AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.216
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
XXX kaže...

U trenutnoj ponudi tko uzme Ryzena 2600 u odnosu na i5 9400f je fanboj ako kupuje za igranje, jer testovi su jasni i vidi se kaj daje više po uloženoj kuni.

 

Ryzen 2 po ovim glasinama izgleda brutalno a ja  bi svakako išao na novi chipset jer donosi PCIe 4.0 makar po nekim glasinama nadogradnjom biosa biti će omgućen i za trenutne najbolje modele...

Makar ta propusnost trenutno ne igra nikavu ulogu ali ako se več kupuje na duže staze zašto ne uzeti zadnji krik tehnike.

 

Uglavnom zanimljivo CPU nadmetanje...nadajmo se i super cijenama 

 

 

 Pa u trenutnoj ponudi ipak je bolji 2600 za odabir na duze staze od 9400F, jer sljedeca generacija opet ce ti biti nova ploca novi socket tako da neznam o kojem fanboyizmu pricas.

 Sve objašnjeno na prošlih par strana...na duže staze je bolji Ryzen sobzirom na socket ali trenutno je za iste novce i5 9400f brži u gamingu i to dosta od kloknutog Ryzena 2600, imaš video recenzije i moje komentare, malo se vrati unazad da se ne ponavljam.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=5uOJJLqVWR8

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 14:57 (XXX).
6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 1 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po meni skroz oke. Ne izgleda najljepse, ali je funkcionalna. Cijena je najniza od polovnih AM4 matičnih..

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 17:41 (The_Fichek).
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije losa. Ovdje su se dosta preporucivale svojevremeno. Mozda da samo pitas sto je sa garancijom, odnosno racunom.

Ova je sigurno pod garantnim rokom. Ja mislim da nije niti 2 godine na trzistu, a kamoli 3 koliko asrock daje garanciju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ukoliko je netko zainteresiran imam viska asrock ab350m hdv am 4 plocu. Garancija preko dvije god. Info u pp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dobra cijena i ploća al od toga svercera nebi kupia ni da dili besplatno xD
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mozda je ukradena ja bi je kupio u svakom slučaju pa da sluzi godinu dana isplati se uzet. Naravno ako je ispravna
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Iz Splita je Maldini, ode i provjeri, za 350kn ju valja ugrabit.

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
dobra cijena i ploća al od toga svercera nebi kupia ni da dili besplatno xD

 Svercer??

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ima svega sve izgubia racun xD
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vićemo na licu mista sutra
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kog briga realno? Ako radi i dovoljno je jeftina cijena zasto ne? Ponuda AM4 na Njuski je ocajna.. Ta B350 je najbolje sto se trenutno nudi po toj i visoj cijeni.

 

Da barem AMD odmah izbaci B550 ploce.. Dam se kladit da ce jedna po jedna 570X dolazit na trziste, laganini 2 mj. do ljeta pa dok se unormale cijene pa mozda ustimavanje sa BIOS updateovima... Ima da ovaj Ryzen launch bude kak spada , a ne da PCIE4 bude za tamo neke 570X ploce od 1500kn.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...

Drži bez problema R7 1700 @3.8.GHz na višesatnom 100% loadu, odličan deal za 350 Kn.

Baš ću probati na njoj i neki 3700 ili 3800 kad izađu ... ako i to bude radilo, onda je definitivno najisplativija ploča za posao ikad :)

 

6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako nešto ne bude ok s tom pločom, što uzeti novo u dućanu, do 1000kn max?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 20:18 (Paolo Maldini).
 
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...

Ako bude nešto sumljivo, što uzeti novo u dućanu, do 1000kn max?

Može se naći još par X370 ploča za te novce.

Ja sam uzeo Asrock Killerice najviše zbog Intelove mrežne (SLI ili CF mi ne trebaju) i za render-slaveove sa 2700X jer su bile malo skuplje od B350 (B450 u to vrijeme još nisu ni izašle).

X470 su mi bile totalno nezanimljive, posebno kad sam uspoređivao cijene :)

 

 

Da dodam, malo sam išao i sam pogledati pa nađoh ovo:

http://www.h2-shop.com/ASR-X370%20GAMING%20X-RMA?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Nije baš tako super cijena kao što izgleda jer je RMA (popravljena) ali ipak imaš 3 mjeseca garancije. Ima iste hladnjake na VRM-ovima kao B350 Pro4.

Na nabavi imaš još Asusice Prime, obična i Pro, ali nisam se susretao s njima. Možda ti je i ta obična dovoljna a cijena je ok za jednu X370 ploču.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 20:43 (Mladen).
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
Paolo Maldini kaže...

Ako bude nešto sumljivo, što uzeti novo u dućanu, do 1000kn max?

Može se naći još par X370 ploča za te novce.

Ja sam uzeo Asrock Killerice najviše zbog Intelove mrežne (SLI ili CF mi ne trebaju) i za render-slaveove sa 2700X jer su bile malo skuplje od B350 (B450 u to vrijeme još nisu ni izašle).

X470 su mi bile totalno nezanimljive, posebno kad sam uspoređivao cijene :)

 

 

 

 

 Slazem se za X370 Killer, takoder sam je uzeo za male pare, cini mi se da je bila oko 750kn nova, intel mreza ftw :)

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...

Ako nešto ne bude ok s tom pločom, što uzeti novo u dućanu, do 1000kn max?

B450: https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?jumpto=5884338&sort=asc&view=flat&page=315

 

X370 Asrock Fatal1ty ima za 900kn, a Killer za 950kn, ali mu treba Ryzen 1. generacije da update-a BIOS.

 

Zanimljivo da je Fatal1ty jeftinija, a ima ALC1220 zvučnu :O

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 20:46 (The_Fichek).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Paolo Maldini kaže...

Ako nešto ne bude ok s tom pločom, što uzeti novo u dućanu, do 1000kn max?

B450: https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?jumpto=5884338&sort=asc&view=flat&page=315

 

X370 Asrock Fatal1ty ima za 900kn, a Killer za 950kn, ali mu treba Ryzen 1. generacije da update-a BIOS.

 

Zanimljivo da je Fatal1ty jeftinija, a ima ALC1220 zvučnu :O

Moguće da je već napravljen upgrade BIOS-a, meni su npr. to napravili prije nego sam otišao po to. mislim da je bilo lani, negdje u ovo vrijeme ili u 5. mjesecu, morao bi provjeriti.

Nema puno logike u cijenama jer se radi o ostacima, pa je pitanje političke odluke uvoznika i trgovine.

 

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovisi o trgovcu hoce li napravit update BIOS-a, za sve ostalo tu su Bugovci.. al pazi ovo: https://www.mindfactory.de/product_info.php/Asus-ROG-Crosshair-VI-Hero-AMD-X370-So-AM4-Dual-Channel-DDR4-ATX-Retail_1144069.html Asus ROG Crosshair VI Hero AMD X370 za 130 eura :D

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ovisi o trgovcu hoce li napravit update BIOS-a, za sve ostalo tu su Bugovci.. al pazi ovo: https://www.mindfactory.de/product_info.php/Asus-ROG-Crosshair-VI-Hero-AMD-X370-So-AM4-Dual-Channel-DDR4-ATX-Retail_1144069.html Asus ROG Crosshair VI Hero AMD X370 za 130 eura :D

Da, odličan deal, više od duplo jeftinije nego je inače bila, jedna od najboljih AM4 ploča. Još samo da stigne potvrda da će novi 12 i potencijalni 16-core na njoj raditi punim plućima - no brainer :)

 

6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uff. Vega 56 kupljena u mindfactoryju ceka na dostavu za dva tjedna, da je bilo i ovo sacekat....

 
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...

Uff. Vega 56 kupljena u mindfactoryju ceka na dostavu za dva tjedna, da je bilo i ovo sacekat....

Sad i mene svrbi :) ... baš na ovoj Killerici što sam spominjao imam jedan 2x16GB 2666 kit koji ne radi 100% stabilno na XMPu pa sam ga pustio na default 2133, za rendering i nema baš neke velike razlike.

Ne mogu se nikom ni žaliti jer je stari kit na kojem doslovno piše "for Intel X99" (kao da je tada i bilo ičega drugoga sa DDR4 :) ) a nema ga ni na support listi ploče.

 

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prosla baba s kolacima. Cim se linka neka akcija na Bugu svi pokliktaju pa ducani odustanu od nje :/ Onda se cude zasto nema akcija..

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Drži bez problema R7 1700 @3.8.GHz na višesatnom 100% loadu, odličan deal za 350 Kn.

Baš ću probati na njoj i neki 3700 ili 3800 kad izađu ... ako i to bude radilo, onda je definitivno najisplativija ploča za posao ikad :)

 

 jesi li siguran da će 3000 serija radit na 300 seriji matičnih? mislim da sam prelistao da će samo x370 ima podršku za 3000 seriju procesore. i to ako. ovisno o proizvođaču.

 

jer već sada gledam kako da se riješim i procesora i matične. pa da kupim novu b550 i neki 8/16 sa najvećim klokom.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
Mladen kaže...

Drži bez problema R7 1700 @3.8.GHz na višesatnom 100% loadu, odličan deal za 350 Kn.

Baš ću probati na njoj i neki 3700 ili 3800 kad izađu ... ako i to bude radilo, onda je definitivno najisplativija ploča za posao ikad :)

 

 jesi li siguran da će 3000 serija radit na 300 seriji matičnih? mislim da sam prelistao da će samo x370 ima podršku za 3000 seriju procesore. i to ako. ovisno o proizvođaču.

 

jer već sada gledam kako da se riješim i procesora i matične. pa da kupim novu b550 i neki 8/16 sa najvećim klokom.

Naravno da nisam :) ... zato sam i napisao "ako bude radilo" i "punim plućima" u drugom postu.

Njihov početni plan je bio da sve do 2020. i Zen 3 arhitekture bude kompatibilno a to do sada uspješno ispunjavanju. Ne vidim razloga zašto, ako radi na X370, ne bi radilo i na B350 chipsetu.

 

 

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

8-core ne bi trebao imat problema ni na starijim B plocama, 16-core ako ga bude, eventualno na stocku...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

8-core ne bi trebao imat problema ni na starijim B plocama, 16-core ako ga bude, eventualno na stocku...

 pa stock me i zanima. sa naravno što većom početnom stock frekvencijom.

 

mislim nikakve fiziče prepreke nema, koliko ja znam. osim bios updejta. možda će bit kapitalisti pa namjerno odgode biose za 2 - 3 mjeseca da se pokupuju nove ploče. što je velika vjerovatnost.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

8-core ne bi trebao imat problema ni na starijim B plocama, 16-core ako ga bude, eventualno na stocku...

Da, i meni to izgleda kao najvjerojatniji scenarij, ipak treba tu mrcinu napajat :) 12-core bi mogao biti ok prema onoj demonstraciji na CESu, obzirom na potrošnju testnog 8-core.

Kod X399 ploča su to uspjeli pokriti iako ne znam nikoga tko je radio upgrade CPUa na Zen+, ako se već išlo na 2990WX onda je išla i nova ploča.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
ansha kaže...

8-core ne bi trebao imat problema ni na starijim B plocama, 16-core ako ga bude, eventualno na stocku...

Da, i meni to izgleda kao najvjerojatniji scenarij, ipak treba tu mrcinu napajat :) 12-core bi mogao biti ok prema onoj demonstraciji na CESu, obzirom na potrošnju testnog 8-core.

Kod X399 ploča su to uspjeli pokriti iako ne znam nikoga tko je radio upgrade CPUa na Zen+, ako se već išlo na 2990WX onda je išla i nova ploča.

 

Sta se 2990WX-a tice, samo 2 ploce su realno sposobne drzat ga znacajnije clockanog, stock nije problem jer ne ide preko 250W...

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako će AMD nadjačat Intela, ako ovi nešto ne poduzmu, u Ryzen (i Threadripper) 1000 i 2000 su ih potkopavali cijenom jer imaju jeftiniji CCX modularni dizajn, a ne monolitni čip sa ringbusom kao Intel, što je očito jeftinije u proizvodnji, a ta razlika u cijeni pogotovo se vidi na Threadripperima.

A u seriji 3000 će ih još i više "outbiddat" sa chiplet dizajnom (14nm I/O i memory controller, a 7nm CPU jezgre), ako Intel nešto ne promijeni, izgubit će zasluženo dobar dio tržišta, koliko li bi samo koštao Intelov 16-jezgreni CPU...

Za igre i single Thread performance im još nisu dorasli, možda i neće, sprema i Intel svoju novu arhitekturu, ali za sve ostale primjene nude daleko više.

 

To je samo moje skromno mišljenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice