AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.964
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
Stjepanj kaže...
i nama se kenja od padobranaca u hw temi s grammar naci shemama pa kaj sad...imamo jednu Mary Sue tu na forumu ona nam je i vise nego dovoljnalp

 nama! pfff, šta si ti glasnogovornik dobetnika?

 

btw. ryzena sam kupio/dobio...

 

Fali opcija za anshu - "Uvalili mi ga u firmi"

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Louis Pluto kaže...
Stjepanj kaže...
i nama se kenja od padobranaca u hw temi s grammar naci shemama pa kaj sad...imamo jednu Mary Sue tu na forumu ona nam je i vise nego dovoljnalp

 nama! pfff, šta si ti glasnogovornik dobetnika?

 

btw. ryzena sam kupio/dobio...

 

Fali opcija za anshu - "Uvalili mi ga u firmi"

 Ma jok "kupljen partizanskom penzijom".

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 8:31 (mislioc).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Friday kaže...
Louis Pluto kaže...
Stjepanj kaže...
i nama se kenja od padobranaca u hw temi s grammar naci shemama pa kaj sad...imamo jednu Mary Sue tu na forumu ona nam je i vise nego dovoljnalp

 nama! pfff, šta si ti glasnogovornik dobetnika?

 

btw. ryzena sam kupio/dobio...

 

Fali opcija za anshu - "Uvalili mi ga u firmi"

 Ma jok "kupljen partizanskom penzijom".

 

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

According to the leaked specs from Wednesday, the Ryzen 5 3600X will have 8 physical cores, 16 threads, a base clock of 4GHz and a boost clock of 4.5GHz. The processor will reportedly have a TDP of 95 watts and will retail for $229. 

 

Ove specifikacije za 3600X su mi realne za očekivat, dok ovaj boost od 5GHz kod 3700X mi se ne čini vjerodostojan.

https://hothardware.com/news/amd-allegedly-confirms-ryzen-7-3700x-ryzen-5-3600x-zen-2

 

Mislim, dakle half adder
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

According to the leaked specs from Wednesday, the Ryzen 5 3600X will have 8 physical cores, 16 threads, a base clock of 4GHz and a boost clock of 4.5GHz. The processor will reportedly have a TDP of 95 watts and will retail for $229. 

 

Ove specifikacije za 3600X su mi realne za očekivat, dok ovaj boost od 5GHz kod 3700X mi se ne čini vjerodostojan.

https://hothardware.com/news/amd-allegedly-confirms-ryzen-7-3700x-ryzen-5-3600x-zen-2

 

 Praktički isto što je Škot pustio u javnost uz nešto manji boost. Strašan proc po strašnoj cijeni

 

 

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izgleda da modularni CPU 'chiplet' AMD-u daje 59% smanjenje koštanja proizvodnog procesa!

 

Ova slika ispod prikazuje cijenu tehnologije, pa je tako I/O čip upola jeftinije proizvesti od 7nm. Ne vjerujem da Intel neće slijediti ovaj put. Modularni CPU je 'workaround' za Moorov zakon da se održi ekonomski zakon

 The main reason for AMD is obtained by dividing the CPU to chiplet in Rome is that reduce manufacturing costs. The first place, are primary ZEN-based EPYC "Naples" has also adopted a modular design, which was divided into four chiplet. AMD has been explained that it is possible to suppress the manufacturing cost to 59% compared with a single die. Rome has become a cost-cutting measures to further promote its strategy.

 

Izvor su japanci, al lako se prevede

https://pc.watch.impress.co.jp/docs/column/kaigai/1156455.html

Mislim, dakle half adder
 
9 0 hvala 6
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Mladen kaže...
dreadmoore kaže...

 Znaci ako su lekovi tocni amd je se posro na sve dosad korisnike koji su kupili pretgodne generacije.Nista cudno intel to radi godinama. 

Znači bolje je 7 generacija nuditi 4/8 da se netko ne osjeti posran nego već sa drugom (trećom) povećati broj jezgri i značajno promijeniti arhitekturu ? :)

 

 Pa posrali su se sa cijenom doslovno ti ne daju da izvučes polovicu od prethodne generacije ako je sad 300$ ryzen 2700x a oni nude za 229$ 3600 sa istim brojem jezgri koji bi trebao biti bolji od prethodne za 20% što se tiče kloka.I ti meni kažeš nisu se postali.

 Bliži se kraj godine, citirane postove definitivno ubaciti u konkurenciju najglupljih postova na BUG forumu ove godine.

WTF šta se ovdje može pročitati. 

 

A do prije neki dan imao sasvim drugačije mišljenje:

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=250&jumpto=5787940&sort=asc&view=flat

 

Kako ozbiljno shvatiti ovakve forumaše koji imaju mentalni sukob interesa sa samim sobom? (retoričko pitanje)

 

Klasični zagađivači foruma, spameri, trolovi...

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

Izgleda da modularni CPU 'chiplet' AMD-u daje 59% smanjenje koštanja proizvodnog procesa!

Nije smanjenje od 59% nego od 41%, je*em ti matematiku 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mislim da bi AMD trebalo prijaviti Ustavnim sluzbama jer takvo silovanje Intela je kaznjivo.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ulaze li netko ovdje u dionice ?

 

ozbiljno razmisljam o ulaganju u AMD - trenutno im je dionica 20~usd (s tim da je pre ryzen bila na samo 2usd)

kontam da ce im dionice otic u nebo sa launchom epyca 2 i iduce generacije ryzena (ali vise se kladim na epyc) - sigurno iznad 100usd do kraja iduce godine ?

 

samo ne znam koliko je jednostavan cijeli proces i koliko ce me oderati na marzama 

 

ali cini mi se kao puno bolje ulaganje nego u kriptovalute

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Spacecraft kaže...
Mislim da bi AMD trebalo prijaviti Ustavnim sluzbama jer takvo silovanje Intela je kaznjivo.

 I još ako izbaci Navi po narodnim cijenama, isto će napraviti i Nvidiji...konzole i tak drži u vlastitom džepu i tu ni nema konkurencije. A ovi nek si prodaju RT efekte svojoj tetki

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

ulaze li netko ovdje u dionice ?

 

ozbiljno razmisljam o ulaganju u AMD - trenutno im je dionica 20~usd (s tim da je pre ryzen bila na samo 2usd)

kontam da ce im dionice otic u nebo sa launchom epyca 2 i iduce generacije ryzena (ali vise se kladim na epyc) - sigurno iznad 100usd do kraja iduce godine ?

 

samo ne znam koliko je jednostavan cijeli proces i koliko ce me oderati na marzama 

 

ali cini mi se kao puno bolje ulaganje nego u kriptovalute

Trebalo je kupovati dok su bile ispod 5$.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

i 20usd mi je prihvatljiva cijena - gledam na dugorocno ulaganje (period od 1.5-2g min)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

i 20usd mi je prihvatljiva cijena - gledam na dugorocno ulaganje (period od 1.5-2g min)

 

dugorocno ulaganje je 5 do 10 godina

 

procjena vrijednosti za AMD za kraj 2019 ti je $24

 

sa dionicama tehnoloskih kompanija ovoga tipa se neces obogatiti

 

nvidia ti bolje kotira, sada ti je na nekih $147, a procjena za kraj 2019 je $230

 

machine learning, AI i takve stvaru su ti bolje za ulaganje, trazi firme koje imaju jeftine dionice, a da se bave takvim stvarima, i to kupi i ne diraj 5 do 10g

 

ili standardno energetika, gdje ne mozes fulat nikako 

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajde ekipa sta imate ryzene, dodjite u ovu benchmark temu i postajte rezultate, cisto da se intelasi malo bolje osjecaju u ovim, za intel (i sljedbu), teskim vremenima 

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Timo kaže...
Fanu kaže...

i 20usd mi je prihvatljiva cijena - gledam na dugorocno ulaganje (period od 1.5-2g min)

 

dugorocno ulaganje je 5 do 10 godina

 

procjena vrijednosti za AMD za kraj 2019 ti je $24

 

sa dionicama tehnoloskih kompanija ovoga tipa se neces obogatiti

 

nvidia ti bolje kotira, sada ti je na nekih $147, a procjena za kraj 2019 je $230

 

machine learning, AI i takve stvaru su ti bolje za ulaganje, trazi firme koje imaju jeftine dionice, a da se bave takvim stvarima, i to kupi i ne diraj 5 do 10g

 

ili standardno energetika, gdje ne mozes fulat nikako 

 

mislim da se u danasnjem kapitalizmu definicija dugorocnog promjenila, posto svi gledaju kratkorocni profit i ako firma ne posluje dobro nekoliko mjeseci zaredom odmah joj pada vrijednost (ili se sire bullshit rumori kako bi se utjecalo na vrijednost dionica)

naravno, drzao bih te dionice i duze od 2g pod uvjetom da ne bude drasticnih promjena (tipa AMD promjeni cijelo vodstvo ili im propadne GPU divizija komplet i odvuce CPU diviziju u crveno)

 

nvidia je dosta skuplja dionica a ne vidim da ce znatno rasti (da ce ici >2x trenutne vrijednosti) - mislim da su vec pokrili dobar dio trzista i nece pretjerano puno rasti za razliku od AMDa koji moze intelu uzeti 20~% serverskog trzista (sto je ogroman financijski dobitak i sto bi im povecalo vrijednost dionica bar 5x - sve sto im treba jest neka veca narudzba od microsofta ili amazona za njihove cloud servere)

 

trenutno vidim AMD kao firmu sa najvecim potencijalom za rast s obzirom na njihovu velicinu, vodstvo i expertizu koji imaju - njihove dionice mi se cine kao no brainer za kupovinu pogotovo sad dok jos vecina ulagaca nije upoznata sa njihovim buducim proizvodima i koliki oni utjecaj mogu imati na trziste (epyc2 - naravno tu su i buduce microsoftove/sonyeve konzole koje bi trebale doci sa ryzenom/naviem sto bi bio bar neki safety net za sprjecavanje pada vrijednosti dionica u slucaju problema)

 

spominjes machine learning i firme koje imaju jeftine dionice - nisam toliko upoznat sa tim trzistem tako da mi je tesko znati koja od tih firmi je legit (ne prodaju muda pod bubrege kao sto je theranos radio) i nece se ubrzo raspasti zbog nekonkurentnog proizvoda

 

gdje bi bilo dobro poceti sto se tice tih ulaganja? nesto tipa forex ili ?

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

According to the leaked specs from Wednesday, the Ryzen 5 3600X will have 8 physical cores, 16 threads, a base clock of 4GHz and a boost clock of 4.5GHz. The processor will reportedly have a TDP of 95 watts and will retail for $229. 

 

Ove specifikacije za 3600X su mi realne za očekivat, dok ovaj boost od 5GHz kod 3700X mi se ne čini vjerodostojan.

https://hothardware.com/news/amd-allegedly-confirms-ryzen-7-3700x-ryzen-5-3600x-zen-2

 

Da, ovo je već realnije, i takav clock sam i rekao da očekujem, 4.5-4.6GHz all core OC. Dok pogledaš da se 2xxx serija vozi na oko 4.2GHz, ovo i nije super brutalan napredak, ali je solidan.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

ulaze li netko ovdje u dionice ?

 

ozbiljno razmisljam o ulaganju u AMD - trenutno im je dionica 20~usd (s tim da je pre ryzen bila na samo 2usd)

kontam da ce im dionice otic u nebo sa launchom epyca 2 i iduce generacije ryzena (ali vise se kladim na epyc) - sigurno iznad 100usd do kraja iduce godine ?

 

samo ne znam koliko je jednostavan cijeli proces i koliko ce me oderati na marzama 

 

ali cini mi se kao puno bolje ulaganje nego u kriptovalute

Imaj na umu da nažalost ne vrijedi neka zdravorazumska logika ... prije 2 mjeseca je bila i nešto preko 30$ i onda pala, iako je Lisa Su pokazala fizički primjerak Epyca 2.

Neki to objašnjavaju trećim kvartalom koji je i inače "rupa" u godini dok neki tvrde da je u pitanju neispunjavanje očekivanja ulagača, ma kako mali podbačaj bio. Karikirano, ispunjeno je 95% očekivanja ali je to svejedno "kažnjeno" padom dionice.

 

Iako ovaj put (za razliku od prijašnjih dobrih AMDovih razdoblja) cijela priča izgleda kompletnije i puno bolje razrađena (detaljan roadmap koji se već dvije godine ostvaruje prema planu) i dalje treba računati na rizik i ćudljivo tržište, odnosno razne špekulacije mešetara. Ono što je tehnički odličan proizvod za nas IT zaljubljenike ili profesionalce, za brokere je samo još jedna od dionica.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 13:07 (Mladen).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Imaj na umu da nažalost ne vrijedi neka zdravorazumska logika ... prije 2 mjeseca je bila i nešto preko 30$ i onda pala, iako je Lisa Su pokazala fizički primjerak Epyca 2.

Neki to objašnjavaju trećim kvartalom koji je i inače "rupa" u godini dok neki tvrde da je u pitanju neispunjavanje očekivanja ulagača, ma kako mali podbačaj bio. Karikirano, ispunjeno je 95% očekivanja ali je to svejedno "kažnjeno" padom dionice.

 

Iako ovaj put (za razliku od prijašnjih dobrih AMDovih razdoblja) cijela priča izgleda kompletnije i puno bolje razrađena (detaljan roadmap koji se već dvije godine ostvaruje prema planu) i dalje treba računati na rizik i ćudljivo tržište, odnosno razne špekulacije mešetara. Ono što je tehnički odličan proizvod za nas IT zaljubljenike ili profesionalce, za brokere je samo još jedna od dionica.

 

 

sve su tech dionice pale zadnjih nekoliko mjeseci (ukljucujuci i nividiu), tj dogodila se korekcija cijena (cijene bile napuhane, djelom zbog kripto mininga)

ne pratim predvidjanja brokera jer oni operiraju po nekim drugim parametrima i ne diraju me njihove procjene

 

gledam na epyc1 kao na AMDovo testiranje serverskog trzista (tj da vece kompanije poput amazona i microsofta isprobaju kako ce im ta arhitektura raditi) i sad na epyc2 kao na ozbiljan proizvod koji ozbiljno konkurira xeonima i mogao bi intelu uzeti dobar dio trzista

 

ako AMD sad ne uspije, ne znam kad ce

u savrsenoj su poziciji za napredak

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Ajde ekipa sta imate ryzene, dodjite u ovu benchmark temu i postajte rezultate, cisto da se intelasi malo bolje osjecaju u ovim, za intel (i sljedbu), teskim vremenima 

 Ma prepisivao njihov tekst i krivo preveo. Oni su napisali 'trošak je smanjen na 59%' dok sam ja preveo 'za 59%'. Poslije vidim na slici piše 0.59x. :)

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 13:32 (hrvooje).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 

Fali opcija za anshu - "Uvalili mi ga u firmi"

intel inside...

hrvooje kaže...

 

I sad se još i taj Qualcomm gura sa svojim ARM-om na Windowse.

 

A AMD poentira iz dana u dan. Navodno, novi xbox će biti sa Zen-om2 i Navi za 4K.

https://hothardware.com/news/microsoft-xbox-scarlett-rumor-amd-zen-2-navi-4k#bxZRA7cAwqgLl834.02

 

još da apple prijeđe na zen....

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 16:20 (Louis Pluto).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ljudi ima netko da je nedavno uzimao novu AMD konfu (CPU + GPU) i kakvi su dojmovi iz prve ruke? 

Kakvo je zagrijavanje, ima li problema na Win10, problema sa nekim igrama i sl.? 

 

(ozbiljno razmišljam uzet AMD konfu na godinu pa počinjem malo due diligence..)

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dado_ZG78 kaže...

Ljudi ima netko da je nedavno uzimao novu AMD konfu (CPU + GPU) i kakvi su dojmovi iz prve ruke? 

Kakvo je zagrijavanje, ima li problema na Win10, problema sa nekim igrama i sl.? 

 

(ozbiljno razmišljam uzet AMD konfu na godinu pa počinjem malo due diligence..)

 tesko, mislim da ces ti biti prvi u ovih 266 stranica, javi dojmovelp

Intel Core™ i7 Forever
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dado_ZG78 kaže...

Ljudi ima netko da je nedavno uzimao novu AMD konfu (CPU + GPU) i kakvi su dojmovi iz prve ruke? 

Kakvo je zagrijavanje, ima li problema na Win10, problema sa nekim igrama i sl.? 

 

(ozbiljno razmišljam uzet AMD konfu na godinu pa počinjem malo due diligence..)

 Ansha je kupio pa mu ne radi miš i tipkovnica. Također Fallout 4 mu pada na 30 fpsa. Ostali se nisu bunili koliko znam..e da, Lav ga je brzo zamijenio za Intela i onda Intela zamijenio za konzolu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 17:38 (XXX).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 Ansha je kupio pa mu ne radi miš i tipkovnica. Također Fallout 4 mu pada na 30 fpsa. Ostali se nisu bunili koliko znam..e da, Lav ga je brzo zamijenio za Intela i onda Intela zamijenio za konzolu...

 Ovom problemu treba ozbiljno pristupit.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 Ansha je kupio pa mu ne radi miš i tipkovnica. Također Fallout 4 mu pada na 30 fpsa. Ostali se nisu bunili koliko znam..e da, Lav ga je brzo zamijenio za Intela i onda Intela zamijenio za konzolu...

Mis i tipkovnica (oboje wireless) sad rade dok ne spojim usb memory stick, onda kaos nastane :)

Da toga nije, ne bi bilo ni najsitnijeg problemcica s Rizom. Memorija radi na 3000 cl16 xmp postavkama bez problema, ryzen 8/16 je super sta se hladjenja tj. grijanja tice, jeftini freezer 33 ga drzi pod kontrolom i na 4ghz bez problema a vise od toga je i onako previsok napon za 24/7..

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dado_ZG78 kaže...

Ljudi ima netko da je nedavno uzimao novu AMD konfu (CPU + GPU) i kakvi su dojmovi iz prve ruke? 

Kakvo je zagrijavanje, ima li problema na Win10, problema sa nekim igrama i sl.? 

 

(ozbiljno razmišljam uzet AMD konfu na godinu pa počinjem malo due diligence..)

Za 3D (CPU-rendering), neki zahtjevniji multitasking ili virtualke, R7 su odlična kupnja, za igre ne znam, Sudoku radi super :)

 

Naravno, ima i mušićavih ploča, ali generalno, dosta toga je riješeno peglanjem BIOS-a prvih nekoliko mjeseci nakon predstavljanja (03/2017).

Npr. imam jednu kombinaciju Asrock X370 Killer i R7 2700X na kojoj napon i dalje luduje od 1.25 do 1.48V ... ili HWinfo laže, nisam stigao detaljnije testirati.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pitam sad za ozbiljno.

 

Je li netko probao napraviti LAN party na 1 ryzen konfiguraciji?

 

neki recimo 2700x i 1080ti pa onda otvoriti 4 virtualke i 4 counter strike-a ili sličnih nezahtjevnih gameova i uživati sa ekipom sa 1 pc-em i 4 setova periferije?

#YOLO
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Pitam sad za ozbiljno.

 

Je li netko probao napraviti LAN party na 1 ryzen konfiguraciji?

 

neki recimo 2700x i 1080ti pa onda otvoriti 4 virtualke i 4 counter strike-a ili sličnih nezahtjevnih gameova i uživati sa ekipom sa 1 pc-em i 4 setova periferije?

 Ah jedino ako nisu wireless.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 

 'ere we go...

 

 

Da, možda nisam trebao ali stvarno zavrtim par virtualki, bilo zbog starog hardvera i aplikacija za Win XP ili bezbrižnijeg surfanja.

I baš dobro radi kad su na SSD-ovima i sa dovoljno RAMa. Fora je stavit XP na RAM disk pa se siroti pogubi od tolike brzine :)

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice