AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.074.929
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 7:10 (crash11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

6 jezgreni 12 thread ryzen 5 preporučena cijena 199 dolara... tdp 95w... cijena je ok po meni.  nek ide do 4.7 ghz sve jezge, nemamo kaj prigovarati.. 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

 Kolega  rambox molio bih ako mozete i o naviu ukratko napisati bitne stvari, ponedjeljak je pa sam nesposoban traziti i citati sve to.... zahvaljujem se unaprijed.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bome, IPC gain je brutalan i drago mi je da su glasine bile točne! :) To je po meni najuzbudjlivija stvar, još da vidimo neke reviewe za frekvenciju, kakav je factory boost i koliko će se klokati.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
2 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

6 jezgreni 12 thread ryzen 5 preporučena cijena 199 dolara... tdp 95w... cijena je ok po meni. nek ide do 4.7 ghz sve jezge, nemamo kaj prigovarati.. 

Mislim da si malo preoptimistican, 4.5ghz je realisticnije s obzirom na stock clockove najbrzeg...

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad će bit ljudi razočarani jer su svi raznorazni leakovi bili pogrešni. A sami su sebe razočarali, zapravo :D

 

Meni se sviđa sve ovo, + još informacije s E3ja. 

Apoc
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je nekako i realna predikcija bila (bez 5ghz hypea). Ovo je sasvim ok. IPC poboljšanje i memorijska podrška bi lagano trebali skinuti Intel s trona čak i u gamingu.

 

"Bume vidli."

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Apocalypso722 kaže...

Sad će bit ljudi razočarani jer su svi raznorazni leakovi bili pogrešni. A sami su sebe razočarali, zapravo :D

 

Meni se sviđa sve ovo, + još informacije s E3ja. 

 Samo teski naivac je mogao vjerovati u sve to, ovo sto je AMD pokazao je sasvim ocekivano i nije me iznenadilo nimalo. Napisao sam i jucer zasto cijene nece biti tako niske kako se govorilo, no opet je miljama bolje od Intela i mogao bi upost ovaj 3900x, cini se kao jako sladak obrok.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Linus kaže da je razgovarao s MSI, i da su mu rekli da njihove 1st gen (B350, X370) ploče neće podržavati Ryzen 3000. Isto tako ne savjetuju korištenje B450 i X470 ploča sa novim Ryzenima, ali će biti podržane. Čak i kod novih X570 ploča savjetuju da se koristi "mozak" prilikom odabira proca i matične.

 

Sve u svemu, WTF? Mislio sam da smo prošli kroz to već...MSI djeluje jaaako pohlepno sa ovakvim komentarima i još bitnije postupcima . S druge strane ASUS kaže da sve njihovo može izdržati 16core Ryzene. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Linus kaže da je razgovarao s MSI, i da su mu rekli da njihove 1st gen (B350, X370) ploče neće podržavati Ryzen 3000. Isto tako ne savjetuju korištenje B450 i X470 ploča sa novim Ryzenima, ali će biti podržane. Čak i kod novih X570 ploča savjetuju da se koristi "mozak" prilikom odabira proca i matične.

 

Sve u svemu, WTF? Mislio sam da smo prošli kroz to već...MSI djeluje jaaako pohlepno sa ovakvim komentarima i još bitnije postupcima . S druge strane ASUS kaže da sve njihovo može izdržati 16core Ryzene. 

 Pa valjda ne savjetuje B450 i 470 jer će novi chipset podržavati pcie 4

5 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jack Sparrow kaže...
Promster kaže...

Linus kaže da je razgovarao s MSI, i da su mu rekli da njihove 1st gen (B350, X370) ploče neće podržavati Ryzen 3000. Isto tako ne savjetuju korištenje B450 i X470 ploča sa novim Ryzenima, ali će biti podržane. Čak i kod novih X570 ploča savjetuju da se koristi "mozak" prilikom odabira proca i matične.

 

Sve u svemu, WTF? Mislio sam da smo prošli kroz to već...MSI djeluje jaaako pohlepno sa ovakvim komentarima i još bitnije postupcima . S druge strane ASUS kaže da sve njihovo može izdržati 16core Ryzene. 

 Pa valjda ne savjetuje B450 i 470 jer će novi chipset podržavati pcie 4

 A što to sad znači sad za nekog ko ima x470 i misli ubost novog ryzena? 

Sve Vas Volim
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Srce Isusovo kaže...
Jack Sparrow kaže...
Promster kaže...

Linus kaže da je razgovarao s MSI, i da su mu rekli da njihove 1st gen (B350, X370) ploče neće podržavati Ryzen 3000. Isto tako ne savjetuju korištenje B450 i X470 ploča sa novim Ryzenima, ali će biti podržane. Čak i kod novih X570 ploča savjetuju da se koristi "mozak" prilikom odabira proca i matične.

 

Sve u svemu, WTF? Mislio sam da smo prošli kroz to već...MSI djeluje jaaako pohlepno sa ovakvim komentarima i još bitnije postupcima . S druge strane ASUS kaže da sve njihovo može izdržati 16core Ryzene. 

 Pa valjda ne savjetuje B450 i 470 jer će novi chipset podržavati pcie 4

 A što to sad znači sad za nekog ko ima x470 i misli ubost novog ryzena? 

 X470 ce podrzavat 4.0 (tj. gigabyte je vec stavio update za neke maticne i sigurno ima 4.0 opcija, isto tako je dobio i za B450 ali nitko nije testirao da li ima opcija 4.0). 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Govorio je striktno o 'power draw'-u...A i sumnjam da će PCIE 4 biti ključna prevaga kod većine kupaca. Mislim da nema uopće opravdanja, pogotovo kad se toliko hvali MSi i njihovu B450 Tomahawk u vezi VRM-a itd...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Govorio je striktno o 'power draw'-u...A i sumnjam da će PCIE 4 biti ključna prevaga kod većine kupaca. Mislim da nema uopće opravdanja, pogotovo kad se toliko hvali MSi i njihovu B450 Tomahawk u vezi VRM-a itd...

 Meni je isto bilo cudno, sad po tome bi mi svi trebali kupovat nove maticne koje ce kostat ko zna kolko, vise mi je zvucalo da se govorilo o jacim procesorima tipa 3800/x - 3900/x i da se oni striktno ne stavljaju na B450/X470 maticne.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa dobro,sta sad,mozda i bolje od ocekivanog bojao sam se samo oko cijena, a tu su ostali oke sto se tice high end-a naspram intela i do 50%..bravo  AMD

ali nekako mi se cini veci hype sada oko pcie4.0 i Rdna(bas nisam vjerovao da ce ici novu arhikteturu ipak su zadnju u svojoj kuci sto su dizajnirali bio GCN sa hd7970) 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Promster kaže...

Govorio je striktno o 'power draw'-u...A i sumnjam da će PCIE 4 biti ključna prevaga kod većine kupaca. Mislim da nema uopće opravdanja, pogotovo kad se toliko hvali MSi i njihovu B450 Tomahawk u vezi VRM-a itd...

 Meni je isto bilo cudno, sad po tome bi mi svi trebali kupovat nove maticne koje ce kostat ko zna kolko, vise mi je zvucalo da se govorilo o jacim procesorima tipa 3800/x - 3900/x i da se oni striktno ne stavljaju na B450/X470 maticne.

Postoje X370 ploče koje bi bez problema mogle gurati novu Rižu, ne znam zašto onda nebi išlo na B450 i X470...Možda im jednostavno ne paše to što AMD nudi tako veliku kompatibilnost, pa se ploče ne prodaju u količinama koje bi zadovoljile MSI, i sad izvode gluposti.

 

ASUS najavio 30 novih matičnih ploča, lol.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

4.5, 4.7 ghz nije ni bitno.. Ja ipak pucam na ultra jeftinu stariju generaciju tipa 1600-700 ryzen2 i to rabljenu jer sam škrt i nedam više..

Mozda uzmem i jedan i3 za htpc... sad bude ih ko pljeve...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
10 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

4.5, 4.7 ghz nije ni bitno.. Ja ipak pucam na ultra jeftinu stariju generaciju tipa 1600-700 ryzen2 i to rabljenu jer sam škrt i nedam više..

Mozda uzmem i jedan i3 za htpc... sad bude ih ko pljeve...

 dobra odluka..jel mislim da ce nakon 2020 kad doje blize to vrijeme i ddr5 i novijih pokusaja arhikteture chipova..mislim da ce se nakon 2020 dosta mijenjati i nznam koliko isplativo svaku godinu dvije nadogradjivati radi nekioliko postotka boljih performansi

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Došlo vrijeme za zamijenit 2500k. 

Welcome my son...
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad mi je iskreno zao sto su neki dobili ban, volio bi vidjet njihove komentare na ovo 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Postoje X370 ploče koje bi bez problema mogle gurati novu Rižu, ne znam zašto onda nebi išlo na B450 i X470...Možda im jednostavno ne paše to što AMD nudi tako veliku kompatibilnost, pa se ploče ne prodaju u količinama koje bi zadovoljile MSI, i sad izvode gluposti.

 

ASUS najavio 30 novih matičnih ploča, lol.

X370 ploce imaju u pravilu bolji VRM od b450 ploca, i jedne i druge mogu bez problema drzat sve Ryzen 3000 procesore na stocku, al ne mogu sve drzat 12-core clockan. Iz tog razloga su proizvodjaci maticnih zabrinuti, prosjecan korisnik je cesto debil i ne mozes racunat da ce mudro sparit cpu+mobo, dosta ih gleda na nacin "koji najjaci procesor mogu stavit na ovo jeftinu plocu"....

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

a onak samo 150% razlika u cijeni 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

"Special" edition 9900k je Intelov odgovor na sve ovo?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 11:04 (Shockwave).
 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam baš upućen... Da li ovi koji rade reviewe i benchmarke po yt dobiju primjerke prije izlaska ili na dan? Nadam se ranije pa u slučaju dobrih vijesti imam spremne pare kad stigne roba u shopove 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Nisam baš upućen... Da li ovi koji rade reviewe i benchmarke po yt dobiju primjerke prije izlaska ili na dan? Nadam se ranije pa u slučaju dobrih vijesti imam spremne pare kad stigne roba u shopove 

 Dobiju nešto prije, tako da imaju reviewe spremne za dan izlaska.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.amd.com/en/product/8451 sada je 3200mhz standard za Ryzena što se memorije tiče. L3 32mb .

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 11:10 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pretjerani hype je po običaju malo zasjenio cijelu priču, ali sve skupa je ogroman pomak ... novi proizvodni proces i arhitektura, veći IPC, manja potrošnja, ista razina cijena, i sve to u 2 godine.

Ukupni rezultat: 3900X je praktično 1950X spušten u mainstream (uz lakše hlađenje).

Odgađanje 16-core je čista politika, jer konačno, nakon dugo vremena, sad je loptica na Intelu.

 

 

Moj PC  
17 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

https://www.amd.com/en/product/8451 sada je 3200mhz standard za Ryzena što se memorije tiče. L3 32mb .

 Udahni duboko....

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...
mislioc kaže...

https://www.amd.com/en/product/8451 sada je 3200mhz standard za Ryzena što se memorije tiče. L3 32mb .

 Udahni duboko....

 I dalje se zna tko je kralj gaminga ovo je samo AMD prezentacija, a znamo da će u na testovima to biti gain ravan 0. Razbit će to deveta generacija Intela u gamingu kao beba zvečku. Ostaje vam Cinebench kao i do sada.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Promster kaže...

Postoje X370 ploče koje bi bez problema mogle gurati novu Rižu, ne znam zašto onda nebi išlo na B450 i X470...Možda im jednostavno ne paše to što AMD nudi tako veliku kompatibilnost, pa se ploče ne prodaju u količinama koje bi zadovoljile MSI, i sad izvode gluposti.

 

ASUS najavio 30 novih matičnih ploča, lol.

X370 ploce imaju u pravilu bolji VRM od b450 ploca, i jedne i druge mogu bez problema drzat sve Ryzen 3000 procesore na stocku, al ne mogu sve drzat 12-core clockan. Iz tog razloga su proizvodjaci maticnih zabrinuti, prosjecan korisnik je cesto debil i ne mozes racunat da ce mudro sparit cpu+mobo, dosta ih gleda na nacin "koji najjaci procesor mogu stavit na ovo jeftinu plocu"....

Za ploče se slažem, ali ne možeš mi reći da se B350/X370 ne može full dobro nositi čak i s clockanim Ryzenom 3 nove serije, pa čak i Ryzenom 5...A MSI je onemogućio korištenje svih procesora nove serije. Ne znam kako definiraš prosječnog korisnika, ali za mene prosječan korisnik definitivno neće overclockati.

 

A i općenito se veoma pretjeruje oko VRM-a, Stevo iz HardwareUnboxed-a se posrao po mojoj trenutnoj ploči kaj se tog tiče. Lupio je neki torture test preko noći sa 2700X gore i temperatura je otišla preko 100 stupnjeva, a doslovno nitko neće na taj način "koristiti" računalo. Ja još nisam vidio da je kod mene temperatura otišla preko 55-60 stupnjeva.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice