AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.563
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
PlayMaker10 kaže...

Da li mi se isplati prelazak sa I7 6700 (bez k) na Ryzen 2600x s tim da bi cjenovno bio na nuli?

Za sta, igre? Ne isplati nikako, sacekaj Ryzen 2...

 Jedino u cemu je bolji 6700 je što ima manji TDP, ako ga ništa ne košta, to je no brainer.

Ubi bene, ibi patria.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Et_Tu_Brute? kaže...
ansha kaže...
PlayMaker10 kaže...

Da li mi se isplati prelazak sa I7 6700 (bez k) na Ryzen 2600x s tim da bi cjenovno bio na nuli?

Za sta, igre? Ne isplati nikako, sacekaj Ryzen 2...

 Jedino u cemu je bolji 6700 je što ima manji TDP, ako ga ništa ne košta, to je no brainer.

Bolje performanse u igrama dobit nece, vec sama zajebancija rastavljanja kompa i reinstalacije windowsa je dovoljan razlog za ne ic u to. 

Vrlo brzo stize Zen 2 i hrpa novih ploca i bit ce mu zao sta se nije malo strpio. 

Za gaming je to sidegrade i nije vrijedno. Sta je najgore resale vrijednost 2600-ke i starog i7 6700 je slicna, pa ni tu ne profitira.

 

EDIT: Ispravka, cak vise u preprodaji vrijedi i7 6700. Totalno se ne isplati, cekat Zen 2...

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 9:36 (ansha).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Bolje performanse u igrama dobit nece, vec sama zajebancija rastavljanja kompa i reinstalacije windowsa je dovoljan razlog za ne ic u to.

To se brzo rastavi i sastavi, a win nema potrebe brisati, dovoljno je obrisati stare drivere, nije to XP.

Drugi par rukava je koliko je to isplativo s obzirom na uloženo - dobiveno i na skorašnji izlazak novih procesora.

ps. bit će i Intela, Zena+, TR jeftinih i na oglasima i u dućanima.

PlayMaker10 kaže...

Da li mi se isplati prelazak sa I7 6700 (bez k) na Ryzen 2600x s tim da bi cjenovno bio na nuli?

Bolje nadograditi GPU na 1080 Ti nego toga kupovati toga Ryzena.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 10:11 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Bolje nadograditi GPU na 1080 Ti nego toga kupovati toga Ryzena.

Ovo 

 

Ionako igras na 1440p uzmi jacu grafu ako ti se trose pare vec.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

Bolje performanse u igrama dobit nece, vec sama zajebancija rastavljanja kompa i reinstalacije windowsa je dovoljan razlog za ne ic u to.

To se brzo rastavi i sastavi, a win nema potrebe brisati, dovoljno je obrisati stare drivere, nije to XP.

Drugi par rukava je koliko je to isplativo s obzirom na uloženo - dobiveno i na skorašnji izlazak novih procesora.

ps. bit će i Intela, Zena+, TR jeftinih i na oglasima i u dućanima.

Moze se i bez brisanja, al kod promjene ploce i procesora preporucljivo je reinstalirat.

Poanta je bila da je po svim kriterijima neisplativa promjena, nece profitirat ni performansama ni financijski (cak ce sitno izgubit najvjerojatnije), a u skoroj buducnosti stize Zen 2...

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je li netko kojim slučajem stavljao F25 verziju biosa na aorus gaming 5 x370 bez da je stavljao 18.10.20.02 driver za chipset ? Na stranici AMD-a zadnja verzija je 18.10.1810 dok po dobrom starom običaju na stranici Gigabytea 18.10.20.02 verzija zapravo sadržava stare drivere (17.12 ako se ne varam).

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako ti se ponasa taj f25 bios...ja sam prije mjesec dana stavljao f23 i vratio na f8 jer je voltaza bila na stocu 1.550 na f23

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam još uvijek stavio F25 jer mi sve šljaka na F23. Znam da je bilo problema sa F24 pa su ga brzo maknuli.

Tako da zasada ostavljam F23 jer stvarno nemam zamjerki a i nije baš da imam običaj odmah stavljati najnoviju verziju čim izađe.

Što se tiče voltaže na F23, na stocku je ako se dobro sjećam bila 1.14-1.16 V.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni je u biosu bacala 1.500-1.550...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da li se može negdje zasebno kupiti Wraith Spire LED cooler? Oglasi i ebay nabijaju cifre za poludit.

 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stobbart kaže...

Da li se može negdje zasebno kupiti Wraith Spire LED cooler? Oglasi i ebay nabijaju cifre za poludit.

Kolko nudis? :)

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stobbart kaže...

Da li se može negdje zasebno kupiti Wraith Spire LED cooler? Oglasi i ebay nabijaju cifre za poludit.

 Kolega prodaje za 70kn pa mu se javi, ako je to ono sto trazis;

http://m.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-amd-wraith-spire/266418

Lp

Intel Core™ i7 Forever
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Kolko nudis? :)

Koliko tražiš? :-)

Prije par dana je jedan otišao za 100 kn, a ja nisam vidio oglas :-(

Stjepanj kaže...
 Kolega prodaje za 70kn pa mu se javi, ako je to ono sto trazis;

http://m.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-amd-wraith-spire/266418

Lp

 Ovo je običan ako je vjerovat naslovu. Meni bi trebao ovaj sa LED glupostima :-)

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stobbart kaže...
ansha kaže...

Kolko nudis? :)

Koliko tražiš? :-)

Prije par dana je jedan otišao za 100 kn, a ja nisam vidio oglas :-(

Stjepanj kaže...
 Kolega prodaje za 70kn pa mu se javi, ako je to ono sto trazis;

http://m.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-amd-wraith-spire/266418

Lp

 Ovo je običan ako je vjerovat naslovu. Meni bi trebao ovaj sa LED glupostima :-)

Ovo ispod na slici? Dalje mozemo priv. porukama...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mani se tih gluposti uzmi 

https://www.njuskalo.hr/procesori/cooler-master-hyper-evo-212-oglas-27667254

 

i miran si, miljama ispred tih kulera 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
osim šta ne hladi vrm ako nije baš neko kućište,amd stock cooleri su vrh još od kasnih dana am3+ platforme
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve 5 ali ako ti je VRM temperatura problem, onda ti imas druge probleme, losa ploca (non heatsinked VRM ili jednostavno los VRM) i prevelik napon/OC tu ti svejedno nece pomoci taj kulercic. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ne svađa mi se oko ovakvih osnovnih gluposti, šta misliš da je slućajno zašto su svi stock cooleri napravljeni da pušu put doli?

btw prićaš bezveze vrm bez heatsinka ne znaći da je loš vrm, ako se grije vrm ne znaći da je loše napravljen vrm, puno je bitan airflow.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
ne svađa mi se oko ovakvih osnovnih gluposti, šta misliš da je slućajno zašto su svi stock cooleri napravljeni da pušu put doli?

btw prićaš bezveze vrm bez heatsinka ne znaći da je loš vrm, ako se grije vrm ne znaći da je loše napravljen vrm, puno je bitan airflow.

 

Pa ta izvedba je jeftinija i kompaktnija, te jednostavnija za instalaciju. VRM mora biti projektiran da se hladi i bez nekog značajnijeg protoka zraka. Da nije tako bi svi izgarali sa tower ili aio coolerima bez dodatnih case fanova.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno da ne znaci da je los, ali isto tako i heatsink ne znaci da je dobar sto ovaj video pokazuje

 

 

Gigabyte i Asus na "premium" B450 plocama se gasi ako ih uparis sa Ryzen 7 2700X temperature preko 100 bez problema, nije ni cudo za gigabyte jer im je vecina ponude banana sto i link ispod dokazuje, ljudi ne kupuju, da ne pricam o gigi ds3h x470 koja je fire hazard za bilo sta jace od ryzen 3 na njemu 

 

https://www.tomshardware.com/news/gigabyte-layoffs-motherboard-sales-decline-2019,38543.html

 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Naravno da ne znaci da je los, ali isto tako i heatsink ne znaci da je dobar sto ovaj video pokazuje

 

 

Gigabyte i Asus na "premium" B450 plocama se gasi ako ih uparis sa Ryzen 7 2700X temperature preko 100 bez problema, nije ni cudo za gigabyte jer im je vecina ponude banana sto i link ispod dokazuje, ljudi ne kupuju, da ne pricam o gigi ds3h x470 koja je fire hazard za bilo sta jace od ryzen 3 na njemu 

 

https://www.tomshardware.com/news/gigabyte-layoffs-motherboard-sales-decline-2019,38543.html

 

 

jel ti gledas to sto linkas?

 

najgora ploca na testu unutar kucista sa 120mm ventom R7 2700X 67 stupnjeva

 

najgora ploca na testu unutar kucista sa 120mm ventom r5 2600 @4.2GHz sa 1.4v  66 stupnjeva

 

najgora ploca na testu van kucista sa pasivnim hladenjem R7 2700X 121 stupanj

 

najgora ploca na testu van kucista sa pasivnim hladenjem r5 2600 @4.2GHz sa 1.4v 111 stupnjeva

 

stvarno uzasne ploce i vrm se przi ko lud, a strojevi se ljudima gase na sve strane 

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nebitno, razlika od skoro 40C kod gige je ono mrak od kvaliteta 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A o obicnoj gigi ab350(m) gaming 3 ? ne pronalazim bas neke podatke kakav je vrm na njoj...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Nebitno, razlika od skoro 40C kod gige je ono mrak od kvaliteta 

 opet dajes djelomicne informacije, fino si odrezao dio

 

ta temp je sa pasivnim hladenjem van kucista slika 1, a slika 2 je temperatura unutar kucista

 

ne kazem da gigabyte nije najgora ploca od tih testiranih, isto tako nema potrebe "frizirati" fotke da bi pokazao kako melta proc i umire ploca kada to nije istina, ispadas jadan  i pokusavas ubjediti ljude da je nesto XY, a u biti je XYZ

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 12:53 (3dfx).
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A nemam tih problema :P
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

VRM mora imat airflow za bilo kakav ozbiljniji dugotrajan load. 

 

Eno testirali 2990WX @4ghz sa 1.3V na najbrutalnijoj AMD ploci koja postoji (x399 MEG) sa turbo oversized VRM-om i temperatura opet dolazi do 100°C, i to sa 2x120mm venta koji direkt pusu u VRM sa 2000rpm. Nevjerojatno...

 

Al sve te price vrijede jedino za dugotrajna 100% opterecenja, u gamingu je VRM takorec nebitan...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne kužim zakaj se ljudi hvataju oko nekih podataka koji su izvađeni iz situacije koju 99.9% nas nikad nije, niti će imati. Čovjek je pustio load kroz noć na testbenchu, gotovo svi mi najviše gejmamo, a komp je u kučištu sa par ventova. Jest da Gigabytova ploča ima najlošije riješeni VRM, ali kod normalnog korištenja razlike su puuuno manje, a ploča zbog tih par stupnjeva neće ništa manje trajati od MSI-ove.

 

A i kako B450 može biti high-end pokraj X470?

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
chaselol kaže...

Nebitno, razlika od skoro 40C kod gige je ono mrak od kvaliteta 

 opet dajes djelomicne informacije, fino si odrezao dio

 

ta temp je sa pasivnim hladenjem van kucista slika 1, a slika 2 je temperatura unutar kucista

 

ne kazem da gigabyte nije najgora ploca od tih testiranih, isto tako nema potrebe "frizirati" fotke da bi pokazao kako melta proc i umire ploca kada to nije istina, ispadas jadan  i pokusavas ubjediti ljude da je nesto XY, a u biti je XYZ

Ne pokusavam nikoga ubijediti to su cinjenice, to ako si giga fanboy to ce ti smetati.

Imaju tesko smece od ploca za AMD seriju (u poredjenju sa ostalim proizvodjacima) i kraj price. Ti dalje nastavi da se boris internet 'eroju, meni ne pada na pamet 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A nikome to nije u cilju, svi mi koristimo pc vecinom za multimediu i gaming, e sada za hardcore itd .. onda ima smisla ;)
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stavio ga danas na 3.9GHz@1.3V, u prime 95 sve zasad kako stoji

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice