AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.044
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako si kupovao novo kupio si najpametnije u trenutnoj ponudi. Taj proc je smiješno jeftin.

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Ako si kupovao novo kupio si najpametnije u trenutnoj ponudi. Taj proc je smiješno jeftin.

 a naravno deda, ja uvijek imam par kompića švercera spremnih da izvaramo ovu napaćenu državu, pa makar za pdv 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mate213 kaže...
Bome moj treba vise od 1.4v za 4.0ghz..to je sto sam nabrzinu isao vidjeti..
Dali nesto krivo napravim ili je jednostavno tako? Na 3.9ghz je stabilan na 1.375v, al nisam nista duze testirao.. sad, 1.45v mi je nekak previse da ga ostavim na tom naponu? Rami su na 1.2v, soc na 1.2v stavim, iako radi i na 0.9v na 3.9ghz

 ma moze vsoc i na 1.3V isprobano xD, samo nema potrebe.
slika: idle potrošnja ryzena s pogašenim power saving opcijama na 4.1ghz 90w(bez gubitaka na vrm), da malo cupaju kose ovi šta štede struju

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...
XXX kaže...

Ako si kupovao novo kupio si najpametnije u trenutnoj ponudi. Taj proc je smiješno jeftin.

 a naravno deda, ja uvijek imam par kompića švercera spremnih da izvaramo ovu napaćenu državu, pa makar za pdv 

 A sad otkrij o cemu se stvarno radi, iznenadenje za pamcenje. 

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemoj ti sad biti ljubomoran sto moj ryzen skoro odere tvoj 8600k 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

napustio sam team blue, nije loš ni ovaj team red 

 

evo r51600x solidno to drži, bf1 malo akcije na 150avg 

 

ako može netko sa r5 ili r7 da isto malo odbencha sa frapsom da malo bacimo usporedbu 

 

 

 imas tamo u 2080 temi, bas je netko posto video bench sa istim tim procesorom, doduse na vecim rezama od FHD, pa ne znam koliko ti to moze pomoc

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...
dax-lax kaže...

Razmišljam mijenjati combo cpu, mbo, ram u skorije vrijeme i dok sam za cpu i mbo prilično siguran, za ram imam pitanja. Dakle, r7 2700, x470 aorus ultra gaming. Na ram mi se ne troši previše para iako je u današnje vrijeme to nemoguće. Prvi izbor je gskillov flareX 3200 cl14 za cca 1900kn zbog amd kompatibilnosti (barem marketing tako kaže). Ako ima nešto jeftinije, može i slabijih performansi, a da ne gubim cjelokupne performanse sistema. Od postojećeg hardvera ide cors ax760, h110 aio (možda će tu ići neka noctua jer je voda trenutno na 8600k), sata ssd 2x120GB i 2tb hdd i sve zajedno u cors 750D kućište. 

Ne uzimaj to smeće od MBO-a ,ta verzija je loša.

Uzmi radije x370 k5 verziju ,ista je cijena skoro. Ako se ploča zove ultra ne znači da valja.

https://www.adm.hr/product.asp?product=maticna-ploca-gigabyte-aorus-ga-ax370-gaming-k5-sam4&code=93011

 

EDIT:

Dual Bios nepouzdan na njoj.

Ima veće heatsinkove od x370 ali su ga usrali sa aluminijem na površini (sve za izgled LOL).

VRM - advertise-aju da je 8+3 phase ,ustvari je 4+3

Općenito ploča je loša za te pare ,sve je loše raspoređeno - problemi sa zagrijavanjem neizbježni ,POGOTOVO ako ces OC-at.

EDIT 2: Malo sam gleda i ovu K5 nije ni ona ništa special.

 

Ja bi osobno od gigabyte K7 ili Gaming 5 kao jedine opcije

 OK, nisam gledao prema nazivu nego isključivo po nekoj low end preporuci interneta. Koja je preporuka za x470? Da, želim zadnji čipset. Može i skuplji rang ako nema ništa dobro u jeftinijem. 

EDIT: recimo, asus prime x470?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 10:00 (dax-lax).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...
MasterOdisasteR kaže...
dax-lax kaže...

Razmišljam mijenjati combo cpu, mbo, ram u skorije vrijeme i dok sam za cpu i mbo prilično siguran, za ram imam pitanja. Dakle, r7 2700, x470 aorus ultra gaming. Na ram mi se ne troši previše para iako je u današnje vrijeme to nemoguće. Prvi izbor je gskillov flareX 3200 cl14 za cca 1900kn zbog amd kompatibilnosti (barem marketing tako kaže). Ako ima nešto jeftinije, može i slabijih performansi, a da ne gubim cjelokupne performanse sistema. Od postojećeg hardvera ide cors ax760, h110 aio (možda će tu ići neka noctua jer je voda trenutno na 8600k), sata ssd 2x120GB i 2tb hdd i sve zajedno u cors 750D kućište. 

Ne uzimaj to smeće od MBO-a ,ta verzija je loša.

Uzmi radije x370 k5 verziju ,ista je cijena skoro. Ako se ploča zove ultra ne znači da valja.

https://www.adm.hr/product.asp?product=maticna-ploca-gigabyte-aorus-ga-ax370-gaming-k5-sam4&code=93011

 

EDIT:

Dual Bios nepouzdan na njoj.

Ima veće heatsinkove od x370 ali su ga usrali sa aluminijem na površini (sve za izgled LOL).

VRM - advertise-aju da je 8+3 phase ,ustvari je 4+3

Općenito ploča je loša za te pare ,sve je loše raspoređeno - problemi sa zagrijavanjem neizbježni ,POGOTOVO ako ces OC-at.

EDIT 2: Malo sam gleda i ovu K5 nije ni ona ništa special.

 

Ja bi osobno od gigabyte K7 ili Gaming 5 kao jedine opcije

 OK, nisam gledao prema nazivu nego isključivo po nekoj low end preporuci interneta. Koja je preporuka za x470? Da, želim zadnji čipset. Može i skuplji rang ako nema ništa dobro u jeftinijem. 

EDIT: recimo, asus prime x470?

 A zašto želiš x470? 

DeaathDealer
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...
Koja je preporuka za x470? Da, želim zadnji čipset. Može i skuplji rang ako nema ništa dobro u jeftinijem. 

EDIT: recimo, asus prime x470?

 Imaš izvrsnih u seriji B450 jer ideš na 2700 bez X tako da nemaš potrebe za jače. Msi tomahawk ili gaming b450 su izvrsne imaju sve za dobar oc.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...

 A zašto želiš x470? 

Prvi je razlog što planiram koristiti storeMI a drugi zato što želim imati zadnje tech kad već kupujem novo. 

B450 dolazi isto u obzir ali imaju po mojoj procjeni manje usb-a na zadnjem panelu a ja ih po def već imam 6 poštekano

 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam si neki dan upgradeao HTPC/Gaming PC za telku, pošto sam postojeći G4560/H110 combo poklonio starom jer mu je crknuo komp (samo za surfanje i kakva lagana igra).

 

Dakle, da ne duljim, uzeo sam Gigabyte B450 AORUS M ploču i Ryzen 5 2600 kojeg sam kloknuo na 4.0Ghz uz 16GB 3000Mhz G.Skill TridentZ memorije (3000Mhz radi na XMP profilu bez ikakvih problema, out of the box).

 

Proc je odličan, ne prelazi 60-62c u full loadu onako nikad uz AIO vodeno (4.0Ghz @1.275V, nisam pokušavao više od toga)... za sada super zadovoljan :)

 

Sve u svemu, planirao sam upgrade na neki od Intel i5 proceva (citaj 8400/8500)... no odustao i uzeo novi Ryzen 2600 i plocu za 2200kn. Po meni odličan deal i jako dobar omjer uloženo/dobiveno.

 

 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
17 0 hvala 2
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A šta kažete za kombinaciju Ryzen 5 2600x i GIGABYTE B450 Aorus Elite?
Koja frekvencija RAM-a bi bila idealna? 2933MHz?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 14:11 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...
MasterOdisasteR kaže...

 A zašto želiš x470? 

Prvi je razlog što planiram koristiti storeMI a drugi zato što želim imati zadnje tech kad već kupujem novo. 

B450 dolazi isto u obzir ali imaju po mojoj procjeni manje usb-a na zadnjem panelu a ja ih po def već imam 6 poštekano

 

 Do koliko novca ?

DeaathDealer
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...
dax-lax kaže...
MasterOdisasteR kaže...

 A zašto želiš x470? 

Prvi je razlog što planiram koristiti storeMI a drugi zato što želim imati zadnje tech kad već kupujem novo. 

B450 dolazi isto u obzir ali imaju po mojoj procjeni manje usb-a na zadnjem panelu a ja ih po def već imam 6 poštekano

 

 Do koliko novca ?

 1600 top za ploču.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...

Prvi je razlog što planiram koristiti storeMI a drugi zato što želim imati zadnje tech kad već kupujem novo. 

B450 dolazi isto u obzir ali imaju po mojoj procjeni manje usb-a na zadnjem panelu a ja ih po def već imam 6 poštekano

 

 storeMI radi i na b450...

usb bi ti mogao biti problem iako osim reara moj b450 CARBON AC ima 4 internal USB2 i dva internal USB3.1 (typeA) porta koje možeš izvući bracketima (koji ne dolaze s pločom) ili priključiti na prednji panel kućišta, sve zajedno 12 USB portova što 2.0, što 3.1 od kojih jedan USB 3.1 (Gen2, Type C) i jedan USB 3.1 (Gen2, Type A)...

također postoji samo 6 SATA3 porta, i ne možeš napraviti SLI... to su sve razlike, ostalo je isto kao i x470...

 

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 14:39 (Louis Pluto).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...
MasterOdisasteR kaže...
dax-lax kaže...
MasterOdisasteR kaže...

 A zašto želiš x470? 

Prvi je razlog što planiram koristiti storeMI a drugi zato što želim imati zadnje tech kad već kupujem novo. 

B450 dolazi isto u obzir ali imaju po mojoj procjeni manje usb-a na zadnjem panelu a ja ih po def već imam 6 poštekano

 

 Do koliko novca ?

 1600 top za ploču.

Za te pare x470 ništa.

X470 je dobar samo za high end i vecinom su cak i overkill ,2-3 vrhunske ploce i to je to ...sve sto je u nizem cijenovnom rangu jednostavno po meni nije vrijedno tih novaca....ja isto kupujem komponente na duzi vremenski period i kuzim sto hoces i na koji nacin razmisljas ... Po meni je x370 k7 best buy jednostavno ...od stvari koje imas na njoj ,milijon sitnica ,do poboljsanih heatsinkova ,dobrog rasporeda ,pogodna za oc ...pristojan vrm 6+(2*2), dobar izgled...kvalitetom je isto dobra ...eventualno taichi ali on je skuplji tako da...

DeaathDealer
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...

 

Sve u svemu, planirao sam upgrade na neki od Intel i5 proceva (citaj 8400/8500)... no odustao i uzeo novi Ryzen 2600 i plocu za 2200kn. Po meni odličan deal i jako dobar omjer uloženo/dobiveno.

 

 

 Bravo MrSmithe, i ja prezadovoljan sa novim ryzen setupom, više nikad neću reći ružnu riječ protiv ryzena, postajem guru teama Red 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Baš sam to htio reći. Što više pregledavam materijale o am4 pločama, x370 ima sve više smisla jer su ploče u prosjeku bolje. Kod b450 sam gledao rog strix b450 f-gaming ali na pcekspertu se baš i nije pokazala dobra za oc. Vidim da se storeMi sw može dokupiti da radi i na x370. Koliko se isplati bacati 250kn više za C6H?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...
MasterOdisasteR kaže...

 A zašto želiš x470? 

Prvi je razlog što planiram koristiti storeMI a drugi zato što želim imati zadnje tech kad već kupujem novo. 

B450 dolazi isto u obzir ali imaju po mojoj procjeni manje usb-a na zadnjem panelu a ja ih po def već imam 6 poštekano

 

 Par savjeta za STORE MI, obvezno imati prazne diskove s kojim ga povezujes jer potencijalno mozes izgubiti sve na hdd-u... to se meni dogodilo ili napravi backup odmah.

Drugo HDD ti nikada se nece gasit... jednostavno stalno "rosta" i prebacuje podatke iz HDD na SSD itd... ako ti HDD nije bucan i ako ga sada ne cujes pri radu to ti nece stvarati problem no ako ga cujes onda ces imati gadan problem..

STORE MI ne moras nuzno imati na x4xx plocama vec se moze kupiti zasebno i za x3xx ploce..

Pozdrav

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...

Baš sam to htio reći. Što više pregledavam materijale o am4 pločama, x370 ima sve više smisla jer su ploče u prosjeku bolje. Kod b450 sam gledao rog strix b450 f-gaming ali na pcekspertu se baš i nije pokazala dobra za oc. Vidim da se storeMi sw može dokupiti da radi i na x370. Koliko se isplati bacati 250kn više za C6H?

 x370 c6h je OC overkill..super ploča za OC

Pogotovo za Procesor.

EDIT: 8+4 VRM kvalitetni mosfeti

Za RAM isto ima duple nego ostale ploče-2

Samo nezz na koju ces cijenu naic s obzirom da je k7 1600-1700 ... To mi je za ploču malo previše,osim ako se ne baviš tim...za te pare ljudi uzmu funkcionalni laptop lol

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 15:00 (MasterOdisasteR).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Razmotri si i ovu plocu klik.

 

Dosta je hvaljena, prvenstveno iz razloga sto ima najbolji vrm u tom cjenovnom rangu.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Razmotri si i ovu plocu klik.

 

Dosta je hvaljena, prvenstveno iz razloga sto ima najbolji vrm u tom cjenovnom rangu.

Tu ploču sam ja koristio s Ryzen 7 1700X i bila je odlična u svakom pogledu - moja preporuka.

It is always darkest just before the dawn.
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mogu ja dobit pomoć? Hahahaha
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Mogu ja dobit pomoć? Hahahaha

U krivu si ako misliš da ovdje budeš dobio pomoć, za odmoć smo tu uvijek. 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...
dax-lax kaže...

Baš sam to htio reći. Što više pregledavam materijale o am4 pločama, x370 ima sve više smisla jer su ploče u prosjeku bolje. Kod b450 sam gledao rog strix b450 f-gaming ali na pcekspertu se baš i nije pokazala dobra za oc. Vidim da se storeMi sw može dokupiti da radi i na x370. Koliko se isplati bacati 250kn više za C6H?

 x370 c6h je OC overkill..super ploča za OC

Pogotovo za Procesor.

EDIT: 8+4 VRM kvalitetni mosfeti

Za RAM isto ima duple nego ostale ploče-2

Samo nezz na koju ces cijenu naic s obzirom da je k7 1600-1700 ... To mi je za ploču malo previše,osim ako se ne baviš tim...za te pare ljudi uzmu funkcionalni laptop lol

 Lako me povuče hardveraj za sobom. Vidim da je na uzishopu 1621kn a to je čak i prihvatljivo s obzirom da će 2+ godine biti u pogonu. Možda me razum ipak vrati na nešto normalno

war3_tft kaže...

Razmotri si i ovu plocu klik.

 

Dosta je hvaljena, prvenstveno iz razloga sto ima najbolji vrm u tom cjenovnom rangu.

 Hvala, provjerit ću

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

A šta kažete za kombinaciju Ryzen 5 2600x i GIGABYTE B450 Aorus Elite?
Koja frekvencija RAM-a bi bila idealna? 2933MHz?

 

playjob kaže...
Mogu ja dobit pomoć? Hahahaha

 2600 bez X je sasvim dovoljan, mozes uzeti bilo koju plocu i raditi ce e sad za npr 4.2ghz ako ti je to bitno i vazno je da ploca ima cim bolju regulaciju..

Rami idealni 2933+ ovisi s kakvim budgetom raspolazes preporucam G Skill (mislim da su flare X) bas za Ryzene

 

a ima i ovdje par dobrih : https://www.gskill.com/en/press/view/g-skill-announces-new-specifications-for-amd-ryzen%E2%84%A2-2000-series-processors-and-x470-platform

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa da, htio bih uzeti X verziju i nakon kojeg vremena overclockat i nabit mu bequiet dark pro 4 hladnjak pa me zanima sta smatrate kvalitetnim i vrijednim oko 1000kn od maticne
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 15:20 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Pa da, htio bih uzeti X verziju i nakon kojeg vremena overclockat i nabit mu bequiet dark pro 4 hladnjak pa me zanima sta smatrate kvalitetnim i vrijednim oko 1000kn od maticne

 Ali realno razlike izmedu 4.1ghz i 4.2ghz nece biti bas.

 

gledaj ja imam mozda jednu od losijih ploca pa bez problema odraduje 4.1ghz ... tako ako gledas moj primjer i ako uzmes super rame boli te iskreno ona stvar koju plocu ces uzeti...

sve ce one biti dostojne... gledaj si uzet plocu po svom gustu koja ti pase uz tvoj setup/boje itd...

 

edit: zapravo gledaj da ti ima minimalno 1 x nvm, da ima najmanje 4 x fan headera + 1 cpu header ta da je sve fan headere moguce regularit u biosu ili putem sw-a ploce...+ gledaj broj dostupnih usbova...

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 15:24 (toxic).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

@playjob - Apsolutno ti nema smisla uzeti X verziju istog proca ako ga misliš OC-at... jedina razlika je ta što je X verzija po defaultu stock clockana nešto više (200njak mhz). Kod OC-a to možeš slobodno zanemariti, oba idu na 4-4.2 Ghz ovisno o primjerku.

 

Uzmi 2600 i nema frke :)

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 15:29 (mrsmith).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da, bas sam gledao, razlika maksimalno 5 fps-a, na istoj frekvenciji(nisam gledo koja je, samo sam sluso sta su pricali)...

Pa ako je tome stvarno tako onda jos bolje, tu razliku u novcu pristedim i uzmem ili razinu vise u pogledu frekvencije RAM-a ili odvojim pa krenem stedjet za hladnjak...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice