AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.679
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Naravno, ali nisam ih vidio kod nas pa zato pitam... pogotovo ne na webu...
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobro vijesti za ryzen+, kako bi se optimizirali tajminzi sa samsung b-die memorijom na kraju su ipak dovoljne i jeftinije ploce b350 ploce. Objasnio covjek kako je bio u krivu kad je izjavio da su potrebne skuplje ploce za taj pothvat, problem su bili rani biosi za ryzen+ na b350 plocama, sad su ti problemi rijeseni. Evo i citavi video

.

Moj PC  
5 0 hvala 1
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je, ali ipak aki netko planira uzest kasnije jači Ryzen, serije 7 recimo, ipak se preporuča bolja MBO, radi komponenti, grijanja vrama, itd.

Festina lente
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sama činjenica da ideš kupit Ryzen pored Intela je nebuloza. Ryzen je samo loša alternativa Intelu. Stoga toplo preporučam da izbjegnete Ryzen ako je ikako moguće.

 
0 26 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Sama činjenica da ideš kupit Ryzen pored Intela je nebuloza. Ryzen je samo loša alternativa Intelu. Stoga toplo preporučam da izbjegnete Ryzen ako je ikako moguće.

 Zašto? Ako mi je gejming sekundaran, a želim sveukupno bolji procesor, Ryzen je jedino logično rješenje, a te priče moj tata je jači jd tvoga ostavite za osnovnu školu.

Festina lente
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...
mislioc kaže...

Sama činjenica da ideš kupit Ryzen pored Intela je nebuloza. Ryzen je samo loša alternativa Intelu. Stoga toplo preporučam da izbjegnete Ryzen ako je ikako moguće.

 Zašto? Ako mi je gejming sekundaran, a želim sveukupno bolji procesor, Ryzen je jedino logično rješenje, a te priče moj tata je jači jd tvoga ostavite za osnovnu školu.

Kak da ne samo se ti tješi. Na koliko ste stali ghz-a jel to onih nishih 4.2 ili je uspio na 4.3ghz napokon...

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 12:05 (mislioc).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tvoja "topla nebuloza" u temi ryzen, ono, WTF ?!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
mrki_tua kaže...
mislioc kaže...

Sama činjenica da ideš kupit Ryzen pored Intela je nebuloza. Ryzen je samo loša alternativa Intelu. Stoga toplo preporučam da izbjegnete Ryzen ako je ikako moguće.

 Zašto? Ako mi je gejming sekundaran, a želim sveukupno bolji procesor, Ryzen je jedino logično rješenje, a te priče moj tata je jači jd tvoga ostavite za osnovnu školu.

Kak da ne samo se ti tješi. Na koliko ste stali ghz-a jel to onih nishih 4.2 ili je uspio na 4.3ghz napokon...

 Imas recenzije, ne da mi se zamarat sa provokatorima, 3 bitne stavke su na strani Ryzena, performanse za novac, broj jezgri i budućnost platforme AM4 nad 1151.

Festina lente
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Amd FX je isto bio future proof a danas se utapa u svakoj iole ozbiljnijoj aplikaciji.
 
2 6 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Amd FX je isto bio future proof a danas se utapa u svakoj iole ozbiljnijoj aplikaciji.

Ako si 2017.-2018. godine uzimao novi pc, reci mi do koje godine će procesori izlaziti s fizickom kompatibilnosti za AM4, a do koje za lga 1151?

Vidim da ti je logika lošija strana, reci mi da li će Intel 2020. godine izbaciti procesor bolji od onog danas, a da je kompatibilan sa lga 1151? 

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 12:52 (mrki_tua).
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Dobro vijesti za ryzen+, kako bi se optimizirali tajminzi sa samsung b-die memorijom na kraju su ipak dovoljne i jeftinije ploce b350 ploce. Objasnio covjek kako je bio u krivu kad je izjavio da su potrebne skuplje ploce za taj pothvat, problem su bili rani biosi za ryzen+ na b350 plocama, sad su ti problemi rijeseni.

 Nešto sam slično ja tvrdio na drugoj temi.

mislioc kaže...

Sama činjenica da ideš kupit Ryzen pored Intela je nebuloza. Ryzen je samo loša alternativa Intelu. Stoga toplo preporučam da izbjegnete Ryzen ako je ikako moguće.

 Koji je razlog što ti pišeš u ovoj temi? Kompleksi?!?!?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Version1 kaže...
war3_tft kaže...

Dobro vijesti za ryzen+, kako bi se optimizirali tajminzi sa samsung b-die memorijom na kraju su ipak dovoljne i jeftinije ploce b350 ploce. Objasnio covjek kako je bio u krivu kad je izjavio da su potrebne skuplje ploce za taj pothvat, problem su bili rani biosi za ryzen+ na b350 plocama, sad su ti problemi rijeseni.

 Nešto sam slično ja tvrdio na drugoj temi.

mislioc kaže...

Sama činjenica da ideš kupit Ryzen pored Intela je nebuloza. Ryzen je samo loša alternativa Intelu. Stoga toplo preporučam da izbjegnete Ryzen ako je ikako moguće.

 Koji je razlog što ti pišeš u ovoj temi? Kompleksi?!?!?

 multi acc neke banirane budale.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Sama činjenica da ideš kupit Ryzen pored Intela je nebuloza. Ryzen je samo loša alternativa Intelu. Stoga toplo preporučam da izbjegnete Ryzen ako je ikako moguće.

 

http://www.guru3d.com/news-story/new-vulnerability-hits-intel-processors-lazy-fp-state-restore.html

 

stize jos jedan patch koji ce smanjiti performanse intel procesora :)

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Version1 kaže...
war3_tft kaže...

Dobro vijesti za ryzen+, kako bi se optimizirali tajminzi sa samsung b-die memorijom na kraju su ipak dovoljne i jeftinije ploce b350 ploce. Objasnio covjek kako je bio u krivu kad je izjavio da su potrebne skuplje ploce za taj pothvat, problem su bili rani biosi za ryzen+ na b350 plocama, sad su ti problemi rijeseni.

 Nešto sam slično ja tvrdio na drugoj temi.

 Nisi ti nista tvrdio neg si bubnuo napamet bez ikakvog pokrica, to je velika razlika. 

 

Ono sto sam ja bio tvrdio je bilo temeljeno na rijecima ovog istog covjeka, taj dio je cak i pojasnio da se zeznuo. Takoder je spominjao 6-layer pcb ploce kao neophodne za posteni OC rama, a nakon sto sam malo citao o tim 6 layer plocama naisao sam na poveznicu sa memorijom pa mi je to bio dodatni razlog za zakljuciti da ce biti potrebnije kvalitetnije ploce.

Ovo je vazna informacija koja je bila dosta mutna i nejasna tj nije bas bilo informacija o ovoj tematici, sad su stvari jasne i to nije malena stvar da moze proci i jeftinija ploca. 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Version1 kaže...
war3_tft kaže...

Dobro vijesti za ryzen+, kako bi se optimizirali tajminzi sa samsung b-die memorijom na kraju su ipak dovoljne i jeftinije ploce b350 ploce. Objasnio covjek kako je bio u krivu kad je izjavio da su potrebne skuplje ploce za taj pothvat, problem su bili rani biosi za ryzen+ na b350 plocama, sad su ti problemi rijeseni.

 Nešto sam slično ja tvrdio na drugoj temi.

 Nisi ti nista tvrdio neg si bubnuo napamet bez ikakvog pokrica, to je velika razlika. 

 

Ono sto sam ja bio tvrdio je bilo temeljeno na rijecima ovog istog covjeka, taj dio je cak i pojasnio da se zeznuo. Takoder je spominjao 6-layer pcb ploce kao neophodne za posteni OC rama, a nakon sto sam malo citao o tim 6 layer plocama naisao sam na poveznicu sa memorijom pa mi je to bio dodatni razlog za zakljuciti da ce biti potrebnije kvalitetnije ploce.

Ovo je vazna informacija koja je bila dosta mutna i nejasna tj nije bas bilo informacija o ovoj tematici, sad su stvari jasne i to nije malena stvar da moze proci i jeftinija ploca. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 13:15 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne kuzim kaj je tako smijesno. Kad smo pricali o toj temi ovaj lik je prdio u prazno i temeljio svoje argumente na doslovce nicem. Ja sam barem imao neki izvor, i to kvalitetan, na koji sam se referirao.

 

Jbt hoces pomoc oko dosta vazne teme i onda te ekipa ismije, ovdje ocito nema smisla niti konstruktivno pricati...

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

@war3_tft, ali opet te lošije B350 ploče su neisplative kad se za 200-ak kn više može uzest x370 koja bolje podnosi OC višejezgrenih procesora, a o budućnosti da ne govorim, neću mijenjat ploču za npr. 2 godine, bolje je odmah uložiti u skuplju. Evo link od čovjeka koji ima kredibilitet :

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 13:21 (mrki_tua).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Ne kuzim kaj je tako smijesno. Kad smo pricali o toj temi ovaj lik je prdio u prazno i temeljio svoje argumente na doslovce nicem. Ja sam barem imao neki izvor, i to kvalitetan, na koji sam se referirao.

 

Jbt hoces pomoc oko dosta vazne teme i onda te ekipa ismije, ovdje ocito nema smisla niti konstruktivno pricati...

 Pa smješno je, nisi ti ja sam, koji je veci? Zar je bitno, bitno je da je dosla informacija zar ne ?

I slažem se b350 ploce samo ako nema drugog izbora, ova moja undervolta da je to cudo.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pojasnio sam dva puta da je lik govorio u prazno i sad dosao glumit pamet. 

 

Pa digni LLC, barem to nije problem...

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Pojasnio sam dva puta da je lik govorio u prazno i sad dosao glumit pamet. 

 

Pa digni LLC, barem to nije problem...

Je sve linkove koja sam stavljao, svi su govorili u prazno Ti si tamo samo trubio o 5-15% prednosti Intela u gamingu i dizao taj podatak u nebesa, na sve ostale podatke si zatvarao oči

 

Uostalom zašto si ti na ovoj temi? Koliko si na ovom forumu ispovraćao po Ryzenu ovo bi ti trebala biti najomraženija tema

 

 

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nijedna tema nije ograničena po dobi, spolu, seksualnoj orijentaciji, vjeroispovjesti, boji kože, itd. Ja sebe ne ubrajam u AMD-aša, dapače, uvijek sam imao intel/nVidija, ali sada sam na AMD/AMD. Isto tako ne pada mi na pamet ić ić druge teme i blatit nešto šta drugi ima, zbog ljubomore, zavisti, kompleksa ili nečeg četvrtog, ali da bi ljudski komentirao i pitao, to da. Svatko za svoj novac bira šta želi, ali simptomatično je kada netko ima potrebu kuditi tuđe bez pravog argumenta, tu se ipak radi o ljubomori, kompleksima, zavisti, itd. (u određenim postotcima).

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 13:45 (mrki_tua).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stavio si link u kojoj se vidi ta razlika od najmanje 15% u prosjeku, ja to ne bi niti spomenuo da ti nisi stavio taj link. 

 

Ostalo nisi nista pokazao, samo si rekao da "na b350 ploci memorija ide na 3200", pa isla je i na prvoj generaciji ryzena, bitni su tajminzi, al ocito ti je taj dio price teze shvatiti, zato si i tvrdio da to nije bitno za ryzen, a zapravo je najbitnije u cijeloj prici... Prije nego sto se bacis na guglanje covjek ovdje je sve lijepo i sazeto pojasnio klik.

 

Nisam se ja nista ispovracao po Ryzenu nego po odabranoj ekipici, opet velika razlika. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 13:46 (war3_tft).
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Privjesak FTW!!!!!!

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

Nijedna tema nije ograničena po dobi, spolu, seksualnoj orijentaciji, vjeroispovjesti, boji kože, itd. Ja sebe ne ubrajam u AMD-aša, dapače, uvijek sam imao intel/nVidija, ali sada sam na AMD/AMD. Isto tako ne pada mi na pamet ić ić druge teme i blatit nešto šta drugi ima, zbog ljubomore, zavisti, kompleksa ili nečeg četvrtog, ali da bi ljudski komentirao i pitao, to da. Svatko za svoj novac bira šta želi, ali simptomatično je kada netko ima potrebu kuditi tuđe bez pravog argumenta, tu se ipak radi o ljubomori, kompleksima, zavisti, itd. (u određenim postotcima).

 Točno to. Nzn da li si pratio prije neke druge teme ali obično se na temu spusti par Intel kompleksaša pa počnu pisati gluposti kao "OC na Ryzenu je beskorisna tehnologija " i  slično pa cijela tema ode vrlo kratko u 3pm

war3_tft kaže...

Stavio si link u kojoj se vidi ta razlika od najmanje 15% u prosjeku, ja to ne bi niti spomenuo da ti nisi stavio taj link. 

 

Ostalo nisi nista pokazao, samo si rekao da "na b350 ploci memorija ide na 3200", pa isla je i na prvoj generaciji ryzena, bitni su tajminzi, al ocito ti je taj dio price teze shvatiti, zato si i tvrdio da to nije bitno za ryzen, a zapravo je najbitnije u cijeloj prici... Prije nego sto se bacis na guglanje covjek ovdje je sve lijepo i sazeto pojasnio klik.

 

Nisam se ja nista ispovracao po Ryzenu nego po odabranoj ekipici, opet velika razlika. 

 Ti si maloprije stavio video gdje si sam svoje tvrdnje opovrgnuo Tajminzi nisu toliko super bitni, ti si spominjao konstantno ram od 2000kn. Tko hoće ryzen neke uzme jeftinu b350 ploču, nekih 3000mhz ram i r5 1600 i deri. Onih max~15% u gamingu neće ni primjetiti ako koristi srednju klasu grafičkih kartica (što većina i ima) a pogotovo ako još i ima freesync/gsync monitor.

 

 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima li tko od vas ASUS Crosshair VI Extreme X370 maticnu ? iskustva ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Sama činjenica da ideš kupit Ryzen pored Intela je nebuloza. Ryzen je samo loša alternativa Intelu. Stoga toplo preporučam da izbjegnete Ryzen ako je ikako moguće.

 Koliko ti imaš godina?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...
Version1 kaže...

 Točno to. Nzn da li si pratio prije neke druge teme ali obično se na temu spusti par Intel kompleksaša pa počnu pisati gluposti kao "OC na Ryzenu je beskorisna tehnologija " i  slično pa cijela tema ode vrlo kratko u 3pm

 Tko hoće ryzen neke uzme jeftinu b350 ploču, nekih 3000mhz ram i r5 1600 i deri. 

 

 

Intelaši su kompleksaši, a ti došao spamati na temu o B360 ploči, dapače otvorio temu da bi napisao neke kretenarije teže vrste... baš ste fina gospoda butthurt armada fanboyevi 

 

ovo boldano, živa istina, eto pitaj kolegu Toxica da to radi sve 5 ko po špagi takva kombinacija 

 

 Ja sam na toj temi rekao da mi je nezamislivo da ploča koja dođe preko 1000kn nema podršku za OC. Nakon toga su s Intel strane krenule gluposti o OC na ryzenu i tako dalje i tema je otisla u kurac.

 

Neznam koje je probleme kolega toxic imao ali ja sam zasad složio par ryzen konfiguracija i sve su proradile iz prve. Treba samo paziti na memory qvl

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 14:15 (Version1).
 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Version1 kaže...

 Ti si maloprije stavio video gdje si sam svoje tvrdnje opovrgnuo Tajminzi nisu toliko super bitni, ti si spominjao konstantno ram od 2000kn. Tko hoće ryzen neke uzme jeftinu b350 ploču, nekih 3000mhz ram i r5 1600 i deri. Onih max~15% u gamingu neće ni primjetiti ako koristi srednju klasu grafičkih kartica (što većina i ima) a pogotovo ako još i ima freesync/gsync monitor.

 

 

 Jesi ti uopce pogeldao taj video il se pravis mutav po obicaju u nadi da ce netko popusiti te tvoje jeftine fore? 

 

U videu je konkretno tema bila taj b-die ram o kojem pricam cijelo vrijeme, covjek je isao pokazati da li se i na nizim chipsetima mogu utegnuti tajminzi kao i na x470. To da je brzi ram kljucan za performanse ryzena je i dalje cinjenica, onaj dio koji sam ja pogrijesio je sto sam temeljem njegovog ranijeg videa tvrdio da je potrebna skuplja ploca, zato sam i stavio video da ispravim svoju gresku.

 

Ove forice kako "vecina koristi srednju klas kartica" su ti opet jadne kao i ostatak komentara, po toj logici mozemo reci je jedan privjesak dobar kao i 2700x... A ovih minimalnih 15% razlike koje nerijetko idu i do 20-25% se itekako osjeti, nema tog adaptive synca koji ce tu pomoci. Rijesit ces tearing i stutering, ali avrg i jos vazniji 1% low fps neces popraviti, sva sreca god i pol koristim adaptive syncove pa ipak imam nekog iskustva za razliku od tebe koji citavo vrijeme prdis u prazno i ne mozes slozit jednu pametnu i korisnu. 

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Lave, wa3, mislioc itd dobili ste svoju temu za liječenje dječjih bolesti pa se držite nje, a tema iz IT dijela foruma se klonite ako mislite trollat.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
12 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Version1 kaže...

 Ja sam na toj temi rekao da mi je nezamislivo da ploča koja dođe preko 1000kn nema podršku za OC. Nakon toga su s Intel strane krenule gluposti o OC na ryzenu i tako dalje i tema je otisla u kurac.

 

Neznam koje je probleme kolega toxic imao ali ja sam zasad složio par ryzen konfiguracija i sve su proradile iz prve. Treba samo paziti na memory qvl

 Lazes. Naravno da nitko nije tvrdio da se na jeftinijim plocama ne moze OC, pricalo se da li se na jeftinijim plocama mogu utegnuti tajminzi. Dezinformatori kao ti su stvarno rak ovog foruma....

Shockwave kaže...

Lave, wa3, mislioc itd dobili ste svoju temu za liječenje dječjih bolesti pa se držite nje, a tema iz IT dijela foruma se klonite ako mislite trollat.

 Ne laprdaj. Ja sam dosao ovdje sa konstruktivnom temom u nadi da podijelim neku korisnu informaciju. To sto si ti toliko butthurt da ne prepoznajes normalnu raspravu od trolanja je druga prica, tako da se bolje kloni bilo kakve komunikacije sa ljudima. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice