AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.084.245
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To s biosima samo politika prodaje 570 ploca...isto kao sa z390(370) socket-om gjde si chipovima mogao skunuti nekoliko pinova i radilo na z270 bez problema. Skupi se velikani u jednoj sobi sjednu za stol i dogovore sve to.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Možda jednostavno čiste zalihe starih ploča pa kad ih riješe spuste 570 na prihvatljivu razinu. Slično kao i kod rx5600 čekaju da riješe rx570, 580,590.Gledam x570 high end 6000-7000kn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 15:05 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pamislioc kaže...
Možda jednostavno čiste zalihe starih ploča pa kad ih riješe spuste 570 na prihvatljivu razinu. Slično kao i kod rx5600 čekaju da riješe rx570, 580,590.

 PA u MF-u je vec nekoliko ploca otislo sa cijenom dole..vidis da dijele i vodeno hladjenje za cpu uz ploce..neide im prodaja jel ocito taj pcie 4.0 nije dovoljan feature da ljudi daju pare za to a AMD si sam upucao u nogu sto je i prije rekao da ce am4 biti do kraja 2020 godine..E sad neka i pociste to.

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma to sa vodenim je sranje kad se uopće ne griju previše, Ryzena možeš lepezom hladit.
 
1 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 PA u MF-u je vec nekoliko ploca otislo sa cijenom dole..vidis da dijele i vodeno hladjenje za cpu uz ploce..neide im prodaja jel ocito taj pcie 4.0 nije dovoljan feature da ljudi daju pare za to a AMD si sam upucao u nogu sto je i prije rekao da ce am4 biti do kraja 2020 godine..E sad neka i pociste to.

AMD je samo ucinio Intel konkurentnijim sa cijenama x570 ploca....

14 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD je trabao napraviti zamjenu za x470, s rangom cijena od 150-300€, tj. unaprijeđenu verziju (s malo poboljšanjim napajanjem, možda) x470=x570.

 

Ove ploče s pci4, overkille napajnajem i ventiatorima, nazvati x590, s cijenom od 350€ na dalje.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakav je Wraith Stealth hladnjak koji dolazi sa 3600? Glasnoca/ hlađenje? Adekvatno ukoliko se ne overclocka? Ima li smisla kupovati neki jeftiniji zracni cooler umjesto njega? (LC-CC-120 ili tako nesto, oko 200 kn)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa i pogledaj samo release cijene za 1. i 2. generaciju.Znaci po line-upovima je ova generacija skuplja nego ove dvije. Sta je dobro donio market share? nista samo amd si sada dozvoljava radi toga nabiti malo cijene...2600 je izasao za 180 ili 190 eura nisam siguran a ovaj za 210.Nitko nije izda taj pcie nego amd jel je u izradi puno efikasniji pcie 5 vec na vidiku,pa vjerujem da ce ta tehnologija umrijeti i sa ovim plocama.

Zato sam i velio da nevjerujem da je ovo "pure"7 NM node jel intel je daleko iza amd-a po tom pitanju a opet ima brze cipove i gusci proces.Bojim se sta ce biti kad oni dodju na taj "node" pa slomice vjv jadnu Lisu i AMD i onda ce krenuti prica kako je AMD lagao o stavrnom "node-u" -jel vecinom softwerski se rijesava TDP i koliko ce cip vuci struje.Iskreno nadao sam se barem 50% vecem upgradeu nego naspram 1. generacije jel smanjili su doplo proces sta nisu nabili vise tranzica- pa jedan A12 bionic ima skoro duplo vise nego ovaj ryzen a isto je 7 nm node.Vidim da na stocku u idle-u cipovi su ispod 1 V-neznam kako su uspjeli da tranzici uopce rade na toj voltazi.Jedan GF koji doslovno 20 godina skoro proizvodi za amd je obustavio taj proces.Bila tolika hauka oko 7 NM a na kraju ipak u svakoj genraciji AMD je malo ispod ocekivanja i onoga sto su rekloamirali. Imas npr na YT kako onaj celavac iz amd-a objasnjava novi PBO kako moze do 4.7-video star nekoliko mj izdan pred izlazak nove generacije a nema cipa koji moze na pbo ici na 4.7-sta si uopce onda reklamirao to?!

 

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Sudeći po svim komentarima, dobar je. Eventualno uzet neki after market samo radi full tišine. Ali u pravilu za ovaj kažu da se i ne čuje baš a drži CPU pod normalnim temperaturama.

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgaming pa možda je ćelestone mislio na r9 3950x.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Nije Msi bez veze bio protiv stavljanja serije 3000 na stari chipset, pa su ipak popustili na kraju radi pritisaka korisnika.

MSI vodstvo dobro zna AMD roadmap i to što su skimpali ploče tamo gdje nisu trebali ide samo njima na dušu istina i AMD im pomaže u aljkavosti s traljavom agesom...

 

moja preporuka kupcima bi bila sačekati mjesec, dva da se biosi ispeglaju cijene se smire i tek onda kupovati... vruće kifle teško padnu na želudac

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

 PA u MF-u je vec nekoliko ploca otislo sa cijenom dole..vidis da dijele i vodeno hladjenje za cpu uz ploce..neide im prodaja jel ocito taj pcie 4.0 nije dovoljan feature da ljudi daju pare za to a AMD si sam upucao u nogu sto je i prije rekao da ce am4 biti do kraja 2020 godine..E sad neka i pociste to.

AMD je samo ucinio Intel konkurentnijim sa cijenama x570 ploca....
 

Zašto i kako?

 

Jedini scenarij u kojem bi to imalo smisla je da su zaključali Ryzen 3000 na starim pločama, tako da ide samo na X570, (kao što je Intel x-puta napravio bez razloga u zadnjih par godina). Onda bi napravili Intel konkurentnijim, kad bi uz skuplje procove zahtijevali kupnju još skupljih ploča.

 

Ali to se nije desilo. Ja mogu kupit 3700X i bacit ga na svoju B350 ploču i radit će. Hell, mogu KUPIT novu provjerenu B350 ploću za kikiriki i na nju bacit Zen 2 chip. 

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 15:44 (Apocalypso722).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Sudeći po svim komentarima, je. Eventualno uzet neki after market samo radi full tišine. Ali u pravilu za ovaj kažu da se i ne čuje baš a drži CPU pod normalnim temperaturama.

 Stvarno? Moj 2600(koji je hladniji nego njegov veliki braco) je na stocku i prime-u nakon 20 min gusio se na preko 95...nema taj cooler povrsine da hladi nista vise od 4/4.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
HCgaming pa možda je ćelestone mislio na r9 3950x.

 A bas cekam da vidim rezultate kad se pojavi. Velim Amd nekako uvijek uvelica to a kad izadje dobijemo srednji prst. Tako je bilo sa 2. geenracijom- samo 5 posto bolji IPC ali zato je AMD reklamirao bolji OC, pojavio se PBO, bolja memorijska podrska za vece frekvencije...a na kraju nisi dobio nista od toga ni ovi procesori sto su sada vani tesko idu do 4.4 cak prosjek je gledam 4.2-4.5 pa to je nista boji 2700 i 2600 su isto isli do 4.2. Nekazem, povecao se vamo dobro IPC pa su cipovi brzi po jezgrama.

Nabijem ja ti 1-2 jezgre sto boosta reklamiranu frek.- pa napisi to onda i na kutiji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 15:59 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
itomic009 kaže...

 Sudeći po svim komentarima, je. Eventualno uzet neki after market samo radi full tišine. Ali u pravilu za ovaj kažu da se i ne čuje baš a drži CPU pod normalnim temperaturama.

 Stvarno? Moj 2600(koji je hladniji nego njegov veliki braco) je na stocku i prime-u nakon 20 min gusio se na preko 95...nema taj cooler povrsine da hladi nista vise od 4/4.

 Kolko sam citao, ima drukciji dizajn pa je mozda poboljsano hladjenje.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
HCgamingCRO kaže...
itomic009 kaže...

 Sudeći po svim komentarima, je. Eventualno uzet neki after market samo radi full tišine. Ali u pravilu za ovaj kažu da se i ne čuje baš a drži CPU pod normalnim temperaturama.

 Stvarno? Moj 2600(koji je hladniji nego njegov veliki braco) je na stocku i prime-u nakon 20 min gusio se na preko 95...nema taj cooler povrsine da hladi nista vise od 4/4.

 Kolko sam citao, ima drukciji dizajn pa je mozda poboljsano hladjenje.

 A to neznam, onda je druga prica moguce, ako je dobio refresh naspram starog modela.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO

 A to neznam, onda je druga prica moguce, ako je dobio refresh naspram starog modela.

 Moguce, frend mi ga koristi i mislim da nema vizualne razlike,no u gamingu/streamingu mu temperature ne idu preko 65 ( dok mu je na prijasnjem r5 2600 sa istim stock coolerom islo po 75-80 prilikom strimanja/gejmanja). A isto citam i po ostalima da su im temperature u normali bez zujanja venta...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Apocalypso722 kaže...
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

 PA u MF-u je vec nekoliko ploca otislo sa cijenom dole..vidis da dijele i vodeno hladjenje za cpu uz ploce..neide im prodaja jel ocito taj pcie 4.0 nije dovoljan feature da ljudi daju pare za to a AMD si sam upucao u nogu sto je i prije rekao da ce am4 biti do kraja 2020 godine..E sad neka i pociste to.

AMD je samo ucinio Intel konkurentnijim sa cijenama x570 ploca....
 

Zašto i kako?

 

Jedini scenarij u kojem bi to imalo smisla je da su zaključali Ryzen 3000 na starim pločama, tako da ide samo na X570, (kao što je Intel x-puta napravio bez razloga u zadnjih par godina). Onda bi napravili Intel konkurentnijim, kad bi uz skuplje procove zahtijevali kupnju još skupljih ploča.

 

Ali to se nije desilo. Ja mogu kupit 3700X i bacit ga na svoju B350 ploču i radit će. Hell, mogu KUPIT novu provjerenu B350 ploću za kikiriki i na nju bacit Zen 2 chip. 

Ti vec imas AMD, njima je cilj pridobit Intelase kojih je jos uvijek puno vise, ljudi koji kupuju skuplji procesor gledaju uzet i najnovije ploce a ne stare/budget chipsete, time su prisiljeni dat vise za plocu nego u Intel cpu/mobo kombinaciji pa je i cijena 9900K i ploce samo malo visa od 3700X i podjednako opremeljene ploce. Eto kako.

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tako je Intelaši hoće novi chipset po defaultu. Evo to mene konkretno muči kaj nema b550 za best buy 3600.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 16:01 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tako je..Upucao se sam AMD nisu normalni..Onaj koji ima combo plocu i npr 9900k bice lud ako ode na 3700x i plocu-jel izgubice i performance malo a nista jeftinije nece proci nego sa svojim combom...umjesto da dobiju intelase oni ko da namjerno ih tjeraju od te amd4 platforme. A onaj ko kupuje novo zakaj bi stavljao u kuciste chipset i plocu staru jos od 2017-te??

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 16:03 (HCgamingCRO).
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Pa do sada su godinama ti isti kupci davali jako velike sume za Intel procesore, mogu onda sad davati za naprednije matične AMD-u ? Ja neću, ali onaj tko mora imat sve top novo po njihovoj procjeni valjda hoće. Meni je to isto po svoj logici baš preskupo, da bolja X570 matična košta i po 2500kn za mainstream usere, ali ne pati me ni najmanje, iako mislim uzeti Ryzen 3000 jer ima hrpa ploča na X470 ili B450 chipset-u za normalne novce. Kroz mjesec - dva će riješiti i BIOS-e i dobro, nikakva drama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 16:18 (itomic009).
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Tako je..Upucao se sam AMD nisu normalni..Onaj koji ima combo plocu i npr 9900k bice lud ako ode na 3700x i plocu-jel izgubice i performance malo a nista jeftinije nece proci nego sa svojim combom...umjesto da dobiju intelase oni ko da namjerno ih tjeraju od te amd4 platforme.

  Pa nije 3700X za onog tko sada ima i9 9900K !! Treba pridobit one koji imaju CPU kao ja ili starije/sporije, da ne idu na i9 9900K nego na 3700X. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 16:17 (itomic009).
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Apocalypso722 kaže...
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

 PA u MF-u je vec nekoliko ploca otislo sa cijenom dole..vidis da dijele i vodeno hladjenje za cpu uz ploce..neide im prodaja jel ocito taj pcie 4.0 nije dovoljan feature da ljudi daju pare za to a AMD si sam upucao u nogu sto je i prije rekao da ce am4 biti do kraja 2020 godine..E sad neka i pociste to.

AMD je samo ucinio Intel konkurentnijim sa cijenama x570 ploca....
 

Zašto i kako?

 

Jedini scenarij u kojem bi to imalo smisla je da su zaključali Ryzen 3000 na starim pločama, tako da ide samo na X570, (kao što je Intel x-puta napravio bez razloga u zadnjih par godina). Onda bi napravili Intel konkurentnijim, kad bi uz skuplje procove zahtijevali kupnju još skupljih ploča.

 

Ali to se nije desilo. Ja mogu kupit 3700X i bacit ga na svoju B350 ploču i radit će. Hell, mogu KUPIT novu provjerenu B350 ploću za kikiriki i na nju bacit Zen 2 chip. 

Ti vec imas AMD, njima je cilj pridobit Intelase kojih je jos uvijek puno vise, ljudi koji kupuju skuplji procesor gledaju uzet i najnovije ploce a ne stare/budget chipsete, time su prisiljeni dat vise za plocu nego u Intel cpu/mobo kombinaciji pa je i cijena 9900K i ploce samo malo visa od 3700X i podjednako opremeljene ploce. Eto kako.

 Ok, to mogu razumijeti, ali se ujedno ne mogu oteti dojmu da su onda i bedasti - ako ne trebaju pogodnosti X570 chipseta, kupnja tih ploča u ovo vrijeme im je bacanje novca u vjetar.

 

Otprije sam iznio stav da su te ploče za prof korištenje, jer ono što donose je ono što treba samo onima koji bi ih koristili za točno određene namjene (brzi SSDi).

 

Možda je prevelika razlika u stavu - ja kupujem ono što mi ima smisla kupovati, npr teško da ću kroz sljedećih par godina trebat išta više nego kaj mi B350 Tomahawk nudi.

Apoc
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Pa do sada su godinama ti isti kupci davali jako velike sume za Intel procesore, mogu onda sad davati za naprednije matične AMD-u ? 

Nece bas jer biraju izmedju trenutno nikakve koristi od pcie 4.0 i 10% brzeg gaming procesora. Da mi je gaming vazan ne bi se mislio..

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo jedan dobra video za fanboje i jedne i druge strane 

Moj PC  
3 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...
HCgamingCRO kaže...

Tako je..Upucao se sam AMD nisu normalni..Onaj koji ima combo plocu i npr 9900k bice lud ako ode na 3700x i plocu-jel izgubice i performance malo a nista jeftinije nece proci nego sa svojim combom...umjesto da dobiju intelase oni ko da namjerno ih tjeraju od te amd4 platforme.

  Pa nije 3700X za onog tko sada ima i9 9900K !! Treba pridobit one koji imaju CPU kao ja ili starije/sporije, da ne idu na i9 9900K nego na 3700X. 

 Pa to su vecinom i uspjeli sada mislim,ako pogledamo market share tui je to negdje sada izjednaceno rekao bih.Ali napravili su glupost ja mislim..toliko chipova u 2 godine i maticnih da te zaboli glava na kraju. I ne samo to, ja sam prije tocno godinu dana kupio cip za skoro 200 eura a sada nov onak jedva sto i nesto a polovan vamo u njemackoj ako dobije i 80-90 eura bicu sretan.Di je tu value tog produkta? Pa j...m ti sto das novo uz neku oke cijenu moramo reci(sto se procesora tice) ali pa ja nemogu dobiti nista za ovaj chip-oke ako napravimm trade na 3600 dobijem ga onda novog za recimo 120 ish eura-ali malo mi je i to smijesno iskreno jel tesko mogu naci nekoga za 2600 vidim pa mi se neda kupiti novo a ovo da trune u ladici jel svi odose na 3xxx-jel je opet jeftina,a za godinu nece vrijediti nista.Malo mi je smijesno to sve ali budem osao na 3xxx samo se predomisljam oko 6 ili 8 jezgri nikako da se odlucim.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Evo jedan dobra video za fanboje i jedne i druge strane 

  sad pogledaj sta kaze sta su mu vendori i intel/amd napravili kad je bio objektivan...nekad se onda pitam koliko su YT recenzije i tako neki portali uopce prihvatljivi

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...
HCgamingCRO kaže...

Tako je..Upucao se sam AMD nisu normalni..Onaj koji ima combo plocu i npr 9900k bice lud ako ode na 3700x i plocu-jel izgubice i performance malo a nista jeftinije nece proci nego sa svojim combom...umjesto da dobiju intelase oni ko da namjerno ih tjeraju od te amd4 platforme.

  Pa nije 3700X za onog tko sada ima i9 9900K !! Treba pridobit one koji imaju CPU kao ja ili starije/sporije, da ne idu na i9 9900K nego na 3700X. 

 Kada kupuješ novog Ryzena?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Nece bas jer biraju izmedju trenutno nikakve koristi od pcie 4.0 i 10% brzeg gaming procesora. Da mi je gaming vazan ne bi se mislio..

 

Pa gdje pise da moras uzeti x570 plocu? B350/B450 od 600-700kn, update BIOS-a i vozis 3600/3700x isto kao i 1600/2600/1700/2700...

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
paibme74 kaže...
ansha kaže...

Nece bas jer biraju izmedju trenutno nikakve koristi od pcie 4.0 i 10% brzeg gaming procesora. Da mi je gaming vazan ne bi se mislio..

 

Pa gdje pise da moras uzeti x570 plocu? B350/B450 od 600-700kn, update BIOS-a i vozis 3600/3700x isto kao i 1600/2600/1700/2700...

 Pa dobro bas 350? Kakvog smilsa ima to upariti za ryzenom 3xxx ako nema ni PBO funkciju ja mislim. Mislim oke ako neko sam OC ili pici stock.Ionako ima samo jedna b350 ploca koja moze podnjeti 6/12 i 8/16 nove generacije na full loadu kako treba,kamoli OC neki.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2019 17:30 (HCgamingCRO).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice