AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.086.253
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Hladnjak od 1600 i 1700 je isti po svemu jedina je razlika u rgb? Ili je ovaj malo veci od 1700?

 

Isti su, samo rgb :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Super..jer sam ga nasao za 100kn..nekoristenog..sam moram vidjet mozda da odvojim vent od svog i priserafim ovaj s rgb...ili da se nezezam neg promjenim cijelog...

razorblade
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Super..jer sam ga nasao za 100kn..nekoristenog..sam moram vidjet mozda da odvojim vent od svog i priserafim ovaj s rgb...ili da se nezezam neg promjenim cijelog...

 

Ma da, zamijeni cijelog :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

pretpostavljam da je teze zamjenit vent nego promjenit cijeli hladnjak

razorblade
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Otrpilike :-) Nije strasno, ali ako bas ne moras...
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
Silent horror1992 kaže...

Unutar dvaes tries dana ću preć na r5 2600 i sad sam prvo u potrazi za pločom, a cilj ili vam ga pik mi je neka ploča sa što boljim audio čipom i pojačalom za slušulje jer za cijenu fiio e10k skoro da kupim takvu ploču. (jel neko imao priliku isprobat takav onboard sound vs DAC kao što je  e10k sa slušalicama veće impedancije od 60 ohma?) 

Ima li šta bolje od ove ?

https://www.mall.hr/maticne-ploce/asus-maticna-ploca-mb-strix-b350-f-gaming-amd-am4-ddr4-atx-90mb0uj0-m0eay0?gclid=Cj0KCQjw5fDWBRDaARIsAA5uWThGBLpISfcc4xwarfeox2eOJluyjAexUZb6s43uGLYy7shy9EPS_xAaAj3VEALw_wcB

 

Ako neko prodaje b350-x370 sa Realtek ALC1220 nek se javi da pazarimo. 

 

kupi si ovo i vise nikad neces morati razmisljati o tome:

 

https://www.aliexpress.com/item/2014-DAC-X6-fever-HiFi-amp-USB-Fiber-Coaxial-Digital-Audio-Decoder-DAC-24BIT-192-Free/32259251491.html?spm=2114.search0104.3.2.606e1053lUc97a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10709_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10697_10696_10084_10083_10618_10710_10307_10301_10303_10059_308_100031_10103_441_10624_10623_10622_10621_10620,searchweb201603_1,ppcSwitch_2&algo_expid=ebf9cd43-e172-48bb-af17-f5c495b1601b-0&algo_pvid=ebf9cd43-e172-48bb-af17-f5c495b1601b&transAbTest=ae803_2&priceBeautifyAB=0

 

ili s amazona ako ti vise odgovara

 

https://www.amazon.com/FX-Audio-Optical-Coaxial-Amplifier/dp/B072JJT7SF/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1524049201&sr=8-2&keywords=fx-audio+dac-x6

 

niti jedan audio chip na maticnoj se ne moze usporediti sa tim DACom/AMPom

 

i sam ga imam (zajedno sa open back sennheiser HD558) i nemam nikakve primjedbe - izrazito cist zvuk (i glasan, nikad ne slusam preko 50% jacine)

evo ti i review

 

 

Upravo naručio sa amazona.

Vljda će proć narudžba i neće vljda nabit neku carinu na ovu cijenu ?

Nisam sa amazona kupovao ništa do sad.

Gledam taj SHENZHENAUDIO ima webshop i odatle se isto može naručit i free poštarina i može se paypalom platit.

Možda da sam bolje direkt od njih nego sa amazon ?

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...

Upravo naručio sa amazona.

Vljda će proć narudžba i neće vljda nabit neku carinu na ovu cijenu ?

Nisam sa amazona kupovao ništa do sad.

Gledam taj SHENZHENAUDIO ima webshop i odatle se isto može naručit i free poštarina i može se paypalom platit.

Možda da sam bolje direkt od njih nego sa amazon ?

 

 po meni bi ti bilo bolje da si uzeo sa amazon.de

ima ih i tamo za kupit, a od tamo sigurno nebi imao carinu (bar si tako mislim) jer je amazon.de, europska unija i tako to

u svakom slučaju, napiši koju kad ga dobiješ, mene isto dosta zanima taj uređaj, najviše zbog toga jer ga pogoni zasebno adapter za struju, pa bi možda mogao biti bolji za danas sutra neke gladnije slušalice, bolji form factor, ima veliki plug za slušalice, a i nekako mi se više sviđa od E10k

ja sam sa svojim e10k jako zadovoljan, za dt770 80 ohma super radi i pogodni ih, ali bi ipak htio nekaj kaj crpi struju preko utičnice, a ne USB-a

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matija656 kaže...

 

 po meni bi ti bilo bolje da si uzeo sa amazon.de

ima ih i tamo za kupit, a od tamo sigurno nebi imao carinu (bar si tako mislim) jer je amazon.de, europska unija i tako to

u svakom slučaju, napiši koju kad ga dobiješ, mene isto dosta zanima taj uređaj, najviše zbog toga jer ga pogoni zasebno adapter za struju, pa bi možda mogao biti bolji za danas sutra neke gladnije slušalice, bolji form factor, ima veliki plug za slušalice, a i nekako mi se više sviđa od E10k

ja sam sa svojim e10k jako zadovoljan, za dt770 80 ohma super radi i pogodni ih, ali bi ipak htio nekaj kaj crpi struju preko utičnice, a ne USB-a

 

Ali apsolutno ni jedan taj best buy dac u vidu e10k ili taj ne šalju u HR sa amazon.de, a slao sam prodavaču poruku da želim otkazat i da vrate pare jer imam dodatnih davanja u svojoj državi i on mi kaže ovo.

Da bar znam da postoji neka šansa da prođe bez carine rekao bi nek šalje ko ga jebe, a ako baš 100% iden a carinu i još moram čekat pun krc dok stigne probao bi stornirat narudžbu i uzeo e10k od ovih.

https://fiio-shop.de/dac-mit-kopfhoererverstaerker/110/fiio-e10k-olympus-2

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matija656 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Upravo naručio sa amazona.

Vljda će proć narudžba i neće vljda nabit neku carinu na ovu cijenu ?

Nisam sa amazona kupovao ništa do sad.

Gledam taj SHENZHENAUDIO ima webshop i odatle se isto može naručit i free poštarina i može se paypalom platit.

Možda da sam bolje direkt od njih nego sa amazon ?

 

 po meni bi ti bilo bolje da si uzeo sa amazon.de

ima ih i tamo za kupit, a od tamo sigurno nebi imao carinu (bar si tako mislim) jer je amazon.de, europska unija i tako to

u svakom slučaju, napiši koju kad ga dobiješ, mene isto dosta zanima taj uređaj, najviše zbog toga jer ga pogoni zasebno adapter za struju, pa bi možda mogao biti bolji za danas sutra neke gladnije slušalice, bolji form factor, ima veliki plug za slušalice, a i nekako mi se više sviđa od E10k

ja sam sa svojim e10k jako zadovoljan, za dt770 80 ohma super radi i pogodni ih, ali bi ipak htio nekaj kaj crpi struju preko utičnice, a ne USB-a

 

ja imam taj uredjaj kojih pola godine i zadovoljan sam (+Sennheiser 558)

doduse ne vidim koji je smisao kupiti ovaj DAC/AMP kad vec imas E10k koji je u istoj kategoriji

 

upgrejd bi ti bio uzeti neki DAC/AMP od preko 100€, a ne ove low end modele

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

doduse ne vidim koji je smisao kupiti ovaj DAC/AMP kad vec imas E10k koji je u istoj kategoriji

 zato se i dvoumim najviše, jer znam da nije ništa posebno više od E10k, a opet jako me privlači to što ima adapter za struju....

san mi je oDAC ili ARC, ali su skupi u pm..

 

nećemo više u OT,  tema je o ryzen procesorima

 

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 11:19 (matija656).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen mete pod s Intelom i na Tomshardwareu:

 

https://www.tomshardware.com/reviews/best-cpus,3986.html

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bez provokacija, činjenica je da jedan 'ne mete' drugog već usporedba ovisi o perspektivi. Intel je bolji za igranje u zahtjevnim scenarijima poput visokog refresh ratea prije svega dok je ryzen bolji u većini ostalih scenarija te je često bolji 'value' izbor, ponajprije u srednjem i nižem rangu. 8core ryzeni s druge strane ne stoje baš tako čvrsto protiv 8600k/8700k, osim za ljude kojima treba velika procesorska snaga po povoljnoj cijeni, tada imaju puno više smisla. Inače, baš za 8core je poželjno kupit odličnu matičnu jer im je potrebna, a kasnije se može prodat samo procesor i kupit neki high-end aktualni iz zadnje am4 generacije. Ovako ja to vidin: možeš uštedit na hladnjaku ako ti je stock dovoljno dobar, dobiješ pokoju jezgru i thread/SMT (nikad se ne zna), uštediš nešto i na duge staze ako imaš dobru matičnu pa lijepo sve te uštede zbrojiš i preliješ u bolji ekran i bolju grafičku te na taj način dobiješ puno više u obliku krajnjeg proizvoda. No ljudi imaju različite prioritete, a intel najviše smisla ima onima kojima nijedna cifra nije mrska jer imaju neograničen budžet.

 
10 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok, ispravljam se, mete pod kao "bang for buck"

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Riža kakva god bila zakotrljala je stvar i treba ju gledat samo i isključivo u pozitivnom svjetlu.

Da se nedogodi ryzen još bi danas 4/8 intel plaćali preko 2500k, a 4/4 ne bi bio 800kn nego 1600.

 

 

 
21 0 hvala 5
8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...

Riža kakva god bila zakotrljala je stvar i treba ju gledat samo i isključivo u pozitivnom svjetlu.

Da se nedogodi ryzen još bi danas 4/8 intel plaćali preko 2500k, a 4/4 ne bi bio 800kn nego 1600.

 

 

Točno,

no tužan dio priče oko AMD cpu-a je taj što ti cpu-i u velikoj mjeri (osim da se ljudi njima koriste) služe zapravo da bi se Intelu spustila cijena nakon čega ljudi opet kupuju Intel.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

EPYC 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Glavas_ZG kaže...
Silent horror1992 kaže...

Riža kakva god bila zakotrljala je stvar i treba ju gledat samo i isključivo u pozitivnom svjetlu.

Da se nedogodi ryzen još bi danas 4/8 intel plaćali preko 2500k, a 4/4 ne bi bio 800kn nego 1600.

 

 

Točno,

no tužan dio priče oko AMD cpu-a je taj što ti cpu-i u velikoj mjeri (osim da se ljudi njima koriste) služe zapravo da bi se Intelu spustila cijena nakon čega ljudi opet kupuju Intel.

 Ne mora bit, u životu sam promijenio valjda 15-20 procesora, nikada nisam bio na AMD-u do sada, tko zna, ako poživim možda će slijedećih 15-20 biti baš AMD. I vjerujem da je dosta takvih primjera, za sada sam, da ga ne ureknem, super zadovoljan. Hoću reći, takvom politikom će možda Intel izgubiti dobar dio kolača. 

Festina lente
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Super..jer sam ga nasao za 100kn..nekoristenog..sam moram vidjet mozda da odvojim vent od svog i priserafim ovaj s rgb...ili da se nezezam neg promjenim cijelog...

 kolikoi je razmak izmedu serafa? 90mm mozda?

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Trebam savijet glede zamijene svog trenutnog stroja s nećim novijim pa bi išao na Rayzen 5 opciju, komp 90% gaming i onda sve ostalo pomalo uglavnom se na njemu ništa neradi glede nekih extra programa za obradu "nećega" komp služi za zabavu, a ne rad

 

Nebi se bavio closkenjisanjem mašine, već uglavnom na defaultu jer mi je dovoljno za to što trebam, nikakvo benčmarkisanje i slićno, posložiti u kutiju i neka radi par godina.

 

Imam nedoumicu glede MBO uzeti neku Asus B350 Prime/Strix ili MSI B350 Krait/Tomahawk ploću do cca 100ojra ili bolju i kvalitetniju opciju GIGABYTE GA-X470 Aorus Ultra Gaming kao jeftiniju opciju X470 modela.

Gore bi vjerojatno išao Rayzen 5 1600/X ili 2600 model eventualno kasnije jer vidim da se da naći jeftiniji model na njušci ili po forumima cca 1000krznaša, problem je dakako skupa memorija pa tih 300kn igra ulogu glede CPU-a jer bi to kanalizirao za MBO ili bolju memoriju.

Grafa i SSD i napajanje ostaje isto do daljnjega kao i kučište, dakle samo memorija,cpu i mbo su trenutno u fazi kupovine.Bolje bi uložio u bolju memoriju i MBO ako se već mora nauštrb CPU-a pa bi i taj 1600/x bioi više nego zadovoljavajuć da tjera GPU RX 470.

 

 

Hvala na svakoj preporuci kao i savjetu

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 12:45 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Festus kaže...

Ovako ja to vidin: možeš uštedit na hladnjaku ako ti je stock dovoljno dobar, dobiješ pokoju jezgru i thread/SMT (nikad se ne zna), uštediš nešto i na duge staze ako imaš dobru matičnu pa lijepo sve te uštede zbrojiš i preliješ u bolji ekran i bolju grafičku te na taj način dobiješ puno više u obliku krajnjeg proizvoda. No ljudi imaju različite prioritete, a intel najviše smisla ima onima kojima nijedna cifra nije mrska jer imaju neograničen budžet.

Ovako ja to vidim:

 

Stock hladnjak vecina ne korsiti ili ga koriste oni koji rade neki light oc, a time se mogu zaboraviti neke postene performanse tj one na koje se ljudi pozivaju sa recenzija i testova.

 

Ako se previse stedi u startu zavrsi se kao oni sto su uzeli jeftinije ili mid range b350 ploce i nekakvu hynix memoriju pa bila ona i solidna 3000 cl15 npr. Oni sad sa takvom platformom ne mogu izvuci performanse koje je donjela druga generacija jer im je potreban ram od 2k kn + skuplja 6-layer pcb ploca na kojoj ce moci ustimati tu memoriju. Stavljanje ryzena druge generacije na takvu platformu ispada bacanje novaca jer se nece postici niti priblizan boost koji npr daje 2600 naspram 1600.

 

Sto se tice argumenta "U ryzen ulozis u pocetku i onda si miran par generacija posto ce AM4 platforma trajati, imas upgrade path." stvar je u tome sto u pocetku moras uloziti znacajno vise od necega sto intel s druge strane ima da daje jednake ili bolje performanse, a uz to je jeftinije. Upgrade path, samo opet jeftiniji, izvedes i sa intelom uzimanjem z370 ploce za 850kn i ramom za 1300-1400 kn. Mozes poceti sa nekakvim i3 i na kraju zavrsiti sa 8600k/8700k koje ne ogranicavaju jeftinija ploca i ram, a daju rezultate u gamingu (koja je najvaznija stavka za nas 95% ovdje) kakve ce sustici tek treca generacija ryzena (valjda). Kad se sve fino zbroji i oduzme, a ne samo bubne napamet i umota u celofan, na kraju ti zapravo vise kesa za ostale komponente ostane bas sa intelom.

 

P.S. Na moguce argumente odgovorit cu preko u chat temi da se ne bi islo u nepotreban off topic. 

 

 

 

6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni je stock hladnjak dovoljan za 3.7GHz/1.16V, a poviše toga se niti ne isplati ić. Nadalje, svoju tezu baziraš na skupoj memoriji koja većini ljudi nije potrebna te isto tako ima smisla samo za one neograničenog budžeta kojima su i ostale komponente na razini. Osobno ne bih nikad preplatio RAM na taj način, radije bih kupio najjeftiniji i uložio u bolju grafičku ili bolje bilo-šta-drugo, makar se već može nać 3000/cl16 relativno jeftino za današnje pojmove. Šta se toga tiće, osobno bih svakako kupio polovan RAM jer nema smisla kupovat novi pod teškom inflacijom, no to sam samo ja. 

 

Ti si sebi zacrta nekakav apsurdan scenarij koji smatraš pravilom iako su prioriteti malo je reć pogrešni. U principu tvrdiš da je većini ljudi ograničenog budžeta nužno kupit skupu memoriju, cpu hladnjak i valjda najskuplju matičnu kojoj je svrha da osigura toj memoriji 3600MHz ili 3200/cl14. To sve skupa je poprilična cifra i kad se zbroji sa nerijetko 300kn jeftinijim procesorom koji već ima sasvim dobar hladnjak, dobije se skok sa gtx 1060 na 1070 i još ti ostane. Može li tvoj skupi RAM sa 200MHz višim taktom procesora pružit takav performans ?

 
6 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pitanje ljudi, koliko rama uzima grafa koja je integrirana u procesor. Imam Amd ryzen 2200g znam da integrirane  grafe troše ugrađenu ram memoriju .

 

Inače gledao sam Amd Radeon settings koji sam dobio uz drivere di piše evo gledajte sliku , piše 256mb u jednom dijelu. ŠTo je to zapravo ??? Toliko uzima od rama ili je to memorija u procesoru ???

Inače ram-a imam 8 giga (2x 4giga ) .

 

 

 

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Markić7 kaže...

Pitanje ljudi, koliko rama uzima grafa koja je integrirana u procesor. Imam Amd ryzen 2200g znam da integrirane  grafe troše ugrađenu ram memoriju .

 

Inače gledao sam Amd Radeon settings koji sam dobio uz drivere di piše evo gledajte sliku , piše 256mb u jednom dijelu. ŠTo je to zapravo ??? Toliko uzima od rama ili je to memorija u procesoru ???

Inače ram-a imam 8 giga (2x 4giga ) .

 namjestiš u biosu koliko ćeš dodijeliti za igpu, možeš postaviti od tih početnih 256mb do 2gb

samo obrati pozornost da ti taj ram za grafu postaje nedostupan u sustavu, dakle ako staviš 2gb za grafu, ostat će ti 6gb u sustavu

 

a kakva je razlika 256mb vs 2gb u gejmanju provjeri na jubito

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Markić7 kaže...

Pitanje ljudi, koliko rama uzima grafa koja je integrirana u procesor. Imam Amd ryzen 2200g znam da integrirane  grafe troše ugrađenu ram memoriju .

 

Inače gledao sam Amd Radeon settings koji sam dobio uz drivere di piše evo gledajte sliku , piše 256mb u jednom dijelu. ŠTo je to zapravo ??? Toliko uzima od rama ili je to memorija u procesoru ???

Inače ram-a imam 8 giga (2x 4giga ) .

 namjestiš u biosu koliko ćeš dodijeliti za igpu, možeš postaviti od tih početnih 256mb do 2gb

samo obrati pozornost da ti taj ram za grafu postaje nedostupan u sustavu, dakle ako staviš 2gb za grafu, ostat će ti 6gb u sustavu

 

a kakva je razlika 256mb vs 2gb u gejmanju provjeri na jubito

 ja imam na matičnoj 4 utora, mogu ubaciti jos jednu istu pločicu  rama, pa da imam ukupno 12, i dodjeliti grafi cijelih 2giga bez  obzira jel mi treba ili ne trebanego da se nađe ako zatreba. Onako sam znatiželjan, ako aplikacija koristi GPU akceleraciju onda su ti rami potrebni jel tako ??? Znam da neka aplikacija za obradu slike koristi dodatno gpu akceleraciju. Također me zanima, buduči da je to integrirano u procesor, ima li smisla koristiti gpu akceleraciju ???

 

 

14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemojte dodjeljivati 2gb, stavite na najmanje. Onda si sustav sam uzima koliko mu treba, s time će vam komp bolje raditi.

 

Ne morate vjerovati meni, vjerujte njemu:

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 18:04 (Jakovp).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Znači tko je kupio am4 u 2017., to ipak nije bilo futureproof. 😂

Festina lente
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mooooar coooress!!! Ako ovako nastave za koju godinu nam nece trebat graficke posto cemo gpu finu softwareski emulirat i vrtit na visku jezgrica...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najjace bi bilo da Ryzen 2800X izadje sad sa 10 jezgri kao sto su pricali, jedini razlog sto ga ne pustaju na trzisti = nema potrebe jer nema konkurencije u tom polju Oo wtf 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2018 18:50 (chaselol).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

"WCCFTech adds"

 

izvor im je njesra

 

 

mrki_tua kaže...

 Znači tko je kupio am4 u 2017., to ipak nije bilo futureproof. 😂

 

kako si dosao do tog zakljucka? ostaje AM4 socket

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2018 18:54 (Fanu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice