AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.645
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čekaj ovo čekaj ono a moga bi pričekat i kvantno računalo. 

S tom "čekaj" politikom moga bi se i načekat.

 

Čekaću taj famozni Ryzen 2, vidit šta nudi i onda kupujem il njega il intela. Za te šeme "uloženo dobiveno" nisam nikad previše mario.

Istina je da više volim intel ali ako ryzen bude konkurentan (u igrama) intelu ne vidim zašto ne bi kupio Ryzen

***********
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Čekaj ovo čekaj ono a moga bi pričekat i kvantno računalo. 

S tom "čekaj" politikom moga bi se i načekat.

 

Čekaću taj famozni Ryzen 2, vidit šta nudi i onda kupujem il njega il intela. Za te šeme "uloženo dobiveno" nisam nikad previše mario.

Istina je da više volim intel ali ako ryzen bude konkurentan (u igrama) intelu ne vidim zašto ne bi kupio Ryzen

 ma znam. ali čisto da se vide testovi, ako za 1000 kuna više dobiješ 2-3 fps, na 60hz monitoru. mislim da nemaš tu šta razmišljat.

 

mislim ajde ovi što igraju esports, pa imaju 144hz monitore i 2080ti pa im je bitan svaki fps ok. ali oni su ionako zanemariva statistika.

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo što ak se ne varam, 12C i 16C Ryzeni dolaze kasnije u godini, ako dolaze...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Samo što ak se ne varam, 12C i 16C Ryzeni dolaze kasnije u godini, ako dolaze...

Oni dolaze po potrebi...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Čekaj ovo čekaj ono a moga bi pričekat i kvantno računalo. 

S tom "čekaj" politikom moga bi se i načekat.

 

Čekaću taj famozni Ryzen 2, vidit šta nudi i onda kupujem il njega il intela. Za te šeme "uloženo dobiveno" nisam nikad previše mario.

Istina je da više volim intel ali ako ryzen bude konkurentan (u igrama) intelu ne vidim zašto ne bi kupio Ryzen

 Pa di ti je onaj procesor i7 6950x zar si ga se vec rijesio

AMD AntiBoy
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
nicky.sl kaže...

Čekaj ovo čekaj ono a moga bi pričekat i kvantno računalo. 

S tom "čekaj" politikom moga bi se i načekat.

 

Čekaću taj famozni Ryzen 2, vidit šta nudi i onda kupujem il njega il intela. Za te šeme "uloženo dobiveno" nisam nikad previše mario.

Istina je da više volim intel ali ako ryzen bude konkurentan (u igrama) intelu ne vidim zašto ne bi kupio Ryzen

 Pa di ti je onaj procesor i7 6950x zar si ga se vec rijesio

 Taj i 7 6950x nisam nikad ni imao, kod mene je i7 6850k i on će nasljediti starog dobrog i7 2600k iz kompa mojih sinova

***********
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nego, isplati li se trenutno radit update biosa, nevezano za nove procesore, gigabyte ne navodi bas nista pametnog, da poboljsava s novim biosom, ima li poante raditi update? Koliko vidim, samo nova agesa je u pitanju.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko vidim i citam, gigabyte je nesto zeznuo u tajminzima na F30 biosu.

 

"CKEDrvStr, CLKDrvStr, AddrCmdDrvStr and CsOdtDrvStr are all set on 120 Ohm (you generally don't want to go past 60, with 20-24-30 being the recommended Ω when you OC)."

 

Govore da to moze degradirat procesor pa se stoga ne preporucuje update na F30 bios na gigabyte plocama, bar dok se ne pojavi fix.

 

Edit: Ja se vracam na F25.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2019 17:36 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Koliko vidim i citam, gigabyte je nesto zeznuo u tajminzima na F30 biosu.

 

"CKEDrvStr, CLKDrvStr, AddrCmdDrvStr and CsOdtDrvStr are all set on 120 Ohm (you generally don't want to go past 60, with 20-24-30 being the recommended Ω when you OC)."

 

Govore da to moze degradirat procesor pa se stoga ne preporucuje update na F30 bios na gigabyte plocama, bar dok se ne pojavi fix.

 

Edit: Ja se vracam na F25.

 da vidio sam i ja na Giginom forumu. da se ne dižu ti biosi. a i nema potrebe. kad ne postoji 3000 ryzen za uštekat. tako da ne vidim svrhu. osim eventualno testeri kakvi.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Čekaj ovo čekaj ono a moga bi pričekat i kvantno računalo. 

S tom "čekaj" politikom moga bi se i načekat.

 

Čekaću taj famozni Ryzen 2, vidit šta nudi i onda kupujem il njega il intela. Za te šeme "uloženo dobiveno" nisam nikad previše mario.

Istina je da više volim intel ali ako ryzen bude konkurentan (u igrama) intelu ne vidim zašto ne bi kupio Ryzen

 Ako su likovi ko ti i ja ikad imali razloga cekati onda je to sad.. osim ak ne igraš  na 444 herca ili rendaš.. 

(G)jokaCRO ingame
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Špijuni guču da 7nm Zen 2 CPU štrudle nude 70% ispravnih procova.

 

https://www.bitsandchips.it/english-news/11566-zen2-yelds-not-fantastic-as-zeppelin-but-very-good

 

Za prvu rundu procova opet vrlo dobri prinosi, u odnosu na originalne Ryzen 14nm procove koji su ispali 80%+ ispravnih procova.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
2 0 hvala 6
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dosta nisko sobzirom da su išli preko 85% na trenutnoj i prethodnoj seriji..,

 

Ak je 70% onda je niska cijena upitna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Malo statiske onako zanimljivo ako je to istinito
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Malo statiske onako zanimljivo ako je to istinito

Dobro, ali kakve to ima veze s ovom temom?

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
ako paše na ab350m pro4 pošalji mi .zip xD

 Ipak nisam izbrisao taj najnoviji BIOS. Dakle BIOS v5.60 za ASRock AB350 Pro4 koji je neko vrijeme bio dostupan za download na stranicama matične ali je povučen. Donio je novu AGESU i podršku za Ryzene serije 3XXX.

PS ako ga stavite nema nazad, ja sam probao vratiti 5.40 i ne ide.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 11:05 (Paolo Maldini).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Koliko vidim i citam, gigabyte je nesto zeznuo u tajminzima na F30 biosu.

 

"CKEDrvStr, CLKDrvStr, AddrCmdDrvStr and CsOdtDrvStr are all set on 120 Ohm (you generally don't want to go past 60, with 20-24-30 being the recommended Ω when you OC)."

 

Govore da to moze degradirat procesor pa se stoga ne preporucuje update na F30 bios na gigabyte plocama, bar dok se ne pojavi fix.

 

Edit: Ja se vracam na F25.

 Gdje se mogu naci te informacije, gledao sam nesto po gb forumima, ali nista nisam nasao......

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav, budući da imam budžet u iznosu od cca 750 kn te da dolazi ljeto, planiram kupit hladnjak be quiet Dark Rock Pro 4 za Ryzen 7 2700x procesor koji se nalazi u kućištu Fractal Design Define R5 s dva prednja upušna i jednim stražnjim ispušnim ventilatorima.

Stranica od kućišta se, naravno, nalazi na samom kućištu. 


Što vi mislite o tome?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

koja kombinacija bolja?

 

1. prodat 1700x kupit novi 3000x.

2. prodat 2200g od serverića, a u njega ubacit 1700x sa diskretnom grafom nekom, kupit 3000x

 

planiram smanjit tdp koliko ide u idle. a neznam još specke 3000 apu-ova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Isprobao sam malo F30 bios na ab350m-hd3 ploci.... ima par zanimljivih noviteta....

 

Prvo je manualno namjestanje brzine sabirnice, na F25 je bilo zakljucano, sad se moze povecati i preko 100mhz.

Memorija se sad moze namjestati u manjim koracima nego sto je bilo, a najveca novost je mogucnost adresiranja vise od 2gb sistemske memorije za Igpu, tako da sad imamo opciju dodjeliti i 16GB integriranoj grafici, sto je ipak suludo, i mislim da je vise marketing trik, ono, integrirana grafika sa 16gb memorije ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možda ni jedna ni druga opcija nisu dobre, treba vidjeti što točno donosi 3000 serija u odnosu na stare proceve te što očekuješ od procesora, možda ti je ovo što imaš sasvim dovoljno za stvari koje radiš.

To što izlazi nova serija, ne mora nužno značit da moraš upgradeat.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
_mark0_69 kaže...

Možda ni jedna ni druga opcija nisu dobre, treba vidjeti što točno donosi 3000 serija u odnosu na stare proceve te što očekuješ od procesora, možda ti je ovo što imaš sasvim dovoljno za stvari koje radiš.

To što izlazi nova serija, ne mora nužno značit da moraš upgradeat.

 pa naravno da neću radit upgrejd ako je minimalan pomak. ispod 30% mi se niti ne isplati. rađe ću kupit jaču grafičku. al pošto sam si pred malo uzeo Oculus, minimalni frejm mi se popeo na 90fps-a. a tu viši klok 3000 serije možda bude dobar. sad sam na 3.75ghz sve jezgre. tako da 3000 serija mora imat bar 4.5ghz sve jezgre da bi imalo smisla je uzimat.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

novi 3000 apu. https://wccftech.com/amd-ryzen-3000-apu-ryzen-3-3200g-leak/

 

osvježeni 2000 apu-ovi sa višim klokovima. novi zen2 apu-ovi će bit tek u 4000 seriji na 7nm waferima. znači to ću morat počekat tek krajem godine.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Isprobao sam malo F30 bios na ab350m-hd3 ploci.... ima par zanimljivih noviteta....

 

Prvo je manualno namjestanje brzine sabirnice, na F25 je bilo zakljucano, sad se moze povecati i preko 100mhz.

Memorija se sad moze namjestati u manjim koracima nego sto je bilo, a najveca novost je mogucnost adresiranja vise od 2gb sistemske memorije za Igpu, tako da sad imamo opciju dodjeliti i 16GB integriranoj grafici, sto je ipak suludo, i mislim da je vise marketing trik, ono, integrirana grafika sa 16gb memorije ;)

 Ja sam jos uvjek na svojoj s f8 biosom i sve radi ko beba..zadnje kaj sam stvio je bio f23 ali mi je on bacao 1.550 v na proc u idleu .tako da sam se vratio na f8..nediraj sto radi kak spada ..

razorblade
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Najnizi na koji bih mogao spustiti je f10, ali dosta sljedecih updatea je poboljsavalo support za apu kojeg imam, tako da moram biti na novijem.

Doduse, nikakve razlike nisam primjetio, sve isto radi s f25 i sa f30....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Najnizi na koji bih mogao spustiti je f10, ali dosta sljedecih updatea je poboljsavalo support za apu kojeg imam, tako da moram biti na novijem.

Doduse, nikakve razlike nisam primjetio, sve isto radi s f25 i sa f30....

 Neka radi sve isto, posto si na gigabyte ploci vrati se na F25, jer ocito imaju nekakvih problema koji mogu uzrokovat degradaciju procesora...

6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovo je best buy za Ryzene?

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-G-Skill-Aegis-DDR4-3000-DIMM-CL16-Dual-Kit_1111126.html

Posudio od frenda jedan kit od 8GB i radi XMP stabilno na 3000 Mhz iz prve.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 19:04 (Paolo Maldini).
 
5 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...

Ovo je best buy za Ryzene?

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-G-Skill-Aegis-DDR4-3000-DIMM-CL16-Dual-Kit_1111126.html

Posudio od frenda jedan kit od 8GB i radi XMP stabilno na 3000 Mhz iz prve.

 Radi bez beda, aegis lagano moze 3000mhz cl14...

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...

Posudio od frenda jedan kit od 8GB i radi XMP stabilno na 3000 Mhz iz prve.

Probaj se malo poigrati s latencijama, moralo bi to raditi i na 3200 MHz CL15 ako ništa.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Paolo Maldini kaže...

Ovo je best buy za Ryzene?

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-G-Skill-Aegis-DDR4-3000-DIMM-CL16-Dual-Kit_1111126.html

Posudio od frenda jedan kit od 8GB i radi XMP stabilno na 3000 Mhz iz prve.

 Radi bez beda, aegis lagano moze 3000mhz cl14...

 Testirao si s nižim latencijama? Na 3000 Mhz defaultne su cl16.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice