.

 Uostalom sam AMD je na svojim prezentacijama radio isto, mjerio kite.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2019 21:59 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jer jedan zanimljiv post se kasnije zaspama sa par stranica mjerenja :).

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
evincar kaže...

Jer jedan zanimljiv post se kasnije zaspama sa par stranica mjerenja :).

 Znači da nije zanimljiv 

 

U ostalom mene nije ovdje bilo tri mjeseca, imaš kakv link na svoje konstruktivne rasprave u to vrijeme da se malo informiram? I kaj je sad ispalo od tvog komentiranja drugih forumaša?

Još jedna glupa sapmerska raspava koji si baš ti započeo totalno nevezana za hardver, nema čak ni mjerenja kita.

 

edit; drago mi je da smo neke stvari iskritalizirali 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2019 22:15 (XXX).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice