AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.331
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo oba 8-pin spojena, ~350W package power-a, 73C temperatura, sobna 22C. Naravno, VRM bi se brzo pregrijao u ovom rezimu...

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

 na ovu moju ploću od 550kn

 

Ti su buržuj!

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

VRM bi se brzo pregrijao u ovom rezimu...

E sirotinjo, kad si uzeo jeftinu ploču. Osobno radije ne bih uzeo ništa nego to tvoje.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

VRM bi se brzo pregrijao u ovom rezimu...

E sirotinjo, kad si uzeo jeftinu ploču. Osobno radije ne bih uzeo ništa nego to tvoje.

Lol, pa necu renderat sa 1.4V nego na 3.9ghz i 1.21V, tu je VRM oko 80C (240-250W) i tako moze godinama. Da ne kazem da imam opciju i vent montirat na VRM ako hocu... 

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo napravljen render test u v-ray-u, na 3.9ghz i 1.25V vuce ~240W (cijeli komp ~340W), s ventovima na max se CPU drzi na oko 52C sta je stvarno super, VRM sa ventom koji puse po njemu stoji ispod 70C, bez venta ode do 92-93C...

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Evo napravljen render test u v-ray-u, na 3.9ghz i 1.25V vuce ~240W (cijeli komp ~340W), s ventovima na max se CPU drzi na oko 52C sta je stvarno super, VRM sa ventom koji puse po njemu stoji ispod 70C, bez venta ode do 92-93C...

 

A buka kao da usisavas vjerojatno?

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
za bolje hladit vrm rjesi airflow s straznje strane ploce ako mozes nekako...
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
ansha kaže...

Evo napravljen render test u v-ray-u, na 3.9ghz i 1.25V vuce ~240W (cijeli komp ~340W), s ventovima na max se CPU drzi na oko 52C sta je stvarno super, VRM sa ventom koji puse po njemu stoji ispod 70C, bez venta ode do 92-93C...

 

A buka kao da usisavas vjerojatno?

Ovo je bilo na max, al ako pustim procesoru da dodje do 57-58C i VRM-u do 80°C (sta je nista), onda se vise cuje klima koja lagano puse, vrlo tiho...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Jakovp kaže...
ansha kaže...
Jakovp kaže...

Jakove pomagaj :)

 

Kad instaliram chipset drivere uvijek dobijem bsod dok instalira amd psp driver, jesi imao tih problema?

 

EDIT: Rijeseno novijim chipset driverima!

 Nisam ni sa jednom verzijom. Možda jer sam imao stariji bios sa starijim chipset driverima.

 

BTW vidi se da brža memorija pomaže, imaš nešto bolji CB na stocku.

 

Ajde da vidimo koliko možeš max izvući i daj neke slikice, znam da je pod vodom

Pod vodom je al trebat cu dodat spacera/sajbi jer mount nije cvrst kako bi volio. Na stocku (180W) mi je temperatura u primeu 48-49C, al vec sa 1.33V i 4ghz ide do 67-68°C, ne pocinje jos throttleat al mislim da je na granici.

Jel tebi throttlea na 68°C? Tako bi trebalo koliko citam...

 

Na 4ghz je CB bio izmedju 3450 i 3500, ne znam tocno...

 

Ram radi na 3400mhz cl14, al treba optimizirat subtiminge a to mi se ne da trenutno, dobro je i ovako.

Prvo mi je detektiralo samo 24GB rama i nije htjelo preko 2400mhz, al vadjenje i propuhivanje slotova je rijesilo stvar...

 

VRM na stocku oko 70-72°C bez venta...

 

Probao sam ga i undervoltat na stocku ali cudno se ponasa, potrosnja i temperature su isti a napon solidno nizi, zbunjoza...

 

Da, i kod mene undervolt ne smanji potrošnju, ne znam jel to do MSI-a ili općenito.

 

Throttle nema veze s temperaturom, bar ja to nisam doživio tj. došao do te temperature. Jedino kad sam vidio throttlanje je na 4.1 ghz sa LLC na mode1, na mode2 i ispod je ok.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

 al vadjenje i propuhivanje slotova je rijesilo stvar...

Ajme strašno, propuhivanje utora na novoj ploči. 

Kod tebe je neka opasna prašina. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 20:08 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 

Da, i kod mene undervolt ne smanji potrošnju, ne znam jel to do MSI-a ili općenito.

 

Throttle nema veze s temperaturom, bar ja to nisam doživio tj. došao do te temperature. Jedino kad sam vidio throttlanje je na 4.1 ghz sa LLC na mode1, na mode2 i ispod je ok.

Throttle je na 68°C (to je i sluzbeni max temp. za 1950X), al samo kad si na stocku. Kad clockas iskljuci se...

 

Jel se moze na MSI plocama imat recimo 4ghz overclock al da obara takt i napon u idle-u? 

Offset napon je beskoristan jer onda napon ide u nebesa pri laganom opterecenju...

 

Iako mozda mi je ok i ovih 3.9ghz sa konstantnih ~1.24V posto je u idle-u ispod 30°C i trosi samo 10-12W vise od stock idle-a...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

 al vadjenje i propuhivanje slotova je rijesilo stvar...

Ajme strašno, propuhivanje utora na novoj ploči. 

Kod tebe je neka opasna prašina. 

Mozda samo nije sjelo dobro, ko zna...

 

Al ima i jedna zanimljivost s memorijom, na stock xmp postavkama Aida64 stress test nakon par minuta javi hardware failure dok svi ostali testovi nemaju nikakvih problema, ukljucujuci 16 instanci memtesta na 600%...

Ocito je problem u Aida-i, ne vidim sta drugo.

 

Intel je npr. sa nestabilnom memorijom bez problema vrtio Aida-u a javljao greske u memtestu...

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

 

Al ima i jedna zanimljivost s memorijom, na stock xmp postavkama Aida64 stress test nakon par minuta javi hardware failure dok svi ostali testovi nemaju nikakvih problema, ukljucujuci 16 instanci memtesta na 600%...

Ocito je problem u Aida-i, ne vidim sta drugo.

 

Intel je npr. sa nestabilnom memorijom bez problema vrtio Aida-u a javljao greske u memtestu...

 Mora proci i Aida64 pa tek tada mozes reci da je stabilno. Smanji frekvenciju rama i vidjet ces kako Aida64 prolazi bez failurea. Ustimaj timinge ili frekvenciju, nesto ti uzrokuje nestabilnost.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
ansha kaže...

 

Al ima i jedna zanimljivost s memorijom, na stock xmp postavkama Aida64 stress test nakon par minuta javi hardware failure dok svi ostali testovi nemaju nikakvih problema, ukljucujuci 16 instanci memtesta na 600%...

Ocito je problem u Aida-i, ne vidim sta drugo.

 

Intel je npr. sa nestabilnom memorijom bez problema vrtio Aida-u a javljao greske u memtestu...

 Mora proci i Aida64 pa tek tada mozes reci da je stabilno. Smanji frekvenciju rama i vidjet ces kako Aida64 prolazi bez failurea. Ustimaj timinge ili frekvenciju, nesto ti uzrokuje nestabilnost.

Do Aida-e je, pada i 2400mhz dok drugdje prolazi 3400mhz 14-14-14-30..... 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
meni je slican problem na 4.2ghz cpu, audacity kod snimanja ili procesiranja efekti crasha redovito a kad smanjim na 4.1 sve ok, a na 4.2 svi testovi ok.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moze, ja ga drzim na 4.0 i 1.32V stalno, ukljucio sam cool and quiet, u windowsima power mode high performance sa min processor state na 10 posto i u idle mi rusi frekv na 2133 mhz.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
za bolje hladit vrm rjesi airflow s straznje strane ploce ako mozes nekako...

 meni to nije pomoglo na am3+ ploči,ista mi je temperatura sa i bez fana od iza na vramu...vjerovatno zato šta imam dobar primjerak koji se ne zagrijava 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni ne spušta clockove u idleu, ne znam zašto...Balance power mode je uključen, min processor state je na 5%, cool and quiet uključen. Jel sam zaboravio na nešto, imal li nešto u BIOS-u?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Meni ne spušta clockove u idleu, ne znam zašto...Balance power mode je uključen, min processor state je na 5%, cool and quiet uključen. Jel sam zaboravio na nešto, imal li nešto u BIOS-u?

 

probaj podesit voltaže sa offsetom...

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
funny games kaže...
Promster kaže...

Meni ne spušta clockove u idleu, ne znam zašto...Balance power mode je uključen, min processor state je na 5%, cool and quiet uključen. Jel sam zaboravio na nešto, imal li nešto u BIOS-u?

 

probaj podesit voltaže sa offsetom...

I to je podešeno, no i dalje ne spušta.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Meni ne spušta clockove u idleu, ne znam zašto...Balance power mode je uključen, min processor state je na 5%, cool and quiet uključen. Jel sam zaboravio na nešto, imal li nešto u BIOS-u?

 

jel imas neku auto OC opciju u biosu?

 

i kako si siguran da ti clockovi ne padaju? jesi provjerio sa msi afterburnerom i hwinfo ?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Do Aida-e je, pada i 2400mhz dok drugdje prolazi 3400mhz 14-14-14-30..... 

Ipak nije do Aida-e, ono nije bilo 2400mhz nego isto 3200mhz, na 2933mhz prolazi i Aida....

 

Dakle cak ni Flare X sa najnovijom Agesom i biosom nije kompatibilan... Trebat ce rucno tajminge ukucavat jer ocito ploca lose postavlja automatski, ili je imc toliko katastrofalno los...  Da nisam prije istu memoriju imao na intelu, mislio bi da me dopala losa memorija mozda...

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
ansha kaže...

Do Aida-e je, pada i 2400mhz dok drugdje prolazi 3400mhz 14-14-14-30..... 

Ipak nije do Aida-e, ono nije bilo 2400mhz nego isto 3200mhz, na 2933mhz prolazi i Aida....

 

Dakle cak ni Flare X sa najnovijom Agesom i biosom nije kompatibilan... Trebat ce rucno tajminge ukucavat jer ocito ploca lose postavlja automatski, ili je imc toliko katastrofalno los...  Da nisam prije istu memoriju imao na intelu, mislio bi da me dopala losa memorija mozda...

 Moj Hynix MFR nece vise od 2866 ali sam timinge postavio na najnize moguce. Flare X bi trebao biti Samsung b-die?

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
Promster kaže...

Meni ne spušta clockove u idleu, ne znam zašto...Balance power mode je uključen, min processor state je na 5%, cool and quiet uključen. Jel sam zaboravio na nešto, imal li nešto u BIOS-u?

 

jel imas neku auto OC opciju u biosu?

 

i kako si siguran da ti clockovi ne padaju? jesi provjerio sa msi afterburnerom i hwinfo ?

Trenutno sam na drugoj ploči, ima samo dvije OC opcije; "Dynamic Vcore(DVID)" i "Dynamic VCORE SOC(DVID)".

 

HWMonitor i Afterbuner kaću da clockovi ne padaju.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
ansha kaže...
ansha kaže...

Do Aida-e je, pada i 2400mhz dok drugdje prolazi 3400mhz 14-14-14-30..... 

Ipak nije do Aida-e, ono nije bilo 2400mhz nego isto 3200mhz, na 2933mhz prolazi i Aida....

 

Dakle cak ni Flare X sa najnovijom Agesom i biosom nije kompatibilan... Trebat ce rucno tajminge ukucavat jer ocito ploca lose postavlja automatski, ili je imc toliko katastrofalno los...  Da nisam prije istu memoriju imao na intelu, mislio bi da me dopala losa memorija mozda...

 Moj Hynix MFR nece vise od 2866 ali sam timinge postavio na najnize moguce. Flare X bi trebao biti Samsung b-die?

B-die je, na x299 jedan od 2 kita koje koristim je bez problema isao do ~4300mhz cl17, dalje nije procesor dozvoljavao...

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Trenutno sam na drugoj ploči, ima samo dvije OC opcije; "Dynamic Vcore(DVID)" i "Dynamic VCORE SOC(DVID)".

 

HWMonitor i Afterbuner kaću da clockovi ne padaju.

 control panel-power options- stavi power saver

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Promster kaže...

Trenutno sam na drugoj ploči, ima samo dvije OC opcije; "Dynamic Vcore(DVID)" i "Dynamic VCORE SOC(DVID)".

 

HWMonitor i Afterbuner kaću da clockovi ne padaju.

 control panel-power options- stavi power saver

Nope, nažalost i dalje ne pada.

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mogla bi 2 krasna Flare X 2*8GB kita u prodaju skoro, posto su meni procesor ili ploca drlog po pitanju clockanja memorije, pa nije 100% stabilno ni na stock 3200 postavkam.

 

Radje cu uzet neki rgb ram, steta mi je drzat ovako dobar ram...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Možda su problem odvojeni kitovi, a ne jedan kit od četiri modula, jebga, kod AMDa je sve moguće.

ps. GSkill tu memoriju navodi za rad u dual channelu, ne quad channelu, a ja sam pitao podršku GSkilla

da li mogu koristiti upravo 2 kita baš takva zajedno, odgovor je bio očekivan NE, da se treba kupiti odgovarajući

quad channel kit, tako je i napravljeno te Zentih Extreme veselo kuca sa TR 1950X, memorija 3200 14-14-14-34,

samo je AI Overclock tuner stavljen na D.O.C.P, jednom prijatelju sam predložio isto to, niti on nema nikakvih problema.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 16:02 (Valentin17).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice