AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Kako će AMD nadjačat Intela, ako ovi nešto ne poduzmu, u Ryzen (i Threadripper) 1000 i 2000 su ih potkopavali cijenom jer imaju jeftiniji CCX modularni dizajn, a ne monolitni čip sa ringbusom kao Intel, što je očito jeftinije u proizvodnji, a ta razlika u cijeni pogotovo se vidi na Threadripperima.

A u seriji 3000 će ih još i više "outbiddat" sa chiplet dizajnom (14nm I/O i memory controller, a 7nm CPU jezgre), ako Intel nešto ne promijeni, izgubit će zasluženo dobar dio tržišta, koliko li bi samo koštao Intelov 16-jezgreni CPU...

Za igre i single Thread performance im još nisu dorasli, možda i neće, sprema i Intel svoju novu arhitekturu, ali za sve ostale primjene nude daleko više.

 

To je samo moje skromno mišljenje.

 

Pa imaš odavno Intelove HEDT 16 (i9-7960X, ) i 18-core (i9-7980XE) procesore, samo što im više iz pristojnosti ne pišu MSRP cijene na webu :)

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ranko091

Zasto bi sad prodavao proc i plocu, na cem ces bit 2-3mj? B550 gotovo sigurno nece odmah izaci, nego za koji mjesec nakon izlaska Ryzena 3000, isto kako je bilo sa B450 i B350.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ranko091 ne kolji prase u proljeće pobogu, pričekaj da zahladi

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

...čekaj Dan Republike, onda diži galge!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže... 

samo 2 ploce su realno sposobne drzat ga znacajnije clockanog

ASUS Zenith Extreme Alpha i MSI MEG Creation?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

ranko091

Zasto bi sad prodavao proc i plocu, na cem ces bit 2-3mj? B550 gotovo sigurno nece odmah izaci, nego za koji mjesec nakon izlaska Ryzena 3000, isto kako je bilo sa B450 i B350.

 :D

 

a trebao sam stavit sad sa navodnicima. naravno da neću prodat sad. moram čekat recenzije da vidim benefite uopće. jer ako ih nema, onda moram kupit samo bolju grafičku u dogledno vrijeme.

 

ali najviše čekam, ako 3000 serija ne bude bar 30-40% bolja od ovog što sad imam, neki ludi 3000g apu, 6/12 ili 8/12, da ojačam stream serverić. sad je unutra 2200g.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Intelova hedt platforma nema ringbuss arhitekturu.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Intelova hedt platforma nema ringbuss arhitekturu.

 Onda "ups", to nisam znao

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko su Xeoni pogođeni Meltdown/spectre patchom u serverskim radnjama? Jer i bez gubitka performansi Zen 2 će ih zgazit, a još kad im se dodatno oduzmu perfomanse patchevima...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ansha kaže... 

samo 2 ploce su realno sposobne drzat ga znacajnije clockanog

ASUS Zenith Extreme Alpha i MSI MEG Creation?

Da, s tim da Meg-ica nema aktivno hladjenje vrm-a pa se treba pobrinut za airflow. 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
meni izgleda ploća napravljena baš namjerno pasivna s visokim hladnjacima da ventilatori od vodenog rade airflow toćno di triba.
ko uzme tu ploću i stavi air ima veće probleme od airflowa.
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jucer sam nesto na fejsu citao vezano za AMD i stare procesore K6 koji su bili univerzalni sa pinovima da idu na sve maticne ploce. Nadam se da ce doci do tog jednog dana, jer ako pogledamo svi se nesto bore da je manje smeca u svijetu. 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
meni izgleda ploća napravljena baš namjerno pasivna s visokim hladnjacima da ventilatori od vodenog rade airflow toćno di triba.
ko uzme tu ploću i stavi air ima veće probleme od airflowa.

Naravno, za clockanog 2990wx, podrazumijeva se minimalno 360 AIO sa blokom koji pokriva cijeli ihs, mislim da je to jedino Enermax trenutno. Preporucljivo custom loop sa 480+ radijatorima.  

 

Bio je test na computerbase.de, MEG-ici je vrm bio oko 100°C sa clockanim 2990 (1.3V mislim, nista ekstremno) u prime-u. To je sa 2 120 venta @2000rpm koji pusu direkt po vrm-u.

 

Kod mene je vrm na 90-95°C sa 1.32V u prime-u dok vent dere 2400rpm direkt po vrm cooleru. Gadno. 

Zanimljivo je da su kod renderinga dosta nize temperature vrm-a pri istom power draw-u...

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fotka crne rupe malo morgen, to su ipak bili Ryzen navijači i njihov vatromet

 

https://twitter.com/AMDRyzen/status/1116379166260301829

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Special Report: AMD’s Comeback Story - Intel vs. AMD Marketshare

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...

Special Report: AMD’s Comeback Story - Intel vs. AMD Marketshare

 

 bolje neka se ne događa comeback. neka se amd drži do svojih 25% ali neka radi brze i kvalitetne pomake. a intel nek ostane ogroman i trom. svaki proces pomaka u intelu je valjda 2-3 puta duži... i dok se nešto pokrene prođe baba s kolačima.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo neka nastave, da ih barem Ryzen 2 zabije na 2% tržišnog udjela, zaslužili su zbog zadnjih deset godina sisanja tržišta. Još kad bi se u ove tabele ubacila i 100% dominacija na konzolaškom tržištu...

Moj PC  
4 1 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel se iplati preci sa Ryzen 5 2400g na Ryzen 7 1700x?

Oh, you say you want to succeed? Well I say go and fucking fail.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vuk15 kaže...

Jel se iplati preci sa Ryzen 5 2400g na Ryzen 7 1700x?

 Jesam li to ja poludio ili je tebi pod moje racunalo maloprije bilo 1700x @3.8, a sada stoji 2400g ?

Jos gledam kako si ga sa tom plocom naklokao na 3.8.

Inace, ja sada ne bi na nista prelazio, osim, ako nije nuzno potrebno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 14:27 (SamoPitam3).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vuk15 kaže...

Jel se iplati preci sa Ryzen 5 2400g na Ryzen 7 1700x?

Bez namjene, cijena i grafičke koja bi išla uz taj R7 je pitanje besmisleno.

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Samo neka nastave, da ih barem Ryzen 2 zabije na 2% tržišnog udjela, zaslužili su zbog zadnjih deset godina sisanja tržišta. Još kad bi se u ove tabele ubacila i 100% dominacija na konzolaškom tržištu...

 počne li amd tako, počet će ih kočit lanac proizvodnje, a zakon o ponudi i potražnji tjera cijene gore. tako da takve stvari ne priželjkujte. unazad par godina koliko je već takvih situacija.

 

što se mene tiče neka ostanu mali ali kvalitetni.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
XXX kaže...

Samo neka nastave, da ih barem Ryzen 2 zabije na 2% tržišnog udjela, zaslužili su zbog zadnjih deset godina sisanja tržišta. Još kad bi se u ove tabele ubacila i 100% dominacija na konzolaškom tržištu...

 počne li amd tako, počet će ih kočit lanac proizvodnje, a zakon o ponudi i potražnji tjera cijene gore. tako da takve stvari ne priželjkujte. unazad par godina koliko je već takvih situacija.

 

što se mene tiče neka ostanu mali ali kvalitetni.

 nešto malo da ali amd je jeftin uglavnom radi pametnijeg iskorištavanja silicija

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...

Special Report: AMD’s Comeback Story - Intel vs. AMD Marketshare

 

To je več poznata priča, koja je detaljno vidljiva na Mindfactory dakle Ryzen R5 prodajom gazi Intel i5.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=312&jumpto=5879708&sort=asc&view=flat

 

Kaj se tiče Ryzen Desktop 3000, Ryzen R5 oznaka izgleda ipak ide za 8/16 procove.6/12 u tom slučaju ipak ide za novu Ryzen R3 seriju procova.

Vuk15 kaže...

Jel se iplati preci sa Ryzen 5 2400gna Ryzen 7 1700x?

Za šta ti treba zelenaš, jer maksimalno 8/16 procesore može iskoristit samo video editiranje i rendering.

 

Takav zeleni proc večinom odmara, pa bolje izaberi bilo koji Ryzen R5 proc ili više nego dovoljno za razne potrebe.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Držite li HPET uključenim ili isključenim? Nešto sam naletio da se isključivanjem dobiva na performansama, meni je bio uključen u BIOS-u, sad sam ga isključio pa da vidimo. Ima netko da zna više o tome?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedno pitanjce, nisam dugo u desktopima pa sam izgubio korak s trendovima.

Koji CPU mi preporucate, razmisljam da se rijesim raznoraznih uređaja po stanu posto su vec zastarijeli i sve ujedinim u jedan desktop, slozio bi 4K HTPC, NAS i seedbox, možda pfSense.

Bilo bi mozda nesto rendanja videa, tu i tamo koja igra, nista prezahtjevno posto imam PS4, igre tipa Thief simulator i slicne itd., koji CPU bi to sve mogao pogonit bez problema, pretpostavljam da je 4k HTPC najzahtjevniji

 

Mozde podic virtualnu masinu za svaki zahtjev posebno ili?  

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen combo u izgradnji. Zamjenio i5 8600K sa basic/generic Z370 Asusicom za koje sam dobio 2600kn i za iste novce uzeo Ryzena 2600X, ASRock AB350 Pro4SNZXT 500H kućište i EVGA 650W napajanje. Sve je još raskopano ali će spremno dočekati Vegu 56, zasitio sam se malo PSa 4, trebam malo miša i tipkovnice.

PS ovo šta visi je uljez, nVidijina Quadrica od frenda.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 18:48 (Paolo Maldini).
 
10 1 hvala 2
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
jaZey kaže...

Jedno pitanjce, nisam dugo u desktopima pa sam izgubio korak s trendovima.

Koji CPU mi preporucate, razmisljam da se rijesim raznoraznih uređaja po stanu posto su vec zastarijeli i sve ujedinim u jedan desktop, slozio bi 4K HTPC, NAS i seedbox, možda pfSense.

Bilo bi mozda nesto rendanja videa, tu i tamo koja igra, nista prezahtjevno posto imam PS4, igre tipa Thief simulator i slicne itd., koji CPU bi to sve mogao pogonit bez problema, pretpostavljam da je 4k HTPC najzahtjevniji

 

Mozde podic virtualnu masinu za svaki zahtjev posebno ili?  

 Ryzen 5 1600 je dosta dobar omjer uloženo i performanse, ili malo lošiji omjer ali bolje performanse sa 2600.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 21:17 (Jack Sparrow).
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima li netko provjerenu informaciju da ce Asrock podrzavati Zen 2 na X370, mozda netko slao mejl Asrocku? Vidim da nisu bas azurni sa BIOS updateovima, gdje im je AGESA 0070 update?

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moze neka preporuka za cooler, do max 300kn, trenutno bi bio na 2200, a uskoro na 1600x (najvjerovatnije), ili 1700x.

Gledam malo ovaj artic 34 esport duo, vrijedi li 300kn ili moze i bolje za iste pare (ili manje)?
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice