AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.113
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tek sad sam prošvrljao kroz ono kaj je Lisa rekla. Nova grafa je onako, skoro pa bespotrebna, nama kao kupcima ne nudi ništa novo. Performanse RTX 2080 po istoj cijeni, uz veću potrošnju i bez RTX stvarčica...Po meni skroz ne isplativo, s tim da se šuška da bu Nvidija izbacila GTX 11xx seriju, koja bi trebala biti jačinom ista RTX seriji, ali jeftinija, bez tensor jezgri i ostalih stvari potrebnih za RayTracing.

 

A meni se čini da su oni ovo pokazivanje procesora smiksali u zadnji čas zbog leakova i hypea koji je proizašao iz njih. Lupili Cinebench na brzinu i neki demo, 500x ponovili da je to engineering sample, da će clockovi biti još bolji itd itd...No ne izgleda loše, poravnat je sa 9900K koji se diže do 4.7 GHz, a još pričaju o poboljšanju i naravno OC. Ja sam ipak očekivao barem malo više podataka o novoj seriji, jer nismo doznali skoro ništa.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izlazak serije 3xxx je dobar za sve. Intelovci imaju o čemu pričati a svi koji poput mene slažu novi komp su sretni jer ce ce serija 2xxx biti jos jeftinija ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže..

Ma to je overkill za 16-corea, a i skupa je i gadna (manje bitno)... U igri je i Asrock, pa cemo vidjet, Taichi i Professional su hvaljene...

Samo dalje od ASUSa, meni od nadogradnje BIOSa više RAM ne radi na 1.35 volti na 3600 MHz CL 15, moram ići do 1.38 volti sada.

A i sam sam kriv kad diram ono što radi savršeno bez ikakvih nadogradnji.

 

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ansha kaže..

Ma to je overkill za 16-corea, a i skupa je i gadna (manje bitno)... U igri je i Asrock, pa cemo vidjet, Taichi i Professional su hvaljene...

Samo dalje od ASUSa, meni od nadogradnje BIOSa više RAM ne radi na 1.35 volti na 3600 MHz CL 15, moram ići do 1.38 volti sada.

A i sam sam kriv kad diram ono što radi savršeno bez ikakvih nadogradnji.

 

 

Ostali sigurno nisu bolji, Apex-ica mi je bila vrhunska, ova Gigabyte koju sam vratio dno dna po kvaliteti izrade...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Tek sad sam prošvrljao kroz ono kaj je Lisa rekla. Nova grafa je onako, skoro pa bespotrebna, nama kao kupcima ne nudi ništa novo. Performanse RTX 2080 po istoj cijeni, uz veću potrošnju i bez RTX stvarčica...Po meni skroz ne isplativo, s tim da se šuška da bu Nvidija izbacila GTX 11xx seriju, koja bi trebala biti jačinom ista RTX seriji, ali jeftinija, bez tensor jezgri i ostalih stvari potrebnih za RayTracing.

 

A meni se čini da su oni ovo pokazivanje procesora smiksali u zadnji čas zbog leakova i hypea koji je proizašao iz njih. Lupili Cinebench na brzinu i neki demo, 500x ponovili da je to engineering sample, da će clockovi biti još bolji itd itd...No ne izgleda loše, poravnat je sa 9900K koji se diže do 4.7 GHz, a još pričaju o poboljšanju i naravno OC. Ja sam ipak očekivao barem malo više podataka o novoj seriji, jer nismo doznali skoro ništa.

16gb HBM ce sigurno naci svoju primjenu a i ljudi ce moci gejmati na 144hz monitorima uz ovu grafu @ freesync a i 4k napokon jer ce to biti rang 1080ti sto je ok iako podosta kaskaju.

 

Ryzen je njihova zlatna koka, izgleda odlicno, ne moras delid, mozes mozes ohladiti bez problema vazduhom dok konkurenciju vodom hladis na "hladnih" 80°C

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 12:24 (chaselol).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

16gb HBM ce sigurno naci svoju primjenu a i ljudi ce mocmoci gejmati na 144hz monitorima uz ovu grafu @ freesync a i 4k napokon jer ce to biti rang 1080ti sto je ok iako podosta kaskaju.

 16gb vrama je potpuno nebitno za gejmanje, a ovo se prodaje kao gejmerska kartica

na 144hz monitorima uz freesync će se moći gejmati i na 2080 za istu cijenu uz bolje perfomanse

dakle flop, barem prema trenutno dostupnim informacijama

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
chaselol kaže...

16gb HBM ce sigurno naci svoju primjenu a i ljudi ce mocmoci gejmati na 144hz monitorima uz ovu grafu @ freesync a i 4k napokon jer ce to biti rang 1080ti sto je ok iako podosta kaskaju.

 16gb vrama je potpuno nebitno za gejmanje, a ovo se prodaje kao gejmerska kartica

na 144hz monitorima uz freesync će se moći gejmati i na 2080 za istu cijenu uz bolje perfomanse

dakle flop, barem prema trenutno dostupnim informacijama

Flop svakako jer  je vega, svi ocekuju Navi i pad cijena klase od 400$

 

Za pro koristenje bice dobra opcija.

Offtopic

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
mislioc kaže...
Pa vidiš da nemogu naštancat coffee lake-a kolika je potražnja. Svaki ozbiljan gamer koji drži do sebe uzima Intel, a šarlatani i render lajbeki Ryzen. Da ne štancaju te jezgre u nedogled nebi niti imali kaj ponudit, IPC za potpuno novu arhitekturu 0.

 

kolko trolanje

 

ako doista mislis sve ovo sto si napisao, treba te banat sa foruma jer po nicemu ne pridonosi raspravi

da nema AMDa, sad bi intelu placao 4000kn za 4c/4t i jos dodatnih 1000kn da ubace hyperthreading na te 4 jezgre

 

zen 2 nije poptuno nova arhitektura, vec nastavak zen i zen+ arhitekture koja je imala 50+% veci IPC od njihovih procesora prosle generacije - i sad su predstavili prvi procesor sa chiplet dizajnom i PCIe 4.0

 

hvalis intel koji je u zadnjih 8g jedino uspio postici 5-10% veci IPC uz 0% povecanje jezgri i minimalan broj PCIe staza, i onda kad su vidjeli da prodavanje 4 jezgrenih procesora po astronomskim cijenama vise nece prolaziti naivnim budalama iz godine u godine, su brze bolje ubacili jos 4 jezgre uz duplo vece zagrijavanje

 

eno neki dan su imali prezentaciju i svi intelovci sute o njoj - zasto? jer nisu predstavili nista konkretno (za razliku od AMDa koji se udostojio prikazati real world benchmarke i performanse u igrama) i najavili su izlazak novih procesora tek za kraj godine (ako i tad)

jel to na razini najvece semi conductor firme na svijetu kojoj se konkurencija maximalno priblizila (i uskoro ce je prestici) ? moraju lazirati svoje benchmarke hladjenjem procesora sa industrijskim chillerima i posebno izradjenim maticnima sa milijardu faza

 

toliko branis intel kao da ti placaju racune, a ne da te deru na performansama i cijenama gdje god stignu (dovoljno pogledati cijene njihove X serije procesora - da nije bilo threadrippera i tu bi derali kupce, tj i dalje deru samo ne toliko vise)

 

 

stvarno mi je fascinatno da toliki broj ljudi navija za propast AMDa i iskljucivo se svrstava u jedan ili drugi tabor (fanboyi) - umjesto da navijate za jebenu konkurenciju koja svima donosi manje cijene uz vise featura

 

svi se uzeli dizanja 9700/9900K u nebesa i njegovo IPCa a sto je najjace ima vas mozda 2-3 ovdje s tim procesorima, svi ostali na i3 i i5cama (i to starijih generacija), al da, intel je tatica - imate isti fazon razmisljanja ko i ova HDZova mladez po fejsbuku koja se kurci skupim autima koje su im tate kupili

brao

 Sve ovo sto ti velis stoji.

 Al ima jos jedna istina.

 Svi koji prigovaraju ovima koji se kurce bi se i sami kurcili da mogu.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Glavas_ZG kaže...

 Sve ovo sto ti velis stoji.

 Al ima jos jedna istina.

 Svi koji prigovaraju ovima koji se kurce bi se i sami kurcili da mogu.

 

mogao sam uzeti bilo kojeg intela ali nisam (imas pod moj komp sta jesam)

podrzavam AMD jel zelim manje cijene za sve, nema mi smisla navijati za AMD i onda kupovati konkurente kad pojeftine

 

na taj nacin je samo pitanje vremena kad ce AMD propasti i intel povecati cijene jer ima monopol

 

7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

dakle kako to ide? trebam li moliti boga da msi apgrejda b450 bios za nove ryzene ili to ide automatizmom? postoji li neka b350, x370 ploča koja nije dobila apgejd za postojeće ryzene?

 

btw. čisto sumnjam da će napajanje za proc na postojećim b450 (a i slabijim x470) pločama moći izdržati bilo što više od 8 jezgara... nadam se da se varam... i što će biti s pcie 4...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 12:55 (Louis Pluto).
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Krivo sam se ja izrazio, znam da će biti više od 8 jezgri, pitanje hoće li biti ili 12 ili 16 jezgri i u koju će liniju ići koliko jezgri

Po starom roadmapu novi epyc tada kodnog imena "starship" bi trebao imati 48 jezgri što bi značilo 12 za mainstream platformu. Pitao sam hoće li tih vjerojatnih 12 ići u r7 ili r9 liniju jer do sada je r7 linija imala puna 2 ccx-a (po 4 jezgre) a sada će biti 2 chipleta, no vjerujem po 6 jezgri, 8 mi ne izgleda realno + stari roadmap

A vrlo vjerojatno i laprdam gluposti, sve će se znati kad izađu u prodaju
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Upgrade ploča za refresh Ryzena (2xxxx) je prošao prilično bezbolno, ne znam da neka ploča nije dobila upgrade.

 

Iako su mnogi razočarni jer nije potvrđena cijela lista modela ipak je pokazana glavna stvar - funkcionalni 3xxxx prototip sa novim dizajnom (I/O čip + odvojeni chiplet sa jezgrama) čime otvara put i još jednom chipletu za 12/24 i 16/32 modele a ima i dosta mjesta za GPU dio pa sve iz leakova izgleda izvedivo. Također, bitan dio prezentacije u Cinebenchu je potrošnja, a dosta ljudi sa jačim verzijama i7 ili R7 i grafičkih kartica već ima dovoljno jaka napajanja tako da im ni 12/24 ili 16/32 ne bi bio problem. Nastavak priče će vjerojatno biti politika, kako je Ansha već spomenuo, da ne uđu previše u HEDT.

Threadripperi, kao pitomija braća Epyca, već imaju utaban put za 48/96 i 64/128 modele. Meni ta podjela izgleda logično, Ryzeni do 16/32 a TR 16/32 - 64/128, prema Intelovim HEDTmodelima su ionako već sada odlična kupnja.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

PCIe 4.0 ce sigurno zahtjevat novi chipset. A sami procesori ce morat bit i backwards kompatibilni.

 

 

Apoc
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.hardocp.com/article/2017/08/25/top_5_best_cpus_all_time evo lista najboljih procesora svih vremena. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 14:23 (mislioc).
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne mogu vjerovat da nema Cyrixa, Durona i Celera A.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Apocalypso722 kaže...

PCIe 4.0 ce sigurno zahtjevat novi chipset. A sami procesori ce morat bit i backwards kompatibilni.

 

 

izgleda da ne

 

https://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-pcie-4.0-motherboard,38401.html

 

Our sources tell us that after unlocking the feature via a BIOS update, the older motherboards supply a PCIe 4.0 x16 connection to the first slot on the motherboard, but the remainder of the slots revert to PCIe 3.0 signaling rates.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 14:28 (Fanu).
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Ne mogu vjerovat da nema Cyrixa, Durona i Celera A.

 Normalno da nema, jer kako je u tekstu navedeno - Surely this is a highly subjective look...

Sva'ko od nas bi mogao navesti svojih 5 "pickova".

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Ne mogu vjerovat da nema Cyrixa, Durona i Celera A.

 

Oni su vise bili best buy; lista referencira cini mi se vise neke tehnoloske skokove. ali da, CelerA 300@450, Duron 600@1000 (tehnicka olovka, tekuce srebro, distanceri da ne polomis jezgru <3 )

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo Fanu za ono sinoc sto sam govorio https://www.youtube.com/watch?v=COjLruS6Q_8 

AMD AntiBoy
Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jovanka kaže...
DarthMarkus kaže...

Ne mogu vjerovat da nema Cyrixa, Durona i Celera A.

 

Oni su vise bili best buy; lista referencira cini mi se vise neke tehnoloske skokove. ali da, CelerA 300@450, Duron 600@1000 (tehnicka olovka, tekuce srebro, distanceri da ne polomis jezgru <3 )

 Pa to je bio tehnološki skok lol.

 

Za sirotinju (čitaj : nas).

 

Npr. prvi Celer je bio bez ikakvog cashea. Koji genijalac moraš bit da tako nešto revolucionarno izmisliš ? I onda dodaš nešo sitno da raja bude u transu.

 

Ili Cyrx. 5x86 (bez Pentium instrukcija) na 118 Mhza ?

 

Vrti Huga, ali ne i Descent - 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 14:52 (DarthMarkus).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Upgrade ploča za refresh Ryzena (2xxxx) je prošao prilično bezbolno, ne znam da neka ploča nije dobila upgrade.

 

Iako su mnogi razočarni jer nije potvrđena cijela lista modela ipak je pokazana glavna stvar - funkcionalni 3xxxx prototip sa novim dizajnom (I/O čip + odvojeni chiplet sa jezgrama) čime otvara put i još jednom chipletu za 12/24 i 16/32 modele a ima i dosta mjesta za GPU dio pa sve iz leakova izgleda izvedivo. Također, bitan dio prezentacije u Cinebenchu je potrošnja, a dosta ljudi sa jačim verzijama i7 ili R7 i grafičkih kartica već ima dovoljno jaka napajanja tako da im ni 12/24 ili 16/32 ne bi bio problem. Nastavak priče će vjerojatno biti politika, kako je Ansha već spomenuo, da ne uđu previše u HEDT.

Threadripperi, kao pitomija braća Epyca, već imaju utaban put za 48/96 i 64/128 modele. Meni ta podjela izgleda logično, Ryzeni do 16/32 a TR 16/32 - 64/128, prema Intelovim HEDTmodelima su ionako već sada odlična kupnja.

 ako si se referirao na mene... pod napajanja sam mislio na napojne jedinice na ploči, kod b450 čipseta učestalih 4+2 faze...

Fanu kaže...

izgleda da ne

 

https://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-pcie-4.0-motherboard,38401.html

 

Our sources tell us that after unlocking the feature via a BIOS update, the older motherboards supply a PCIe 4.0 x16 connection to the first slot on the motherboard, but the remainder of the slots revert to PCIe 3.0 signaling rates.

 bojim se i pitat ... što ako ubodem m.2 što mi već sada disejbla par pci slotova

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 15:08 (Louis Pluto).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

Fanu kaže...

izgleda da ne

 

https://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-pcie-4.0-motherboard,38401.html

 

Our sources tell us that after unlocking the feature via a BIOS update, the older motherboards supply a PCIe 4.0 x16 connection to the first slot on the motherboard, but the remainder of the slots revert to PCIe 3.0 signaling rates.

 bojim se i pitat ... što ako ubodem m.2 što mi već sada disejbla par pci slotova

 

 

m.2 ne disejbla slotove nego im samo smanji broj dostupnih staza (npr sa PCIe 3.0 x16 na PCIe 3.0 x8) - bar je tako na mojoj x370 maticnoj

 

ugl, funkcionalnost maticne ostaje ista - tj samo se mjenjaju staze slotova koje su direktno povezane sa CPUom (ugl prvi slot u koji stavljas graficku, vise nece biti PCIe 3.0 x16 kao sa ryzenom 1xxx/2xxx nego PCIe 4.0 x8/x16 sa ryzenom 3xxx) a staze za sve ostale slotove i dalje kontrolira chipset

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 15:17 (Fanu).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

m.2 ne disejbla slotove nego im samo smanji broj dostupnih staza (npr sa PCIe 3.0 x16 na PCIe 3.0 x8) - bar je tako na mojoj x370 maticnoj

 

ugl, funkcionalnost maticne ostaje ista - tj samo se mjenjaju slotovi koji su direktno povezani sa CPUom (ugl prvi slot u koji stavljas graficku, vise nece biti PCIe 3.0 x16 kao sa ryzenom 1xxx/2xxx nego PCIe 4.0 x8/x16 sa ryzenom 3xxx) a staze za sve ostale slotove i dalje kontrolira chipset

 onda ja ne znam čitat...

 

https://www.msi.com/Motherboard/B450-GAMING-PRO-CARBON-AC/Specification

 

AMD® B450 Chipset

4 x SATA 6Gb/s ports (1)

1 x M.2 slot (M2_2, Key M) (1)

Supports PCIe 2.0 x4 2242/ 2260 /2280 storage devices

 

AMD® CPU

1 x M.2 slot (M2_1, Key M) (1)

Supports PCIe 3.0 x4 (AMD® Ryzen 1st and 2nd Generation/ Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics) or PCIe 3.0 x2 (AMD® Athlon™ with Radeon™ Vega Graphics) and SATA 6Gb/s 2242/ 2260 /2280/ 22110 storage devices

2 x SATA 6Gb/s ports (1)

 

(1) PCI_E2, PCI_E3, PCI_E4 and PCI_E5 slots will be unavailable when installing M.2 PCIe SSD in M2_2 slot.

(2) SATA5 and SATA6 ports will be unavailable when installing a M.2 device in M2_1 slot.

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 15:25 (Louis Pluto).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

eh, onda su stvari drugacije poslozene na B450 chipsetu

 

ali i sumnjam da ce proizvodjaci maticnih enejblati PCIe 4.0 na B450, vec ce to rezervirati samo za X370/x470/x570

 

vidjet cemo

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 

Ili Cyrx. 5x86 (bez Pentium instrukcija) na 118 Mhza ?

 

 

 

Sorrrryyyy, u to doba ja sam bio K5-133 ekipa :)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
 

ugl, funkcionalnost maticne ostaje ista - tj samo se mjenjaju staze slotova koje su direktno povezane sa CPUom (ugl prvi slot u koji stavljas graficku, vise nece biti PCIe 3.0 x16 kao sa ryzenom 1xxx/2xxx nego PCIe 4.0 x8/x16 sa ryzenom 3xxx) a staze za sve ostale slotove i dalje kontrolira chipset

 

Anand je dosta dobro to objasnio:

 

One of the differences with PCIe 4.0 is that it can only handle PCB traces up to 7 inches before needing a redriver/retimer, so these extra ICs are needed for ports lower down the board. But, the first PCIe slot on most motherboards is in that limit, so it would appear that a lot of current 300 and 400 series motherboards, assuming the traces adhere to signal integrity specifications, could have their first PCIe slot rated at PCIe 4.0 with new firmware.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
..

 

bit ce sigurno vise jezgri, potvrdila i Lisu Su

 


bilo je ocito cim je uzivo prikazala procesor

 

12 i 16 core dolaze u mainstream.....

 
 svi nešto pretpostavljaju pa ajmo...
lisa su je potvrdila da će bit ryzen 3 gen od 12/16 jezgri, i potvrdila je da će neki procesori bit am4, ali nigdi nije potvrdila da će 12/16 jezgri radit na sad aktualnom am4. jebena politika

mislim da će bit potrebna nova ploća/ćipset za 12/16 jezgri, svejedno i ako budu na fizicki istom am4 soketu.
zamisli 16c cpu na b350 ploći od 550kn, s pcie4 koji radi preko pcie3 ?!

 

ako sam u krivu kaznit ću se tako da ću puknit jedan 12core na ovu moju ploću od 550kn, bilo bi mi jako drago ali nekako ne vjerujem.

7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

možda konačno nečemu i posluži dodatni 4pinski cpu power con. na ploči...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

možda konačno nečemu i posluži dodatni 4pinski cpu power con. na ploči...

 kako dodatni?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
Louis Pluto kaže...

možda konačno nečemu i posluži dodatni 4pinski cpu power con. na ploči...

 kako dodatni?

 Pa sve nove ti imaju taj jarac za LN2 OC etc.

 

Ja kad sam svoj prvi put vidio ostao sam iznenadjen i uvrjedjen.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice