AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.078.301
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
LordNIbbler kaže...

Pozdrav ekipa, dali ima koja dobra duša s novim apu-om ( 2200g ili 200ge) da provjeri jeli podržavaju analogni signal. Google nazalost nije bio od prevelike pomoći.

Ukoliko matična ima vga dali bi furala crt na većim refreash rate, pošto bi jedno vrijeme koristio to za nostalgia build( dok ne padne jos cjena maxwella).

Ne mora bit nužno crt moze i samo analogni monitor, ukoliko amd ima costum rezolucije ko nvidia što da napravit u control panelu...

Znam da je glupo crt u 2k19 al eto... 

 

Te dali je  Asrock AB350M-PRO4 ok maticna za apu build, poslje eventualno zamjenit s ryzenom 5 7 ? 

 

 Ukoliko planiraš uzimati Athlona 200GE, onda uzmi i ploču od MSI ili Gigabyta na kojima se taj procesor može OC-ati. Asrock na svojim pločama trenutno ne podržava tu mogućnost. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
omeyer kaže...

Ekipa može kratko pitanjce oko M-flasha na MSI B450 Tomahawk.

 

Mislim se da uopće ne flasham novu verziju jer mi se ne da riskirat a M-flash mi je skroz drugačiji nego kako izgleda u uputama pa ne želim neš srokat. 

 

Tipa uopće nemam opciju da izabarem USB drive i file koji želim flashat, samo neke dvije čudne opcije kao što se vidi na slici, ne znam što uopće klikćem.. Odavde sam skinuo. Dal da kliknem donji?

 

I da, to šta vidite su najbolje voltaže/frekvencije koje sam uspio izvući. Moj primjerak procesora čak ni na 1.4v ne drži na 4.0ghz. Ne bi htio everyday koristiti tu voltažu pa sam na 1.3500v, probam još 1.3250v al nisam baš optimist, jednostavno loš primjerak I guess. 

 jaran i ja imamo B450 Mortar i R5 2600,moj je na 1.25 a njegov na 1.3(oba na 4GHZ) i rade odlicno

a taj flashaj koji si izabrao i to je to,5 minuta i gotovo je.

 

malo si losiji primjerak dobio izgleda,al ja bi isao do 1.35 bez brige

 

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mersimh kaže...

 jaran i ja imamo B450 Mortar i R5 2600,moj je na 1.25 a njegov na 1.3(oba na 4GHZ) i rade odlicno

a taj flashaj koji si izabrao i to je to,5 minuta i gotovo je.

 

malo si losiji primjerak dobio izgleda,al ja bi isao do 1.35 bez brige

 Evo flashao sam. M-flash mi i nije nešto intiutivan al novi bios je tu. Pokušat ću novu rundu testiranja, možda sad bude bolje, imam i novo napajanje sada.

Divide et impera!
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD Gonzalo/plave oznake, dakle po kodovima ima osam CPU jezgri+GPU.Malo preciznije hm ima dvije opcije, ranije linkani buduči Desktop Ryzen 2 APU, ili ipak APU za konzole dakle PS5 ili X-Box.

 

https://twitter.com/TUM_APISAK/status/1086084891039608832

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=258&jumpto=5806533&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AMD Jose Armando
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzeo za jos jedan PC 2700x i asus strix x470-F + flare X 3200 CL14, cooler je Noctua NH-U14s, E sad mene zanima jedna stvar, proc bez problema radi preko 4.2 na dobrim temperaturama, e sad mene zanima, vidio sam da voltaza varira izmedju 1.45 pa cak prelazi i 1.50,. di onda clock ide cak i na 4.350. Sad mene zanima, dal je to ok voltaza na kojoj moze radit CPU, s obzirom da on sve to sam radi i spusta, znaci nista nije dirano, clockano itd itd, ili da spustim voltazu. Po meni izgleda da on dize maksimalno koliko moze s obzirom na temp. Onaj precision Boost i XFR sami sve odrađuju izgleda.

Origin ID: ReaLazio
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
to je sve odlicno ako su dobre temperature ne zamaraj se voltazama.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
TheDarkSide kaže...

Uzeo za jos jedan PC 2700x i asus strix x470-F + flare X 3200 CL14, cooler je Noctua NH-U14s, E sad mene zanima jedna stvar, proc bez problema radi preko 4.2 na dobrim temperaturama, e sad mene zanima, vidio sam da voltaza varira izmedju 1.45 pa cak prelazi i 1.50,. di onda clock ide cak i na 4.350. Sad mene zanima, dal je to ok voltaza na kojoj moze radit CPU, s obzirom da on sve to sam radi i spusta, znaci nista nije dirano, clockano itd itd, ili da spustim voltazu. Po meni izgleda da on dize maksimalno koliko moze s obzirom na temp. Onaj precision Boost i XFR sami sve odrađuju izgleda.

Normalno je...

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

E sad zanima me jos jedna stvar, u ryzen masteru EDC varira mi izmedju 90% i 98% od 168A, a limit je 168. Dal je to ok ili treba sta podesavat?

 

 

Origin ID: ReaLazio
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
TheDarkSide kaže...

E sad zanima me jos jedna stvar, u ryzen masteru EDC varira mi izmedju 90% i 98% od 168A, a limit je 168. Dal je to ok ili treba sta podesavat?

 

 

 nista ne moras dirati. pbo i xfr konstantno provjeravaju razlicite parametre (temperaturu, napon, optrecenje...) i podesavaju rad cpu-a u trenutnim uvjetima rada. u principu, plug and play i ne zamaraj se.

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dosad najvise sta sam uspio natjerat CPU je na 68 celiziusa, s tim da je na 100% clock bio 4175 dok u vecini igra koje ne koriste puno CPU-a clock varira cak i preko 4.3.

Origin ID: ReaLazio
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je okej sad preko zime, ali liti bi moglo biti dosta losije.

Kako stojis s ventovima u tom kucistu?

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

4 noctua venta + cpu noctua, napravljeno da cirkulira zrak i da ga baca kroz "krov"  vent za krovu izvlaci i vent na zadnjoj stranici di su utori za maticnu izvlaci isto toplinu, dok prednji upuhuje i hladi HDD-ove i djelomicno graficku, dok bocni najveci upuhuje graficku i CPU. CPU vent je napravljen da upuhuje u tower koji onda sa druge strane zadnji vent i krovni vent izpuhuju van.

Origin ID: ReaLazio
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 20:34 (TheDarkSide).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svidja mi se, pravi propuh!!!

Uzivaj u novom PC.

Pozz

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nakon sati i sati zajebavanja sa memorijom i svim mogucim memtestima, zakljucak je da je Aida64 (cache i memory selektirano) daaaaaleko najbolji test stabilnosti memorije, pada vrlo brzo i za najmanju nestabilnost, kad prodje 1h onda nema sanse da ikad padne u nekom drugom testu/workloadu.

 

Isprobajte vi sta mislite da imate stabilan OC memorije, lako moguce da vas iznenadi...

Moj PC  
5 0 hvala 3
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Nakon sati i sati zajebavanja sa memorijom i svim mogucim memtestima, zakljucak je da je Aida64 (cache i memory selektirano) daaaaaleko najbolji test stabilnosti memorije, pada vrlo brzo i za najmanju nestabilnost, kad prodje 1h onda nema sanse da ikad padne u nekom drugom testu/workloadu.

 

Isprobajte vi sta mislite da imate stabilan OC memorije, lako moguce da vas iznenadi...

 Je, i meni je odmah izbacivalo kad nešto nije valjalo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
ansha kaže...

Nakon sati i sati zajebavanja sa memorijom i svim mogucim memtestima, zakljucak je da je Aida64 (cache i memory selektirano) daaaaaleko najbolji test stabilnosti memorije, pada vrlo brzo i za najmanju nestabilnost, kad prodje 1h onda nema sanse da ikad padne u nekom drugom testu/workloadu.

 

Isprobajte vi sta mislite da imate stabilan OC memorije, lako moguce da vas iznenadi...

 Je, i meni je odmah izbacivalo kad nešto nije valjalo.

Da, meni bi neke postavke koje normalno vrte igre i sve bencheve izbacivale u par sekundi, al najgore je bilo kad bi izbacivalo izmedju 30 i 60 minuta, tu je nedostajalo samo zrnce do stabilnosti.

 

Na kraju mi je ispalo da dizanje SOC napona nije imalo koristi, sad radi stabilno sa 1.015V, ram je trazio vise od 1.35V, 1.375V ga je ustabililo. 

Na kraju mi nije jasno jel to onda problem IMC-a, maticne ili samog rama. Jedino sta sigurno znam da je jedan od ta dva kita pola godine bez problema radio na 4ghz sa 1.35V.. 

 

Dal koristis UMA ili NUMA mod? NUMA ima dosta bolje latencije u Aida-i al upitno je koliko ima koristi od toga i u igrama a pogotovo drugdje...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Koristim ono sto je po defaultu, posto za igre koje igram mi ne treba nista bolje.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Nakon sati i sati zajebavanja sa memorijom i svim mogucim memtestima, zakljucak je da je Aida64 (cache i memory selektirano) daaaaaleko najbolji test stabilnosti memorije, pada vrlo brzo i za najmanju nestabilnost, kad prodje 1h onda nema sanse da ikad padne u nekom drugom testu/workloadu.

 

Isprobajte vi sta mislite da imate stabilan OC memorije, lako moguce da vas iznenadi...

 Siguran sam da ce iznenaditi mnoge. :)

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
ansha kaže...

Nakon sati i sati zajebavanja sa memorijom i svim mogucim memtestima, zakljucak je da je Aida64 (cache i memory selektirano) daaaaaleko najbolji test stabilnosti memorije, pada vrlo brzo i za najmanju nestabilnost, kad prodje 1h onda nema sanse da ikad padne u nekom drugom testu/workloadu.

 

Isprobajte vi sta mislite da imate stabilan OC memorije, lako moguce da vas iznenadi...

 Siguran sam da ce iznenaditi mnoge. :)

Al ovo tuniranje memorije je zivi krs na Ryzenu, jedne postavke budu stabilne pa onda napravis neku promjenu od koje bi trebalo biti samo stabilnije pa postane totalno nestabilno.

Pa onda loadam skroz stabilan saveani profil koji odjednom ne zeli ni post-at 

Onda latencije postanu vise kad zategnem tajminge itd....

Al sad sam gotov a time i ne pada mi na pamet vise ista dirat...

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad instaliram drivere za grafu na lenovo ideapadu 330 (15arr) i restartam nakon toga, svaki se put pokreće automatic repair i system restore

Spominje se i SrtTrail.txt ako ima veze

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zato sve na auto , primarne latencije i frekvencija ko na xmp, napon na max i vozi :D
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Provjeri temperaturu rama, pojedini stickovi znaju postat nestabilni na 45°C ako su već na granici stabilnosti.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
zato sve na auto , primarne latencije i frekvencija ko na xmp, napon na max i vozi :D

Aha, i onda ti ploca postavi ostale tajminge katastrofa i dzaba ti je sta imas cl14 ram. Uz to kod mene je bilo nestabilno na taj nacin. Sad imam 3200 14-14-14-30 i puno bolje sekundarne tajminge i stabilan sam. Auto je sranje u mom slucaju.

 

Temperature su definitivno problem jer je ram jako blizu procesoru koji brutalno grije sve oko sebe, bez venta bi islo preko 50C al imam 120mm vent koji hladi ram i vrm pa ne ide iznad 40C...

6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav, koji Ryzen, 5 2600 ili 2600X, i koje su best buy ploce ili ploca po vama, i takodjer koja memorija. Hvala. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidi moj pc i eto najednostavnije bez led đinđa minđa best buy.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Vidi moj pc i eto najednostavnije bez led đinđa minđa best buy.

 Bas sam htio napisati da ne mogu smisliti led u kucistu. Mora li memorija biti 3ghz i na sta moram paziti sa memorijom, koju smijem koju ne? 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Vidi moj pc i eto najednostavnije bez led đinđa minđa best buy.

 Evo i u mene slično kolega 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neka bude šta brža, mbo podržava do 3400mhz, gskill memorija je najkompatibilnija za rizu.Ne treba ti jače od ove , najvažnije je da radi bez greške.

kradem mine iz minskog polja
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen jako voli brzu memoriju, 3000+ MHz. 3200 je sweet spot.

Moras pogledat na stranici od maticne koji su RAM stickovi kompatibilni. G.skill Aegis je kakti budget RAM, jeftin al sluzi svrsi. 

Apoc
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice