AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.063.208
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...

ryzen 1200 na 3.8ghz je kao i5 2500k na 4.7ghz, tako da je to odlican proc za lovu koju dodje. Sta se tice nadogradnje onaj koji ima sandy ili ivy i5 oc na barem 4.5 4.7 ghz treba ici barem na ryzen 5 seriju

 Ja u onom videu vidim da je i5 2500k u igrama rame uz rame s Ryzen 5 1400 stoga smatram da zamjena za i5 2500k može biti jedino neki 6 jezgreni Ryzen inače ne vidim smisla 

MISCREATED
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moze i i5 biti jednak sa i7 ako igra nezna iskoristiti dodatne jezgre, ali nikad nece i5 biti bolja od i7 iste generacije.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...
Moze i i5 biti jednak sa i7 ako igra nezna iskoristiti dodatne jezgre, ali nikad nece i5 biti bolja od i7 iste generacije.

 U onim igrama koje ne mogu iskoristiti vise jezgara su ryzen 1200 i ryzen 1400 izjednaceni, ali lijepo se vidi da ima onih u kojima je ryzen 1400 brzi od ryzena 1200 pa one ocito mogu iskoristiti vise threadova.

 

Recenzija kratko i jasno pokazuje da ryzen 1400 @4.0ghz = 2500k @4.4ghz, ne razumijem cemu uopce pametovanje.

 

EDIT: Najvaznije u cijeloj prici je da kod nijednog nema padova ispod 60fps, ionako se ti procesori nece uzimati za nesto vise od 60hz monitora...

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 8:43 (war3_tft).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ti si puko Chaselol, koja je tvoja poanta uopce? Da kupi G4560 pored Ryzena 2600/X?

Jel ti znas citati, sta pise sta sam napisao?

 

Covjek ima FX-a i RX 470, samo sam mu rekao da se ne isplati da prelazi na bilo koji CPU jer mu je upgrade minimalan OSIM sto ce dobiti upgrade u nekim single core naslovima.

 

Nemoj glumiti ove genijalce sto su uspamali pola foruma sa svojim fanbojizmom 

 

P.S. jel ljude buni sto je quad ryzen umjesto hexa core? Razlike nema kad je ta grafa u pitanju 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 8:50 (chaselol).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije to nikakvo pametovanje, tako mozes reci i da je i5 8600k jednak sa i7 8700k sta je glupost i to zesca, r3 je 4/4 cpu a r5 1400 je 4/8 cpu i nikako ne mozes usporediti i5 2500k sa ryzenom 1400. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...

Nije to nikakvo pametovanje, tako mozes reci i da je i5 8600k jednak sa i7 8700k sta je glupost i to zesca, r3 je 4/4 cpu a r5 1400 je 4/8 cpu i nikako ne mozes usporediti i5 2500k sa ryzenom 1400. 

 Kako nebi mogli usporedit, pa cheselol je stavio video u kojem su u igrama rame uz rame. U svemu ostalom je Ryzen bolji ali u igrama su jednaki

MISCREATED
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 5 2600x i x470 i uživaj. Kupiš kako spada i miran si.Nikakvi r3 1200 Inteli g4560 i slični bureki.

Ili b360 i5 8400.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 9:13 (mislioc).
 
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
Ako mislis gejmati prvenstveno s masinom, ne bacaj pare ni na rajzen ni na intel ove godine, dok taj FX radi - ne mijenjaj ga.


Nista znacajno vise neces izvuci iz grafe, ako vec igras neke prastare igre gdje je bitan single core i koje se vrte na 1-2 jezgre, uzmi g4560, najjeftiniju plocu i neki dobar ram koji kasnije ostavis za jacu platformu kad izadje.

 

 

P.S. veoma vazno pitanje, kakav monitor koristis? 

 

EDIT: 

https://www.youtube.com/channel/UCCRL6oZyfXphLEojEsJBILA/search?query=fx+8350

 

Evo ti link pa pogledaj i sam procjeni koliko "fps-a" ces dobiti i jel se isplati 

Nisi mi bas jasan po ovo pitanju koliko znam ti si sa fx 8320 presao na ryzen 3 1200 zasto ako sam kazes da koristis virtualke zar nije fx bolji po tom pitanju od r3 1200.Sad jos preporucujes g4560 koji im dvije jezgre samim tim nam priznajes da si razocaran u tog svog ryzena sto si ga dizao u nebesa.A  sto preporuciti covjeku vec je naveo zasto sve koristi pc znaci moje misljenje ako je primarno gejming ides na intel ako mislis nesto za posla+igranje onda sigurno u obzir dolazi r5 2600x ili r7 2700x.

AMD AntiBoy
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jučer smo složili frendu komp, R7 2700X, 32GB GSkill 3200, Asus Rog X470-F Gaming, već je imao GTX 1070, i monitor Dell S2716DG, stari moj, ja sam ostao ugodno iznenađen kak to radi. Kad čovjek na forumu čita, rekao bi da taj Ryzen nemre ništa, a bome može itekako. Ali dark side su cijene memorije, pa memorija košta kao suho zlato, hebote, ako tako nastave, svi bumo dugo igrali na sadašnjim kompovima 

Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
Patrick_cro kaže...

Nije to nikakvo pametovanje, tako mozes reci i da je i5 8600k jednak sa i7 8700k sta je glupost i to zesca, r3 je 4/4 cpu a r5 1400 je 4/8 cpu i nikako ne mozes usporediti i5 2500k sa ryzenom 1400. 

 Kako nebi mogli usporedit, pa cheselol je stavio video u kojem su u igrama rame uz rame. U svemu ostalom je Ryzen bolji ali u igrama su jednaki

 A sta je s igrama koje znaju iskoristiti vise jezgri threadova? tu su isto jednaki? 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...

Jučer smo složili frendu komp, R7 2700X, 32GB GSkill 3200, Asus Rog X470-F Gaming, već je imao GTX 1070, i monitor Dell S2716DG, stari moj, ja sam ostao ugodno iznenađen kak to radi. Kad čovjek na forumu čita, rekao bi da taj Ryzen nemre ništa, a bome može itekako. Ali dark side su cijene memorije, pa memorija košta kao suho zlato, hebote, ako tako nastave, svi bumo dugo igrali na sadašnjim kompovima 

 Ajde snimite jedan clip bf1 mp da vidimo kako to leti 

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne igra Bf1, i malo smo stari da bi snimali bilo kaj, to sam napisao svoje dojmove.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...
nicky.sl kaže...
Patrick_cro kaže...

Nije to nikakvo pametovanje, tako mozes reci i da je i5 8600k jednak sa i7 8700k sta je glupost i to zesca, r3 je 4/4 cpu a r5 1400 je 4/8 cpu i nikako ne mozes usporediti i5 2500k sa ryzenom 1400. 

 Kako nebi mogli usporedit, pa cheselol je stavio video u kojem su u igrama rame uz rame. U svemu ostalom je Ryzen bolji ali u igrama su jednaki

 A sta je s igrama koje znaju iskoristiti vise jezgri threadova? tu su isto jednaki? 

 Pa ako igra civilization ond sigurno ce ici na ryzena jer jedino ona tako radi od svih mogucih naslova 

AMD AntiBoy
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...

Nije to nikakvo pametovanje, tako mozes reci i da je i5 8600k jednak sa i7 8700k sta je glupost i to zesca, r3 je 4/4 cpu a r5 1400 je 4/8 cpu i nikako ne mozes usporediti i5 2500k sa ryzenom 1400. 

Zasto ne bi usporedjivao bilo koja 2 procesora? A i clockani 4/4 inteli (poput ovog mog unikata) su brzi od 4/8 clockanog ryzena i u cinebenchu koji je idealan scenarij za iskoristit smt...

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...

Ne igra Bf1, i malo smo stari da bi snimali bilo kaj, to sam napisao svoje dojmove.

 ma sve 5, htio bih vidjeti tako neku za svakodnevni rad složenu ryzen konfu u zahtjevnijoj gaming akciji....

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Ryzen 5 2600x i x470 i uživaj. Kupiš kako spada i miran si.Nikakvi r3 1200 Inteli g4560 i slični bureki.

Ili b360 i5 8400.

 Koji je razlog za kupiti x470 ispred x370, osim bacanje novca u vjetar?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije ako kupuješ novo sve.Ali ako imaš već tu matičnu čak i  b350 nema potrebe za nadogradnjom..

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...

Jučer smo složili frendu komp, R7 2700X, 32GB GSkill 3200, Asus Rog X470-F Gaming, već je imao GTX 1070, i monitor Dell S2716DG, stari moj, ja sam ostao ugodno iznenađen kak to radi. Kad čovjek na forumu čita, rekao bi da taj Ryzen nemre ništa, a bome može itekako. Ali dark side su cijene memorije, pa memorija košta kao suho zlato, hebote, ako tako nastave, svi bumo dugo igrali na sadašnjim kompovima 

 Drugi put uzmite 64gb, bit će vam još skuplje pa se iščuđavajte kako je skupo. 8 gb je optimalno, 16 je luksuz, 32 je glupost (govorim o gejmanju). 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 9:45 (mrki_tua).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...
Taraba kaže...

Jučer smo složili frendu komp, R7 2700X, 32GB GSkill 3200, Asus Rog X470-F Gaming, već je imao GTX 1070, i monitor Dell S2716DG, stari moj, ja sam ostao ugodno iznenađen kak to radi. Kad čovjek na forumu čita, rekao bi da taj Ryzen nemre ništa, a bome može itekako. Ali dark side su cijene memorije, pa memorija košta kao suho zlato, hebote, ako tako nastave, svi bumo dugo igrali na sadašnjim kompovima 

 Drugi put uzmite 64gb, bit će vam još skuplje pa se iščuđavajte kako je skupo. 8 gb je optimalno, 16 je luksuz, 32 je glupost (govorim o gejmanju). 

 

Nadoda bio samo da je ipak danas 16 gb standard.Vidio sam neke razlike između 8 i 16 u recimo Max Effectu : Andromeda.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

 Drugi put uzmite 64gb, bit će vam još skuplje pa se iščuđavajte kako je skupo. 8 gb je optimalno, 16 je luksuz, 32 je glupost (govorim o gejmanju). 

Sad ga i ti pretjerujes. 8GB uglavnom moze proc, 16 je optimalno a 32 je za gaming, kao sta kazes, glupost...

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pogledao milijun relevantnih recenzetora (recenzatora?) na yt, eto i Linus kojeg ne volim zbog tona glasa, kaže da je 8 gb sasvim dostatno za gejmanje te da je 16gb samo zalog za budućnost, naravno govorim o igricama i to AAA naslovima. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 9:51 (mrki_tua).
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...

 A sta je s igrama koje znaju iskoristiti vise jezgri threadova? tu su isto jednaki? 

 Aj izvedi zaključak sam, pa logično bi bilo da ryzen bude bolji u takvom scenariju (pa ne triba fakultet za to zaključit). 

Moj zaključak je da netko tko ima i5 2500k može ić jedino na r5 2600 ili jače jer ostalo nema smisla.

MISCREATED
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
mrki_tua kaže...

 Drugi put uzmite 64gb, bit će vam još skuplje pa se iščuđavajte kako je skupo. 8 gb je optimalno, 16 je luksuz, 32 je glupost (govorim o gejmanju). 

Sad ga i ti pretjerujes. 8GB uglavnom moze proc, 16 je optimalno a 32 je za gaming, kao sta kazes, glupost...

 Uzeo sam i ja 16gb, velikim djelom jer sam htio imati 16 gb, nešto manjim jer obrađujem fotografije i multitaskam ljeti oko rezervacija, a najmanjim, 1% zbog igrica.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 9:53 (mrki_tua).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
mrki_tua kaže...

 Drugi put uzmite 64gb, bit će vam još skuplje pa se iščuđavajte kako je skupo. 8 gb je optimalno, 16 je luksuz, 32 je glupost (govorim o gejmanju). 

Sad ga i ti pretjerujes. 8GB uglavnom moze proc, 16 je optimalno a 32 je za gaming, kao sta kazes, glupost...

system ti oduzme nekih 2GB, i neku "jaču" igru pokreneš, ja sam 90% vremena u zauzeću između 8-10GB rama, guralo bi to s 8 ali 16 je očito optimum za današnje doba, veće zauzeće od 10GB nisam nikad dobio osim u benchmarcima 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...
ansha kaže...
mrki_tua kaže...

 Drugi put uzmite 64gb, bit će vam još skuplje pa se iščuđavajte kako je skupo. 8 gb je optimalno, 16 je luksuz, 32 je glupost (govorim o gejmanju). 

Sad ga i ti pretjerujes. 8GB uglavnom moze proc, 16 je optimalno a 32 je za gaming, kao sta kazes, glupost...

system ti oduzme nekih 2GB, i neku "jaču" igru pokreneš, ja sam 90% vremena u zauzeću između 8-10GB rama, guralo bi to s 8 ali 16 je očito optimum za današnje doba, veće zauzeće od 10GB nisam nikad dobio osim u benchmarcima 

 I ja imam u jednom sistemu 32GB a u drugom 24GB i također nisam vidio iskorištenost veću od 12GB tako da se slažem s tobom 16GB je sasvim dovoljno.

MISCREATED
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čovijek hoće novi komp i sad tu neke kombinacije sa g4560 i r3 1200 pa kasnije ovo pa ono pa onda ovak možda onak koji vam je qurac. Neka si uzme b360 i5 8400 i 2666mhz ddr4 ako je za igre, nema bolje i jeftinije kombinacije za moderan gaming. Nikakvi budget buildovi sa g4560 i r3 1200 ako ima love neka odmah uzme best buy kombo i bok. A te nadogradnje za 5 godina i takve nebuloze zaboravite. 

 
5 1 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

P.S. vi opet uzimate sebe u gejmersku računicu, gejmeri nemaju ništa na pc-u osim igrica i sw vezanog za to, dok većina prosječnih korisnika ima photoshop, multitaska, bug forum i igricu, itd. Ž, svašta nešto...

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 10:01 (mrki_tua).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedino ulaganje koje ću napraviti ove godine  je da ću kupiti low profile pločicu kingston od 8 gb ddr3 za 200 kn da imam 16 gb i tako da je to od sve od mene.Kad vidim cijene ovih ddr4 jednostavno me bode u oči i samim time dovode mi u pitanje kupovinu nove konfiguracije pa bila to intel ili amd.Možda još gtx 970 ili 1060 i ja mislim da sam miran za 1080 povremeni gajming.

Valjalo bi pričekati malo da se smiri ovo tržište jer ovo šta trenutno rade stvarno je monopol od strane proizvođača memorija,a i od prozvođača grafičkih kartica.Na kraju je došlo vrijeme da je najlakše kupiti novi procesor.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

 Uzeo sam i ja 16gb, velikim djelom jer sam htio imati 16 gb, nešto manjim jer obrađujem fotografije i multitaskam ljeti oko rezervacija, a najmanjim, 1% zbog igrica.

 

 I on je uzeo 32GB jer je htio imati, kaj ne? I nisam rekao da se on igra nego sam to spomenuo općenito ( čovjek se bavi sa puno stvari, od veoma ozbiljnog rada pa do zabave ).

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tržište gpu-a se smiriva, dok za tržište ram-a nema naznaka, možda će to biti novo standard, mislim te cijene, tko zna. Doduše gpu je dosta potrošnija roba od rama.

Moj savjet ti je da vrebaš memoriju sa njuškala koja je pod garancijom te da lupaš cijene, ja sam nedsvno uzeo 16 gb 3 mjeseca stare hyperx fury ddr4 za 1000 kn, šta je ok kad vidim da se prodaje stara ddr3 bez garancije 8gb za 350 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice