AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.073.766
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Cijeli net bruji o Ryzenu od 5ghz, jeli to moguce, dali Amd skriva opet neki adut? Pitanje je sad.😎lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To dal bu jedna jezgra boostala na 5.1 ili će se moći ovreklokirati sve na toliko uz taljenje vrama je manje pitno velikoj večini.

 

Samo nek isporuče 4.0-4.5 na ovim cijenama...cijene su najbitnije. Npry ovaj 6/12 za 100$ je jednostavno predobroda bi bili istinito. To je bi bili odlično za cc 98% kućnih korisnika/gamera. Kad zastari prodaš i izgubiš minimalno, jer minimalno si i platio.

 

Ako je to istina Intel može ključ u bravu ili debelo, debelo, debelo rezanje trenutnih cijena.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Šta Intel priprema panju?
Imaš li kakvih informacija?

 evo baš jučer izašlo - pripremaju 7nm tamo negdje za par godina 

u međuvremenu pričaju bajke investitorima - link 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jbt, ak se Ware ne vrati ubrzo, svi Intel fanboy budu presli na AMD.. 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 evo baš jučer izašlo - pripremaju 7nm tamo negdje za par godina 

u međuvremenu pričaju bajke investitorima - link 

 Ja čuo da se zbog manjka čipova vraćaju 22-nanometarskom procesu, mislim da je to bolje od 7nm čak 3 puta, barem matematika tako kaže 22:7= nešto više od 3.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Jbt, ak se Ware ne vrati ubrzo, svi Intel fanboy budu presli na AMD.. 

 Ovi koji su uzeli 8600k, 8700k nemaju potrebe za nadogradnjom. 

 Isto tako Ryzen 2600 i 2700. Korisnike koji to trenutno koriste zanimaju procesori koji izlaze 2020. Jedino ja sa i3 8350k moram kupit polovni 8700k ili 9700k.

 A svoju i3-cu zamjenit za podlogu za miša.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 12:06 (mislioc).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

intel vidio da AMD sprema nešto za sveme, čak i za njih (u negativnom smislu naravno), i oni odmah počeli sa najavama nečeg na čemu nisu ni počeli raditi, samo da se priča vrti oko njih 
ako ovako nastave, neće se ona još dugo tako vrtiti

ne zagovaram nikoga, ali ako AMD, puno manja firma od intela, može takve stvari napraviti i tako uzdrmati tržište, intel nije za ništa drugo nego da ga se golog objesi za jajca na banderu kraj jezera

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ja svoj i3 ne mijenjam još par godina, sve mi radi savršeno....a možda mi je i zadnji proc za X godina ako uzmem PS5.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

To dal bu jedna jezgra boostala na 5.1 ili će se moći ovreklokirati sve na toliko uz taljenje vrama je manje pitno velikoj večini.

 

Samo nek isporuče 4.0-4.5 na ovim cijenama...cijene su najbitnije. Npry ovaj 6/12 za 100$ je jednostavno predobroda bi bili istinito.To je bi bili odlično za cc 98% kućnih korisnika/gamera. Kad zastari prodaš i izgubiš minimalno, jer minimalno si i platio.

 

Ako je to istina Intel može ključ u bravu ili debelo, debelo, debelo rezanje trenutnih cijena.

100 dolara je okvirna cifra, i na kraju lako može ispast 120-130$ a to je fakat previše za 6/12 CPU.

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819117883

picajzla0707 kaže...
playjob kaže...
Šta Intel priprema panju?
Imaš li kakvih informacija?

 evo baš jučer izašlo - pripremaju 7nm tamo negdje za par godina 

u međuvremenu pričaju bajke investitorima - link 

 Pa prilično su iskreni, bit če to gotovo u istom roku kao naš domači Pelješki most 2022 godina.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
mersimh kaže...
x i non x kod AMDa su apsolutno isti procesori samo sto je X outnof the box vece klokan i odma su dali bolji kuler uz njeg.

...

 niti su isti niti dobiješ ikakav cooler uz x verziju xD
čak i tdp i frekvencije su iz tvornice viši, šta znaći da je drugi bin.
e sad koliko se razlikuju unutar istog bina to je već lutrija ali u granicama bina.

 informisi se druze

 

svi ryzeni druge generacije dolaze sa coolerima

i sto kolega kaze neki 2600 se bolje klokaju od nekih 2600x

 

apsolutno isti procesori jedino sto u 2600 moras uci u bios i povecat multipler to je to

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

moram se informisat bolje za te coolere, ali i dalje ne virujen da su x i nonx isti bin, a opet možda su yieldovi puno bolji pa su svi manje više tu negdi.

 

btw vidi sliku za 1600x max klok (naravno bez validacije)

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 15:20 (dabar_solta_V2).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

moram se informisat bolje za te coolere, ali i dalje ne virujen da su x i nonx isti bin, a opet možda su yieldovi puno bolji pa su svi manje više tu negdi.

 

btw vidi sliku za 1600x max klok (naravno bez validacije)

Daj pliz, stjepka smo zajebavali zbog validacija a ovo je jos jedan korak natrag od toga 

 

Odvrtit nezahtjevni cinebench bi trebao bit neki minimum za rec da je postignut odredjeni clock...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

posta sam prije brutalni linx i to po tvojoj preporuci, p95, cinebench, cpuz validacije i sad ovo cisto jer nemam više šta postat da se ne ponavljam i da ljudi vide kako idu frekvencije na ćemu..

kome se neda trazit
1600x - ab450m
boot- 4.4ghz
cpuz-4.3ghz
cb-4.25ghz
linx-4.1ghz

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 19:53 (dabar_solta_V2).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

moram se informisat bolje za te coolere, ali i dalje ne virujen da su x i nonx isti bin, a opet možda su yieldovi puno bolji pa su svi manje više tu negdi.

 

btw vidi sliku za 1600x max klok (naravno bez validacije)

Citao sam dosta da na 4XX plocama se u prosjeku bolje clocka nego na 3XX i to znaci znaci sigurno.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

moram se informisat bolje za te coolere, ali i dalje ne virujen da su x i nonx isti bin, a opet možda su yieldovi puno bolji pa su svi manje više tu negdi.

 

btw vidi sliku za 1600x max klok (naravno bez validacije)

Citao sam dosta da na 4XX plocama se u prosjeku bolje clocka nego na 3XX i to znaci znaci sigurno.

Glupost, zasto bi se bolje clockalo na x470? Potkrijepi to nekakvim linkovima...

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 21:00 (ansha).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zašto nebi? novi biosi i vjerovatno revizija hardvera.
jedino je pitanje dali on prica o tome da se 1xxx procesori bolje klokaju na 4xx plocama ili oce rec da se 2xxx procesori opcenito bolje klokaju.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
zašto nebi? novi biosi i vjerovatno revizija hardvera.
jedino je pitanje dali on prica o tome da se 1xxx procesori bolje klokaju na 4xx plocama ili oce rec da se 2xxx procesori opcenito bolje klokaju.

Nove bios-e dobivaju i x370 ploce, revizija kojeg hardware-a?

 

Kod intela jedna Z170 ploca clocka 9900K (kojeg sluzbeno ne podrzava) vjerojatno bolje od svih Z390 ploca. Jest da je ta ploca jedna od najcuvenijih OC ploca ikad, al opet...

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dosao je F24c update biosa za gigabyte ab350 gaming 3. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
.

Nove bios-e dobivaju i x370 ploce, revizija kojeg hardware-a?

 

...

jeli se može flešat x470 bios na x370 ploću?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
ansha kaže...
.

Nove bios-e dobivaju i x370 ploce, revizija kojeg hardware-a?

 

...

jeli se može flešat x470 bios na x370 ploću?

Ne moze bez modificiranja sasvim sigurno, ko sta ne mozes flashat bios msi x470 ploce na asus x470 plocu.

 

Al sta se clockanja tice, dovoljno je kratko povirit hwbot da se vidi da su crosshair vi i vii potpuno izjednacene u OC-u, sve drugo bi bilo iznenadjenje...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ne razumin šta oćeš reć jeli hardverska razlika 370 i 470 ploća ili nije?

ako i je definitivno par razlićitih kondenzatora i razlicita frekvencija vrma itd utjecu na oc bitno manje nego razlika između 1xxx i 2xxx cpu.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
ne razumin šta oćeš reć jeli hardverska razlika 370 i 470 ploća ili nije?

ako i je definitivno par razlićitih kondenzatora i razlicita frekvencija vrma itd utjecu na oc bitno manje nego razlika između 1xxx i 2xxx cpu.

Hardwareska razlika je izmedju bilo koje dvije ploce, ni ja ne kuzim sta zelis rec...

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mindfactory prodaje CPU-ove u omjeru AMD-Intel 2:1  :)  (gledati od 5:19)

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 2:12 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa tko je lud kupovat preplaćeni intel, kad za puno manje imaš AMD, koji je nešto slabiji, ako i je slabiji.
Neopisivo mi je drago da je AMD ponovno u igri.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Pa tko je lud kupovat preplaćeni intel, kad za puno manje imaš AMD, koji je nešto slabiji, ako i je slabiji.
Neopisivo mi je drago da je AMD ponovno u igri.

Stvarno, ko je lud za gaming rig uzet 9600K koji je brzi i jeftiniji od 2700/2700X?

 

Ne valja bit fanboy, 2700X je realno los buy za igranje, ili ides na 1600/2600 koji je nenadjebiv value for money, ili pucas na 9600K ako ides na skuplje graficke i 100+ hz monitor...

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pucajte vi na intel, ja pucam na AMD, na 7 2700x sve radi ko po špagi u gejmingu i s ovom grafičkom. Nisam gledao cijene pojedinih verzija intela i7 i i9 jer mi se smučilo od 5000kn za procesor, u tom su me automatski udaljili.
Još novi monitor i grafičku uzet na proljeće i ja zadovoljan.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Pucajte vi na intel, ja pucam na AMD, na 7 2700x sve radi ko po špagi u gejmingu i s ovom grafičkom.

 

Pa ta graficka sigurno ne spada u brze i skuplje koje je ansha spomenuo

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma da, zato sam i reko da sve valja i s ovom grafičkom. Razmisli malo prije nego blebneš.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Ma da, zato sam i reko da sve valja i s ovom grafičkom. Razmisli malo prije nego blebneš.

 

Znaci ansha kaze da je 2700x los izbor za brze graficke. Ti kazes da ti radi super sa 480-kom i onda sam je blebnuo? Ti citas nekad ono sto si napisao? Dobro da nisi napisao da ti dobro radi sa 8800gts

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice