AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.081.822
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Mogla bi 2 krasna Flare X 2*8GB kita u prodaju skoro, posto su meni procesor ili ploca drlog po pitanju clockanja memorije, pa nije 100% stabilno ni na stock 3200 postavkam.

 

Radje cu uzet neki rgb ram, steta mi je drzat ovako dobar ram...

 bas ti je prije par dana izasao TridentZ 32GB kit sa RGB za X399, 3466MHz cini mi se

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Timo kaže...
ansha kaže...

Mogla bi 2 krasna Flare X 2*8GB kita u prodaju skoro, posto su meni procesor ili ploca drlog po pitanju clockanja memorije, pa nije 100% stabilno ni na stock 3200 postavkam.

 

Radje cu uzet neki rgb ram, steta mi je drzat ovako dobar ram...

 bas ti je prije par dana izasao TridentZ 32GB kit sa RGB za X399, 3466MHz cini mi se

Ma to je nebitno kad ne bi radilo, procesor ili ploca su problem, ovaj ram mi je radio 100% stabilno na 4133mhz na x299, sad ne moze 3200mhz, 99% stabilno je al pada u aida memory testu...

 

Sad se vrti 3133mhz testiranje, ako to bude proslo, onda cu spustit tajminge na cl13 pa ga mozda i zadrzim....

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Timo kaže...
ansha kaže...

Mogla bi 2 krasna Flare X 2*8GB kita u prodaju skoro, posto su meni procesor ili ploca drlog po pitanju clockanja memorije, pa nije 100% stabilno ni na stock 3200 postavkam.

 

Radje cu uzet neki rgb ram, steta mi je drzat ovako dobar ram...

 bas ti je prije par dana izasao TridentZ 32GB kit sa RGB za X399, 3466MHz cini mi se

Ma to je nebitno kad ne bi radilo, procesor ili ploca su problem, ovaj ram mi je radio 100% stabilno na 4133mhz na x299, sad ne moze 3200mhz, 99% stabilno je al pada u aida memory testu...

 

Sad se vrti 3133mhz testiranje, ako to bude proslo, onda cu spustit tajminge na cl13 pa ga mozda i zadrzim....

 da platforma je problem.

 

ali zato imaju posebno ove serije za AMD, jer ove "normalne" serije, mogu i ne moraju raditi bez problema, dok su im je AMD lineup provjeren

 

mislim da imas i FlareX za AMD ca 14 latencijama, mozda nades nekoga tko bi se mjenjao za tvoje, ili ih ostavi za 10nm intel lineup, tamo negdje za 2 godine 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa ja i imam Flare X 3200 c14, to je najjace u cijeloj prici...

 

Palo i 3133mhz, najduze je izdrzalo doduse...

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 16:19 (ansha).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cek, zbog cega dual channel kit ne bi mogao raditi kao dio quad channela??

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Cek, zbog cega dual channel kit ne bi mogao raditi kao dio quad channela??

Ja i imam 2 dual channel kita, neki spominju da je bolje jedan quad kit al oduvijek se kombinira dual kitove u quad i sve radi bez problema...

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Friday kaže...

Cek, zbog cega dual channel kit ne bi mogao raditi kao dio quad channela??

Ja i imam 2 dual channel kita, neki spominju da je bolje jedan quad kit al oduvijek se kombinira dual kitove u quad i sve radi bez problema...

 

To mi mirisi na one "SSD za gamere" bedastoce...

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 svaki kit je navodno binan da dobiješ sve ploćice koje se mogu isto klokat, neznan koliko je to istina ali kad vec ionako testiraju moguce je da testiraju detaljnije ako je baš neki skuplji ram....
@ansha a jesi proba dignut ram na 1.4v i sve osim primarnih latencija stavit na auto?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 17:05 (dabar_solta_V2).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

 svaki kit je navodno binan da dobiješ sve ploćice koje se mogu isto klokat, neznan koliko je to istina ali kad vec ionako testiraju moguce je da testiraju detaljnije ako je baš neki skuplji ram....
@ansha a jesi proba dignut ram na 1.4v i sve osim primarnih latencija stavit na auto?

Nije stvar napona, ove stikove se moze undervoltat na xmp postavkama, al probao sam i 1.4V. Po defaultu kad loadam axmp sve i bude auto osim primarnih latencija. Rusi ga takt a ne latencije, imc ili ploca su problem..

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

Možda su problem odvojeni kitovi, a ne jedan kit od četiri modula, jebga, kod AMDa je sve moguće.

ps. GSkill tu memoriju navodi za rad u dual channelu, ne quad channelu, a ja sam pitao podršku GSkilla

da li mogu koristiti upravo 2 kita baš takva zajedno, odgovor je bio očekivan NE, da se treba kupiti odgovarajući

quad channel kit, tako je i napravljeno te Zentih Extreme veselo kuca sa TR 1950X, memorija 3200 14-14-14-34,

samo je AI Overclock tuner stavljen na D.O.C.P, jednom prijatelju sam predložio isto to, niti on nema nikakvih problema.

Nisam ni ja imao nikakvih problema u svim testovima i benchmarcima dok aida-u novu nisam zavrtio :)

 

Jos jedna stvar, u praksi gskillovi 3200 cl14 ramovi i nisu brzi od c16 ramova, razlog su lose sekundarne latencije, sad sam testirao 3066mhz 14-14-14-30-44-312 i cak je mrvicu brze od xmp 3200 postavki koje su 14-14-14-34-73-560...

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo 3066mhz 12-12-12-28, vrti sve bencheve bez problema, ukupna latencija bolja nego 3200 c14 (82.5 vs 85ns).  Bar neka korist od b-die-a, kad nece takt, hoce latencije...

 

Imc utjece na max takt, kvaliteta memorije na latencije koje mozes izvuc. Islo bi i cl10 a to bi vec trazilo 1.6V+, ovo je sa 1.44V....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Pa ja i imam Flare X 3200 c14, to je najjace u cijeloj prici...

 

Palo i 3133mhz, najduze je izdrzalo doduse...

 da da znam koje imas keks. smao ti kazem da imas i AMD verziju tih istih koji su podeseni da rade bez problema sa AMD procevima i plocama

 

recimo ovaj https://www.gskill.com/en/product/f4-3200c14q-32gfx

 

i ovaj https://www.gskill.com/en/press/view/g-skill-announces-trident-z-rgb-ddr4-3466-32gb--4x8gb--memory-kit-for-amd-x399-platform

 

oni garantirano rade bez problema na tim postavkama, a siguran sam da se mogu jos dodatno i OC bez problema

 

bilo kako bilo, vec ces nesto smislit, jer znam da te sad to zivcira :D

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Evo 3066mhz 12-12-12-28, vrti sve bencheve bez problema, ukupna latencija bolja nego 3200 c14 (82.5 vs 85ns).  Bar neka korist od b-die-a, kad nece takt, hoce latencije...

 

Imc utjece na max takt, kvaliteta memorije na latencije koje mozes izvuc. Islo bi i cl10 a to bi vec trazilo 1.6V+, ovo je sa 1.44V....

 Ne znam zašto ali imam veću brzinu od tebe sa dosta lošijom memorijom, na stock, jedino sam smanjio trfc na 312.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
ansha kaže...

Evo 3066mhz 12-12-12-28, vrti sve bencheve bez problema, ukupna latencija bolja nego 3200 c14 (82.5 vs 85ns).  Bar neka korist od b-die-a, kad nece takt, hoce latencije...

 

Imc utjece na max takt, kvaliteta memorije na latencije koje mozes izvuc. Islo bi i cl10 a to bi vec trazilo 1.6V+, ovo je sa 1.44V....

 Ne znam zašto ali imam veću brzinu od tebe sa dosta lošijom memorijom, na stock, jedino sam smanjio trfc na 312.

Propusnost puno vise ovisi o taktu nego o tajminzima, imam preko 100GB/s na 3400 al sta vrijedi kad baca error u memtestu...  Bootao je i 3533mhz al to je vrlo nestabilno...

 

Zanimljivo je da  2x8GB 3200 flare x nije na MSI qvl listi, koliko vidim...

 

Bar je cpu dobar primjerak, vrti sve cijeli dan na 4ghz sa ~1.295V, u prime-u max temperatura 64°C, render 57-58°C...

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Jakovp kaže...
ansha kaže...

Evo 3066mhz 12-12-12-28, vrti sve bencheve bez problema, ukupna latencija bolja nego 3200 c14 (82.5 vs 85ns).  Bar neka korist od b-die-a, kad nece takt, hoce latencije...

 

Imc utjece na max takt, kvaliteta memorije na latencije koje mozes izvuc. Islo bi i cl10 a to bi vec trazilo 1.6V+, ovo je sa 1.44V....

 Ne znam zašto ali imam veću brzinu od tebe sa dosta lošijom memorijom, na stock, jedino sam smanjio trfc na 312.

Propusnost puno vise ovisi o taktu nego o tajminzima, imam preko 100GB/s na 3400 al sta vrijedi kad baca error u memtestu...  Bootao je i 3533mhz al to je vrlo nestabilno...

 

Zanimljivo je da  2x8GB 3200 flare x nije na MSI qvl listi, koliko vidim...

 

Bar je cpu dobar primjerak, vrti sve cijeli dan na 4ghz sa ~1.295V, u prime-u max temperatura 64°C, render 57-58°C...

 

 

 

Eto, bolji nego moj, meni treba 1.325 sa llc na mode 2 za 4 ghz. Ako smanjim llc se sruši u prime (ne baš odmah), iako bi vjerojatno bio ok za generalno korištenje.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da nije do Logitech periferije

 
11 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 

Eto, bolji nego moj, meni treba 1.325 sa llc na mode 2 za 4 ghz. Ako smanjim llc se sruši u prime (ne baš odmah), iako bi vjerojatno bio ok za generalno korištenje.

Mode 2 dize napon? Kod mene je mode 4 i to bude otprilike koliko se namjesti u bios-u.. 

Doduse moj mozda nije prime stabilan jer sam vrtio 20-ak minuta prime cisto da vidim worst case scenarij za temperature vrm-a (80°C sa ventom). Odradio je par rendera od ukupno 2-2.5h i jedno 2h igranja...

 

Al Ripperima stvarno treba dosta manje napona od prosjecnih 1700/1800x Ryzena, vidi se da je birani "silikon"... osim imc-a 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 19:55 (ansha).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Jakovp kaže...

 

Eto, bolji nego moj, meni treba 1.325 sa llc na mode 2 za 4 ghz. Ako smanjim llc se sruši u prime (ne baš odmah), iako bi vjerojatno bio ok za generalno korištenje.

Mode 2 dize napon? Kod mene je mode 4 i to bude otprilike koliko se namjesti u bios-u.. 

Doduse moj mozda nije prime stabilan jer sam vrtio 20-ak minuta prime cisto da vidim worst case scenarij za temperature vrm-a (80°C sa ventom). Odradio je par rendera od ukupno 2-2.5h i jedno 2h igranja...

 

Al Ripperima stvarno treba dosta manje napona od prosjecnih 1700/1800x Ryzena, vidi se da je birani "silikon"... osim imc-a 

 Mode 1 je najveći napon, mode 8 najmanji. Meni padne sa 1.325 na 1.313 sa mode 2 sa prime small FFT, najnoviji prime95 i stabilan je.

 

Je da, apsolutno se vidi :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Evo 3066mhz 12-12-12-28, vrti sve bencheve bez problema, ukupna latencija bolja nego 3200 c14 (82.5 vs 85ns).  Bar neka korist od b-die-a, kad nece takt, hoce latencije...

 

Imc utjece na max takt, kvaliteta memorije na latencije koje mozes izvuc. Islo bi i cl10 a to bi vec trazilo 1.6V+, ovo je sa 1.44V....

Sto se tice latencija... Da se to jos jako poboljsati, skini Ryzen DRAM calculator pa izracunaj i unesi latencije sekundarne te tercijarne manualnim putem.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
ansha kaže...

Evo 3066mhz 12-12-12-28, vrti sve bencheve bez problema, ukupna latencija bolja nego 3200 c14 (82.5 vs 85ns).  Bar neka korist od b-die-a, kad nece takt, hoce latencije...

 

Imc utjece na max takt, kvaliteta memorije na latencije koje mozes izvuc. Islo bi i cl10 a to bi vec trazilo 1.6V+, ovo je sa 1.44V....

Sto se tice latencija... Da se to jos jako poboljsati, skini Ryzen DRAM calculator pa izracunaj i unesi latencije sekundarne te tercijarne manualnim putem.

Probao ga, nisam odusevljen... A i nema bolji preset za 3066mhz, ne ide ispot c12 bez hrpe napona...

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Probao ga, nisam odusevljen... A i nema bolji preset za 3066mhz, ne ide ispot c12 bez hrpe napona...

 Sta je sa sekundarnim? Nisi podesio? 

Btw nisam ni ja odusevljen, ali izvukao sam maksimum koji se dao izvuci sa 2866MHz..

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 23:50 (Almin94).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
ansha kaže...

Probao ga, nisam odusevljen... A i nema bolji preset za 3066mhz, ne ide ispot c12 bez hrpe napona...

 Sta je sa sekundarnim? Nisi podesio? 

Btw nisam ni ja odusevljen, ali izvukao sam maksimum koji se dao izvuci sa 2866MHz..

Jesam najbitnije, neka od postavki mi gadno pogorsava latenciju u Aida testu kad ukucavam iz ryzen calculatora...

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ram sad stabilan na 3200mhz i sa zategnutim sekundarnim latencijama, promijenio par opcija pa nisam siguran sta je pomoglo :) 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Evo ram sad stabilan na 3200mhz i sa zategnutim sekundarnim latencijama, promijenio par opcija pa nisam siguran sta je pomoglo :) 

 ti si kao i moj bivši mehaničar - umjesto da nađe izvor kvara on odmah promijeni par stvari koje bi mogle biti uzrok kvara i naplati sve 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Taj tvoj bivši se zove "monter" a ne mehaničar. haha

 

Btw, Ansha na Ryzenu i Ripperu glavni post maker, ko bi reka, ova 2019 je baš čudna.

 

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

 

Btw, Ansha na Ryzenu i Ripperu glavni post maker, ko bi reka, ova 2019 je baš čudna.

 

 

Jos cekamo da flomasterko kupi neki i3 i 1060-ku i mozemo svi skupa na psihijatriju

Freak Show Inc.
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Taj tvoj bivši se zove "monter" a ne mehaničar. haha

 nažalost, sve ih je više takvih

srećom, otkako sam prešao na prastaru corollu više ne trebam usluge tzv. majstora

jedino što je crklo na njoj zadnjih 5-6 godina su četkice na anlaseru, koje sam sam promijenio za siću - da sam otišao do mehaničara, vjerojatno bi mi promijenio cijeli anlaser i uzeo mi soma kuna

10 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav ekipa, dali ima koja dobra duša s novim apu-om ( 2200g ili 200ge) da provjeri jeli podržavaju analogni signal. Google nazalost nije bio od prevelike pomoći.

Ukoliko matična ima vga dali bi furala crt na većim refreash rate, pošto bi jedno vrijeme koristio to za nostalgia build( dok ne padne jos cjena maxwella).

Ne mora bit nužno crt moze i samo analogni monitor, ukoliko amd ima costum rezolucije ko nvidia što da napravit u control panelu...

Znam da je glupo crt u 2k19 al eto... 

 

Te dali je  Asrock AB350M-PRO4 ok maticna za apu build, poslje eventualno zamjenit s ryzenom 5 7 ? 

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ta ploca je ok za do 250w , provjereno u svim mogucim testovima..
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa može kratko pitanjce oko M-flasha na MSI B450 Tomahawk.

 

Mislim se da uopće ne flasham novu verziju jer mi se ne da riskirat a M-flash mi je skroz drugačiji nego kako izgleda u uputama pa ne želim neš srokat. 

 

Tipa uopće nemam opciju da izabarem USB drive i file koji želim flashat, samo neke dvije čudne opcije kao što se vidi na slici, ne znam što uopće klikćem.. Odavde sam skinuo. Dal da kliknem donji?

 

I da, to šta vidite su najbolje voltaže/frekvencije koje sam uspio izvući. Moj primjerak procesora čak ni na 1.4v ne drži na 4.0ghz. Ne bi htio everyday koristiti tu voltažu pa sam na 1.3500v, probam još 1.3250v al nisam baš optimist, jednostavno loš primjerak I guess. 

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice